Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-02, 19:51   #1
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876

Nasze codzienne jadłospisy, część X.


Witam w kolejnej, X już części, wątku "Nasze codzienne jadłospisy" nazywanego dawniej "Ile dziś zjadłam"


Linki do poprzednich wątków:
Link do części I: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
Link do części II: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
Link do części III: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
Link do części IV: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
Link do części V: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251188
Link do części VI: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=272647
Link do części VII: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304089
Link do części VIII: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336565
Link do części IX: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360100


Cytat:
W związku z niedawnym zamieszaniem w sprawie podziału tego wątku (pomysł upadł) mam do Was prośbę: zaznaczajcie naprawdę wyraźnie, czy to U (utrzymanie), P(przytycie) czy R(redukcja) Literka może być kolorowa, pogrubiona, powiększona - o, tak R
Cytat:
Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".



Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone: Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski


Zapraszam do wklejania swoich jadłospisów i podczytywania wątku
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 19:56   #2
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

haha pierwsza
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:10   #3
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

jest i X część mojego ulubionego wątku !
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:27   #4
wariatka345
Raczkowanie
 
Avatar wariatka345
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

No to może moje R

Śn: owsianka z 4 łych, na mleku 1,5% z jabłkiem, pestkami dyni i orzechami włoskimi
IIŚn: 2 kromki chleba pełno z sałatą, pomidorem i polędwicą
IIIŚn: 100g serek wiejski z plasterkiem polędwicy
Ob: filet z kurczaka z ziemniakami i sałatką mamy roboty
K: jajecznica z 1 jajka z serkiem wiejskim na ciepło <333 pomidory i sałata
Iii jak?
__________________
Zamierzam:
Zdrowo się odżywiać
Ograniczyć słodycze


wariatka345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 20:48   #5
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moja dzisiejsza R
Jakoś mi się nie podoba

Ś -> owsianka (3 łyżki płatków, otręby, mleko, woda, jabłko, twaróg)
15 min stepper
II Ś -> grahamka posmarowana homo nat+wędlina+ogórek zielony
Ob(na uczelni)-> sałatka z paluszków surimi (paluszki surimi, ogórek zielony, pomidor, papryka, jogo nat, sok z cytryny)
P -> 2 pałki z kurczaka ugotowane, sałatka z surimi (j.w.), 1/2homo nat z keczupem, kawałek galarety wieprzowej
20 min stepper, 11 min twister
K -> wieśniak+pomidor

Ten niby-podwieczorek <porażka>
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:04   #6
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

no to moje dzisiejsze zabiegane (od 8 do 19.30 poza domem :/) U:
Ś: owsianka (mleko kozie, płatków ok. 60g, dwie łychy twarogu, amarantus, otręby, migdały, banan)+ kawa z mlekiem

IIŚ: pół wieśniaka+ danonek malinowy+ migdały, łyżeczka masła orzechowego, kilka laskowych, wiórki kokosowe

IIIŚ: dwie kromki pełnoziarnistego ze słonecznikiem+ ser żółty, mintaj gotowany, rzodkiewki

O: kasza jaglana+ mintaj gotowany w przyprawach+ pomidor z przyprawami

K: jajko sadzone z żółtym serem+ pół wieśniaka z pomidorem

troche mało dzisiaj wyszło, ale ani czasu, ani środków... chyba nie ma tragedii, niee?
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:24   #7
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U/R

1. 4 łyżki płatków żytnich i ryżowych na jogurcie z bananem + rodzynki, orzechy, pestki dyni, słonecznika, siemie
2. Grahamka z ziarnami z masłem i pomidorem, jabłko
3. Talerz zupy-kremu z brokułów z zielonym groszkiem, marchewką i kaszą gryczaną,
pół fileta z kurczaka, makaron durum
---5 godzin zajęć---
4. 3 kromki chlebka pszennego pełnoziarnistego: z filetem z indyka, polędwicą z kurczaka i ogórkiem
parę łyżek wieśniaczka 3%

I jak się podoba?
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 21:35   #8
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

cześć w kolejnej odsłonie NCJ

mam dla Was wiadomość. no dobrą! przełamałam się! może na razie to nie wygląda rewelacyjnie,ale teraz na bank w miarę okej. no spójrzcie,Santos,Kika,Dekas,nieprzy tomna. prawda,że lepiej?

a więc tak. dzisiejsze U/p :

śn. owsianka: 2łychy płatków,duża garść Magusiów,garść mieszanki orzechów pokrojonych zalane szkl. mleka2%.gryz grahamki taty(ukradłammu).2manda rynki

2śn.(szkoła)grahamka z twarożkiem i dżemem morelowym.mandarynka

3śn.(też szkoła) activia wiśnia-czarna porzeczka(nie posmakowała mi-za słodka),jabłko,mandarynka .

ob. woreczek kaszy gryczanej + gulasz z mięskiem,papryką,ogóreczk iem kisz.(taki do placków po węgiersku,tyle,że ja placków nigdy nie lubiłam dlatego zjadłam z kaszą)tego tak 2-2,5 chochli + sałatka z pomidorka i papryki.
2 mnadarynki

pod.(u mnie nowośc więc tak małymi kroczkami zaczynam,ale..) kawa rozp. ze spienionym mlekiem,pasek gorzkiej

kol. jajecznica z 2jajek na 2ostatnich plasterkach szynki z indyka. 2 kromki chlebka swiezutkiego 'zytniego z cebula pieczona' posmarowane maselkiem i surówka z pomidorka i cebulki
2 mandarynki

po kolacji(megasukces!!!:jup i garść pestek słonecznika już bez łupinek
melisa gruszkowa

jestem z siebie zdecydowanie zadowolona Dekas,widzisz postępy? dziewczyny?

proszę o obiektywne oceny i komentarze
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:36   #9
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dzisiejsze U:

I: owsiana z 3 łyżek i szkl. mleka 2%, bułka żytnia z masłem, serkiem capri, papryką ziel. i sałatą+kubas zielonej jaśminowej

II: kanapka z 2 krom pełnoziarnistego z masłem, wędliną dr. sałatą+chyba z 5 pomidorków koktaljowych

III: jogurt śliwkowy jogobella-8zbóż 180g.

IV: wielgachne jabłko

V: i zaraz potem- ziemniaki, cwiartka z kurczaka gotowana, marchewka got. w rosole i korniszon(zepsuty był ale zorientowalam sie troche za pozno)+kubas zielonej herbaty

VI: ciemna bułka z pestkami słonecznika, przekrojona na pól, maźnięta masłem z jajkiem (tak ok. 1.5-wiecej bialka niz zoltka ) rzodkiewka i sałatą+kubas zielonej

czuje się fatalnie-znowu mnie wybrzyszyło...chyba rzeczywiście powodem jest TO pieczywo pełnoziarniste hm, wypadalo by je zamienic jakims innym tylko jakim? tak bardzo lubie ten chlebus, no! możecie polecić mi jakiś inny zdrowy, pełnowartościowy zamiennik? z góry dziękuję. pozdrawiam i proszę o oceny
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:45   #10
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
no to moje dzisiejsze zabiegane (od 8 do 19.30 poza domem :/) U:
Ś: owsianka (mleko kozie, płatków ok. 60g, dwie łychy twarogu, amarantus, otręby, migdały, banan)+ kawa z mlekiem smacznie. standardzik chyba, nieprawdaż ?

IIŚ: pół wieśniaka+ danonek malinowy+ migdały, łyżeczka masła orzechowego, kilka laskowych, wiórki kokosowe trzeba było cały wieśniak dać ciekawa mieszanka, fajnie i zdrowo, nnkt są.

IIIŚ: dwie kromki pełnoziarnistego ze słonecznikiem+ ser żółty, mintaj gotowany, rzodkiewki super, choć dorzuciłabym warzywko jeszcze jakies... masełko było ?

O: kasza jaglana+ mintaj gotowany w przyprawach+ pomidor z przyprawami jestem na tak

K: jajko sadzone z żółtym serem+ pół wieśniaka z pomidorem

troche mało dzisiaj wyszło, ale ani czasu, ani środków... chyba nie ma tragedii, niee?
śliszniaśnie, tylko jakoś mało urozmaicone pod względem warzyw mi się wydaje...
ale ja mam na ich punkcie hopla, wiec może tylko tak mi się wydaje

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
U/R

1. 4 łyżki płatków żytnich i ryżowych na jogurcie z bananem + rodzynki, orzechy, pestki dyni, słonecznika, siemie jogurt owocowy / naturalny? duży / mały ? Ale smacznie i pożywnie.
2. Grahamka z ziarnami z masłem i pomidorem, jabłko łe, nie cierpię kanapki z samym pomidorem ;p Jakiś serek, wędlinka, hm ?
3. Talerz zupy-kremu z brokułów z zielonym groszkiem, marchewką i kaszą gryczaną,
pół fileta z kurczaka, makaron durum ładnie, zdrowo, kolorowo
---5 godzin zajęć---
4. 3 kromki chlebka pszennego pełnoziarnistego: z filetem z indyka, polędwicą z kurczaka i ogórkiem
parę łyżek wieśniaczka 3%

I jak się podoba?
ładnie, ale nnkt maławo... no chyba, że kurak na oliwie był
jeśli na R, to zamieniłabym kolacyjkę, na bardziej białkową. Ogólnie chyba troszkę mało nabiału jest... może jakiś twaróg, albo wiejski cały ?
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:50   #11
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:

I: owsiana z 3 łyżek i szkl. mleka 2%, bułka żytnia z masłem, serkiem capri, papryką ziel. i sałatą+kubas zielonej jaśminowej fajnie, ale może jakiś owoc do tej owsianki?

II: kanapka z 2 krom pełnoziarnistego z masłem, wędliną dr. sałatą+chyba z 5 pomidorków koktaljowych ładnie

III: jogurt śliwkowy jogobella-8zbóż 180g.

IV: wielgachne jabłko

V: i zaraz potem- ziemniaki, cwiartka z kurczaka gotowana, marchewka got. w rosole i korniszon(zepsuty był ale zorientowalam sie troche za pozno)+kubas zielonej herbaty eee ja ostatnio miałam takie niemiłe zaskoczenie jedząc wieśniaka bleee.. a co do obiadu- ładnie

VI: ciemna bułka z pestkami słonecznika, przekrojona na pól, maźnięta masłem z jajkiem (tak ok. 1.5-wiecej bialka niz zoltka ) rzodkiewka i sałatą+kubas zielonej ok

czuje się fatalnie-znowu mnie wybrzyszyło...chyba rzeczywiście powodem jest TO pieczywo pełnoziarniste hm, wypadalo by je zamienic jakims innym tylko jakim? tak bardzo lubie ten chlebus, no! możecie polecić mi jakiś inny zdrowy, pełnowartościowy zamiennik? z góry dziękuję. pozdrawiam i proszę o oceny
hmm. niektórym pomaga tylko przestawienie się na pieczywo pszenne. Ono wcale nie jest takie straszne- nie zabija ;p może spróbuj kilka dni na takim?

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
śliszniaśnie, tylko jakoś mało urozmaicone pod względem warzyw mi się wydaje...
ale ja mam na ich punkcie hopla, wiec może tylko tak mi się wydaje
dziękuję pocieszyłaś mnie trochę, bo jak sama spojrzałam na swoje jadło jak już je napisałam to nie za bardzo byłam zadowolona
no niestety- urozmaicenie warzyw jest w weekendy, w tygodniu prowadzę życie biednej studentki

o! A danonka malinowego w połączeniu z wieśniakiem i masłem orzechowym polecam dziwnie może brzmi, ale pyszne
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.

Edytowane przez beaufyf00l
Czas edycji: 2009-12-02 o 21:52
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 21:50   #12
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dzisiejsze U(?)

ŚNIADANIE(8.30)
Jogurt Jogobella śliwkowa, kromka razowca z sałatą, mielonką z indyka, pomidorkiem. Jabłko, dwa ciasteczka cynamonowe. Herbata.

OBIAD(15.00)
2 big naleśniki z serem i brzoskwinią z puszki, polane śmietanką i sosem czekoladowym.

KOLACJA(19.30)
Serek wiejski, dwie kromki razowac z sałatą, mielonką z indyka (zasmakowała mi ), pomidorkiem. Mandarynka. Herbata.

Caly dzien na uczelni...;/
Nadaje sie chociaz na U ten moj dzisiejszy jadłospis?
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:51   #13
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez wariatka345 Pokaż wiadomość
No to może moje R

Śn: owsianka z 4 łych, na mleku 1,5% z jabłkiem, pestkami dyni i orzechami włoskimi
IIŚn: 2 kromki chleba pełno z sałatą, pomidorem i polędwicą
IIIŚn: 100g serek wiejski z plasterkiem polędwicy
Ob: filet z kurczaka z ziemniakami i sałatką mamy roboty
K: jajecznica z 1 jajka z serkiem wiejskim na ciepło <333 pomidory i sałata
Iii jak?
Bardzo bardzo ładnie Tzn jeden mankament - mało warzyw, koniecznie dołożyłabym do kolacji Poza tym - idealnie

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza R
Jakoś mi się nie podoba

Ś -> owsianka (3 łyżki płatków, otręby, mleko, woda, jabłko, twaróg)
15 min stepper
II Ś -> grahamka posmarowana homo nat+wędlina+ogórek zielony
Ob(na uczelni)-> sałatka z paluszków surimi (paluszki surimi, ogórek zielony, pomidor, papryka, jogo nat, sok z cytryny)
P -> 2 pałki z kurczaka ugotowane, sałatka z surimi (j.w.), 1/2homo nat z keczupem, kawałek galarety wieprzowej
20 min stepper, 11 min twister
K -> wieśniak+pomidor

Ten niby-podwieczorek <porażka>
Oj, przesadzasz Całkiem ładnie, zrobiłaś mi ochotę na surimi
Aaa, no i mało NNKT

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
no to moje dzisiejsze zabiegane (od 8 do 19.30 poza domem :/) U:
Ś: owsianka (mleko kozie, płatków ok. 60g, dwie łychy twarogu, amarantus, otręby, migdały, banan)+ kawa z mlekiem

IIŚ: pół wieśniaka+ danonek malinowy+ migdały, łyżeczka masła orzechowego, kilka laskowych, wiórki kokosowe

IIIŚ: dwie kromki pełnoziarnistego ze słonecznikiem+ ser żółty, mintaj gotowany, rzodkiewki

O: kasza jaglana+ mintaj gotowany w przyprawach+ pomidor z przyprawami

K: jajko sadzone z żółtym serem+ pół wieśniaka z pomidorem

troche mało dzisiaj wyszło, ale ani czasu, ani środków... chyba nie ma tragedii, niee?
No więc śniadanko ładne. Co do drugiego - ja bym się tym nie najadła
III Śniadanie bardzo ładne Obiad i kolacja też oK Ogólnie ładny jadłospisik

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
U/R

1. 4 łyżki płatków żytnich i ryżowych na jogurcie z bananem + rodzynki, orzechy, pestki dyni, słonecznika, siemie
2. Grahamka z ziarnami z masłem i pomidorem, jabłko
3. Talerz zupy-kremu z brokułów z zielonym groszkiem, marchewką i kaszą gryczaną,
pół fileta z kurczaka, makaron durum
---5 godzin zajęć---
4. 3 kromki chlebka pszennego pełnoziarnistego: z filetem z indyka, polędwicą z kurczaka i ogórkiem
parę łyżek wieśniaczka 3%

I jak się podoba?
Bardzo się podoba Nic dodać nic ująć, warzywka są, NNKT jest, ilościowo jest OK Świetnie

Cytat:
Napisane przez oktawijaa Pokaż wiadomość
cześć w kolejnej odsłonie NCJ

mam dla Was wiadomość. no dobrą! przełamałam się! może na razie to nie wygląda rewelacyjnie,ale teraz na bank w miarę okej. no spójrzcie,Santos,Kika,Dekas,nieprzy tomna. prawda,że lepiej?

a więc tak. dzisiejsze U/p :

śn. owsianka: 2łychy płatków,duża garść Magusiów,garść mieszanki orzechów pokrojonych zalane szkl. mleka2%.gryz grahamki taty(ukradłammu).2manda rynki

2śn.(szkoła)grahamka z twarożkiem i dżemem morelowym.mandarynka

3śn.(też szkoła) activia wiśnia-czarna porzeczka(nie posmakowała mi-za słodka),jabłko,mandarynka .

ob. woreczek kaszy gryczanej + gulasz z mięskiem,papryką,ogóreczk iem kisz.(taki do placków po węgiersku,tyle,że ja placków nigdy nie lubiłam dlatego zjadłam z kaszą)tego tak 2-2,5 chochli + sałatka z pomidorka i papryki.
2 mnadarynki

pod.(u mnie nowośc więc tak małymi kroczkami zaczynam,ale..) kawa rozp. ze spienionym mlekiem,pasek gorzkiej

kol. jajecznica z 2jajek na 2ostatnich plasterkach szynki z indyka. 2 kromki chlebka swiezutkiego 'zytniego z cebula pieczona' posmarowane maselkiem i surówka z pomidorka i cebulki
2 mandarynki

po kolacji(megasukces!!!:jup i garść pestek słonecznika już bez łupinek
melisa gruszkowa

jestem z siebie zdecydowanie zadowolona Dekas,widzisz postępy? dziewczyny?

proszę o obiektywne oceny i komentarze
Również uważam, że lepiej I też jestem z Ciebie zadowolona Do pełnego P jeszcze troszkę brakuje, ale U bardzo ładne Bardzo podoba mi się kolacja


Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:


I: owsiana z 3 łyżek i szkl. mleka 2%, bułka żytnia z masłem, serkiem capri, papryką ziel. i sałatą+kubas zielonej jaśminowej

II: kanapka z 2 krom pełnoziarnistego z masłem, wędliną dr. sałatą+chyba z 5 pomidorków koktaljowych

III: jogurt śliwkowy jogobella-8zbóż 180g.

IV: wielgachne jabłko

V: i zaraz potem- ziemniaki, cwiartka z kurczaka gotowana, marchewka got. w rosole i korniszon(zepsuty był ale zorientowalam sie troche za pozno)+kubas zielonej herbaty

VI: ciemna bułka z pestkami słonecznika, przekrojona na pól, maźnięta masłem z jajkiem (tak ok. 1.5-wiecej bialka niz zoltka ) rzodkiewka i sałatą+kubas zielonej

czuje się fatalnie-znowu mnie wybrzyszyło...chyba rzeczywiście powodem jest TO pieczywo pełnoziarniste hm, wypadalo by je zamienic jakims innym tylko jakim? tak bardzo lubie ten chlebus, no! możecie polecić mi jakiś inny zdrowy, pełnowartościowy zamiennik? z góry dziękuję. pozdrawiam i proszę o oceny
Mi się podoba, chociaż strasznie mały obiadek - praktycznie same warzywka i gotowane mięso
Ojjj Ja też lubię takie pieczywo i wiem jak trudno z niego zrezygnowac... Więc nic nie poradzę
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:55   #14
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

^Dzięki za ocenkę Aż mi się milo zrobiło


@pyskatka89
Jogurt naturalny z tesco, zwykle pół opakowania 330g rano spożywam
A ja przeciwnie: nie lubię mieszanych kanapek, czasem ser żółty z pomidorem jeszcze wcisnę, ale juz z wędliną mi to absolutnie smakowo nie pasuje
Na kolacje często jest serek jakiś, ale ulubionego chlebka odmówić sobie nie mogę No i jest białko odzwierzęce, może to nie takie jak się sugeruje na noc, ale co tam, nie poddawajmy się kowenansom

Edytowane przez Kalakiria
Czas edycji: 2009-12-02 o 21:56
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:55   #15
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:

I: owsiana z 3 łyżek i szkl. mleka 2%, bułka żytnia z masłem, serkiem capri, papryką ziel. i sałatą+kubas zielonej jaśminowej bardzo pożywnie z rana a smakuje ci taka 'czysta' owsianka? ja bym musiała miodu dodać albo rodzynek

II: kanapka z 2 krom pełnoziarnistego z masłem, wędliną dr. sałatą+chyba z 5 pomidorków koktaljowych - kocham je ! też ładnie.

III: jogurt śliwkowy jogobella-8zbóż 180g. okk, choć dałabym jakieś płatki / otręby / pestki / owoca

IV: wielgachne jabłko jest i owoc

V: i zaraz potem- ziemniaki, cwiartka z kurczaka gotowana, marchewka got. w rosole i korniszon(zepsuty był ale zorientowalam sie troche za pozno)+kubas zielonej herbaty fajnie i smacznie, oprócz tego zepustego ogórka

VI: ciemna bułka z pestkami słonecznika, przekrojona na pól, maźnięta masłem z jajkiem (tak ok. 1.5-wiecej bialka niz zoltka ) rzodkiewka i sałatą+kubas zielonej super a wędlinka może jakaś do tego ?

czuje się fatalnie-znowu mnie wybrzyszyło...chyba rzeczywiście powodem jest TO pieczywo pełnoziarniste hm, wypadalo by je zamienic jakims innym tylko jakim? tak bardzo lubie ten chlebus, no! możecie polecić mi jakiś inny zdrowy, pełnowartościowy zamiennik? z góry dziękuję. pozdrawiam i proszę o oceny
ładnie, ale nnkt gdzieś nie widzę
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:59   #16
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U/R:

Ś(11.00): bułka pszenna z makiem ok 70g z sałatą,szynką,pomidorem i szczypiorkiem, druga poł. z serem topionym light,pomidorem,ogórkiem i 3 małe konserwowe, kubek zielonej.

Przekąska: big jabłko,pomarańcz,kawa z mlekiem

O: talerz sałaty greckiej(lodowa,oliwki,po midor,ogór,cebulka,trochę fety,łycha vinegretu),150g kuraka z teflonu + pare różyczek kalafiora

Deser: mango + wafel ryżowy

1,5h siłowni

K: wiejski z truskawkami i jagodami zmiksowany i podgrzany z mikrofali

1,5l wody

Jak?
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 21:59   #17
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
^Dzięki za ocenkę


@pyskatka89
Jogurt naturalny z tesco, zwykle pół opakowania 330g rano spożywam
A ja przeciwnie: nie lubię mieszanych kanapek, czasem ser żółty z pomidorem jeszcze wcisnę, ale juz z wędliną mi to absolutnie smakowo nie pasuje
Na kolacje często jest serek jakiś, ale ulubionego chlebka odmówić sobie nie mogę No i jest białko odzwierzęce, może to nie takie jak się sugeruje na noc, ale co tam, nie poddawajmy się kowenansom
hehe, każdy je jak lubi
ja tez już przestałam opychać się twarogiem na noc, znudził mi się, teraz preferuję własnie białko zwierzęce, na które mam ostatnio straszną chcicę

I dam jeszcze moje Utrzymanie:

Śn. 3 kromki razowca słonecznikowego z masłem - dwie z pekińską, polędwicą z indyka, papryką czerwoną i ogórkiem świeżym, jedna z domowymi powidłami śliwkowymi, herbata z cytrynką
II Sn. duzy jogo nat. z potartą gruszką i łyżką orzechów włoskich, 2 mandarynki, kawa z mlekiem
Ob: pół woreczka kaszy gryczanej z sosem pomidorowym ze skrojoną parówką wieprzową (350g krojonych pomidorów z kartonika ^^, zioła, natka pietruszki, łyżka oliwy, ogórek kiszony), dużo wiórek buraczków; herbata
Pod: 2 pierniczki marcepanowe, kubek ciepłego mleka z łyżka miodu - mało treściwie, ale przed kolacją
Kol: kroma chleba wieloziarnistego mieszanego z masłem, plastrem szynki wiejskiej, kilkoma łyżeczka serka wiejskiego i ketchupem, zapiekana w mikrofalówce miseczka sałatki z brokułów parowanych, papryki, kukurydzy, pomidora, ogórka świeżego, natki pietruszki i łyżeczki majonezu

po: 3 duże marchewki i herbatka
i jak?
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.

Edytowane przez pyskatka89
Czas edycji: 2009-12-02 o 22:08
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 22:01   #18
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Wieki temu tu bywałam

R studencko- chorobowe

1. owsianka- 2 łyzki płatków owsianych, 2 zytnich, 2 otrab owsianych, łyżka rodzynek, pół grejfruta, mały kawałek chudego twarogu, cynamon, 100 g jogurtu naturalnego; kawa z mlekiem

2. kromka chleba domowego- mieszany, z sałatą zielona i szynką drobiową

3. krokiet z mięsem (najnormalniejszy) , duuuuuża porcja ćwikły

4. 150g twarogu chudego, 3 czubate łyżki płatków migdałowych, z łyżeczka kawy i odrobiną mleka

5. duża porcja ćwikły z grubym plastrem szynki drobiowej

Jeśli będę długo siedzieć to marchew+twaróg

A w międzyczasie woda z cytryną, zielona herbata, tiger
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 22:04   #19
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

do do owsianki to próbowałam wersji na słodko ale mi nie podchodzi...rzeczywiście zdewcydowanie wolę czystą i kleikowatą, mmm...jeszcze zeby tak to wszytsko mleczkiem dobrze przeszlo miodzio! ostatnio kupiłam płatki owsiane górskie kupca i zdecydowanie NIE polecam. myslałam, ze moje-białostockie są do kitu, ale zmieniłam zdanie nnkt nie ma mówisz? w zasadzie to troche ich było na bułce kolacyjnej

pszenny? jakoś nie specjalnie mi się to uśmiecha. a jakieś mieszane, orkiszowe, zytnie? no nie wiem...naprawde nie mam pojęcia czym moge zastąpić swego ukochanego pełnoziarniaka
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 22:10   #20
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
do do owsianki to próbowałam wersji na słodko ale mi nie podchodzi...rzeczywiście zdewcydowanie wolę czystą i kleikowatą, mmm...jeszcze zeby tak to wszytsko mleczkiem dobrze przeszlo miodzio! ostatnio kupiłam płatki owsiane górskie kupca i zdecydowanie NIE polecam. myslałam, ze moje-białostockie są do kitu, ale zmieniłam zdanie nnkt nie ma mówisz? w zasadzie to troche ich było na bułce kolacyjnej

pszenny? jakoś nie specjalnie mi się to uśmiecha. a jakieś mieszane, orkiszowe, zytnie? no nie wiem...naprawde nie mam pojęcia czym moge zastąpić swego ukochanego pełnoziarniaka
Tak sobie pomyślałam - bo też nie lubię jasnego pieczywa - ale w sumie są wyjątki, gdzie ciemne pieczywo nawet mi smakuje.

I są to wyjątki takie jak:
- pieczywo na ciepło - tosty, grzanki czy też zapiekane bułeczki - wtedy jasne jak najbardziej
- odpowiedni "obkład" z jasnym pieczywem całkiem nieźle smakuje szynka(ale nie drobiowa, tylko np polędwica sopocka) kanapki z jajkiem - oooo tak
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 22:15   #21
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dawno nie wklejałam, więc moje Utrzymanie

I. grahamka z masłem, sałatą obie połówki z wędliną, musztardą, cambertem, ogóekiem, rzodkiewką i szczypiorkiem zapieczone, kubek herbatki malinowej z soczkiem malinowym, pomidor ze szczypiorkiem

II. jabłko, serek homogenizowany waniliowy TSM z migdałami, żurawiną i suszonymi morelami

III. 2 jajka sadzone, ziemniaczki z koperkiem, gotowane warzywa : brokuł, kalafior, fasolka szparagowa, szpinak polane ciepłą oliwą z oregano i czosnkiem

IV. micha sałatki z łososia wędzonego, kalafiora, marchewki, groszku, szczypiorku, ogórka kiszonego, jogurtu, musztardy i majonezu

i proszę o ocenkę
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 22:18   #22
oktawijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: daleko...;)
Wiadomości: 64
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

[QUOTE=nieprzytomna;156334 89]

Również uważam, że lepiej I też jestem z Ciebie zadowolona Do pełnego P jeszcze troszkę brakuje, ale U bardzo ładne Bardzo podoba mi się kolacja

dzięki za dobre słowo. naprawdę się staram. jutro postaram się coś JESZCZE dorzucić. a z kolacji również jestem zadowolona
chociaż w głowie to różne myśli z racji zwiększenia posiłków..ale co tam. trzeba to jakoś olać. to ja tu rządzę!a nie moje beznadziejne wymysły...

nieprzytomna a może Ty wkleisz swój jadłospis?chętnie bym zerknęła.widzę,że troszkę tu 'siedzisz' więc polookałabym, z chęcia

proszę o oceny także innych. dzięki
oktawijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 22:20   #23
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
hehe, każdy je jak lubi
ja tez już przestałam opychać się twarogiem na noc, znudził mi się, teraz preferuję własnie białko zwierzęce, na które mam ostatnio straszną chcicę

I dam jeszcze moje Utrzymanie:

Śn. 3 kromki razowca słonecznikowego z masłem - dwie z pekińską, polędwicą z indyka, papryką czerwoną i ogórkiem świeżym, jedna z domowymi powidłami śliwkowymi, herbata z cytrynką piękne śniadanko
II Sn. duzy jogo nat. z potartą gruszką i łyżką orzechów włoskich, 2 mandarynki, kawa z mlekiem pychotka
Ob: pół woreczka kaszy gryczanej z sosem pomidorowym ze skrojoną parówką wieprzową (350g krojonych pomidorów z kartonika ^^, zioła, natka pietruszki, łyżka oliwy, ogórek kiszony), dużo wiórek buraczków; herbata no ładnie i pysznie
Pod: 2 pierniczki marcepanowe, kubek ciepłego mleka z łyżka miodu - mało treściwie, ale przed kolacją przepysznie
Kol: kroma chleba wieloziarnistego mieszanego z masłem, plastrem szynki wiejskiej, kilkoma łyżeczka serka wiejskiego i ketchupem, zapiekana w mikrofalówce miseczka sałatki z brokułów parowanych, papryki, kukurydzy, pomidora, ogórka świeżego, natki pietruszki i łyżeczki majonezu zdrowo

po: 3 duże marchewki i herbatka
i jak?
ładnie i zdrowo a przy tym pysznie
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 22:27   #24
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R.
I:grahamka podłuzna z masłem,warzywami,wędlina z kurczaka ,jajko na twardo, jabłko
TRENING ( 55min rowerek ,15min buns,20min abs,pompki)
II:tuńczyk WSW puszka, warzywa,5łyzek kaszy gryczanej
III: piers z teflonu w ziołach, spora garść orzechów(nerkowca+laskowe )
IV:łosoś wędzony 100g, papryka
V:wiejski, pomidor,zioła.

Poprosze o ocene
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 23:25   #25
onaonaona_o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 42
Post Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

ENTER mi nie działa tutaj :/ dlatego tak wychodzi... ;/ ja dzis prawie to samo: SNIADANIE:pół grahamki cienko posmarowana maslem,2 plasterki szynki drobiowej,niecała szklanka mleka 2% OBIAD:250 ml zupy krem-rosołek zmiksowane warzywa i kawalek mięska gotowanego (wszystko zmiksowane jak dla dzidzi:P) PODWIECZOREKmleczko sojowe czekoladowe 175 kcal KOLACJAgrahamka cienko posmarowana masłem,1 plasterek szynki drobiowej GODZ 21: szklanka mleka
onaonaona_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-02, 23:41   #26
Kagome_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dopiero teraz zobaczylam ze nowy watek;

R, prosze o ocene

sniadanie:
2 kromki chleba pelnoziarnistego z cienko posmarowanym maslem, pomidorem i papryka /// czasami zamiast chleba owsianka na mleku z dodatkiem miodu
2gie sniadanie:
2 kromki zlozone z pomidorem i papryka (razem 4 kromki)
lunch: jakis owoc, czesto kiwi lub jablko
obiad: okolo 200 gr wazywek na patelnie + kostki soji + troche sezamu
podwieczorek: 200 gr serka huttekase danone ten: http://www.calorielijst.nl/product/?calorie=7543
z ok. cwiartka pomidora, troszeczke papryki + przyprawy

ile to wszystko ma kcal? dobre na redukcje czy czegos brak? jesli tak to moglby ktos podac cos bezmiesnego
Kagome_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 02:07   #27
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Ja tez dopiero teraz zauwazylam nowy watek
Mzai napisalam ci pare pytan na starym odnosnie bezglutenowej diety
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 04:10   #28
Megan11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

To może moje zabiegane U/P ( )

I: pszenna bułka /90 g / z masłem, twarogiem i powidłami śliwkowymi / nutellą , kubek tłustego mleka
II: bagietka z masłem, szynką, kozim serem i awokado; 2 grube plastry świeżego ananasa
III: puree ziemniaczane na maśle i śmietanie, jajo sadzone z cebulką, kalafior z bułką tartą
IV: 2 (?) paski mlecznej czeko Ritter Sport; jogurt waniliowy z wkrojonym bananem i rodzynkami w czekoladzie
jabłko
V: bułka wieloziarnista z masłem, żółtym serem, drobiową szynką i awokado / masłem i konfiturą malinową, herbata z konfiturą malinową i cukrem
V: twaróg z cukrem, kakao i mini bananem , kubek kakao

Proszę o ocenę
Megan11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 05:13   #29
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dzisiejsze R

szklanka wody z cytryną na czczo.

I. owsianka (4łyżki pł. owsianych, szkl. mleka 2%, jabłko, cynamon), czerwona herbata
II. jabłko, jogurt naturalny, 2 mandarynki
III. ryba pieczona w ziołach w piekarniku + jakieś warzywka. czerwona herbata
ćwiczenia (skakanka, step, brzuszki, przysiady)
IV. 1 krokiet z mięsem mielonym (akurat mama robiła, więc skorzystałam, ale na R raczej nie bardzo chyba..?), szklanka mleka, czerwona herbata.

I jak? Można prosić o ocenkę.?
tak na oko mniej więcej ile kcal może tu być?

Edytowane przez monisia02
Czas edycji: 2009-12-03 o 18:30
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-03, 06:23   #30
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Dawno nie wklejałam, więc moje Utrzymanie

I. grahamka z masłem, sałatą obie połówki z wędliną, musztardą, cambertem, ogóekiem, rzodkiewką i szczypiorkiem zapieczone, kubek herbatki malinowej z soczkiem malinowym, pomidor ze szczypiorkiem fajnie

II. jabłko, serek homogenizowany waniliowy TSM z migdałami, żurawiną i suszonymi morelami mmm pysznie i zdrowo. ale może nnkt więcej do tego?

III. 2 jajka sadzone, ziemniaczki z koperkiem, gotowane warzywa : brokuł, kalafior, fasolka szparagowa, szpinak polane ciepłą oliwą z oregano i czosnkiem oo ładnie.fajny sosik- nie jadłam tak nigdy

IV. micha sałatki z łososia wędzonego, kalafiora, marchewki, groszku, szczypiorku, ogórka kiszonego, jogurtu, musztardy i majonezu tutaj aż się prosi o jakąś kromkę chlebka

i proszę o ocenkę
Jakoś mało mi się wydaje, ale w końcu każdy je tak jak potrzebuje
Co do tego co jest- ładnie, zdrowo, kolorowo
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.