Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Cetaphil emulsja - do specjalnej pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy. Oczyszcza i odświeża skórę twarzy. To delikatna, nie dająca podrażnień emulsja, zawierająca wyłącznie niedrażniące składniki. Eliminuje konieczność użycia wody i mydła do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Skóra pozostaje czysta, świeża i bez podrażnień.
Szczególnie polecany w przypadku:
- skóry nadwrażliwej
- skóry z trądzikiem
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych
- skóry suchej i skłonnej do alegrii i wyprysków
- demakijażu twarzy.

Spełnia swoje zadanie

Uważam, że emulsja ta spełnia swoje zdanie czyli delikatnie czyści i nie powoduje podrażnień ale też nie jestem w stanie powiedzieć żeby robiła coś więcej. Zdecydowanie polecam alergikom i osobom ze skórą skłonną do podrażnień.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Takie sobie nic

Emulsja nie robi nic. Do mycia, czyli do tego do czego została stworzona się nie nadaje, bo po prostu nie oczyszcza, nie mówiąc tu o zmyciu jakiegokolwiek makijażu.

Uczulać nie uczula, ale jak to praktycznie sama woda to nie ma co się dziwić. Skóra po stosowaniu jest taka sama jak przed, nie zmniejsza przesuszenia skóry.

Strzał w 10!

Jestem w nim absolutnie zakochana! Najlepszy środek myjący moją twarz jakiego kiedykolwiek używałam, a poleciła mi go pani dermatolog. Bardzo delikatny, nie wywołał u mnie żadnych podrażnień, nawilża. Bardzo dobrze nadaje się do zmywania lekkiego makijażu, idealnie rozpuszcza tusz do rzęs, jednak z mocniejszym makijażem, chociażby z eyelinerem, nie radzi sobie najlepiej.

Podsumowując:

Plusy
- wydajność
- delikatny
- nie podrażnia
- nawilża
- pozostawia skórę gładką
- bez problemu usuwa delikatny makijaż

Minusy
- cena :( za 250 ml zapłaciłam niecałe 40 zł

Mimo wysokiej ceny, jedno opakowanie wystarcza na około 4 miesiące stosowania codziennie rano i wieczorem. Na pewno warty swojej ceny i wypróbowania. Polecam ;)

Używam tego produktu od: grudzień 2014
Ilość zużytych opakowań: zaczynam drugie!

Dobre do codziennej pielęgnacji twarzy

Mam wrażliwą skóre, nie mogę przemywać twarzy wodą, ani żelami. Dlatego ta emulsja pomaga mi niesamowicie w codziennej higienie. Wystarczy nasączyć nią wacik. Później krem i buzia czysta. ;) Cena trochę przesadzona.

nie i jeszcze raz nie

Minusy:
-nie nadaje się do demakijażu
-bez użycia wody zostawia na skórze dziwną, świecącą powłokę
-cena wręcz śmieszna
-skład: parabeny, milion parabenów, jeszcze więcej PARABENÓW i oczywiście ukochany SLS
-testowany na zwierzętach
-brak jakiejkolwiek poprawy stanu cery

Plusy:
+nie uczula (ale w sumie to nie robi nic)
+ma fajną konsystencję

Tak ogólnie to nie wiem o co chodzi w tej emulsji, nie robi dosłownie nic. Nawet 1,5 gwiazdki to za dużo.

Używam tego produktu od: kilka dobrych lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

Przereklamowany

Nie sprawdza się i w przypadku przesuszonej, alergicznej skóry, i trądzikowej. Za tą cenę można mieć kilka lepszych emulsji/żeli do mycia buzi. Ta emulsja jest przeciętna. Fakt, nie podrażnia i nie uczula, ale to wszystko. Słabo oczyszcza po prostu. Nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry po użyciu, jednak co do tego niewysuszania to nie jestem taka pewna. Nie ma mowy, żeby zdziałała coś z trądzikiem czy AZS. Ja więcej nie kupię i nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno, całe

oj nie bardzo

Szczerze mówiąc emulsja nie zrobiła z moją cerą absolutnie nic. Ani nie pogorszyła ani nie naprawiła (a na to liczyłam).
Moim problemem były/są suche plamki łuszczącej się skóry na buzi. Od pani dermatolog dostałam zalecenie żeby myć buzie tą emulsją. Poza tym, ze moje suche skórki nie zniknęły (w sumie to miało tylko pomóc uporać się z tym a nie ozdrowić nagle moją cerę więc o to nie mam pretensji) to, przez to, że emulsja jest na prawdę delikatna i ciężko nią zmyć makijaż, nie zmywa go dokładnie i buzia jest w trochę gorszym stanie jeśli chodzi o wypryski. Nie chcę jej wyrzucać (jak dla mnie cena jest o co najmniej połowę za wysoka) więc postanowiłam zużyć ja w tradycyjny sposób czyli z użyciem wody. Na tym polu również nie zachwyca i dalej ciężko zmyć makijaż (zaznaczę jeszcze, że nie maluję się nie wiadomo jak, po prostu podkład, korektor i tusz do rzęs przerastają tę emulsję).
Szału niema, kasa trochę wydana w błoto, problem na buzi jak był tak jest.

Ilość zużytych opakowań: męczę się z pierwszym i na pewno ostatnim

Polecam!

Wykupiłam go na receptę, którą dostałam od Pani dermatolog. Miałam przesuszoną i zanieczyszczoną skórę, z nielicznymi wypryskami. Emulsja, uratowała mi cerę :)

Plusy:
-nie wysusza, wręcz nawilża! po umyciu twarzy czułam jakbym umyła ją kremem
-dobrze myje
-niweluje suche skórki już po pierwszym uzyciu
-wydajna
-duże opakowanie
-fajna konstystencja, lekko tłusta
-skóra wygląda zdrowo

Minusy:
-nie zmywa makijażu, nie wiem skąd wgl taki pomysł producenta o.O

Dla skóry przesuszonej, problematycznej, wrazliwej - IDEAŁ! Jeśli chodzi o cenę to rzeczywiście wysoka, ale myślę ze warto :)

Używam tego produktu od: roku temu

Za delikatna. Słabo oczyszcza. Za droga.

Próbkę emulsji dostałam kiedyś od pani dermatolog. Nie polubiłyśmy się. Możecie to pochwalać lub nie, ale zazwyczaj podkład zmywam po prostu żelem do twarzy, bo wolę nie używać 124350505 specyfików, bo wiem, że to mojej cerze nie służy i stawiam na minimalizm. Na buteleczce jest napisane, że emulsja radzi sobie z demakijażem. Guzik prawda! Nie radzi sobie w ogóle. Można zużyć jej bardzo dużo i silnie pocierać buzię, a i tak nic nie zejdzie.Co za tym idzie nie oczyszcza za dobrze. Produkt jest bardzo delikatny dla cery. Dlatego nie powoduje podrażnień, nie zapycha, jest idealny dla cery wrażliwej i problematycznej. Jest dla mnie trochę za leisty, przez to za mało wydajny. Produkt nie jest przeznaczony dla mnie. Jednak jak ktoś szuka delikatnego żelu/emulsji do twarzy i nie zamierza nim zmywać makijażu to może się sprawdzić. Chociaż nie wiem czy nie wybrałabym na miejscu takiej osoby jakiegoś delikatnego płynu do higieny intymnej albo specyfiku do mycia dla dzieci. Bo chyba szkoda by mi było pieniędzy.

Używam tego produktu od: używałam ostatnio kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 2 normalne

Mógłby byc lepszy jak na swoją cenę

Emulsja delikatna, w sam raz do wrazliwej, przesuszonej skóry, nie ściąga. Jednak jednocześnie nie domywa, nie radzi sobie w pojedynke z demakijazem, ja najpierw stosowalam mleczko. Ponadto zawiera parabeny! Kosmetyk w tej cenie, w dodatku apteczny powinieni miec lepszy sklad.
Krzywdy mi nie zrobil, ale szału tez nie bylo. Bede szukac dalej.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

Słaby skład jak na taką cenę

Produkt ogólnie rzecz biorac dobry, nie ściągał mojej przesuszonej skóry. Niestety nie dawal sobie rady w pojedynke z demakijazem, najpierw musialam uzywac mleczka... Poza tym w składzie sa parabeny!
Podsumowując, zel nie przesuszal mnie, ale tez nie domywal i sklad pozostawia wiele do zyczenia.
Będę szukać czegoś innego poki co..

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

Zawiedzione nadzieje

Zachęcona opiniami zamieszczonymi na wizażu, jak również rekomendacją pań z centrum medycyny estatycznej, z którego korzystam, postanowiłam wypróbować ten produkt.

O ile po zabiegu laserem frakcyjnym wydawał się całkiem ok (nie wysuszał, nie ściągał skóry, nie powodował żadnych efektów niepożądanych), tak na codzień kosmetyk ten jest pomyłką.

Używam podkładów z Pharmaceris wymiennie z Estee Lauder Double Wear. Cetaphilem nie da się zmyć nawet 30% makijażu wykonanego tymi podkładami. "Osadza" się na skórze i tworzy mieszaninę z podkładem. Muszę wspomagać się Effaclarem, który jak się okazuje jest niezastąpiony.

Reasumując - do korzystania o poranku wystarczy, lecz do zmycia wszystkich "osadów", które oprócz podkładu i innych kosmetyków gromadzą się podczas dnia na twarzy, NIE NADAJE SIĘ ZUPEŁNIE.

Plusy: *dobry dla osób wykonujących zabiegi laserowe itp. na twarz
*delikatny

Minusy: *nie radzi sobie z demakijażem
*cena