Clinique, 3 - Step Skin Care System, Clarifying Lotion 4 (Tonik do cery bardzo tłustej)

Jest to drugi z systemu trzech kroków Clinique. Przeznaczony jest do cery bardzo tłustej. Usuwa martwy naskórek, skóra staje się miękka, gładka i rozświetlona. Pozostawia przyjemne uczucie świeżości. Wzmacnia działanie kremu nawilżającego, podkład łatwiej się rozprowadza i dłużej pozostaje na twarzy.

tonizowanie twarzy
tłusta
nawilżające, oczyszczające, złuszczające
płyn

OK

-strasznie czuc alkohol, co mnie drazni
-poczatkowo zaczerwienie i podraznienie, ale potem buzka sie przyzywczaila
-uzywam tylko na strefe T, dekolt i plecy (na policzki tonik do cery naczynkowej)
-zaskórniki spłycone
-rzadziej cos wyskakuje
-cera gladsza
-bardzo wydajny przez co wysoka cena nie jest takim minusem

nie wiem czy kupie, gdyz moja skora jest bardzo kaprysna. podczas brania lekow obnizajacych testosteron (on jest wlasnie odpowiedzialny za brzydka cere i wlosy) poczatkowo bardzo mi przysuszyl buzie i podraznil (leki spowodowaly znikniecie wszytskiego na buzi w ciagu 2 dni, a wlosy byly swieze przez 4 dni!!), przez co ciezko bylo mi ja doprowadzic do odpowiedniego stanu. dlugo po zakonczeniu kuracji farmakologicznej kiedy buzia juz nie byla taka rewelacyjna kosmetyk naprawde sie sprawdzil. do cery tlustej na pewno jest ok. moglam kupic tonik 3 ale akurat go nie bylo. polecam, ale z dobrym kremem nawilzajacym tj DDML.
Używam tego produktu od: paru miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania 400ml

I love you bebe

cudooooooo!!!! dostałam w douglasie mini zestaw do wypróbowania (dost.3 ),milo mnie zaskoczyło i pognałam do drogerii po pełnowymiarowy produkt ,z tym,że zdecydowałam się na 4 i jestem arcyzadowolona..buzia jest głada ,promienna ,nie świeci się już tak bardzo jak psu jajeczka ,wypryski też są juz bardzo rzadkimi gośćmi...a tak na marginesie musze miec chyba bardzo tlusta cerę bo kurcze u mnie nie wystąpiło jakoś ściągnięcie skóry , łuszczenie etc...po prostu lekko mrowi buźka i od razu pozytywny efekt :D

Używam tego produktu od:2 m-cy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1 -ej 400 ml butli:D

mam mieszane uczucia

Od razu zaznaczam ze uzywalam calej serii wiec oceniam go troche pod kątem działania w zestawie

Tonik naprawde do cery tłustej i tylko do niej! Moja skora mimo ze nie mam slonnosci do podraznien nieco piekla podczas przemywania twarzy. Czasami wydawalo mi sie ze uzywanie go 2 razy dziennie to za duzo nawet dla mnie bo odczuwalam nieprzyjemne sciagniecie i wysuszenie. Na szczescie nie skonczylo sie to podraznieniami ani luszczeniem.
Co do efektow to musze przynac, ze ciezko mi to ocenic. Nastawialam sie chyba na jakies spektakularne efekty bo bylam nim odrobine zawiedziona. Dopiero teraz, kiedy siei skonczyl, zaczynam go doceniac i chyba mi go brakuje ;)
Przede wszystkim jest to swietny "wykrywacz" zanieczyszczen. Jesli gdzies cos sie nie zmylo to on na pewno to wytropi, skora jest po nim gladka, jedwabista, zdecydowanie mozna odczuc efekt swiezej, czystej skory. I tyle. Nie zauwazylam innych efektow chociaz wydaje mi sie ze kiedy go uzywalam rzadziej wyskakiwalo mi "to i owo". Liczylam na splycenie zaskornikow - na tym polu sie nie sprawdzil. No coz, nie ma to jak oczyszczanie.
Mysle ze zamowie go sobie na truskawie bo za cene jaka proponuja jest to na pewno najlepszy tonik jaki mialam :) Az ciezko go porownac z czymkowiek innym na polskim rynku

Kupiłam mini zestaw w Douglasie, toniku bylo z tego co pamietam 100 ml i taka ilosc starczyla mi na okolo 2 miesiace. To duzy plus bo przy takiej cenie wydajność jest naprawde wazna ;)

Używam tego produktu od: 2 m-ce

W końcu widać efekt.

Tonik naprawdę działa, złuszcza, oczyszcza, wygładza i doprowadza skórę do odpowiedniego stanu.
Pory stają się mniej widoczne, skóra oczyszczona bez zaskórników, a białe zaskórniki zostają złuszczone. Cera nabiera jednolitego koloru, krostki i zaczerwienienia znikają. Jednak należy stosować go z KROKIEM 3 - czyli z DDMG - bo może przesuszać cerę, a żel ją nawilży i wygładzi.
Tonik jest bardzo wydajny mały 200ml wystarcza na ponad 2 miesiące.

Ilość zużytych opakowań:1,5

Rewelacja

Używam trzech kroków od roku. Kusiło mnie wydanie opinii po miesiącu, ale na szczęście się powstrzymałam. Otóż mam(miałam) bardzo tłustą cerę. Próbowałam wszystkiego, nawet dość drogie firmy, jak Vichy zupełnie nie działały na moją skórę. A oto jak tonik cliniqe działał:
-po tygodniu skóra zaczęła się widocznie łuszczyć, byłam wściekła, więc poszłam do stoiska clinique i pokazałam pani co się działo. Ta jednak powiedziała, że to normalne, bo skóra musi się przystosować do tego kosmetyku i żebym była cierpliwa. Zacisnęłam więc zęby(w koncu wydałam na to sporo pieniędzy) i czekałam. Było warto. Bo po 2 tygodniach wszystko się unormowało.
-po 1 miesiącu cera wyraźnie mniej się świeciła.
-po 2 miesiącach krost było o połowę mniej
-po 3 miesiącach cera zupełnie przestała się świecić(pół roku wcześniej wyśmiałabym każdego kto by mi powiedział, że jakikolwiek kosmetyk tak zadziała- ponad 6 lat poszukiwania dobrego kosmetyku, bezsensownych zakupów kremów z mikrogąbeczkami itp.)
-po 4 miesiącach nie miałam nawet najmniejszej krostki.
-po roku- moja cera jest piękna. Przestałam używać jakichkolwiek podkładów i pudrów. Spokojnie stosuję dodatkowo kremy z filtrem i moja cera nie "spływa"
Jedynie nie do końca pozbyłam się wągrów na nosie, ale są znacznie mniejsze i dużo mniej widoczne.
Ważna jest systematyczność używania. Krok po kroczku i zauważycie zmiany o jakich nie śniłyście. Powodzenia :)
P.S. To jest tonik do bardzo tłustej cery. Jeżeli masz mieszaną, to wybierz 3.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1(400ml)

warto się pomęczyć bo działa

Jest to skuteczny tonik, zupełnie inny od pozostałych które zawierają alkohol. Tamte jedynie dezynfekują a ten złuszcza martwy naskórek (trochę jak peeling) i oczyszcza pory.

Po systematycznym stosowaniu naprawdę widać poprawę cery choć ja nigdy nie stosowałam razem całego zestawu (słynne 3 kroki Clinique).

Używałam czwórki jakiś czas temu, teraz przerzuciłam sie na trojkę która jest troszkę łagodniejsza, ponieważ moja cera zmieniła sie i nie jest już tak tłusta jak kiedyś.

Zaciśnijcie dziewczyny zęby, zatkajcie nos i smarujcie sie nim conajmniej przez tydzień - zobaczycie rezultaty.
Jednak uwaga - tonik nr 4 jest przeznaczony dla naprawdę tłustej cery.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu

mieszane uczucia...

Mam mieszane uczucia... przynam, że kupiłam ten tonik zupełnie nieświadoma faktu, iż w swoich składzie ma alkohol (!). Kiedy pierwszy raz otworzyłam nakrętkę, byłam przerażona- bardzo intensywny zapach alkoholu i nieprzyjemne mrowienie na twarzy :( Po kilku użyciach trochę zmieniłam o nim zdanie...

Po pierwsze, znacznie spłycił zaskórniki, ale nie usunął ani jednego. Cera jest rzeczywiście wygładzona i rozświetlona, a wszelkie małe pryszczyki są od razu "niszczone" przez alkohol.

Minusem jest ten okropny zapach alkoholu, mam również wrażenie, że trochę podrażniłam sobie cerę... najprawdopodobniej właśnie z tego powodu nie zdecyduję się na ponowny zakup.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

alkohol mi niestraszny :)

Kupiłam okazyjnie całą 400 ml butelkę. Co prawda myślałam o toniku 3, ale cena nie była taka dobra jak czwórki, a działanie chyba podobne.
Co uderza w nos to zapach płynu w butelce - mocno alkoholowo żrący. Pierwszą aplikację odbyłam z drżącym sercem czy tonik nie wyżre mi dziur na twarzy. Ale nie... poszczypał delikatnie i nawet czerwona nie byłam. Za to czuć, że skóra staje się nieskazitelnie czysta i odtłuszczona.
Uzywam na wieczór, ale nawet nie codziennie żeby nie przesadzić i wydaje mi się, że mi służy.
Mimo upałów, stosowania wysokich -co za tym idzie tłustych - filtrów, moja skóra jest nieskazitelna. Nie pojawiają się żadne krostki, pryszcze i inne niespodzianki.
Od dawna wiedziałam, że alkohol mojej skórze nie szkodzi...

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:zaczęte 1

bleee

Koszmar. Spirytus. Piecze ( chociaz podobno takie jest jego dzialanie) ale nie zmienia to faktu, ze jest to nieprzyjemne uczucie. Powoduje tworzenie sie bolacych wypryskow ( czego nigdy wczesniej nie mialam). Jak dla mnie fatalny.

Używam tego produktu od: miesiaca

Uzywam pierwszy raz (oczywiście z mydełkiem i kremem intensywnie nawilżającym). Kończy mi się i planuję kupić ponownie. Rewelacja. Skóra wreszcie wygląda jak należy. Mimo mieszanej skóry z tendencją do tłustej, zapominam o nieprzyjemnych niespodziankach na twarzy. Polecam.
Recenzja: ...