Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Riche [Rich Hydrating Creme] (Krem nawilżający do skóry normalnej i suchej)

Avene Hydrance Optimale Riche krem nawilżający dla skóry normalnej i suchej jest przeznaczony do pielęgnacji skóry odwodnionej w wyniku ekspozycji na ekstremalne warunki klimatyczne lub po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych. Krem zawiera wodę teramalną Avene o właściwościach kojących podrażnienia, a także kompleks trzech związków lipidowych koniecznych w utrzymaniu prawidłowej struktury komórek naskórka. Po nałożeniu krem natychmiast się wchłania i odpręża skórę.

Faworyt

Pierwszy raz spróbowałam go przy okazji zakupu filtra, gdzie Hydrance Optimal Riche był w zestawie miniatur.
Avene Hydrance Optimal to jeden z moich pierwszych kremów nawilżających z tej pólki cenowej(wczesniej uzywałam Iwostin, AA).
Początkowo moja skóra była sucha, więc stosowałam Riche, póżniej, gdy moja cera zaczeła sie przetłuszczac strefie T sięgnełam po Legere.
Jeden z lepszych nawilżaczy jakie dane mi bylo stosować.

+ nawilża bardzo dobrze i na długo
+ lekka konsystencja mimo bogatego składu
+ zapach typowy dla Avene, taki pudrowy
+ z uwagi na konsystencje wchłania się średnio
+ koi przesuszone partie
+ odzywia i lekko rozświetla
+ nie roluje sie
+ nie zapycha
+ jest hipoalergiczny-nie podraznia ani nie uczula
+ ma wode termalna w składzie co wplywa kojaco na skórę
+ po regularnym stosowaniu skora moja odzyskała komfort, wzmocniła się
+ cera jest po nim nawilzona, odżywiona i aksamitna, elastyczna
+ wydajny
+ bez parabenów

+/- cena

Idealny krem dla cery suchej 20+, wymagającej przyzwoitego nawilżenia, ochrony i skutecznej pielęgnacji.
Szybko przwyrócił mojej suchej skórze komfort, kondycję. Cera się uspokoiła a zmarszczki wynikłe z przesuszonej skory sie wygładziły.
Wart swojej ceny, z uwagi na szybkie i długotrwałe dzialanie.

Dla mnie jednak juz przyjemne wspomnienie, ale godny polecenia!Używam tego produktu od: 5 latIlość zużytych opakowań: 2x40ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

pokładałam w nim nadzieję, a tu...

Chciałam w końcu zdobyć dobry, nawilżający krem, który ukoi moją alergiczną, atopową skórę. Jako, że moja skóra jest sucha skusiłam się na ten krem, uwielbiam firmę Avene, mam do niej zaufanie. Krem Cold Cream jest po prostu przebojem. Oczekiwałam podobnego kremu, który będzie przez te naście godzin utrzymywał moją skórę we względnej miękkości, nawilżeniu.
Używałam go jesienią. Po nałożeniu na buzię cera była zadowolona, nawilżona, miękka. Ale w połowie dnia już się wysuszała na policzkach. Nie tego się spodziewałam po kremie o konsystencji bogatej.
Tubka jest urocza, schludna, jak to Avene. Lubię te opakowania. Zapachu raczej nie ma, co mnie cieszy. Taki kremowy jest.
Według mnie konsystencja jest za lekka. Moje policzki i okolice ust naprawdę potrzebują SOLIDNEGO nawilżenia, a ten krem im tego nie dał.
Nie jest najgorszy, latem pewnie by się sprawdził, ale używam Iwostinu intensywnie nawilżającego z SPF 20, który jest o połowę tańszy i większy.

PLUSY:
- lekko suche partie twarzy nawet nawilża
- brak zapachu
- schludne opakowanie

MINUSY:
- zbyt lekka konsystencja
- nie nawilży przesuszonej skóry

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno na wykończeniu

Cudny

Cudny krem, używanie go to prawdziwa przyjemność. Dobrze nawilża, ma idealną wprost delikatną konsystencję, nie zapycha. Wolę do od lżejszej wersji, ale na pewno nie jest zbyt ciężki czy tłusty. Idealny pod makijaż. Według mnie jeden z najlepszym nawilżaczy na rynku, lubię też świadomość jego składu.
Minus za pojemność w stosunku do ceny. Mimo to zawsze do niego wracam... :)

Ulga

Krem kupiłam przypadkiem,szukając czegoś co sprawdzi się na zimę i ukoi przesuszoną cerę(mój ulubiony ostatnio matujący krem z algami TBS zrobił się za lekki na mroźną zimę).W Superpharmie polecono mi właśnie ten krem, w formule bogatej-babeczka twierdziła,że będzie dla mnie odpowiednia i nie myliła się.
Krem świetnie nawilża,koi i zostawia na skórze rodzaj ochronnej kołderki(nie ma to jednak nic wspólnego z tłustym filmem,wchłania się bowiem do matu i świetnie sprawdza pod makijaż na mojej mieszanej cerze).Przynosi ulgę przesuszonej skórze,bardzo przyjemnie mieć go na twrzy.Konsystencja jest bardzo przyjemna,treściwa ale nie za ciężka.Używam na dzień i na noc,także pod oczy.Zapach bardzo delikatny,przyjemny.Po około tygodniu zauważyłam poprawę stanu mojej skóry,zniknęły przesuszone łuszczce się miejsca w okolicach nosa a cera stała się bardziej miękka i gładka.Nie zapycha,wręcz przeciwnie-pod względem niedoskonałości moja skóra również ma się lepiej.
Szczerze mówiąc,jestem pozytywnie zaskoczona bo nie spodziewałam się tak widocznych efektów.Jedynym minusem kremu jest wysoka cena(kupiłam w promocji za 50zł,co jest nie ukrywajmy wysoką ceną za krem nawilżający)ale zakupu zdecydowanie nie żałuję.Krem spełnia swoje zadanie wzorowo,jest przyjemny w użyciu.Mam zamiar kupować go nadal.

nawilżający zapychacz

cena przy opisie standardowo nie aktualna ;)

+ nawilża względnie dobrze
+ zapach
+ nadaje się pod podkład

+/- nie ma opcji na nałożenie po czasie kolejnej warstwy kremu bo pojawia się paskudny film na skórze

- cena
- wydajność
- ZAPYCHA strasznie

spodziewałam się czegoś więcej po kremie za 70 zł

Używam tego produktu od: 2miesiące
Ilość zużytych opakowań: skończyłam 1 i ostatnie

CUDO

Jeden z lepszych kremów z serii aptecznej jakie do tej pory miałam, używam go od ponad 1,5 roku i jest o niebo lepszy od pozostałych (wcześniej LRP Hydraphase, Nutritic). Świetnie nawilża, rozjaśnia cerę, nie zapycha, a wręcz przeciwnie w moim przypadku cerę uspokoił, podleczył, zmniejszył liczbę zaskórników. Nie podrażnia, nie uczula, wchlania sie calkowicie i nie pozostawia tłustej powłoki na twarzy, można go bez probelu używać pod makijaż.

Obie wersje zarówno Riche jak i Legere przetestowałam i jak dla mnie nie widzę znaczacej różnicy pomiędzy nimi.

Używam tego produktu od:1,5 roku

cera promienieje

Kolejny doskonaly produkt z Avene. Krem pomimo, ze jest wersja riche cudownie sie wchlania, nie pozostawiajac lepkiej warstwy. Koi i rozswietla ziemista skore, zwlaszcza w zimie. Nie podraznia, nie uczucla, a uczucie nawilzenia trwa naprawde dlugo - to pewnie dzieki zawartosci wody termalnej, ktora sama w sobie jest cudem. Bezzapachowy, o tresciwej, acz nie zbyt gestej konsystecji. Wydajny - jedno opakowanie wystarczylo mi na 2 miesiace. Bardzo dobry produkt, nastepny wielki plus dla Avene.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

zdecydowanie polecam

Używam na zmianę z Legre. Zimą bogatszy, latem lżejszy, na policzki bogatszy, na czoło/brodę lżejszy. Rewelacja.
Używam go od 2001 roku, na zmianę z Hydraphase La Roche Posay, ale Avene jest lepszy. Jeszcze długo nie zamienię na inny. Delikatnie pachnie. Nawilża na cały dzień, skóra jest prawidłowo napięta, lekko wilgotna. U mnie nie powoduje zaskórników.

Używam tego produktu od: od 2001 roku non stop, czasami na zmianę z Hydraphase La roche Posay
Ilość zużytych opakowań: ojojoj... z 90?

bardzo dobry krem

Używam tego kremu na zmianę z wersją Legere. Na upalne lato jest dla mnie trochę za ciężki, ale na pozostałe pory roku jest w sam raz. Mam skórę mieszną, bardzo wrażliwą. To jeden z niewielu kremów, który mnie nie uczula (to chyba specyfika marki Avene). Ma idealną konsystencję, łatwo się ozprowadza i dobrze wchłania. Ma delikatny zapach, dobrze nawilża skórę. Bardzo odpowiada mi też opakowanie - tubka, jest poręczne, higiniczne i sprawdza się w podróży. Polecam.

Dobrze nawilża!

Kupując ten krem,wiele od niego oczekiwałam i...nie zawiódł mnie:)
Koi, dobrze nawilża, mimo wersji "riche" świetnie się wchłania, nie zostawiając tłustej warstewki ani połysku.
W opisie jest "do skóry normalnej i suchej", natomiast na oryginalnym opakowaniu "do skóry suchej i bardzo suchej" - i przy takiej sprawdza się idealne.
Poza tym filtr spf20.
Jestem z niego bardzo zadowolona i polecam go wszystkim przesuszonym:) Mnie uratował podczas kuracji izotretynoiną.
Używam tego produktu od:3 miesiący
Ilość zużytych opakowań:1, dzisiaj zakupiłam drugie ;)

Całkiem przyzwoity

Całkiem dobry krem. Kupiłam go kiedyś, sama nie wiem czemu,i niedawno zorientowałam się, że czasu zużyć bo mu się data kończy:) Trochę nieszczęśliwie się złożyło, że używam go w lecie, z drugiej jednak strony, w Irlandii lato nie różni się niczym od przeciętnego listopada, a krem do wyjazdu z tego pięknego (nie) kraju zużyć raczej zdążę.
Nazywa się "rich" i faktycznie ma bogatą konsystencję. Zdecydowanie odżywia cerę - nie mam po nich linii mimicznych wieczorem, tak oceniam kremy:)
Nieźle się wchłania, ale trzeba troszkę odczekać. Może dlatego, że używam go na serum, chyba z silikonem. Bardzo wydajny. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Używam tego produktu od:2 miesiące
Ilość zużytych opakowań:połowa

Może być

Mam cerę suchą, ze skłonnością do zaskórniczków w strefie T i alergiczną - stąd taki krem chciałam spróbować.
Generalnie jest niezły, ale chyba mnie zapycha.
Niezbyt przyjemnie się go nakłada, co mnie wkurza. Taki z poślizgiem, mam wrażenie.
Szybko się wchłania.
Ma filtr :)
Kupiłam w promocji za 45 zł, normalnie chyba jest droższy.
Nie wiem czy kupię, idealny nie jest.

Używam tego produktu od: 2 mcy
Ilość zużytych opakowań: w czasie 1