Zioła, kadzidła, czary... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-22, 22:41   #1
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Lightbulb

Zioła, kadzidła, czary...


Przed laty wywąchałam na kuzynce Dune. Odtąd ten wytworny, delikatny choć mocny zapach Diora towarzyszy mi do dziś - rozpoznawany i chwalony przez mężczyzn, tych którzy są rozmiłowani w dobrych markach. Dune nigdy mi się nie znudzi jako kwintesencja elegancji, słodko-gorzka ziołowa mgiełka - jedyna w swoim rodzaju. Co jakis czas do nich wracam - najczęściej wydają mi się... za poważne, takie na większe wyjścia. Na codzień wolę pachnieć jak kwiaty i cukierki

Rok temu poznałam Black Cashmere. Przywabił mnie cudowny flakon, magiczny lśniący kamień. Zapach też był magiczny... do tego stopnia zawładnęła mna ta magia, że doznałam ataku paniki połączonego z mdłościami, chęcią ucieczki. Wśród ziół i kadzideł bowiem wyczułam woń stęchłej starości, rozkładających się wydzielin ludzkich i nieświeżych oddechów. Wszystko w niemalże wizji ciemnego cmentarza, swądu skwierczących pomarańczowym płomieniem, zamokłych liści... Taaak, to prawdziwa magia, ale magia potworna, przytłaczająca...

A dziś, zachęcona promocją sieci Rossmann, prysnęłam na nadgarstek ziołowym Nu. W pierwszej chwili poczułam ostrą - ale przyjemną - świeżość pieprzu, po chwili wokół mnie wyczarowała się bajka... Popołudniowe godziny, cudny krajobraz, pomarańczowe słońce i mchy, rześkie powietrze przesycone radosnym oczekiwaniem, masa ciemnozielonych drzew, czary, sny, optymizm, wibrująca świeżość i przestrzeń... Czy chcę tak dziwnie, ostro, czarodziejsko pachnieć? Tak prawie męsko, pieprzowo, prawie... jak czarownica? TAK-TAK-TAK
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 23:26   #2
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Zioła, kadzidła, czary... i Nu

Czemuż mnie Nu nie chce pokazać swojej magii?... Dla mnie jest za słodki, jego słodycz mnie męczy i nudzi.
Dune - kochałam, ale od miłości szybko przeszłam do obojętności - co z tego, że uwielbiam ten zapach, skoro nie mogę go nosić? Mdłości murowane

Co innego Black Cashmere. Wybaczę mu nawet ostatnią, lekko kwaskowatą nutkę.
Jest nieziemski. W nim czuję się jak szamanka, spowita tajemnicą; moje myśli odpływają ku lasom, spowitym mgłami, ku szczytom górskim; chatkom leśnym, skrywającym rózne sekrety...
No dobra, już wróciłam do rzeczywistości.

Do zapachów magicznych dodałabym jeszcze Pocałunek Smoka....
(I wcale nie dlatego, że mnie na niego wzięło )
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 00:05   #3
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Zioła, kadzidła, czary... i Nu

Nu testowalam w sklepie-obie wersje.
EdT mi się spodobało.
EDP wywarło na mnie złe wrażenie. Zbyt mocne, takie spalone, duszne, czułam jak mi się wdziera do nosa i rozwala zatoki.
Jakby je dziś odebrałą, nie wiem. Może stałyby się jedymi z moich ulubionych? Muszę spróbwać...
Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Czemuż mnie Nu nie chce pokazać swojej magii?... Dla mnie jest za słodki, jego słodycz mnie męczy i nudzi.
Dune - kochałam, ale od miłości szybko przeszłam do obojętności - co z tego, że uwielbiam ten zapach, skoro nie mogę go nosić? Mdłości murowane

Co innego Black Cashmere. Wybaczę mu nawet ostatnią, lekko kwaskowatą nutkę.
Jest nieziemski. W nim czuję się jak szamanka, spowita tajemnicą; moje myśli odpływają ku lasom, spowitym mgłami, ku szczytom górskim; chatkom leśnym, skrywającym rózne sekrety...
No dobra, już wróciłam do rzeczywistości.

Do zapachów magicznych dodałabym jeszcze Pocałunek Smoka....
(I wcale nie dlatego, że mnie na niego wzięło )
Oj, piękny jest. Niezwykły.
Też nie na niego wzięło.

To ja kadzidło, głębia i czary to nie może się obejść bez Poison Diora.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 06:05   #4
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Dot.: Zioła, kadzidła, czary... i Nu

mój świat
Black Cashmere mroczny tajemniczy, mimo, że otoczenie twierdzi, że trącam starością, stęchlizną. Nie sądzę, by mi się zmudził.
Nu, z obu wersji wybrałam edp, właśnie ze wzgledu na intensywność
Dune mam jedynie w wersji fraiche, które mam od kilku lat i używam teraz sporadycznie, choć nachodzi mnie taka 3 dniówka nie powiem
Pocałunek Smoka, piękny i zmienny, ciągle mnie czymś zaskakuje, wibrująca drzewna nuta, snuje sie niesamowicie. Musze pomyśleć o większej pojemności, bo coraz wyraźniej dno widzę
Zagorsk, uwielbiane przezemnie kadzidło, można przy nim popasć w zadumę odprężając się jednocześnie.
Historie d'eau, zmysłowe, skórzaste, subtelne, żałuję, że mam niewielką pojemność,
YD Amber Nude, piękna wariacja klasyka, gdyby nie ulotność. Mimo tego mój klimat.

reszty w tej chwili nie pamiętam i zapewne nie znam
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 06:56   #5
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zioła, kadzidła, czary... i Nu

Cytat:
Napisane przez kroliczek190 Pokaż wiadomość
Wśród ziół i kadzideł bowiem wyczułam woń stęchłej starości, rozkładających się wydzielin ludzkich i nieświeżych oddechów. Wszystko w niemalże wizji ciemnego cmentarza, swądu skwierczących pomarańczowym płomieniem, zamokłych liści... Taaak, to prawdziwa magia, ale magia potworna, przytłaczająca...
MNie właśnie ten zapach zwabił do reszty . Nie ma nic bardziej zachęcającego...

Niestety Nu jakoś mi nie podpasowało. testowałam jakiś czas temu, wydawał mi sie zbyt słodki i apteczany. Dałam mu jeszcze potem dwie kolejne szanse i za każdym razem ta apteczna woń mnie irytuje. Ja tam nie czuję żadnej magii. Chociaż z jeszcze innej strony może to wina tego ze znamy się zbyt krótko, a do niektórych zapachów potrzebuję więcej czasu.
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 08:27   #6
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Zioła, kadzidła, czary... i Nu

Ja również mam czasem ochotę na czarną magię

Przyprawowo-kadzidlane Nu edp bardzo lubię i wysmienicie na mnie leżą. Zawarte w nich tajemnicze nutki kwiatowe dodają im kobiecości i zmysłowości Są słodkie, głębokie i esencjonalne. Dostaję za nie komplementy.

BC lubię również, choć Nu edp podobają mi się jednak bardziej. BC są bardziej surowe i bardziej drzewne, ale milusio grzeją przyprawami. I są na mnie niezbyt trwałe, podczas gdy Nu potrafi towarzyszyć mi cały dzień.

Smok jest również genialnym zapachem i uważam go za arcydzieło, ale łobuz ostatnio mnie znielubił i straszy wyłącznie szyprową nutą (gdzie ta słodycz, gdzie te migdały, którymi urzekał mnie przy pierwszych naszych spotkaniach ), Z zemsty puściłam więc moją edp w świat (niech ktoś inny się z nią męczy ) Zostawiłam sobie jedynie esencjonalny dragonowy ekstrakt

Do Scenta i jego wersji Intense jakoś nie mogę się przekonać choć wg mnie są w podobnym klimacie jak Smok. Zbyt wiele w nich surowości i męskości, jak dla mnie. Nie pasują do mnie i pewnie dlatego nie umiem ich docenić

Dune nie znam ale nigdy nie kojarzyłam ich z mrokiem i czarami
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 09:04   #7
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Zmieniłam troszkę tytuł, dla porządku podam tylko linki do nieco zbliżonych wątków :

- Kadzidło w perfumach --> link

- Świeże pomidory i inne dziwne zioła --> link

- Pieprz, korzenie, przyprawy... --> link

- NU (edt i edp), Yves Saint Laurent --> link

- Magia sama w sobie? --> link


Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2006-11-24 o 15:11 Powód: jeszcze coś dodałam :)
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 09:41   #8
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Zioła, kadzidła, czary... i Nu

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Smok jest również genialnym zapachem i uważam go za arcydzieło, ale łobuz ostatnio mnie znielubił i straszy wyłącznie szyprową nutą (gdzie ta słodycz, gdzie te migdały, którymi urzekał mnie przy pierwszych naszych spotkaniach ), Z zemsty puściłam więc moją edp w świat (niech ktoś inny się z nią męczy ) Zostawiłam sobie jedynie esencjonalny dragonowy ekstrakt
Homyku, gdyby i dragonowy ekstrakt zaczął na Ciebie zionąć szyprem, chętnie pobawię się w Szewczyka Skubę (my, Krakowianie, wiemy jak poskramiać niedobre smoki ) i CIę od niego uwolnię Nie, żebym naciskała , ale jeśli go znielubisz - mówię serio - ja go kocham

Nu ma w sobie duży potencjał, ale paradoksalnie jest jednym z niewielu kadzidlaków, których nie mogę nosić. Dusi mnie, charakternik jeden . Wolę Czarną Koszmarę, która jest niestety na mnie nietrwała i to jedyna jej wada.
YDAN jest na mnie bardzo trwałe - co skóra, to inne właściwości Moze tak naprawdę nie ma perfum nietrwałych, są tylko takie, którym nasza skóra zwraca wolność
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 09:49   #9
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Szczerze mówiąc jestem zdziwiona... piszecie dziewczyny, że Nu jest na Was słodkie. Na mnie nie ma krzty słodyczy - jest mega wytrawny i suchy i to w nim kocham.
Black Cashmere odkryłam niedawno. Użyłam i odleciałam. To było tak, jakby jakieś siły nieziemskie we mnie wstąpiły. Czułam się jak czarownica opętana demonami tańcząca wśród oparów kadzideł i tlącego się zielska. Marzę już tylko o nim. A ze Smokiem mam podobnie jak Homyk, jakoś tej jesieni nie bardzo na mnie leży. No cóż, kapryśny on straszliwie.

Edytowane przez tymena
Czas edycji: 2006-11-23 o 10:26
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 10:18   #10
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Ja też nie czuję ani cienia słodyczy w Nu. To mój ulubiony kadzidlak, jednak z czarostwem mi się nie kojarzy. Jest do bólu nowoczesny, taki jakiś industrialny. Black Cashmere za to i owszem. Wiedźmowaty jak nie wiem co. W tej kategorii widziałabym jeszcze Flower Oriental.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 15:40   #11
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Kadzidlany jest dla mnie Hypnotic Poison ..na mojej skorze kadzidlo wrecz tlumi waniliowe nuty Z magia i ziolami nie ma jednak nic wspolnego...

Na temat Black Cashmere i NU nie musze sie juz wypowiadac

Chetnie sprawila bym sobie Zagorsk, kupila go zupelnie na slepo.. ale nie mam gdzie go kupic Ile kosztuje flaszeczka w PL ?


Leci do mnie Kenneth Cole - Black z wymianki .. i tam jest duzo ziolek,ale zanim sie pojawia trzeba "przezyc" tragiczny poczatek
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 15:48   #12
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość

Chetnie sprawila bym sobie Zagorsk, kupila go zupelnie na slepo.. ale nie mam gdzie go kupic Ile kosztuje flaszeczka w PL ?

dziewczyny już kiedyś pisały gdzie można kupić Zagorsk, ale powtórzę

50 ml flaszka tego cuda kosztuje 200 zł i dostępna jest w Guerilla Store w Wawie
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."





Edytowane przez _Bjeata_
Czas edycji: 2006-11-23 o 16:17 Powód: literka
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 15:58   #13
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Dziekuje za info dot. ceny Szkoda ze tylko w Wawie..
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 16:30   #14
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Zdaje się, że można się umówic na wysyłkę. Dokładny adres to Mokotowska 24
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 16:45   #15
Nuitblanche
Rozeznanie
 
Avatar Nuitblanche
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 957
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Leci do mnie Kenneth Cole - Black z wymianki .. i tam jest duzo ziolek,ale zanim sie pojawia trzeba "przezyc" tragiczny poczatek
Mam nadzieję, że nosiłaś go wcześniej i się nie zawiedziesz Siła kwiatów, które uderzyły mnie po pierwszej aplikacji nie pozwoliły mi na noszenie Black. Próbowałam jeszcze raz, niestety nie poczułam magii tego zapachu. Dla mnie tylko i wyłącznie kwiatki, na dodatek w takiej kombinacji, co nos wykręca
Nuitblanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 17:25   #16
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nosiłaś go wcześniej i się nie zawiedziesz Siła kwiatów, które uderzyły mnie po pierwszej aplikacji nie pozwoliły mi na noszenie Black. Próbowałam jeszcze raz, niestety nie poczułam magii tego zapachu. Dla mnie tylko i wyłącznie kwiatki, na dodatek w takiej kombinacji, co nos wykręca
U mnie po testach na skorze srodek i koncowka wydobyly z siebie wlasnie to "cos". Początek jest doslownie "cienki" i zniecheca do czekania na reszte
S wietnie to ujela ROZ-ter-ka w swojej recenzji Cyt. "To zapch mroku, smutku, wilgotny, "kapliczny", mam na myśli taką nieogrzewaną , dodatkowo wyziębioną chodnym deszczowym dniem ,pełną wieńców i kwiatów cmentarną kaplicę,o sklepieniu w chłodnych fioletach i błękitach.
Lub być może zapach kamiennej, wyziębionej kwiaciarni, w której bukiety i wieńce z białych kwiatów czekają na pogrzebowy orszak."

Lepiej bym tego nie mogla opisac

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2006-11-23 o 18:43
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 16:21   #17
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
U mnie po testach na skorze srodek i koncowka wydobyly z siebie wlasnie to "cos". Początek jest doslownie "cienki" i zniecheca do czekania na reszte
S wietnie to ujela ROZ-ter-ka w swojej recenzji Cyt. "To zapch mroku, smutku, wilgotny, "kapliczny", mam na myśli taką nieogrzewaną , dodatkowo wyziębioną chodnym deszczowym dniem ,pełną wieńców i kwiatów cmentarną kaplicę,o sklepieniu w chłodnych fioletach i błękitach.
Lub być może zapach kamiennej, wyziębionej kwiaciarni, w której bukiety i wieńce z białych kwiatów czekają na pogrzebowy orszak."

Lepiej bym tego nie mogla opisac
Ciekawy opis... bardzooo zachęcający. Nic bardziej mi na wyobraźnię nie może działać. Ale chyba chodzi wam o męską wersję Black Kenneth Cole?! Bo damską wąchałam i czułam tylko kwiatki i to w dodatku takie sobie
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 16:40   #18
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
Ciekawy opis... bardzooo zachęcający. Nic bardziej mi na wyobraźnię nie może działać. Ale chyba chodzi wam o męską wersję Black Kenneth Cole?! Bo damską wąchałam i czułam tylko kwiatki i to w dodatku takie sobie
Mowa o damskiej wersji Dla mnie wlasnie te kwiatki na koncu sa czyms wyjatkowym.. sa inne Ale jak juz mowilam, zanim do nich dotre mija sporo czasu.. mi jednak warto czekac
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 13:09   #19
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Talking Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką Nu edp - zdążyłam wczoraj, w ostatnim dniu promocji Rossmana
Opakowanie to po prostu mistrzostwo świata... Oby nigdy nie wycofali tych perfum (a niestety chodzą słuchy że wycofują)...
Ale to tak trwały zapach że pewnie starczy na sto lat!!!
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-03, 16:16   #20
orioni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 343
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
Ciekawy opis... bardzooo zachęcający. Nic bardziej mi na wyobraźnię nie może działać. Ale chyba chodzi wam o męską wersję Black Kenneth Cole?! Bo damską wąchałam i czułam tylko kwiatki i to w dodatku takie sobie
Tez tak odbieram Black...kwiatki i w dodatku takie sobie...
a wyglada na to ze ja i psycha mamy odlewki z tego samego flakonika Nuitblanche
orioni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 17:39   #21
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Kadzidlany jest dla mnie Hypnotic Poison ..na mojej skorze kadzidlo wrecz tlumi waniliowe nuty Z magia i ziolami nie ma jednak nic wspolnego...

Leci do mnie Kenneth Cole - Black z wymianki .. i tam jest duzo ziolek,ale zanim sie pojawia trzeba "przezyc" tragiczny poczatek
Na mnie HP pachnie bardzo podobnie, bez waniliowych nut.

A co do Black Kenneth Cole, to typowo kwiatowy zapach, przypomina oromat bukietu kwiatów zamkniętego w chłodnej podziemnej kaplicy. Po jakimś czasie nuta zapachowa nieco się ociepla. Jest mroczny ale raczej nie kadzidlany czy ziołowy.
__________________
WYMIANA Pearl mancera

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2007-01-06 o 12:53
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 19:51   #22
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

ja odkryłam ostatnio dwa hiper kadzidlaki- pierwszy nieco lzejszy jako preludium- Rumeur Lanvin
juz sam opis flakonu naprowadza na konszchty alchemiczne projektanta
"...jest ubrany w suknię o miękkich, zmysłowych kształtach; luksusowa szklana kula zwieńczona metalową obrączką, która porusza się niczym wahadło – przywołując na myśl flakony z przeszłości – i wykończona wstążeczką z czarno-złotej tafty "
w nucie serca czuje się eteryczną duszna lilię, a w nucie bazy paczulę i piżmo... tak mogłabym pachnieć jakies 200 lat wstecz biegnąc w długiej sukni po mokrym bruku w księzycowa noc....ale to jeszcze nic bo mamy:

perles de lalique
no i tu nawet pies baskervilów by poległ....
libertynski i ciemny, bułgarska róza, czarny pieprz burboński , irys, paczula i drzewo kaszmirowe, ale w jakich proporcjach, jest mocny i prawie męski... mam go i juz sam flakon robi na mnie wrazenie jakby był jakims eliksirem dr jekyla ...zapach starego niemieckiego parku...
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php


jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 20:01   #23
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Magiczny zapach dla lesnej czarownicy to wg mnie Mandragora. Pieprzny zapach, w ktorym czuc cytrusy i przyprawy. Troche kuchenny, ale niezwykly. Nie moge go jendak nosic zbyt dlugo, bo sie mecze.

Black zaskoczyl mnie. Nie jest jednak czyms, co chcialabym posiadac, bo drazni mnie w nim pudrowa nuta, szczegolnie uciazliwa na samym koncu. Ale te lilie... przyjemne, wcale nie kojarza mi sie z cmentarzem czy kaplica
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 11:56   #24
twister_male
BAN stały
 
Avatar twister_male
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Inąd
Wiadomości: 813
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Podbije, bo jestem ciakaw. Dla mnie czarami pachnie Messe oraz Alamut
Messe- piękna czarodziejka, ktorej moc zaboja wszytsko. Piekna lecz niebezpieczna.. niosaca smierc
Almaut- sedziwy czarodziej, mieszajcy cos w kociolku, niezwykle madry, ale stary...
twister_male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 12:29   #25
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Black Cashmere - z jednej strony wielki las, mgła, dym palonych liści i stary, zapomniany kościółek w lesie... a z drugiej ciepło i sex, ale w zwierzęcym wydaniu...

Ambre Sultan - zioła, przyprawy, dużo kadzidła i trochę drewna. Piękny i wyjątkowy zapach.

Youth Dew Amber Nude - ostatnia faza wprowadza w kadzidlany klimat i kojarzy mi się trochę z klimatem kościoła... niestety pierwsze nuty są wstrętne i odpychające - tandetny JABOL, który jest kategorycnie nie do przyjęcia

Poison - wilgotne lochy, stara piwnica, mrok, stara czarownica z zakrzywionym niosem, która robi toksyczne mikstury przy wielkim kotle z bulgającą cieczą...
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 13:53   #26
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Ja tak troszkę off topowo powiem, że moja babcia przyniosła dziś z kościoła malutki woreczek, wypełniony mirra i kadzidłem, po czym zajęła się przypaleniem tego na specjalnej podstawce na kuchence gazowej Po domu rozniósł się (jak możecie sobie wyobrazić) wspaniały zapach ja chcę częściej
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 14:11   #27
twister_male
BAN stały
 
Avatar twister_male
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Inąd
Wiadomości: 813
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Ja tak troszkę off topowo powiem, że moja babcia przyniosła dziś z kościoła malutki woreczek, wypełniony mirra i kadzidłem, po czym zajęła się przypaleniem tego na specjalnej podstawce na kuchence gazowej Po domu rozniósł się (jak możecie sobie wyobrazić) wspaniały zapach ja chcę częściej
Ja tak mam zawsze jak ksiądz z kolendą chodzi...
twister_male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 15:47   #28
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Ja tak troszkę off topowo powiem, że moja babcia przyniosła dziś z kościoła malutki woreczek, wypełniony mirra i kadzidłem, po czym zajęła się przypaleniem tego na specjalnej podstawce na kuchence gazowej Po domu rozniósł się (jak możecie sobie wyobrazić) wspaniały zapach ja chcę częściej
To kup se większą ilość kadzidła kościelnego. Możesz śmiało kupić takie cuda w sklepach przykościelnych (veritasach), kosztuje niewiele, na długo starcza i jest boskie!
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 15:49   #29
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość

Ambre Sultan - zioła, przyprawy, dużo kadzidła i trochę drewna. Piękny i wyjątkowy zapach.

Youth Dew Amber Nude - ostatnia faza wprowadza w kadzidlany klimat i kojarzy mi się trochę z klimatem kościoła... niestety pierwsze nuty są wstrętne i odpychające - tandetny JABOL, który jest kategorycnie nie do przyjęcia
można któryś z nich powąchać w Sepchorze czy Douglassie?
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 15:52   #30
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Zioła, kadzidła, czary...

Y Dew AN są w Sephorze
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-23 13:42:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.