Bell, Satin Mat (Matowe cienie do powiek)

Bell, Satin Mat (Matowe cienie do powiek)

Delikatne jak mgiełka, pudrowe cienie do powiek Satin Matt firmy Bell.
Idealne dla delikatnego naskórka powiek, trwale do niego przylegają, nie osypują się i nie odkładają w załamaniach. Różnorodność kolorów, pozwala na stworzenie wyjątkowych makijaży, a witaminy C i E chronią i pielęgnują naskórek, nadając mu subtelną miękkość jedwabiu. Matowe cienie do powiek Bell Satin Matt są dostępne w jedenastu odcieniach.

Bardzo dobre cienie

Mam dwa kolory - 145 (jasny, mleczny odcień złamanej bieli,w opakowaniu ciepły beż, na skórze delikatna kość słoniowa) - kupiłam go próbnie, przed zainwestowaniem konkretnych pieniędzy w polecany mi przez konsultantkę Bobbi Brown Bone. Bo nigdy nie miałam jasnego cienia. I rzeczywiście - rozjaśnia delikatnie oko, niweluje moje permanentne zaczerwienienia. Stanowi fajną bazę dla innych cieni i kredki.
Przy okazji wzięłam także nr 147; dość szlachenty i w moim skromnym mniemaniu bardzo w stylu Bobbi odcień szarawego brązu (coś jak Birch lub Hot Stone).

No i przyznam: przepadłam.
Cienie są rewelacyjne.
Od razu może wspomnę, że nie jestem zwolenniczką makijażu widocznego na odległość. Noszę wyłącznie naturalne, umiarkowane w wyrazie kolory. Więc jeśli te cienie gubią nieco intensywności po nałożeniu - tym lepiej dla mnie.
Z wielkim żalem muszę stwierdzić, że są lepsze niż cienie MAC. Przynajmniej u mnie. Pod względem trwałości. Nawet w niekorzytnych warunkach atmosferycznych trwają (bez bazy, ino jeden na drugim). NIE zbierają się w nieestetyczne paski, NIE znikają z powieki. Nie wiem, jak to w ogóle możliwe :/
Jedynym minusem jaki dostrzegam, nie wpływającym na ocenę, jest znacznie uboższa paleta kolorystyczna.
Plus za (śmieszną) cenę, polską produkcję; bardzo duży za teksturę: są matowe, ale nie są strasznie suche, co czasem się matom zdarza.... dostępne w sieci Hebe. Polecam przynajmniej wypróbować!!!

Edit: cień zużyty w ok 30% okropnie sie pokruszył. Przewoziłam w miękkim kuferku z wieloma innymi kosmetykami i tylko on ucierpiał. Także chyba ta niska cena odbija się trochę na jakości ;)
Żeby nie było - nie odejmuję za to gwiazdki, bo w formie sypkiej to nadal bardzo fajy cień. Nawet nic się nie wysypuje z opakowania. Chociaż szczerze, to czekam, ile to opakowanie jeszcze pociągnie....

Świetne cienie

Jestem posiadaczką cienia o numerze 140 (bardzo ciemny brąz). Ma intensywny kolor, jest wydajny, dobrze się nakłada i rozciera pędzelkiem. Czasami cienki pędzelek moczę w wodzie i robię nim kreskę zamiast eyelinerem i też się dobrze sprawdza. Ciężko mi mówić o jego trwałości, bo używam go z bazą Bell do powiek, z nią trzyma się od rana do wieczora. Pewnie nadal bym miała pierwsze opakowanie (a używam go niemal codziennie), ale nie przeżyło drastycznego upadku ;)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1, drugie w trakcie

Idealny mat :)

Posiadam ciemny fiolet jasny róż i biel. Jeśli chodzi o nasycenie kolorów to biały i fiolet są bardzo dobre - pół gwiazdki odjęłam za słabą pigmentację różowego cienia :)

Cała reszta na medal: cena, dostępność, paleta kolorów, konsystencja, opakowanie, trwałość :)

Moje ulubione matowe cienie - serdecznie polecam!

Ilość zużytych opakowań: 3 różne mniej więcej w połowie zużycia

DOBRE

MAM TRZY ODCIENIE ROZ, BRAZ I CZARNY
+ TRWALE
+CZYSTY MAT

ALE WOLE ZYWSZE KOLORY TE SA TAKIE JAKIES BLADE NIJAKIE MYSLALAM ZE TEN ROZ BEDZIE ZYWSZY

- SA TAKIE JAKIES "SUCHE" SAMA NIE WIEM

super

cienie bardzo dobre :) na pewno kupie ponownie
-ladne kolory
-co najwazniejsze utrzymuje sie dlugo
-cena :)
-jedno pociagniecie i juz :D
-na dlugo starczy

Ilość zużytych opakowań: 2-3 opakowania zuzyte

Świetne cienie

Ja używam cieni w kolorze cielistym nr 145) i czarnym ( nr 140). Cielisty stanowi bazę pod makijaż powiek, ładnie je rozświetla, a ciemnym maluję brwi. Cienie utrzymują się cały dzień, nie osypują, nie zbierają się w załamaniach, makijaż wygląda naturalnie. Idealne do codziennego makijażu.
Niska cena i same korzyści. Polecam.
Cienie są trudno dostępne. Ja kupiłam je w osiedlowej drogeii, i w takich mniejszych sklepach chyba trzeba szukać.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Bardzo przeciętne

Cienie te mają przyjemną konsystencje i wygodnie się je aplikuje na powiekę. Wyglądają bardzo naturalnie i dobrze łączą się ze skórą. Są fajne do tworzenia efektu smokey eyes. Cena jest bardzo korzystna. Ich trwałość jest jednak bardzo przeciętna, a kolory bardzo mało intensywne na powiece.

Używam tego produktu od: używałam kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 2 zaczęte

Ogólnie lubię cienie, które są matowe, a te są jak najbardziej godne polecenia. Ładnie się utrzymują, estetycznie wyglądają na oku, cena też jest przyjemna. Bardzo lubię cielisty cień, który świetnie sprawdza się na codzień.

Jedyny minus to dostępność, z którą bywa różnie, bo w niewielu drogeriach można je dostać, a jak już są to nieraz ciężko z kolorami, albo tylko ja mam takiego pecha ;)

Ale w swoim przedziale cenowym to perełka! No i polska firma - chwali się! :)

Używam tego produktu od: wielu lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: ciężko powiedzieć, ale kilka ich było

Trudno stwierdzić

Hmm opinia trudna do napisania.
Bo z jednej strony polecam te cienie bo maja baaardzo dobrą pigmentację, nie osypują się, nie znikają z powiek.
Z drugiej natomiast jak dla mnie to są za bardzo na pigmentowane...

Nie wiem, może nie trafiłam z kolorami.

Ilość zużytych opakowań: 2 małe

dobre

Cienie są dobrze napigmenowane,nie osypują się.Bardzo fajne, pudrowe w pastelowych kolorach .Beżowy świetnie sie sprawdza jako cień bazowy, a ciemny do brwi dla brunetek.Dobrze się mieszają z innymi cieniami.,świetnie blendują.Utrzymują się cały dzień bez poprawek,nie zbierają się w załamaniach.
Ogromnym minusem jest jednak to,że są bardzo delikatne,połamały mi sie po ok.miesiącu,a pierwszy jaki miałam nawet tygodnia nie wytrzymał.Cienie ani mi nie upadły,ani nie były żle przechowywane(dbam o swoje dobra;-) ),więc nie wiem czemu tak sie stało.Ponieważ lubię z nimi pracować, musiałam je zreanimować ;-)

Używam tego produktu od: około pół roku

Bardo dobry

Posiadam numer 145 - cielisty.
Bardzo dobrze się nakłada, nie osypuje się, nie zbiera w załamaniu i utrzymuje cały dzień bez żadnego uszczerbku ( używam z bazą).
Doskonały jako cień bazowy lub solo.
Dobrze sprawdza się też pod okiem do utrwalenia korektora (ładnie rozświetla oko).
Opakowanie proste i praktyczne.
Niska cena ok. 7 zł.

ulubione

Posiadam 3 cienie z tej serii- cielisty 145, brązowy 148 i mój ukochany szaro-bury 147. Cienie dobrze rozprowadzają się na powiece, ładnie rozcierają, nie osypują się, są trwałe- używam bez bazy i u mnie wytrzymuja cały dzień nieznacznie tylko blaknąc (fakt, że na moich powiekach wiekszość cieni trzyma się raczej nieźle), nie zbierają się w załamaniu powieki. Kolorki idealne do stonowanego, codziennego makijażu. Plusem jest również niska cena- ok. 7 zł i sympatyczne wytłaczane motylki- niby nic a fajne:)
Jedyny minus- kiepska dostępność, trzeba na nie polować raczej w mniejszych drogeriach a i tam nie zawsze trafi się wszystkie kolory.

Ilość zużytych opakowań: 3 różne w użyciu