Vichy, Dermablend Corrective Foundation SPF 35 (Podkład korygujący w kremie (stara wersja))

Średnia ocena: 3.64/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Pierwszy podkład korygujący o plastycznej konsystencji, zapewnia 16 godzin doskonałej cery bez poprawek. Zawiera 25% kryjących pigmentów, dwukrotnie więcej niż w przypadku klasycznego podkładu, jednak nie powoduje obciążenia skóry, dlatego wygląda naturalnie i nie tworzy efektu maski. Konsystencja w kontakcie ze skórą staje się płynna, bardzo plastyczna, delikatna, tym samym bardzo łatwa w nakładaniu i rozprowadzaniu; pozwala to na naturalne rozłożenie koloru i doskonałą korektę zmian skórnych, bez ryzyka nałożenia nadmiaru kosmetyku.
Połączenie polimerów i lotnych olejków zapewnia doskonałą jednolitość i trwałość.
Nie zatyka porów, nie wywołuje trądziku, bez środków zapachowych. Zawiera filtr SPF 35.
Zapewnia cerze jednolity koloryt, pozostawia na skórze przyjemne uczucie świeżości. Hypoalergiczny.
Zawiera wodę termalną z Vichy.
Występuje w czterech odcieniach.

W 2018 roku skład uległ zmianie. Obecny skład to: Aqua/Water, Undecane, Dimethicone, Glycerin, Tridecane, Polyglyceryl-4-Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Isobutane, Trihydroxystearin, Helianthus Annuus Seed Oil, Cellulose Gum, Aluminium Hydroxide, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Acetylated Glycol Stearate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidiene Chloride Copolymer, Ethylhexylglycerin, [+/- May Contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499/Iron Oxides]

Poprzedni skład: Aqua, Cyclopenta Siloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/ PPG-10/1 Dimethicone, HexylLaurate, Pentyleneglycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, acrylatescopolymer, Butylparaben. (+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499

Moim zdaniem najlepszy podkład intensywnie kryjący dla wrażliwej skóry.

Długo szukałam idealnego podkładu dla siebie. Ten podkład kryje, a jednocześnie daje efekt naturalnie wyglądającej skóry (trzeba tylko właściwie dobrać odcień, ja używam najjaśniejszy nr 15). Podkład zawiera spf35, chroni, pielęgnuje skórę. Bardzo dobrze tolerowany przez moją wrażliwą skórę. Trzyma się na skórzę cały dzień. Polecam szukać go w promocji, bo ceny mogą się mocno różnić na ten produkt. W aptekach dostępne są też testery, próbki.

To jest cudowny produkt

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona konsystencją, wydajnością i jakością tego podkładu. Jest w formie lekkiego musu, zapach jest ok, ale największym plusem jest wydajność i to cudowne krycie niedoskonałości. Na moją twarz wystarczy dosłownie kropelka tego podkładu i mam wrażenie, że jeszcze jest go za dużo. Kryje niesamowicie dobrze, nie uczula, nie tworzy maski. Jest cudowny!

Dla mnie na wyjścia!

Cera mieszana, tendencja do odwodnienia, 32 lat, pierwsze przebarwienia.

Oceniam podstawową wersję podkładu, a nie wersję 3D z kwasem salicylowym, która jest polecana do cer trądzikowych!!!

Dermablend posiadał swojego czasu również produkty do ciała, dla osób z biedactwem- swoją drogą były to genialne produkty, o których słyszało się jeszcze 10 lat później. Jest to marka, która wywodzi się z kamuflaży ;) Tak, osobna marka, którą wykupił koncern Loreala. Za granicą można też kupić korektory, które kryciem mogłyby wiele Marek powalić na kolana.

Podkład występuje w pięciu odcieniach. Posiadam najjaśniejszy nr 15-opal. Jasny, żółte podtony. Nie oksyduje. Miałam również 20, ciut ciemniejszą, która już wpada w beżowo- żółte tony. Miałam starszą wersję w białym opakowaniu i nowszą w czarnym. Jak to zawsze marki mówią „zmieniło się tylko opakowanie”, mi od razu załącza się lampka. Bo zazwyczaj, jeśli nie jest to typowa zmiana szaty graficznej całej linii, to jednak „coś” zostało zmienione :) Całe szczęście, tutaj te coś, było nieduże, przynajmniej w moim odczuciu.

Posiada spf35, co jest oczywiście na duży plus. Produkt jest bardzo wydajny. Mocno kryje i łatwo z nim przesadzić. Umiar, przede wszystkim umiar - „mniej, znaczy więcej!”. Nakładam go gąbeczką, ponieważ ona zawsze zabiera trochę krycia i wyglada naturalnej. Nie ciemnieje, ładnie wyrównuje koloryt skóry. Wpada w delikatny mat, ale jest dla mnie do zaakceptowania. Nie używam już na niego pudru wykończeniowego, jedynie pod oczy na korektor. Nie ściera się w ciągu dnia. Jest to produkt, który lubię używać na tzw.”wyjścia”, gdy potrzebuje dobrze wyglądać przez wiele godzin.

W porównaniu do Dermablend 3D: delikatniejszy, mniej kryjący. 3D polecam do cer trądzikowych. U osób, u których są przebarwienia po trądziku, czy blizny, zmiany ropne, zaskórniki otwarte i zamknięte. Posiada w składzie kwas salicylowy. Jest musem, który optycznie wygładza. Pokusilam się oczywiście, żeby sprawdzić jak się ze mną polubi. Efekt „zblurowanej” buzi bardzo mi odpowiadał, ale był zbyt wysuszający, ponieważ ewidentnie moja potrzeba była inna :)

Bardzo mocne krycie, sztuczny efekt

W trakcie stosowania terapii kwasami, musiałam zaopatrzyć się w wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Oprócz codziennego stosowania kremu z filtrem, postanowiłam zakupić podkład z SPF. Ze względu na liczne niedoskonałości mojej twarzy lubię produkty mocno kryjące. Niestety, tego typu kosmetyki potrafią mocno zapychać.

Bardzo podoba mi się szata graficzna produktu. Tubka jest dość wygodna, wydobywanie z niej fluidu jest całkowicie bezproblemowe. Produkt nie ma zapachu, konsystencja jest dość gęsta, tak jak większości produktów z wysokim SPF.

Podkład Vichy dostępny jest w 4 odcieniach. Niestety, wszystkie są ciemne, osoby o jasnej karnacji nie znajdą nic dla siebie.

Podkład wygodnie aplikuje się na skórę, nie tworzy plam, nie roluje się. Ma mocne krycie, świetnie zakrywa niedoskonałości i przebarwienia. Powoduje zmartwienie cery i wyrównanie jej kolorytu. Generalnie wygląda na skórze dość dobrze, chociaż z pewnością nie jest to naturalny efekt. Ponadto po kilku godzinach odkłada się w zmarszczkach i załamaniach skóry, ale chyba każdy podkład po jakimś czasie tak reaguje.

Co bardzo ważne dla posiadaczy cery problematycznej, podkład nie zapycha, a wręcz poprawia stan cery. To zapewne zasługa zawartego w nim kwasu salicylowego.

Podkład jest dość wydajny, wystarcza na co najmniej kilka miesięcy codziennego stosowania. Na jedną aplikację wystarcza bardzo mała ilość produktu - dla mnie to dosłownie ziarnko grochu.

Podsumowując, podkład wyrównuje cerę i swietnie kryje niedoskonałości, jednak efekt, jaki pozostawia na skórze jest sztuczny i nieadekwatny do wysokiej ceny regularnej. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie jestem zachwycona tym produktem Vichy. Nie wykluczam jednak, że w razie potrzeby dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej sięgnę po niego ponownie.

Dermo-podkład

Na początku swojej przygody z tym podkładem, korzystałam z jego starszej wersji - w białym opakowaniu. Zachwycił mnie pięknymi efektami. Bardzo go polubiłam. Obecnie kończę współczesną wersję w czarnym opakowaniu. Trochę mniej mi się podoba. Wydaje mi się, że poprzednia wersja była bardziej korzystna.
Podkład jest bardzo wydajny, mam go już dwa lata, kończy się, Zapewne nie ma już swoich pierwotnych właściwości, jednak dalej się sprawdza.
Konsystencja kojarzy mi się z połączeniem sypkiego pudru wraz z kremem. Jest to taki pudrowo-kremowy produkt, łatwo się stapia ze skórą. Wygląda efektywnie, cieszę się że ma ochronę spf UV 35. Jest to całkiem dużym plusem, choć by w pełni korzystać z ochrony należy nałożyć pod spód krem spf. Moja ciocia mieszkająca w Australii również z niego korzysta od wielu lat, więc widzę, że produkt cieszy się zainteresowaniem i zaufaniem. Warto go wypróbować. Pozostawia matową, wygładzoną buzię, nie trzeba używać przy nim pudru. Utrzymuje się przez wiele godzin, nie wyświeca się. Ładnie wyrównuje koloryt, ukrywa niedoskonałości. Używam go przeważnie w okresie jesienno-zimowym, z uwagi na jasny kolor - 15 Opal. W okresie wiosenno-letnim również się sprawdza, jednak warto wtedy ocieplić buzię innymi produktami (różem, bronzerem bądź rozświetlaczem). Być może kupię go ponownie, jednak postawię prawdopodobnie wtedy na nieco ciemniejszy odcień 20 - Vanilla. Polecam go głównie cerom wrażliwym, naczynkowym, mieszanym, nawet tłustym. Przy suchych buziach zalecałabym do niego jako bazę nietłusty, ale mocno nawilżający krem. Myślę że produkt nadaje się zarówno dla młodych jak i starszych cer. Moja ocena ogólna to 4,2.

Spodziewałam się czegoś lepszego

Jak za taką cenę podkład mnie naprawdę zawiódł. Zrobił na mojej twarzy ciastkarnię. Wyglądałam o 10 lat starzej. Ledwo zmęczyłam go do końca bo szkoda mi było wyrzucać do kosza wydając na niego około 100 zł. Kolor chociaż dobrany pod moją karnację i tak wydawał się za ciemny po jakimś czasie. Cera bardzo się błyszczała a jednocześnie uwydatniło wszystkie suche skórki. Krycie ma niezłe, ale finalny efekt okropny.

Nie jako podkład, tak jako punktowy korektor.

Podkład ten zakupiłam z polecenia mojej Pani dermatolog w czasach, gdy moja cera była w stanie iście tragicznym: tłusta, z masą wykwitów zapalnych i przebarwień po nich, a jednocześnie zwariowana terapią antytrądzikową mocno ją wysuszającą.
Produkt zamknięty jest w estetycznej tubce, z której łatwo wydobyć kosmetyk mający konsystencję trochę gęstszą od tradycyjnego, płynnego podkładu (bardziej kremową). Kupiłam odcień 15 opal i był całkiem dobrze dopasowany do mojej cery (niestety zbyt wiele odcieni nie było do wyboru, więc niektórym osobom może być ciężko dopasować kolorystykę). Co do samego rozprowadzania, dość trudno było podkład rozprowadzić równomiernie (zawsze robiłam to palcami, gdyż wydaje mi się to sposób najbardziej higieniczny) i pozostawały smugi. Poza tym kosmetyk rolował się i odkładał wszędzie tam, gdzie nie powinien być widoczny, czyli w załamkach nosa, w rozszerzonych porach, w drobnych zmarszczkach mimicznych i bardzo podkreślał suche skórki. Niestety był on bardzo widoczny, a twarz wyglądała maskowato. Krycie było dość wysokie, ale co z tego, skoro tak bardzo nienaturalnie to wyglądało, a mnie taki efekt bardzo przeszkadza. Kosmetyk z czasem się wyświecał i ścierał i z pewnością było to dużo szybciej niż obiecane przez producenta 16 godzin (po jakichś 3 dostrzegałam już ten niechciany błysk, a przypudrowanie nie polepszało sytuacji). Oddać trzeba jednak honor, iż podkład ten nie zapychał, nie podrażniał i nie pogarszał stanu cery. Na plus jest również jego wydajność, specyfik naprawdę ciężko zużyć - ja nie byłam w stanie do końca i oddałam go w świat z postanowieniem, iż żegnamy się już nieodwracalnie i na zawsze.

Bardzo mocneładnie krycie

Jest to najbardziej kryjący podkład jaki kiedykolwiek używałam. Kupiłam go w czasie największych problemów z cerą, zakrywał dosłownie wszystko. Obecnie nie potrzebuję takiego krycia, ale dla problematycznych cer na pewno się sprawdzi, na pewno będzie pomocny. Podczas stosowania podkreślał mi wszystkie suche skórki, a w tamtym okresie trochę ich miałam, dlatego przy używaniu trzeba zadbać o prawidłowe złuszczanie naskórka. Poza tym krycie do perfekcji, wręcz zakrycie, ukrywał wszystkie przebarwienia, wypryski i ranki, do tego bardzo trwały. Plus, że jest to dermokosmetyk. Polecam!

dobrze maskujący

Podkład marki Vichy jest dosyć dobrze korygujący i maskujący niedoskonałości, kwestia odpowiednio dobranego koloru do swojej cery. Przy dużej ilości może tworzyć efekt maski. Mi bardzo odpowiada konsystencja oraz to, że w dużej mierze spełnia swoje funkcje.

Vichy Dermablend

Mój ulubiony podkład! Nie zatyka porów, jest dobrze kryjący, nawet czasami mam wrażenie że bardzo kryjący. Starcza na bardzo długo. Długo trzyma się na buźce.

Podklad

Na razie sprawdza się świetnie. Jedynie zwróciłabym uwagę, że kolor po aplikacji na twarzy się jakby rozjaśnia, więc nie bierzcie za jasnych odcieni jeśli macie tendencję do szybszego opalania. Ja kupiłam odcień 20 i musiałam wymienić na ciemniejszy.

Sprawdził się

Podkład jest mocno kryjący, spełnia swoją rolę. Utrzymuje się naprawdę długo, w moim przypadku to 10 h bez poprawek, ale przy cerze tłustej pewnie krócej. Jest dość gesty, ale mimo to dobrze się rozprowadza. Kupiłam za 89zł, nie jest to wygórowana cena ponieważ jest jej wart.