Vichy, Dermablend Corrective Foundation SPF 35 (Podkład korygujący w kremie (stara wersja))

Średnia ocena: 3.64/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Pierwszy podkład korygujący o plastycznej konsystencji, zapewnia 16 godzin doskonałej cery bez poprawek. Zawiera 25% kryjących pigmentów, dwukrotnie więcej niż w przypadku klasycznego podkładu, jednak nie powoduje obciążenia skóry, dlatego wygląda naturalnie i nie tworzy efektu maski. Konsystencja w kontakcie ze skórą staje się płynna, bardzo plastyczna, delikatna, tym samym bardzo łatwa w nakładaniu i rozprowadzaniu; pozwala to na naturalne rozłożenie koloru i doskonałą korektę zmian skórnych, bez ryzyka nałożenia nadmiaru kosmetyku.
Połączenie polimerów i lotnych olejków zapewnia doskonałą jednolitość i trwałość.
Nie zatyka porów, nie wywołuje trądziku, bez środków zapachowych. Zawiera filtr SPF 35.
Zapewnia cerze jednolity koloryt, pozostawia na skórze przyjemne uczucie świeżości. Hypoalergiczny.
Zawiera wodę termalną z Vichy.
Występuje w czterech odcieniach.

W 2018 roku skład uległ zmianie. Obecny skład to: Aqua/Water, Undecane, Dimethicone, Glycerin, Tridecane, Polyglyceryl-4-Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Isobutane, Trihydroxystearin, Helianthus Annuus Seed Oil, Cellulose Gum, Aluminium Hydroxide, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Acetylated Glycol Stearate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidiene Chloride Copolymer, Ethylhexylglycerin, [+/- May Contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499/Iron Oxides]

Poprzedni skład: Aqua, Cyclopenta Siloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/ PPG-10/1 Dimethicone, HexylLaurate, Pentyleneglycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, acrylatescopolymer, Butylparaben. (+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499

Mój najlepszy kosmetyczny przyjaciel:)

Z podkładem Vichy przyjaźnię się już od ponad 12 lat. Próbuję co raz jakiś nowości ale zawsze po chwili do niego wracam bo według mnie nie ma sobie równych. Co prawda starsza wersja była zdecydowanie lepsza od tej obecnej ale i ta daje radę. Zwykle mieszam ten podkład z fluidem nawilżającym bell albo jakimś innym i nakładam go na same policzki gdyż mam problem w tej okolicy z rumieniem, nie jakiś wielki ale dzięki temu podkładowi jestem pewna, że twarz wygląda super (cera naczynkowa). Zmieszany wygląda bardzo naturalnie, idealnie kryje to co ma ukryć. Sam jest dla mnie zbyt ciężki. Używam koloru 25 i jest ok. Jeśli chodzi o trwałość to tutaj stara wersja była genialna, ta zostawia trochę do życzenia jednak mimo to będzie chyba ze mną do końca życia:) jest bardzo wydajny, jedno opakowanie wystarcza mi mniej więcej na 9-10 miesięcy, często można go kupić w SuperPharmie w bardzo korzystnej cenie.

Na prawdę kryjący!

Cera mieszana z niedoskonałościami.
Podkład mam w odcieniu 15 Opal ładny idealnie pasuje do moje średniej karnacji.
Jest to produkt kryjący na maxa wszystko co mamy do ukrycia będzie ukryte!
Niestety wiąże się to z bardzo widocznym make-upem. Mnie się nie udało nie uzyskać tapety czy to w małej ilości czy dużej zawsze miała mache na twarzy.
Wykończenie ładne satynowe niestety nie na długo podkład szybko się wyświeca ( po około 2 godzinach już się świeciłam) automatycznie schodzi z brody i nosa choć nie ściera się brzydko tak jak inne podkłady tylko w tych miejsca zostają takie jak by pozostałość po nim wtedy pudruję i mogę do końca dnia jakoś go donosić.
Przypudrowany zaraz po aplikacji nie wyświeca się aż tak szybko ale wtedy efekt maski jest spotęgowany.
Nie zapycha skóry mam wrażenie że nawet lekko ją odżywia zawsze mam ładna nie wysuszoną cerę gdy go zmyję.
Myślę że jest to podkład do cer suchych ponieważ na moich suchych policzkach nie wyglądał ciężko i nie zszedł wcale trzymał się jak przyklejony aż do demakijażu.

Bardzo kryjący podkład

Jest bardzo wydajny i bardzo mocno kryjący, momentami niestety jest efekt maski, co mi osobiście średnio się podoba. W drogeriach często nie ma testerów tego produktu przez co ciężko dobrać idealny odcień produktu. Cena jest dużo wyższa niż klasyczne najczęściej wybierane podkłady.

Krycie bez szału.

Postanowiłam kupić ten podkład kiedy na mojej cerze zaczęły pojawiać się wypryski. Zachęcona pozytywnymi opiniami o doskonałym kryciu oczekiwałam przysłowiowych cudów, których niestety nie ma... Podkład jest dostępny w dość ograniczonej ilości kolorów co komplikuje sprawę z doborze idealnego odcienia. Wybrałam numer 25 i okazał sie być odrobinę za ciemny, jednak użycie rozjasniacza do podkładu poradziło sobie z tym problemem. Fluid jest dość gęsty, aplikacja jest przyjemna, ale samo krycie i utrzymywanie sie pozostawia wiele do życzenia. Po nałożeniu wszystko wygląda dobrze przez godzinę, pozniej wszystko powoli zaczyna wychodzić na wierzch, co pod koniec dnia nie wygląda zbyt dobrze. Mnie ten podkład nie porwał bo znam o wiele lepsze i tańsze zamienniki

mój mistrz

Posiadam odcień 15 OPAL, który na mojej buzi daje efekt porcelanowej cery, idealnie kryje wszelkie niespodzianki na mojej trądzikowej skórze, bardzo długo trzyma się na twarzy czasem trzeba zmatowić twarz odrobiną pudru.

+świetnie kryje
+efekt porcelanowej cery
+długo trzyma się na twarzy
+bardzo wydajny
+wygodne opakowanie

- cena

Póki co najlepszy

Wypróbowałam już kilka tańszych podkładów, ale ze względu na to, że nie do końca mi odpowiadały, zdecydowałam się na sięgnięcie po jakiś droższy produkt, z nadzieją, że okaże się lepszy. Mój wybór padł własnie na podkład Vichy. I nie zawiodłam się.

Plusy:
+ wydajność (wystarczy naprawdę niewiele podkładu, żeby pokryć sporą część skóry)
+ dopasowuje się do koloru skóry (na początku myślałam, że najjaśniejszy Opal jest wciąż zbyt ciemny dla mnie, ale po jakimś czasie od nałożenia różnica kolorów staje się niewidoczna)
+ nie wysusza
+ nie podkreśla suchych skórek
+ utrzymuje się na skórze cały dzień, nie ściera się
+ bardzo dobrze kryje niedoskonałości różnych rodzajów

Minusy:
- cena mogłaby być niższa, i tylko dlatego odejmuję pół gwiazdki, ale za taką jakość warto zapłacić więcej

Dalej będę poszukiwać podkładu idealnego (który łączyłby wysoką jakoś i niską cenę), ale póki co ten produkt spełnia moje oczekiwania w zupełności.

Idealny fluid!

Mam problem z dość kapryśną, skłonną do zmian trądzikowych cerą. Długo szukałam odpowiedniego kosmetyku, który zniweluje moje niedoskonałości. Kupiłam podkład korygujący Vichy Dermablend Corrective Foundation SPF 35, ponieważ doradzila mi go moja koleżanka.
Sposób użycia: Na oczyszczoną skórę twarzy stosuję krem odpowiedni dla mojego typu cery (w moim przypadku do cery tłustej, skłonnej do trądziku). Po wchłonięciu nakładam fluid dopasowany odcieniem do kolorytu mojej skóry (dla mnie 15 opal). Delikatnie rozprowadzam go na powierzchni skóry twarzy i szyi, następnie wygładzam kolistymi ruchami opuszkami palców.
Uważam, że fluid idealnie zapewnia efekt naturalnie zdrowej skóry. Niweluje niedoskonałości, wygładza i wyrównuje koloryt skóry. Zapewnia trwały efekt makijażu. Zmniejsza wydzielanie sebum, redukuje ilość i wielkość poszerzonych porów. Idealnie kryje, ale nie robi efektu "maski". Po zastosowaniu fluidu mam wrażenie, że skóra jest gładka, nawilżona i delikatna, dzięki czemu czuję się komfortowo i pewnie. Fluid stosuję już ponad pół roku i jestem z niego bardzo zadowolona. Z całego serca polecam.

Zdecydowanie KWC, najlepszy podkład na świecie!

Mam problematyczną cerę ze skłonnością do trądziku, ten podkład sprawia, że moje problemy przestają być widoczne.
Idealnie kryje, jednak nie zostawia "maski". Trzyma się cały dzień. Dodatkowo można nakładać więcej w miejsca, które tego potrzebują np. ślady po trądziku.

Idealnie się wtapia i rozprowadza. Nie uczula, nie zapycha mimo treściwej konsystencji.

Używam od lat, zaczęłam stosować będąc nastolatką i od tamtej pory nie zamieniłam go na żadne inny i wygląda na to, że nie zamienię.

Mam skórę jasną idealne są dla mnie dwa odcienie, zimą używam -15 OPAL, a latem - 25 NUDE, międzysezonami mieszam te dwa odcienie i też sprawdzają się idealnie :)

PRZYJEMNY

Podkład przeznaczony do skóry tłustej, trądzikowej. Ogólnie podkład krycie ma rewelacyjne, natomiast jedyny minus to wyświecanie, ale to zależy od cery. Wracam do niego od czasu do czasu. Nie tworzy u mnie maski, wygląda ładnie, łatwo się go aplikuje. Przede wszystkim jest hypoalergiczny i wystarczy kropla na pokrycie całej twarzy.

Super krycie

Jeżeli chodzi o krycie to superrr. Można go użyć sporadyczne na imprezę, ale nie na co dzień. Mi jednak nie do końca przypadł do gustu. Może dlatego,że moja cera jest jednak sucha. Miałam wrażenie,że dla mnie jest mega za ciężki, chociaż jak po innych kryjących podkładach, po nim nie miałam pozapychanych porów. Cena jednak naprawdę wysoka. Przed zakupem poproście o próbki z apteki i po tygodniowym stosowaniu zdecydujcie. Ja się nie skusiłam. Łatwo się rozsmarowuje na twarzy, nie daje efektu maski a co najważniejsze jest naprawdę trwały. Jest bezzapachowy

Fajny

Recenzja dla cery mieszanej. Zakupiłam podkład ponieważ szukałam czegoś mocno kryjącego. Jest na pewno wydajny i kryjący mocno, jednak nie można z nim przesadzać i nakład dużo na twarz , ponieważ jeżeli mamy przesuszona skórę w niektórych miejscach to niestety będzie to widać. W każdym bądź razie używam go jako korektora i tez spełnia swoją rolę. Polecam ale jeżeli ktoś szuka podkładu "lekkiego" na dzień to się rozczaruje.

średni

Kupiłam podkład na promocji żeby go przetestować, niestety jedyny plus to odcień wchodzący w lekko żółtawy i krycie. Spływa z twarzy po 3 godzinach, wazy się na twarzy od razu po nałożeniu go, i do tego mała tubka za taka cenę również nie zachęca. Bardzo przeciętny