Bielenda, Powitanie z Afryką, Szampon błotny z glinką Ghassoul

Bielenda, Powitanie z Afryką, Szampon błotny z glinką Ghassoul

Holistyczna koncepcja wellbeing łącząca piękno ciała i wewnętrzną harmonię była inspiracją stworzenia oryginalnej linii kosmetyków "Powitanie z Afryką", wykorzystującej niezwykłe właściwości roślin rytualnych z Czarnego Lądu.

Szampon błotny dogłębnie oczyszcza, detoksykuje włosy i skórę głowy. Wygładza włosy, aż po same końce, zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu końcówek. Wzbogacony ekstraktem z owoców melona o działaniu nawilżającym. Poprawia kondycję włosów słabych, wypadających, zniszczonych farbowaniem i trwałą. Dodaje włosom objętości i miękkości, ułatwia stylizację fryzury.

bez szału

Na pewno nie kupię ponownie.

Potrzebowałam szamponu w saszetce, który mogłabym spakowac do samolotu w bagażu podręcznym, padło na bielendę, bo przecież tyle o nim fantastycznego było powypisywane, że sobie spróbowałam.

Mam włosy słabe i z tendencją do łupieżu. po zastosowaniu tego szamponu włosy miałam totalnie oklapłe, tak jakbym ich wcale niemalże nie umyła. W dodatku mi się elektryzowały non stop, zero jakiejkolwiek puszystości i w dodatku miałam po nim problemy z rozczesaniem włosów. tragedia jakaś.

Używam tego produktu od: 2 tyyg
Ilość zużytych opakowań: 1 saszetka

godny polecenia

fajny szampon. dobrze myje, trochę łagodzi podrażnioną innymi kosmetykami skórę głowy i sprawia, że moje proste, śliskie włosy się trochę podnoszą, dzięki czemu wyglądają jakby było ich więcej :) niestety, farbuję włosy nie mogę więc używać tego szamponu non stop :(
nie udało mi się kupić go w butelce, ale saszetka wystarcza na 2 do 3 myć (mam włosy do łopatek). minusem jest słaba dostępność. u mnie szampon nie powoduje przetłuszczania ani nie obciąża włosów, a wręcz przeciwnie.
zapach jest dziwny, trochę orientalny, ale mi bardzo odpowiada. najbardziej przypomina mi zapach brązowego timotei z henną, choć nie twierdzę, że każdemu będzie się tak kojarzył ;)

Ilość zużytych opakowań: 15 saszetek

miłe zaskoczenie

To co skusiło mnie w tym szamponie to jego nazwa- szampon błotny. Bardzo ciekawiło mnie to jak taki szampon musi wyglądać i czy rzeczywiście przypomina błoto, poza tym mała saszetka wydawała się idealna "na spróbowanie" no i ewentualne zmarnowane 1,50 nie byłoby zbyt mocno odczuwalne.
Szampon wystarczył mi na 2 razy, mimo że saszetka wydawała się bardzo mała a użyłam go jeszcze w czasach gdy moje włosy miały długość prawie do pasa. Saszetkę otwiera się bardzo niewygodnie, dokonanie tego mokrymi rękoma jest praktycznie niewykonalne, dlatego musiałam się posiłkować nożyczkami. Nie wiem czy ten szampon jest dostępny w butelce, co byłoby zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu i bardziej przystępne cenowo, jednak wydaje mi się że umieszczenie tego szamponu w saszetce miało konkretny sens, o którym wspomnę później.
Szampon ma bardzo zaskakujący zapach- najzwyczajniej w świecie pachnie męską wodą toaletową! Woń ta bynajmniej za Afryka się nie kojarzy, jednak nie przeszkadza zbytnio a na włosach utrzymuję się jedynie krótko po ich wysuszeniu.
Konsystencja jest gęsta i treściwa, nie spływa wszędzie po rękach, jednak jej szare zabarwienie wywołuje u mnie skojarzenie z glutem... Szampon ten pieni się nieźle, wytwarzając zwartą pianę, przez co miałam obawy, ze nie domyje on zbyt dokładnie włosów. Po raczej bezproblemowym spłukaniu przyszedł czas na rozczesanie. Niestety, tutaj bez odżywki ani rusz. Jeszcze nigdy w życiu nie miałam po umyciu tak skołtUIONych włosów. Za to właśnie leci jedna gwiazdka w dół. Poza tym mankamentem, szampon ma fantastyczne właściwości. Myje włosy bardzo dokładnie, są one czyściutkie, błyszczące i jakby lekko usztywnione, jak po użyciu pianki, przez co fajnie się układają. Po myciu włosy zachowały bez problemu świeżość przez dwa dni.
Myślę jednak, że częste stosowanie mogłoby wysuszyć skórę głowy ze względu na mocne właściwości czyszczące. I dlatego właśnie sprzedawany jest on w saszetkach, żeby przeprowadzić porządki na głowie 1-2 razy w miesiącu.
Zdecydowanie te 1,5 zł jakie za niego dałam nie były pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Nie żałuję że go wypróbowałam i pewnie kiedyś chętnie do niego wrócę

Używam tego produktu od: 2 razy
Ilość zużytych opakowań: 1 x 15 ml

Bardzo dobry.

Bardzo lubię ten szampon, ale ze względu na to, ze jest sprzedawany w niewygodnych saszetkach, kupuje go tylko od czasu do czasu.

Plusy:
- włosy są po nim miękkie
- ładnie pachnie
- takie przyjemne uczucie domycia po nim występuje
- oryginalna (błotna) konsystencja

Minusy:
-opakowanie
- po dłuższym używaniu robi sie takie lekkie sianko, ale zwykła odżywka temu spokojnie zaradzi.

Chętnie się skusze na inne produkty z tej serii.

Używam tego produktu od: pewnie z rok
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

dobry, ale...

zużyłam tylko jedną saszetkę, którą odkryłam wśród kosmetyków, więc to nie ocena, a moje wrażenia po
użyciu.
1 dziwny zapach, ale mi nie przeszkadzał
2 kolor...błota
3 wspaniała, kremowa, niespływająca z włosów pianka-potrzymałam szampon chwilę na głowie i żadnej piany w oczach
4 niestety, po użyciu wlosy szorstkie-beż odżywki ani rusz
Chętnie poddałabym go dłuższym testom.

Używam tego produktu od: użyłam raz
Ilość zużytych opakowań: 1 saszetka

Super!

Bardzo fajny szampon! Włosy są dobrze domyte, miękkie, gładkie, nawilżone, skóra głowy dotleniona(to aż się czuje!:)), same plusy! W ogóle szampon całkowicie różniący się od tych na półkach sklepowych. Szkoda tylko, że nie można zakupić go w butelce, taka saszetka starcza na bardzo mało...:(
Polecam Wam również świetną maskę na włosy i balsam do ciała z tej serii(zapach nieziemski!:)), kiedyś byłam straszną maniaczką tych kosmetyków:)

Używam tego produktu od: używam od czasu do czasu
Ilość zużytych opakowań: kilka saszetek

Świetny szampon

Jeden z moich ulubionych szamponów

+ pozostawia włosy nawilżone i pięknie lśniące
+ nie trzeba stosować odżywki
+ ładny, trwały zapach
+ dobry skład
+ dobrze działa na skórę głowy (która u mnie jest skłonna do podrażnień)
+ fajna konsystencja

Minus to niestety brak możliwości nabycia pełnowymiarowej butelki.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Sprawdzil sie:-)

Bardzo mi przypadl do gustu ten szampon, a raczej moje wlosy po jego użyciu. Są pachnace, puszyste, blyszczące i wzmocnione. Czyli mają to, czego bylo im brak. Doskonale sie pieni, wystarczy niewielka ilość. Efekt puszystości czuć już w trakcie mycia. Szamponowi nie daję jednak miana KWC, bo ma kilka zasadniczych wad. Po pierwsze konsystencja jest bardzo gęsta, już sobie wyobrażam, co będzie, kiedy spróbuję wydobyć resztkę z tej okropnie twardej butli. Poza tym szampon bardzo plącze wlosy, mam na to specjalną odżywkę, ale mimo wszystko minus dla szamponu. Poza tym produkt jest naprawde dobry, zaslugiwalby na miano KWC, gdyby nie tych kilka niuansów.

Używam tego produktu od: przez pól roku raz w tygodniu i nie zmywalam od razu, lecz po 10 minut)
Ilość zużytych opakowań: 1 x 250 ml

nawet nawet

Szampon ma fajny zapach , ale wlosy są lekko matowe , ale są puszyste.Jedyne co mi przeszkadza to to , ze nie mozna ich rozczesac latwo .
Ogolnie calkiem fajny

Używam tego produktu od: dziś

Niesamowity

Super. Mam włosy blond rozjasnione dosyc zdrowe za łopatki , troche przetłuszcały sie u nasady szampon kupiłam z ciekawosci i bylam zachwycona ! juz po pierwszej saszetce włosy ładnie sie ukałdały były lekkie" zwiewne błyszczące i miłe w dotyku. Nie przetłuszczały się!! po umyciu trzeba uzyc sporej ilosci odzywki zeby je rozczesac , ale zawsze uzywam odzywek poniewaz włosy się plączą . Szampon powinno sie uzywac raz na jakis czas. Ja uzyłam 2 saszetek teraz jestem swieżo po rozjasnieniu wiec własciwosci detoksujace szamponu przed farbowaniem zdały egzamin na 100% + ładny zapach :)

Używam tego produktu od: miesiaca

pomysł ok, działanie- nie

Cała seria afrykańska była może ciekawym pomysłem, ale nie rozumiem za co otrzymała ona nagrodę "Urody".

Szampon jest przeciętny, myje tak sobie, zawiera te jakieś drobinki błota czy glinki Ghassoul, mimo to pienił się, ale słabo.

Trudno zmywał się, co dodatkowo mnie irytowało. No cóż, plącze długie włosy.

Używam tego produktu od: zakończyłam

cudowny

Wspaniały szampon. Pozostawia włosy gładkie, lśniące i niesamowicie miękkie. Szampon bardzo ładnie pachnie, egzotycznie i tajemniczo, przez pewien czas zapach ten utrzymuje sie na włosach.
Bardzo dobrze się pieni, przez co jest niesamowicie wydajny.
Piękna, oryginalna buteleczka.
Jedyny minus to cena, ale myślę że warto zainwestować.

Ilość zużytych opakowań:kończę pierwszą butelkę + zużyłam kilka saszetek