Joko, Preparat proteinowo-krzemowy (Odżywka zabezpieczająca paznokcie przed rozdwajaniem)

Proteinowo-krzemowa odżywka zabezpieczająca paznokcie przed rozdwajaniem, nawilżająca i chroniąca przed przebarwieniami. Wzmacnia i zasklepia uszkodzenia. Zawiera proteiny pszenicy, związki krzemu i witaminę C. Nie zawiera aldehydu mrówkowego, toluenu, DBP i kamfory.

odżywki do paznokci
utwardzające, wzmacniające
w buteleczce
żel / płyn

Okropna, bo....

Okropna, bo okropnie niszczyła paznokcie! W składzie sam syf i to ma nam odżywiać i wzmacniać paznokcie? Kpina. Zamiast zabezpieczenia przed rozdwajaniem, jak obiecuje producent, ta odżywka zniszczyła moje paznokcie doszczętnie, zaczęły się okropnie rozdwajać, łamać, pękać i kruszyć się. Na początku faktycznie jakby paznokcie stawały się zdrowsze i mocniejsze a później zaczęły bardzo boleć, wręcz piekła mnie płytka i paznokcie niszczyły się. Długo po niej leczyłam swoje paznokcie... Nigdy więcej takich odżywek...

Chyba muszę poszukać czegoś innego.

Odżywka sprawowała się znakomicie.
Początkowo była moim nr 1. W mgnieniu oka wysychała, nie najdroższa (w sumie jedna tańszych) i przynosiła super skutki (m.in. paznokcie nie łamały się, czy rozdwajały).
Mam wrażenie, że zepsuła się wraz ze zmianą opakowania (nie wiem, czy były jakieś zmiany w składzie). Paznokcie zaczęły szybciej się łamać, być suche.

A może po prostu moje paznokcie przyzwyczaiły się do niej i dlatego nie dawała już takiego efektu, jak na początku...

Mimo to polecam, ponieważ nawet w momencie, w którym się "popsuła" dawała efekt. Co prawda nie taki, jak wcześniej, ale lepiej było z nią, niż bez niej ;)

Używam tego produktu od: kilku ładnych lat ;)
Ilość zużytych opakowań: dużo

jako baza pod lakier - bez zarzutów

Po skończonej kuracji Eveline 8w1 szukałam bazy pod lakiery, padło na Joko (uwielbiam lakiery tej firmy). Trochę przerazilam się gdy po zakupie zobaczyłam oceny na wizażu. Jednak na szczęście u mnie spełnia swoje zadanie,a mianowicie chroni paznokcie przed wysuszeniem przez lakier oraz na pewno w jakimś stopniu je odżywia,bo efekt po eveline utrzymuje się już przez jakieś 2 miesiące.
Czy jako sama odżywka zdziała coś rewelacyjnego na zniszczonych paznokciach? - nie mam pojęcia,ale dla podtrzymania efektów zakończonej kuracji jest ok.

Systmatycznie używana, a mimo to paznokcie są w strasznym stanie

Używam jej za każdym razem pod lakier (ok. 2x w tygodniu) od kilku miesięcy. Można się spodziewać, że będę miała ładne paznokcie, a tym czasem strasznie się rozdwajają i są bardzo cienkie. Za każdym razem gdy je trochę zapuszczę to których się lekko łamie i pęka na końcu. Podsumowując - nie zauwazyłam jakichkolwiek efektów pielęgnacyjnych bądź wzmacniających paznokcie!
Zakrętka oczywiście pękła.
Mam straszny problem z trwałością manicuru jak jej użyję - nie mam dość długich paznokci, końce spiłowałam żeby były zaokrąglone, używam top coatu (np. seche vite), odtłuszczam paznokcie przed malowniem - a mimo to lakier najczęściej odpryskuje już 2-3 dnia. jeżeli wytrzyma 4 dni, to cud. Zazwyczaj 4 dnia odpadają już całe płaty lakieru odsłaniając zniszczoną, rozdwojoną i wysuszoną płytkę paznokcia..

Plusy: szybko wysycha (gdy kończę malować ostatni paznokieć już mogę spokojnie lekko dotknąć ten pierwszy). Ładnie błyszczy, może spróbuję użyć jej jako topcoatu. Dość wydajna, jak dotąd nie zgęstniała. Nie ma problemów z aplikacja. Paznokcie rosną mi naprawdę bardzo szybko, ale nie wiem, czy to jej zasługa, przynajmniej mogę często usuwać podniszczone końce.

Ilość zużytych opakowań: W połowie pierwszego

Taki o

Czy odbudowuje i wzmacnia ciężko powiedzieć, ale jako top coat utrwalający spisuje się całkiem nieźle. Jest tani, wydajny, nie odpryskuje. U mnie się sprawdza, chociaż n ie oszalałam na jego punkcie i nie wiem czy kupię go ponownie, gdy się skończy, bo lubię testować nowe rzeczy.

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Wysusza paznokcie !

Dostałam w prezencie tą bazę. Niby trafem, bo mam rozdwajające się paznokcie, więc myślałam, że jestem uratowana.
Niestety baza się nie sprawdziła:
- potwornie wysuszyła paznokcie, doprowadziła do jeszcze większego ich rozdwajania i łamliwości, co skreśla ją już na starcie
- nie odżywia i nie utwardza w żaden sposób
- w wersji na lakier nie przedłuża żywotu lakieru, dzięki niej emalia schodzi płatami już na drugi dzień, co wcześniej przy tym samym lakierze nie występowało
- uchwyt pędzelka jest rzeczywiście bardzoo delikatny i z pewnością łatwo go uszkodzic (choc mi się to jeszcze nie zdarzyło, bo ostrożnie się nim posługuje)
- szybko znika z paznokci

Zalety to:
+ ładna, słodziutka butelka
+ nie bardzo nachalny zapach
+ zapobieganie przebarwieniom (wersja pod lakier)
+ nadaje połysk od 2-4 dni (wersja na lakier)
+ bardzo wygodny pędzelek; szeroki
+ dobra wydajnośc
+ nie gęstnieje; jest bardzo rzadka i wodnita
+/- średnio szybkie wysychanie

Ale wcześniejsze wady mimo to ją dyskwalifikują :( niestety

Używam tego produktu od: 4-5 miesięcy

Dobra:)

PLUSY
- wzmacnia paznokcie
- zapobiega rozdwajaniu
- dzięki niej nie powstają przebarwienia
- paznokcie ładnie się błyszczą

MINUSY
- tandetna wierzchnia część nakrętki - połamała się
- śmierdzi

Używam tego produktu od: lipiec 2011

Nic nie warty produkt.

Lubie kosmetyki Joko, chciałam żeby ta odżywka zadziałała ale niestety, nie robi kompletnie nic. Nie nadaje się nawet jako bezbarwny lakier ponieważ już następnego dnia zdziera się przy końcach.

Szkoda!!

PS. moja nakrętka się nie połamała ale nie mogę jej dokręcić do końca.
Bubel.

Używam tego produktu od: 3 mies
Ilość zużytych opakowań: 1(w trakcie)

Pieniądze wyrzucone w błoto

Ten preparat nie spełnia ani jednej obietnicy producenta: ani nie wzmacnia, ani nie regeneruje. Dla mnie zakup go, to pieniądze wyrzucone w błoto. Nakładałam go bardzo systematycznie (bo w używaniu kosmetyków wykazuję się konsekwentnością do bólu) przez kilka miesięcy, a mimo to efektów, jak nie było, tak nie ma. Na szczęście znalazłam już dobrą odżywkę, która wzmocniła paznokcie, bo ten preparat nie potrafił w żaden, choćby minimalny sposób im pomóc. Mimo regularnego stosowania paznokcie: łamały się, pękały i rozdwajały, jakbym w ogóle nie stosowała żadnej odżywki. Nie wiem, czy poradziłby sobie z przebarwieniami, bo takowych akurat nie mam, ale biorąc pod uwagę jego nieskuteczność w innych obiecywanych aspektach, to i w to raczę wątpić. Właściwie w 100% zgadzam się z tym, co w swojej recenzji zawarła Mayschka. Mnie też ta różowa nakrętka pękła wzdłuż podczas zwyczajnego odkręcania, bo przecież nie siłowałam się z nią. Tragedia. Nie zasługuje nawet na pół gwiazdki, ale muszę (AŻ) tyle dać, by móc zamieścić recenzję.

Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

tragedia!

Kupiłam go za 10zł i jestem bardzo rozczarowana. Nie dość,że zero jakichkolwiek efektów to jeszcze nakrętka się połamała jak próbowałam tę niby to "odżywkę" odkręcić. Daje efekt jak zwykły lakier bezbarwny.
Nie polecam!! Szkoda wydanych pieniędzy za zero efektów.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

Słaby produkt.

Plusy ;
- Stosowana pod lakier chroni przed przebarwieniami.
- Nadaje połysk.

Minusy ;
- Różowa nasadka na nakrętce w krótkim czasie od zakupu pękła i rozłamała się (nie byłoby takich niespodzianek, gdybym nie musiała siłować się żeby odkręcić odżywkę).
- Niemiłosiernie śmierdzi, gorzej od lakierów za parę groszy.
- Nie odżywia.
- Nie wzmacnia.
- Nie odbudowuje płytki paznokcia.
- W żadnym wypadku nie zasklepia uszkodzeń!
- Nie radzi sobie z rozdwojonymi paznokciami.
- Szybko schodzi. Średnio zostaje na paznokciach 1-2 dni.

Nie

Po pierwsze - śmierdzi mocnym lakierem, więc skladników odzywczych jest tu tyle co kotek napłakał.
Nie wchłania się w paznokcie-więc ich nie odżywai tylko nadaje połysk.
nie zauważyłam poprawy.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: połowa 1