Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+ (stara wersja)

Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+ (stara wersja)

Krem ochronny Iwostin Solecrin SPF 50+ jest przeznaczony do przeciwsłonecznej ochrony skóry wrażliwej, delikatnej i alergicznej. Zawiera kompleks filtrów chemicznych i mineralnych, które zapewniają ultrawysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Zatrzymuje promieniowanie UV w 98%.
Znajdujący się w kremie filtr mineralny (dwutlenek tytanu) jest pokryty specjalną otoczką hydrofobową, dzięki czemu preparat zapewnia wodoodpornośćna pot. Jego działanie wspomaga zestaw starannie dobranych fotostabilnych filtrów chemicznych (Tinosorb S, Parsol 1789). W prepapacie zastosowano także Tinosorb M - filtr nowej generacji, który łączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych.
Skóra jest skutecznie chroniona przed powstawaniem stanów zapalnych, oparzeń skóry(rumieniem), działaniem wolnych rodników oraz nadmierną pigmentacją.
Krem ochronny SPF 50 został wzbogacony o innowacyjny, opatentowany imminologiczny filtr Antileukine 6, który chroni skórę od wewnątrz, wzmacniając naturalny system obrony przeciwsłonecznej. Ogranicza liczbę uszkodzonych komórek skóryi chroni DNA. Dodatkowo zabezpieczaprzed fotouczuleniami i wraz z witaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry tzn. fotostarzenie.
Preparat nie pozostawia białego osadu na skórze. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

ŚWIETNA OCHRONA BEZ BIELENIA

Wrociłam z Egiptu leciutko muśnięta słońcem, bez piegów, rozognionych policzków i efektu "twarz podstarzałej madame- pracownicy solarium".Cud???Chyba tak.Ale znam źródło tego cudu-to ten kremik.Dodatkowo nie bieli, no...może delikatnie, ale szybko się wchłania, nie podkreśla skórek, nawilża, co -wg moich obserwacji -jest rzadkością w kremach z wysokim filtrem.Spokojnie można go uzywać na co dzień.I tak też zrobię;-)Dodam tylko,że mam bardzo sucha cerę, więc może dziewczyny z mieszaną i tłustą nie byłyby tak zadowolone.

Używam tego produktu od:niecałego miesiąca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze w trakcie

Świetna ochrona!

Kupiłam na wakacje do poludniowej Turcji. Mam cerę mieszaną. Kremik polecam na plażę, zostawia rzeczywiscie tłusty filtr ale uważam, ze skoro to krem do opalania, nie powinno sie mu stawiać wymogow, żeby był świetny pod makijaz itd... W Tureckim klimacie sprawdzał się świetnie, dobra ochrona przeciwsłoneczna. Nie ma szans na poparzenia czy czerwoną twarz. Jeśli ktoś chce się opalić to nie powinien liczyć na to stosując filtr 50+ ,jednak zachęcam do dobrej ochrony przed SPF, po co potem ratować kefirem itp?? Gdy się skończył kupiłam Nivea i ten pod wpływem gorąca stawał się wodnisty. Iwostin tak nie ma.W tym roku napewno go kupię + emulsję do ciała z tej samej serii.

Używam tego produktu od: używałam podczas wakacji

bardzo dobry polecam!!

Używam tego kremu od roku.
Wcześniej miałam problemy z plamami na twarzy.
/ posłonecznymi/
Podczas użutkowania tego kremu zauważyłam
poprawę . / ostatniego lata na mojej twarzy nie pojawiła
się żadna plama od słońca./
Krem nie zapycha mi porów.
Pozostawia biały tłusty film, ale odczekuję kilkanaście minut i nakładam fluid. Trochę pudru i twarz jest OK.
Jest b. wydajny. 1 tubka - codzienne stosowanie na dzień starczyła mi na ok. rok.
Polecam ten krem.
A sama spróbuję jeszcze innych produktów z tej firmy.

Używam tego produktu od:1 roku

Biały i tłusty

Kupiłam go w sierpniu i zamierzałam używać przez cały czas. Jednak w praktyce to wychodzi raz na 2 tygodnie. Niestety, krem jest bardzo nieprzyjemny w użyciu, po jego nałożeniu wyglądam jak bałwan śniegowy, muszę sporo czasu czekać aż się wchłonie. Cerę mam suchą, a po użyciu kremu bardzo się świeci . Poza tym krem uniemożliwia mi zrobienie normalnego makijażu, bo podkład mi się strasznie roluje i wygląda bardzo nienaturalnie. Dlatego też Iwostinu używam tylko wtedy, gdy nie zamierzam nakładać tapety, czyli rzadko. Ostatnio odkryłam krem Chanel Precision z filtrem 45, który jest o niebo lepszy. Jest bardzo lekki, świetny pod makijaż i chroni buzię przed czynnikami zewnętrznymi. A Iwostinu już więcej nie kupię.

idealny na zimę

Właśnie kupiłam kolejne opakowanie tego kremu. Wg mnie idealnie sprawdza sie w niskich temperaturach. Mam też wrażenie, ze bieli mniej niż emulsja 40+.

Sama pewnie bałabym sie kupić po przeczytaniu recencji. Dostałam go z wymianki na targowisku. Postanowiłam sprawdzic na jesień/zimę. Jesienią stosowałam tylko ten filtr - doskonale sie sprawdzał i dobrze nawilżał skórę. Jak temperatura teraz spadła w okolice 0 stopni, to pod niego nakładam krem YR na zaczerwienienia - i jest idealnie! Mojej skórze już zimno ani wysuszenie nie straszne :).

Plusy:
- niska cena (ostatnio kupiłam na Allegro za 15,50zl + przesyłka!)
- dobrze nawilża skórę
- nie podrażnia
- nie zapycha
- świetnie chroni naczynka
- można sie makijażować do woli
- mało się świeci
- wydajny
- ma przyjemny zapach

Minusy:
- trochę bieli - ale tak jak pisałam mniej niż 40+. Znalazłam na niego sposób w postaci Estee Lauder Lucidity odcień 02, którym sie podkolorawiam
- dość wolno się wchłania

Pewnie jak sie zrobi cieplej, to przerzucę się na coś lżejszego, ale na razie bardzo mi pasuje :). POLECAM!

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Raczej nie dla mnie...

Krem ma gęstą i bogatą konsystencję, także nadaje się raczej do cer suchych, ja mam tłustą, więc nie czuję się w nim dobrze. Tępo się nakłada i wolno wchłania (nie do końca), trochę bieli skórę. Nałożony na powieki nie podrażnia, ale zbiera się w załamaniach skóry jak cienie. Za to ładnie ją "zagruntowuje"; jeśli ktoś ma generalnie zdrową skórę i nie ma nic do ukrycia, to podejrzewam, że wystarczy go obsypać delikatnie pudrem i makijaż gotowy. Ja potrzebuję nałożyć podkład, a na ten krem sobie tego niewyobrażam. Mogę go ewentualnie stosować w czasie urlopu, kiedy się nie maluję, no i na ciało, ale i tak nie jest za przyjemny. Szkoda...

Używam tego produktu od: 2 tyg.
Ilość zużytych opakowań: zużyłam kilka próbek

Nie dla mnie

Kupiłam ten filtr z powodu bardzo przysępnej ceny. Polska firma niska cena ciekawe czy będzie ok. To była tylko nadzieja nic pozatym. Plusami są tylko cena i konzystencja. Reszta dla mnie odpada. Od kiedy stosuje filtry mam dużo wyprysków a ten pogorszył sprawe. Zapychacz totalny. Zużywam go do tej pory na szyje. Tam syfy mi nie wyskakują. Długo się wchłania więc trzeba czekać przed zrobieniem makijażu. Dam mu dwie gwiazdki bo jak do tej pory nie mam nic lepszego nie znalazłam do bani jak i cała reszta filtrów jakie stosowałam.

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

UWIELBIAM!

Mam kilka piegow i delikatna, wrazliwa, alergiczna skore. A ten krem uwielbiam! Przede wszystkim jest tani i wydajny. Nie zapycha, nawilza, robi cuda z moja skora :) Uspokaja ja przede wszystkim. Nakladam go tylko na twarz - wchlania sie praktycznie do matu, delikatny efekt glow zostaje :) Bardzo dobrze chroni. Pokochalam go tak, ze nie nakladam juz nic pod niego. Idealnie rozprowadza sie na nim podklad (tez z filtrami - przezorny zawsze ubezpieczony :)), nie potrzebuje juz nawet bazy.

Jednym slowem - KWC za grosze :)

ogólnie krem jest świetny

Kosmetyki Iwostin uwielbiam, ten krem też pokochałam- ale mam wątpliwości co do stosowania go pod makijaż bo zawiera Parsol1789 a wyczytałam że bardzo łatwo go zdestabilizować kolorowymi kosmetykami...
jak myślicie?

Używam tego produktu od:2 tygodni

Nie dla wszystkich

Od tego kremu zaczęłam swoją przygodę z filtrami i do dziś nie mogę się przekonać do tego rodzaju produktów. Krem jest dosyć gęsty. Dobrze się nakłada, ale okropnie bieli. Podkresla też suche skórki. Zapach typowy dla aptecznych kosmetyków. Tak więc ogólnie wszystko dałoby się przeboleć, ale u mnie dyskwalifikuje go jedno - zapycha! Zniweczył wszystko to, co udało mi się uzyskać dzięki Diacnealowi. Już po dwukrotnym użyciu wyskoczyły mi po nim ropne wypryski. Myślę, że będzie dobry dla cer suchych i niewrażliwych na zapychanie. Innym nie polecam.

Kupiłam ten filtr, gdy LRP FE 50+ dawał mi się już we znaki tak, że moja skóra nie mogła go znieść (zapychanie, szczypanie, pieczenie twarzy).
Na początku byłam z niego niezadowolona (bielenie, długo się wchłania w porównaniu z LRP), ale teraz do niego przywykłam i sobie chwalę :)
- Co prawda troszkę bieli, ale można przywyknąć.
- Nałożenie 2 wartsw jest niemożliwe, gdyż kulkuje się i wałkuje.
- Dość długo się wchłania (w porównaniu do LRP), ale to też da się przeżyć.
ale
- Co najważniejsze nie zapycha tak jak LRP
- Nie podrażnia!!!
- Stosunek jakości do ceny zadowalający (na promocjach lub aptekach internetowych można go kupić dużo taniej)
- Pojemność standardowa, więc nie ma się czego czepiać.

Na pewno go jeszcze kupię.

Używam tego produktu od: 2 mies.

dobry

Nawet mi pasuje ten krem, kupilam raczej przez przypadek, jadac do Polski zapomnilam Avenki, wpadlam do pierwszej apteki i to byl jedyny krem z filtrem. Jest dosyc tlusty i swieci sie najbardziej ze wszystkich stosowanych przeze mnie filtrow, dlugo sie wchlania, pomimo, ze mam sucha skore, wiec uzywam go tylko wtedy kiedy mam czas i moge poczekac. Ma troche tepa konsystencje i dlatego nie ma 5. Kiedy sie juz wchlonie nie wylazi spod pudru i wogole mnie nie bieli.

Jak dla mnie dobry produkt i dosyc dobra cena, szkoda, ze nie 100ml.

Używam tego produktu od:kwietnia
Ilość zużytych opakowań: ciagle 1 ale zamiennie z trzema innymi filtrami