NYX Professional Makeup, Ultimate Shadow Palette (Paleta 16 cieni do powiek)

NYX Professional Makeup, Ultimate Shadow Palette (Paleta 16 cieni do powiek)

Średnia ocena: 3.64/5

Nazwaliśmy tę kolekcję Ultimate Shadow Palette, bo to dokładnie to. Jest pro-poziomową paletą w 16 wysokiej jakości cieni do powiek w tęczowym odcieniu. Dostępne w czterech uderzających kombinacjach kolorów: Neutral-Cool, Neutral-Warm, Bright i Smokey / Highlight - każdy zestaw zawiera żywą mieszankę tekstur bogatych w aksamit i hipnotyzujące wykończenia, od matowych i satynowych aż po połyskujące i metaliczne.

prasowane
hipoalergiczna
paletki cieni
Efekt
metaliczne, satynowe, matowe

Do kitu

Kupiłam tę paletę, ponieważ przyciągnęły mnie w niej różnorodne kolory cieni, a miałam ochotę akurat uderzyć w bardziej szalone makijaże. I niestety, to był błąd. Cienie mają okropny pigment, nie idzie się nimi malować (szczególnie tymi jaśniejszymi kolorami). Kilka cieni (np: niebieski czy pomarańczowy-ceglasty) jest okej, ale jako pojedyncze produkty, a nie w całej palecie. Zdecydowanie odradzam zakup, produkt wyrzuciłam zanim udało mi się go skończyć, bo po jakimś czasie przestałam go używać.

Lubię tą paletkę!

Paletka ma bardzo dużo wariantów kolorystycznych. Jednym z minusow jest fakt, że jest wykonana z plastiku, który łatwo złamać. Można wykonać nią dużo makijaży na każdą okazję. Kolory nie osypują się . Są trwałe ale tylko przy użyciu bazy pod cienie. Polecam serdecznie. Cena też jest niska, każdy może sobie na nią pozwolić. Cienie mają dobry i mocny pigment, dlatego cienie bardzo dobrze się blendują i rozprowadzają.

Pełne intensywnych kolorów i mocnego pigmentów paletki do makijażu oczu to nigdy raczej nie była moja bajka i nie decydowałam się za kup tego typu odcieni. Należę do fanek stonowanych neutrali, delikatnych brązów i łatwych do pracy kolorów. Jak wiadomo te uznawane za bardziej zwariowane propozycje wymagają od nas większej wprawy, dokładniejszej aplikacji i lepiej zaplanowanej pracy, a ja zdecydowanie należę do fanek szybkich, łatwych, a jednocześnie efektownych rozwiązań. Po za tym uznaje, że klasyka zawsze obroni się sama, więc takie brązy to idealny pomysł na co dzień. Od pewnego czasu zaczęłam jednak wykonywać makijaże bardziej artystyczne i rozbudowane makijaże, głównie jedynie pod zdjęcia, ale bardzo polubiłam także blendowanie całości powieki za pomocą jednego odcienia. Długo szukałam paletki, które będzie w miarę nietrudna w obsłudze, jej cena nie zwali mnie z nóg, a mimo to będzie zawierała w sobie sporo kolorowych odcieni i tak zdecydowałam się na coś od marki Nyx, którą naprawdę bardzo lubię i której ufam.

Kosmetyk o nazwie Ultimate Shadow Palette zawiera w sobie aż szesnaście różnokolorowych cieni w tonacjach zarówno ciepłych, jak i zimniejszych. Mają one wykończenia matowe oraz zawierające w sobie niewielką ilość bardzo subtelnych, rozświetlających drobin, których jest tak malutko, że jeżeli się nie przypatrzymy, to nasze oczko i tak wypadnie na matowe. Mamy tu róże, fiolety, pomarańcze, żółcie, niebieskości i zielenie, no wszystko, czego dusza zapragnie. Opakowanie to klasyczna, wykonana z plastiku kasetka w czarnym kolorze, która w centralnej części posiada sporych rozmiarów przeźroczyste okienko, przez które z łatwością widzimy nasze cienie. W paletce nie umieszczono żadnego lusterka, co dla niektórych może być sporą wadą, dla mnie jednak nie ma to większego znaczenia, gdyż finalnie i tak zazwyczaj korzystam z mojego dużego i dobrze oświetlonego lustra w łazience.

Jak wspomniałam wyżej, cieni kolorowych mamy tutaj pełno, także jeżeli mamy ochotę na bardziej barwny makijaż, to jest w czym wybierać. Ja najbardziej polubiłam pomarańcze i róże, ale także jeden liliowy fiolet, który znajdziemy w drugim od góry rządku po prawej stronie. Pokochałam aplikować te cienie samodzielnie na całą powiekę. Jeżeli jednak zależy nam na pełnoprawnym cieniowaniu, to z tą paletką także jesteśmy w stanie uzyskać tego typu efekt. Poszczególne kolory bardzo dobrze się ze sobą łączą, łatwo można uzyskać estetyczne przejścia między nimi, nie tworzy się na skórze żadne bagienko. Szczerze mówiąc aż sama byłam w szoku, jak bezproblemowo pracuje się z tą paletką, nie potrzeba tutaj żadnego doświadczenia. Zaskakująca jest tutaj także pigmentacja tego kosmetyku. Mimo tego, że jest ona naprawdę intensywna, to cienie nie tworzą plam i łatwo się rozcierają. W przypadku tak mocnych kolorów oczywiste jest, że spotkamy się z osypem podczas aplikacji, jednak jak dla mnie nie stanowi to wady z racji tego, iż można go z łatwością usunąć za pomocą niezbyt zbitego pędzla.

Zdecydowanie polecam tę paletkę wszystkim fanom kolorów, niezależnie od doświadczenia oraz umiejętności. Cudowny kosmetyk, którym warto się zainteresować.

Dobra dla początkujących

Niewielka kolorowa paletka, która jest świetnym uzupełnieniem do kolekcji, jest dokładnie tym czego potrzebowałam jako osoba początkująca. Jej cienie nie są najlepszymi jakie miałam ale zdecydowanie są dobre! Ich pigment jest widoczny, a przy dobrej bazie jest tylko lepiej! Kolory są ładne i nadają się do codziennych looków i do tych bardziej szalonych!
Jedyna uwaga do kolorów, mogłoby być trochę mniej różu, bo nawet fiolety wypadają dość różowo. Ale jeśli jest to coś czego szukacie, bierzcie! Większość cieni mi się nie osypywała, a jeśli już to nie jakoś szczególnie, poza tym można je budować i łatwo się rozcierają.
Jeśli tak jak ja, chcecie mieć trochę więcej koloru w swojej kolekcji a jednocześnie nie radzicie sobie jeszcze najlepiej z cieniami - idealna. Chociaż cena faktycznie może trochę przestraszyć..

Słaba paletka

Niestety, mega rozczarowanie. Kolory piękne i wydawały się ok przy swatchu ale na powiece, pomimo bazy, to jakaś masakra. Rozcierają się do ledwo widocznej warstwy i pomimo dokładania nie jest wcale lepiej. W ciągu dnia rolują się z powieki. Osyp dopuszczalnie. Za cenę ok. 100 zł powinna być dobra jakość a tu nawet nie jest przeciętnie.
Eveline powtórzyło większość kolorów w swojej paletce i jakość bije tą z NyX na głowę. O ile można wypracować kolorowy makijaż paletką NYX to mając do wyboru inną duża lepszą za połowę ceny, albo i nawet mniej, to po co się męczyć.

Cienie są super wydajne, Pięknie się rozprowadzają i blenduja na powiekach. Nie rozmywają się w trakcie noszenia przez cały dzień. Bardzo mało się pylą. Cena jest spora

Świetna kolorowa paleta

Małe poręczne opakowanie, a w środku kolorowe cienie z fajną pigmentacją. Kolor można dokładać, nie robiąc przy tym plam. Sprawdzi się zarówno dla początkujących i doświadczonych makijażystów.

Nie jest warta swojej ceny.

Paleta zawiera 16 cieni, z czego większość to maty, a niektóre posiadają połyskujące "drobinki", które niczego nie zmieniają, po prostu są. Nie widzę sensu dodawania tych drobinek do cienia, ponieważ same maty w tej palecie lepiej by się prezentowały. Mówiąc o kolorach- moje serce zdobyła miętowa zieleń, jest to naprawdę piękny cień i ciężko znaleźć taki w innych paletach. W przypadku tej palety zauważyłam lekki paradoks- łatwiejsze do zrobienia róże i czerwienie są gorszej jakości, niż niebieskości, fiolety i zielenie. Cienie na ogół są bardzo suche, a makijaż robi się nimi długo, konieczne jest nałożenie bazy. Trzeba je wiele razy dokładać, bo przy rozcieraniu pigment się wytrąca, a najbardziej widoczne jest to przy żółtym kolorze. Niektóre z nich się osypują i są o wiele cięższe do rozblendowania, trwałość też jest różna w zależności od cienia. Moim zdaniem nie powinno tak być, że w jednej palecie znajdują się cienie różnej jakości. Jeżeli chodzi o samą kwestię wizualną- kolory na ogół są bardzo ładne, ale sama wiele bym zmieniła. Nie podoba mi się brudny pomarańcz w prawym górnym rogu oraz bardzo ciemny fiolet w drugim rzędzie. Jeżeli chodzi o opakowanie, to jest ono solidne, ale bardzo zwyczajne.

Wcale nie taka fajna

Cienie bardzo się osypują (wszystkie są suche), trzeba wcześniej zabezpieczać policzek. Jasne kolory, mam tu na myśli żółte i pomarańczowe cienie mają słabą pigmentację. Lepiej nakładać je na bazę do cieni. Czerwony kolorek z górnego lewego rogu wypada bardziej różowo na powiece. Oprócz matowych znajdziemy również cienie z błyszczącymi drobinami, pod które koniecznie trzeba użyć kleju do brokatu, inaczej nie trzymają się powieki. Trwałość cieni zróżnicowana.
Opakowanie dosyć ładne, estetyczne, solidne. Niestety brak lusterka. Produkt wydajny. Cena wygórowana w stosunku do jakości.

Extra kolorki

Jest to moja ulubiona paletka kiedy chce robić odważny make up!
Kolory są mega żywe, mocne wyraziste i jednak odważne jak na makijaż codzienny
Paletka jest mała, cienie są bardzo wydajne .
Po nałożeniu na oko, utrzymuje się bardzo długo
Cienie nie rozmazuja się oraz nie obsypuja.
Są intensywne I trwałe.
Oko można pomalowac też w delikatny sposób wystarczy nałożyć mniej produktu na powieke - taki makijaż także trzyma się bardzo długo.
Ogólnie stwierdzam że nie ma się absolutnie do czego przyczepić w tej palecie

Nyx Professional Makeup

Kupiłam tą paletkę niedawno bo była bardzo polecana i troszkę się zawiodłam jeżeli chodzi o pigmentacje, kolory są piękne ale niestety ciężko się pracuje, kolory mi się ścierają na powiece gdy chcę dać więcej koloru, strasznie się osypuja i kruszą, bardzo wchodzą w załamanie powieki mimio ze jest baza wczesniej podana

Nierówna jakość kolorów

Przepiękna paleta z Nyxa ma jedną podstawową wadę - jest nierówna. Część kolorów sprawdza się dla mnie idealnie: jasny fiolet, pomarańcze i róż mają dobrą pigmentację i bardzo ładnie się łączą. Problematyczne cienie to żółte i zielone, które przy dłuższym blendowaniu tracą na pigmencie. Paleta kupiona na promocji może być dobrą inwestycją, ale za nie więcej niż 40 - 50 zł.