Eau Thermale Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła) (stara wersja)

Żel oczyszczający do cery tłustej (wrażliwej) ze skłonnością do powstawania trądziku. Zawiera 49% wody termalnej, bardzo delikatnie oczyszcza, pomaga ograniczyć podrażnienia, reguluje wydzielania łoju. Nie wysusza.

Skóra na mojej twarzy jest problematyczna i bardzo wymagająca, dlatego szukam żeli do mycia delikatnych a zarazem dobrze oczyszczających. I ten żel właśnie do takich należy. Dobrze czyści buzię z zanieczyszczeń, nie podrażnia, bardzo dobrze się pieni wystarczy mała ilość produktu, bardzo wygodne opakowania i aplikator, zapach i konsystencja również sympatyczne. Serdecznie polecam ten produkt.

TO JEST TO!!

PLUSY:

- bardzo dobrze myje i oczyszcza

- ogranicza powstawanie pryszczy (zauważyłem ze mam mniejsza skłonność do zmian zapalnych)

- nie wysusza i nie podrażnia

- baaaaaardzo wydajny- kropla wystarcza by umyć cały ryjofon

- ma dyskretny zapach

- dobrze można go dozować- świetny pomysł z tym przekręcanym dozownikiem

Używam tego produktu od: używałem z 2 miesiace

Świetny

Dostałam miniaturę tego żelu razem z Triacnealem i muszę przyznać, że jest świetny. Ma ładny zapach, dobrze się pieni, ze względu na gęstość jest niesamowicie wydajny. Mam cerę mieszaną - raczej normalną na policzkach i dosyć tłustą w strefie T. Owszem, żel ten nie zwalcza niedoskonałości, ale żaden żel stosowany samodzielnie tego nie robi. Pozostawia skórę gładką i aksamitną. Nie odczułam jakiegoś szczególnego ściągania, ale zawsze zaraz po myciu twarzy nakładam krem. Używam go po demakijażu, żeby dokładnie oczyścić skórę. Moim zdaniem żel jest świetny, nie miałam lepszego.

Ilość zużytych opakowań: pół miniatury

Rewelka

Mój KWC w dziedzinie żeli do twarzy.
Używałam już chyba wszystkich, od Ziaji po L\\\'Oreala, Vichy, Lirene...
Ten jest idealny, już wiem, że dostosowany do moich potrzeb. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wysuszania, a ten żel radzi sobie w tym świetnie.
Idealnie się pieni, dokładnie zmywa zanieczyszczenia, makijaż. Wystarczy kropla do umycia całej twarzy, przy czym jest niesamowicie wydajny. Jedno opakowanie 250 ml wystarczy mi na kilka miesięcy.
Zapach jest przyjemny, odświeżający, daje efekt chłodzenia twarzy.
Skład tego żelu także zachęca. Nie ma tutaj mowy o chemicznych dziwacznych substancjach. Avene też z tego słynie:)
Dziewczyny piszą tutaj o efekcie wysuszenia czy też ściągnięcia. Który żel do cery trądzikowej nie pozostawia tego uczucia? Przecież wiadomo, że cerę należy po użyciu tego typu specyfiku dobrze nawilżyć. Ja stosuję do tego żelu matującą emulsję Cleanance, też z Avene. Zestaw radzi sobie z moją cerą, dlatego myślę, że jest warty ceny, tym bardziej, że jest TAK WYDAJNY.

+ ogromny plus za opakowanie, niesamowicie wygodne, sprawdza się w podróży, gorąco polecam :>

Świetny!

Jako posiadaczka cery trądzikowej i ekstremalnie mieszanej miałam trochę problemów z dobraniem idealnego żelu. Przez długi czas stosowałam Effaclar, ale zimą potwornie przesuszał skórę i przerzucałam się na inne dziwadła, byle bez SLSu - Lirene i tym podobne. Używałam też Vichy Normaderm, ale również zaczął przesuszać moje policzki. Pod wpływem opinii kupiłam Avene i od tego czasu moja twarz wygląda zdecydowanie lepiej. Żel świetnie oczyszcza i odświeża, a przy tym nie powoduje przesuszenia i uczucia ściągnięcia. Jedyne, co chętnie bym zmieniła, to jego cena, chociaż na Allegro można znaleźć ciekawe promocje.

Używam tego produktu od: lutego 2012

nie warto

Mimo całej mojej chęci do "zaprzyjaźnienia się" z tym żelem, nasza znajomość dobiegła końca. Przesusza, po użyciu czuję, jak mam ściągniętą skórę (a miał być taki delikatny dzięki wodzie termalnej!), nie zauważyłam, aby jakoś specjalnie walczył z niedoskonałościami i wypryskami. Jedyna jego zaleta to wydajność (1 opakowanie starczyło mi na ok. 7-8 miesięcy). Na całe szczęście dostałam go w prezencie, więc nie musiałam wydawać na niego tyle kasy, bo z pewnością nie jest tego warty.
Używam tego produktu od: lipiec 2011

zawiodłam się

Kupując ten żel miałam spore oczekiwania. W końcu to bardzo dobra firma i ta cena. Na szczęście kupiłam w promocji za 30 parę złotych. Niestety stosując ten żel rano i wieczorem stan cery pogorszył się. Nie trwało to krótko- stosuje go ponad dwa miesiące i nic. żadnej poprawy nie widać. Wysusza bardzo, może dlatego skóra się broni i wydziela więcej sebum. Dodam że stosuje razem z tonikiem z serii. Faktycznie uczucie oczyszczenia jest ale po stanie mojej cery tego nie widać. O wiele lepiej było kiedy myłam buzię Vichy normaderm. Plusy za to że jest potwornie wydajny (wciąż nie mogę się doczekać kiedy go zużyje a dopiero połowa za mną) oraz orzeźwiający zapach.

Chyba największy zawód kosmetyczny

Naczytałam się tylu pochlebnych recenzji o tym kosmetyku, że czułam że i ja muszę go wypróbować. A że mam cerę tłustą, pomyślałam, że będzie dla mnie idealny. Nie odstraszyła mnie nawet wygórowana cena i trudna dostępność. Moje rozczarowanie jest wprost proporcjonalne do ceny. Co innego zawieść sie na kosmetyku za 10 zł, a co innego stracić 50.

Po umyciu skóra była nieprzyjemnie ściągnięta, a im dłużej używałam tym wysuszenie się pogłębiało, aż w końcu moja skóra zaczęła widocznie się bronić i wydzielać więcej sebum, bo zaobserwowałam większe przetłuszczanie i zanieczyszczenie objawiające się zaskórniakami i czymś jakby gulami podskórnymi. Na początku zrezygnowałam z używania go rano, ale jak i to nie pomogło, zaczęłam robić kilkudniowe przerwy.

Na minus zaliczm ponadto okropny zapach, strasznie niewygodne otwieranie opakowania oraz zbyt mocne pienienie. Nadmiar piany na twarzy mnie akurat irytuje.

Plusem jest duża wydajność, dzięki czemu cena tylko z pozoru jest bardzo wysoka. Do dokładnego oczyszczenia twarzy wystarczy dosłownie kropla. Jak komuś kosmetyk podpasuje, to będzie szczęśliwy z takiej wydajności.

Używam tego produktu od: parę miesięcy z przerwami
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Zawiodłam się

Zachęcona przez próbkę, którą dała mi dermatolog, zakupiłam ten żel. Na początku podobało mi się działanie, skóra była wygładzona, nie przesuszona, ładnie pachniała. Po jakimś miesiącu od pierwszego użycia skóra po użyciu była strasznie ściągnięta i sucha, więc zmuszona byłam do większego nawilżania. Potem na skórze zaczęły pojawiać się różne niespodzianki, których wcześniej nigdy nie miałam jak: kaszka na czole, wielkie podskórne bolące pryszcze, które bardzo długo się goją. Myślałam,że to wina antybiotyku który biorę, albo maści,których używam. Jednak po odstawieniu żelu zauważyłam poprawę. Podsumowując, po początkowym zachwycie przyszedł jednak zawód. Szkoda tych 52zł, które za niego zapłaciłam. Jedyny plus jaki teraz widzę to jego zapach i ogromna wydajność, po prawie 3 miesiącach mam jeszcze pół buteleczki.

Ilość zużytych opakowań: pół

Fajny produkt :)

Używam go codziennie rano mimo, że nie mam dużej skłonności do powstawania zmian trądzikowych. Jestem z niego zadowolona, gdyż żel ten dobrze poradził sobie z męczącymi mnie zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Do jego zalet mogę zaliczyć także to, że po jego użyciu skóra jest czyściutka i nie mam uczucia ściągnięcia. Ogromnym plusem jest też niesamowita wydajność - jedna duża kropla wystarczy na twarz. Dodatkowo plus za przyjemny zapach i ciekawy kolor :) Jego estetyczne opakowanie ładnie wygląda w łazience i nadaje się do transportu.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2-ego

Super ;) Na lato, mega wydajny,

Dla mijej cery, ktora zmianie sie w miare por roku ( sezonowo) jast perfekcyjny na lato. Przy regularnym stosowaniu ( kazdemu kosmetykowi tzeba dac ok 2 tygodni by ocenic czy dziala na nas) likwiduje swiecenie i normalizuje moja cere. Co najwazniejsze nic innego nie bedzie potrzebne do zmycia makijazu - co jest wielkim plusem, jako ze przy \'\'niespodziankach\'\' nie mozna zbytnio meczc cery stosujac tonamy produktow. Z tym gelem caly make up zostanie usuniety za jednym myciem - bardzo dokladny - nie podraznia oczu .
Nie uzywam tego gelu w okresie zimowym, jako ze moja cera sama z siebie zmienia sie w sucha i staram sie uzywac delikatnych mleczkek - omijam mycie z uzyciem wody.

Ten Zel swietnie nadaje sie do mycia Pedzli do makijazu/ gabeczek itp- moze ich nie dezynfekuje ale na pewno dokladnie usunie wszelkie zanieczyszczenia z plynnych podkladow, cieni do oczu... itp.

To bedzie moje 3-cie lato z tym zelem.
Oczyszcza Extra szybko i skutecznie - cala butelka starcza na okres ok 3 miesiecy- a maluje sie codziennie.
Jako ze mieszkam w Szkocji, a tam okres wiosny i lata jest dosc krotki - ta jedna butelka starcza na cale lato.

Pozdrawiam
Zignorujcie bledy ortograficzne, prosze - jako ze niestety jest to cos nad czym nie jestem w stanie zapanowac ;)

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 cale i zakupie niedlugo 3

ja jestem na nie

żel ten nabyłam w aptece za ok 33 zł. Myślałam że będzie hitem , jednak okazał się totalną klapą .
Wady :
* zapycha i to bardzo , uwaga to nie są zwykłe zaskórniki tylko ogromne cysty !
* wysusza , na pewno nie do stosowania codziennego
*nie poprawia kondycji skóry zupełnie, wręcz ją pogarsza
Zalety :
*najbardziej wydajny żel jaki miałam
* super się pieni , doskonale zmywa makijaż
* gęsty, ładnie pachnie, fajne opakowanie
* cena , jak na taką wydajność

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe 250 ml