Eau Thermale Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła) (stara wersja)

Żel oczyszczający do cery tłustej (wrażliwej) ze skłonnością do powstawania trądziku. Zawiera 49% wody termalnej, bardzo delikatnie oczyszcza, pomaga ograniczyć podrażnienia, reguluje wydzielania łoju. Nie wysusza.

Plastic fantastic :D

Wielki zachwyt!! Po wielkiej porażce całej serii dr Brandta, żeby wybadac całą serię zacząlem od tego żelu i skończyłem z całą serią.

Zel jest fenomenalny! We właściwych ilościach świetnie oczyszcza i nie wysusza przesuszonej już Diacnealem skóry. Świetnie współpracuje w zestawie Tonik + żel + Diacneal na noc + emulsja na dzień. Moja megatłusta skóra znacznie sie poprawila. Zniknęla wiekla hodowla "wulkanów" i zaskórników, a przetłuszczanie jest naprawde minimalne. I to efekty po tygodniu stosowania serii. Nareszcie coś co zadziałałą na moją oporną na lecznie trądziku skórę.

Jak józ pisano kosmetyk bardzo wydajny o neutralnym, nieco aptecznym zapachu, ale mnie sie podoba :)
Na jednym opakowaniu sie nie skończy...

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3

jedyny :)

Żel jest fantastyczny. Nie dość że fantastycznie oczyszcza cerę, nie szczypie w oczy, to nie zostawia żadnej dziwnej mazi na skórze. Twarz jest idealnie oczyszczona, nawilżona i delikatnie pachnąca.

Zel pomógł mi w walce z trądzikiem, nie przyczyniając się do powstawania nowych krostek, a tylko zwalczając stare.

Odkąd go mam, dołączył się do niego drugi użytkownik w postaci mojego męża :).

Jedno opakowanie wystarcza nam na ok. 1,5 - 2 miesiące. W tej chwili mamy zapas kolejnych 4 opakowań.

Ilość zużytych opakowań: >7

czysta przyjemnosc

w stosunku do zeli do mycia twarzy jestem dosyc wymagajaca , poniewaz zauwazylam , ze to , jakiego uzywam ma duzy wplyw na stan mojej cery . oczekuje gruntownego oczyszczenia , ale bez wysuszenia i ten zel to robi . podczas mycia tworzy milutka kremowa pianke , ktora pozostawia skore miekka i nie podrazniona ( po umyciu innym zelem skora jest jakas taka twarda ) jest mily dla oka i bardzo wydajny- uzywam go od 3 miesiecy i ubylo dopiero okolo 1/3 opakowania - nie wychodzi wiec drogo .

Używam tego produktu od:3mscy

Nie ma lepszego!!!

Absolutnie cudowny! Moja skóra nigdy nie wyglądała lepiej! Usuwa wypryski, zmniejsza pory, cera mniej się przetłuszcza (właściwie to już wcale!) nawet ma ładniejszy kolor... W dodatku efekty utrzymują się jeszcze kilka tygodni po skończeniu opakowania. Jest niesamowicie wydajny. Używam go na spółkę jeszcze z dwiema osobami i wystarcza na około trzy miesiące... KWC ot co!

Używam tego produktu od:prawie roku
Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego

najlepszy do oczyszczania

Najlepszy, najbardziej wydajny zel jaki mialam do tej pory. Wspaniale oczyszcza cere, nie podraznia. Mam wrazliwa cere i choc jest on przeznaczony do cery tlustej z powodzeniem moga go uzywac nawet wrazliwe buzki:) Ma piekny, lagodny zapach. Na prawde jest warty polecenia!

Używam tego produktu od: dawna

genialny!!!

Jedyny żel, który nie podrażnia mojej skóry, wspaniale oczyszcza, a przy tym nie wysusza i łagodzi podrażnienia. Jest baaaardzo wydajny ( w moim przypadku 1 butelka starcza na ok. pół roku), dlatego też nie zraża jego cena, ok. 40 zl. Dla mnie po prostu rewelacja! :]

Używam tego produktu od:4 lat
Ilość zużytych opakowań:ok. 7-8

Dobry

Jest dobry, ale jest lepszy od niego (Vichy Normaderm). Jest bardzo wydajny, milusi. Dobrze oczyszcza. Nic po nim nie wyskakuje. W sumie to nie mam zastrzeżeń, choć Vichy bardziej przypadł mi do gustu. Wydaję mi się, że Normaderm lepiej koi podrażnienia.

Używam tego produktu od:4 miesiecy

Nie daje mu 5 gwiazdek, aczkolwiek na poczatku sie wahalam. Niech beda te 4 ale w pelni zasluzone:) Zel jest swietny. Z moja tlusta cera radzi sobie doskonale. Oczywiscie nie redukuje calkowicie swiecenia, ale nie wysusza i nie nasila przetluszczania. Nie podraznia, a nawet mam wrazenie ze delikatnie uspokaja cere. Plus za wygodna i estetyczna buteleczke. Ladnie pachnie. Wydajny. Po prostu polecam.

03.08.06: No teraz to mu daje 5 gwiazdek. A to dlatego ze wczesniej uzywalam go razem z zelem do mycia twarzy clearasil. Po odstawieniu tamtego- nic dodac nic ujac.

mardzo fajny

Baaardzo fajnie oczyszcza i czuję się po nim taka świerza :) a to duży plus. Nie wysusza i generalnie Avene ma fajne produkty. Tylko kurczę gdyby troszkę tańsze...

tylko 1 kropelka

Kupilam go w zestawie z Diacnealem ale, ze jest to zel bez wysuszajacych i drazniacych SLS, to tez i nie specjalnie sie zmartwilam tym przymusowym duetem.
Potwierdzam stwierdzenie na temat tego zelu, ktore padlo tu juz wczesniej - nie wysusza ani nie sciaga jesli stosuje sie go we wlasciwej ilosci!
Sama na poczatku tez lalam go bez umiaru (przyzwyczajona do zeli Eris i Fitomed) i zniechecona sciagnieciem i poczatkami przesuszenia (potegowanego dodatkowo uzyciem Diacnealu w celach przeciwzmarszczkowych) schowalam go do szafki.
Kiedy jednak natknelam sie na niego ponownie, postanowilam zastosowac go ale juz w o wiele mniejszej ilosci. Okazalo sie to wlasciwym podejsciem.
Myje buzie 2 razy pod rzad (zeby miec pewnosc, iz usunelam filtr w calosci z twarzy) ale tylko minimalna ilosci zelu.
Szybko sobie radzi z filtrem, skrobia, pudrem brazujacym i rozem.
Wypryskow nie mam, wiec nie wypowiadam sie na temat jego dzialania przeciwtradzikowego. Ale moze nie mam ich wlasnie dzieki uzywaniu tego zelu...
Plus za estetyczne opakowanie (ktorego nie musze jak czasem innych, otwierac przy pomocy zebow...)ze sprytna zakretka.

polecam

Mam cerę bardzo wrażliwą, naczyńkową, mieszaną i z skłonnością do trądziku a obecnie też przesuszoną- ogólnie trudną w pielęgnacji. Ten żel w moim przypdku bardzo dobrze się sprawdza- jest delikatny, nie wysusza skóry, świetnie się pieni i ma delikatny, niedrażniący zapach. Jest też wydajny, co już mogę ocenić, bo po miesiącu mycia 2x dziennie ubyła 1/4 opakowania. Będę do niego wracać!

super

Wydaje mi sie, że wszystkie złe recenzje wynikają albo ze złego doboru to jest kosmetyk do tłustej cery a nie suchej i wrażliwej! albo złego użycia - należy stosować odrobinkę - wystarczy jedna kropelka! Używam tego kosmetyku od ponad pół roku i musze przyznać że zużyłam dopiero połowe, zatem jest bardzo wydajny ale przy odpowiednim użyciu, oczyszcza skórę ale jej nie wysusza ani nie powoduje z odbicia jej nadmiernego przetłuszczania (użyty w odpowiedniej ilości!!!) jak to robią inne preparaty działające zbyt agresywnie (zaburzające równowagę hydro-lipidową skóry).Jestem zadowolona, jeśli nie zmieni się cera to będe mu wierna:)

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...6 miesięcy / 1 opakowanie
Recenzja: ...