Eau Thermale Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła) (stara wersja)

Żel oczyszczający do cery tłustej (wrażliwej) ze skłonnością do powstawania trądziku. Zawiera 49% wody termalnej, bardzo delikatnie oczyszcza, pomaga ograniczyć podrażnienia, reguluje wydzielania łoju. Nie wysusza.

Sama nie wiem.

Mam cere sucha, wrazliwa, ale jednoczesnie sklonna do roznych niespodzianek. Ten zel kupilam po to, zeby co jakis czas buzie nim 'odkazic', uzywam glownie po nocnych eskapadach, zeby zmyc z twarzy makijaz, dym papierosow, brud etc. W tym celu sprawdza sie swietnie, piana i zapach pozostawiaja buzie naprawde niezle odswiezona, uczucie oczyszczenia jest tez bardzo wyrazne. Nie wyobrazam sobie jednak uzywac go dluzej, bo wysusza potwornie, a jakiegos wspanialego dzialania antybakteryjnego czy zmniejszajacego pryszcze nie zauwazylam. Od czasu do czasu jest ok, choc mysle, ze wiele jest zeli tanszych, a rownie dobrych. Drogi, a nie czyni cudow, raczej do niego nie wroce, szkoda mi kasy.

ilość zużytych opakowań: koncze pierwsza buteleczke

Intrygujący

Żel bardzo mi przypadł do gustu. :D :D :D
Zalety:
1) dobrze oczyszcza cerę
2) super pachnie
3) idealne opakowanie (szczególnie zamknięcie)
4) bardzo wydajny
5) nie podrażnia cery
6) łagodzi zaczerwienienia
7) nie wysusza
8) wygładza cerę.
Wady:
1) nie zauważyłam, aby zapobiegał wypryskom.

*** Polecam żel, bo naprawdę warto go wypróbować. ;D
To mój ulubieniec z całej serii młodzieżowej Avene.

Używałam tego kosmetyku przez miesiąc / ilość zużytych opakowań: 1.

Polecony przez Dermatologa

Jest niemożliwie, niesamowicie wydajny. Używam go od trzech miesięcy i myślę, że będę przez conajmniej jeszcze jeden miesiąc. Przeciętnie jedna buteleczka tego żelu do twarzy, to dwie tubki kremu Cleanace - takie oba mają żywotność.
W leczeniu trądziku jest bardzo skuteczny, nie podrażnia, nie uczula. Mam wrażenie, że wysusza trochę skórę, choć nigdy do tego stopnia, by się łuszczyła - jest po jego użyciu uczucie ściągnięcia. Nie przepadam za jego zapachem. Ma bardzo poręczne opakowanie, jak sądzę, wygodne w podróży (nie miałam szans go tak wypróbować).
Mam porównanie chocby z żelem do mycia buzi z serii 25+ dla skóry tłustej i trądzikowej Eris (teraz seria Lirene) i muszę przyznać, że choć tamten jest mniej wydajny, jest przyjemniejszy w użyciu i tańszy - poza tym wolę ziołowy zapach owego, zamiast chemię tego zielonego płynu. Ale to już bardzo prywatne wybory.
Myślę że jest godny polecenia, szczególnie dla cery młodej (ale kto w wieku 16 lat ma na niego pieniądze?) Ja z niego na pewno zrezygnuję - moja skóra nie jest w aż takiej potrzebie działania na nią odtłuszczająco. Nie te lata ;).

dobry

Żel dobrze oczyszcza i odświeża skórę nie wysuszając jej przy tym. Leciutko ściąga, twarz jest po nim matowa i gładka. Dobrze się spłukuje, nie pozostawia żadnej warstewki na skórze, jest niemożebnie wydajny - wystarcza kropelka na twarz. Zapach - znośny. Generalnie jest niezły, polecam wrażliwcom.

swietny!

swietny produkt!
skuteczny. lagodny. nie uczula, nie podraznia.
cena wcale nie jest wygorowana zwazywszy ze produkt jest bardzo wydajny. jedno opakowanie starczalo mi srednio na 4 miesiace.

Porządnie oczyszcza

Bardzo dobry żel, znacznie bardziej mi odpowiada niż Effaclar, mam wrażenie, że jest łagodniejszy, no i trochę się pieni (w przeciwieństwie do ekwiwalentu LRP), dzięki czemu można usunąć makijaż. Nie szczypie specjalnie w oczy (oczywiście jeśli go nie wlewamy do środka!:)). Mam przyjemne uczucie dogłębnego oczyszczenia, nawet po długim wieczorze w zadymionym pomieszczeniu (czyt.: po imprezce;)), nie mam rano żadnych nowych wykwitów.
Wydaje mi się jednak zbyt ostry do codziennego stosowania (choć napisano, że dla problemowej skóry wrażliwej...), czuję na skórze wysuszenie, więć używam na przemian z czymś łagodniejszym, np. pianką Vichy Purete Thermale, albo żelem AA, z serii pomarańczowej.

Przyzwoity

Kupiłam go raz zachęcona jakąś promocją i więcej go raczej nie kupię. Dobrze oczyszcza ale nie radzi sobie z usuwaniem makijażu. Dla mnie za ostry, zbyt ściągał i wysuszał skórę. Znacznie bardziej sprawdzał się u mojej młodszej siostry. Myśle że to dobry produkt dla bardzo mlodej tłustej cery. Ja osobiście wolę Effaclar.

Sprawdza sie

Przy tak trudnej cerze, jak moja okazał, całkiem nieźle sie sprawdził (cera wrazliwa, naczynka rozszerzone, alergia, ale tlusta). Nie podrażnia skory, a jednak swietnie oczyszcza. Duzo mniej wypryskow, cera byla gladsza. Niestyty do idealu brak mu jednego - troszke mniejszej ceny. Dlatego musialam dac oddetchnac kieszeni i sprobowac czegos innego.

polecam

Do tej pory nie przywiązywałam dużej wagi co do kupna żelu .Nie miałam jasno sprecyzowanych wymagań a to,że po umyciu skóra na buzi była wyraźnie napięta było dla mnie czymś normalnym.Kiedy udałam się po kolejny produkt mój wybór padł na GEL NETTOYANT CLEANANCE.I to była trafna decyzja.Po pierwsze skóra stała się milsza w dotyku-gładsza.Po drugie żel nie wysuszył jej.A po trzecie i chyba najważniejsze mam mniej wyprysków.<BR>KUPUJCIE TERAZ!!!!!! W promocji do żelu dostaniecie krem nawilżający.

polecam

Dobrze oczyszcza, a co najważniejsze nie wysusza mojej skłonnej do przesuszenia cery na policzkach. Jest niesamowicie wydajny, miałam go ok. roku a używałam dwa razy dziennie. <BR> <BR>

wart wyprobowania

godny uwagi, bo nie podraznia skory, nie wysusza, a przy tym oczyszcza. z makijazem radzi sobie srednio. drazni mnie troche zapach tego zelu. nie poprawia stanu cery (jest niby przeciwtradzikowym srodkiem), ale wlasciwie zaden zel tego nie zrobi-po to sa inne srodki, ktore dluzej pozostaja na skorze.