Dr Breta, Oliwka ß na rozszerzone naczynka

Dr Breta, Oliwka ß na rozszerzone naczynka

Na rozszerzone naczynia - zawiera poza olejkiem różanym, naturalny olejek neroli (z kwiatu pomarańczy Citrus bigaradia) i naturalny olej z nasion winogron bogaty w witaminę E zwaną witaminą młodości. Polecana jest do pielęgnacji skóry suchej, mieszanej, normalnej, skłonnej do rozszerzonych naczyń włosowatych oraz z wrażliwymi naczyniami na twarzy i kończynach dolnych. Oliwka wyraźnie rozjaśnia skórę i zmniejsza wrażliwość naczyń. Delikatnie natłuszcza. Oliwka zalecana jest również jako ochrona skóry twarzy w okresie mrozów.

mieszana, sucha, wrażliwa, naczynkowa
nawilżające, przeciwzapalne, łagodzące, na zaczerwienienia
w butelce, z pompką
olejek
olejki

Niezła, ale bez przesady

Odkąd zrobiło się zimno nie rozstaję się z olejami i oliwkami do ciała, używanymi dwa razy dziennie po każdym prysznicu. Tę oliwkę kupiłam po niezbyt dobrych doświadczeniach z Johnson & Johnson. Jest to niezły produkt, ale ma kilka wad. Przede wszystkim oliwka jest dość tłusta, tłustsza niż jakikolwiek używany dotąd przeze mnie olej czy oliwka. Nie wchłania się tak szybko i pozostawia na skórze tłustą warstewkę. Mocno pachnie i nie jest to niestety zapach różany. Najsilniej czuję w tej oliwce neroli, który nie jest jednym z moich ulubionych zapachów, róży natomiast wcale. Nawilżenie nie jest w przypadku tego kosmetyku szczególnie oszałamiajace - Johnson nawilżał na pewno mocniej. Nie próbowałam stosować jej do twarzy, a w działanie na naczynka nie wierzę, więc nie będę się w tej materii wypowiadać. Oliwka jest nieduża (miałam wersję w buteleczce) i dość droga, więc raczej nie kupię jej ponownie - jestem przekonana, że można kupić tego typu kosmetyk taniej (lub nawet samemu zrobić i chyba tego się już będę trzymać, gdyż oleje do ciała służą mi jednak najlepiej). W dodatku jest niewydajna - skończyła mi się w jakieś 2 i pół tygodnia, co przy tej cenie jest zdecydowanie przesadą.