Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Sypki, lekki puder odpowiedni dla każdego rodzaju cery, także najtłustszej. Sprawia, że pory są mniej widoczne, skóra ujednolicona, nadaje makijażowi matowe, ale jednocześnie naturalne wykończenie. Trzyma się dobrze, nie ciemnieje i matuje na około cztery godziny cerę tłustą.
Do pudru dołączony jest wysuwany pędzelek, mający służyć do usuwania z buzi nadmiaru pudru po aplikacji dłońmi (tak zaleca Clinique - nakładać ten puder ruchem dłoni podobnym do mycia twarzy). Produkt dostępny jest w siedmiu transparentnych kolorach.

sypki
tłusta
matujące
Krycie
lekkie

długotrwały efekt matujący

mój ulubiony jeżeli chodzi o pudry matujące, dość drogi, ale efekt tego warty. nie widoczny dla skóry, twarz wygląda naturalnie, jakby go nie było. dobrze matuje i łagodzi niedoskonałości, zaczerwienienia. nie wchodzi w zagłębienia skóry. trzyma się cały dzień, w wyjątkowych sytuacjach może wymagać poprawki.

Liczyłam na więcej

W ostatnim czasie staram się jak najmniej ,,nakładać" specyfików na twarz. Szukam różnych zamienników, po to aby moja skóra mogła swobodnie oddychać. Puder Clinique wydawał się dosyć dobrym rozwiązaniem, no ale ta cena... na szczęście udało mi się go zdobyć na promocji.

Konsystencja nie jest aż tak drobna jak powinna. Bardziej ,,ciężka" jednak to nie utrudnia aplikacji. Ja preferują nakładać go palcem, a potem ewentualnie dokonać poprawek pędzlem. Nie pyli się aż tak bardzo. Raczej wyróżnia się pod względem ,,porządku" wśród innych pudrów sypkich. Nie czuć go na twarzy, tworzy jedynie delikatną warstwę przez którą skóra może oddychać.

Efekt jest oczywiście matowy, jednak bardzo naturalny. Nie tworzy maski, sztuczności. Ładnie stapia się z cerą, ale również z podkładami.Skóra wydaje się być gładka i jedwabista. W żaden sposób nie zapycha, za co wielki plus !
Nie pojawiły się też żadne reakcje czy też zmiany skórne. Nie przesusza, dzięki czemu mogę cieszyć się komfortem większość dnia.Skład jest oczywiście przyjazny-brak parafiny i zbędnych barwników.

Trwałość... no tutaj liczyłam na znacznie więcej. Po całym dniu widać niewielkie przebłyski szczególnie w okolicach nosa, czoła... Nie wytrzymuje nerwowego, aktywnego dnia i systematycznie znika ze wzmożonym wysiłkiem.

Zamknięty jest w solidnym opakowaniu. Dziurki przez który produkt wylatuje nie są ogromne, dzięki czemu możemy dozować aplikację. Dostaniemy w komplecie mały pędzelek. O dziwo dość miękki i poręczny. Można spokojnie go używać nie tylko do pudru,ale rozświetlacze czy też bronzera. Po myciu włoski pozostają na miejscu. Jest też minimalistyczny, przez co nie zabiera aż tak dużo miejsca w naszej kosmetyczce.

Czuje niedosyt po zastosowaniu. Kosztuje dużo, a wiele tańszych pudrów sprawdza się podobnie. Na plus jest jego wydajność, gdyż ubytek jest znikomy.

Kupiony w: U konsultantki

Uwielbiam

Posiadam kolor 20 transparentny.
Puder bardzo dobrze zmielony, delikatny.
Nie pozostaje po nim szara cera.
Idealnie matuje, szczegółnoe strefę T.
Rozgrzany palcami i zaaplikowany nimi daje efekt pozbycie się porów.
Jest bardzo wydajny.
Jedyna jego wada jest pudełko, którego nie lubię bo jak się otwiera zawsze mi się coś rozsypie.

Spontaniczne zakupy się mszczą

Wymyśliłam sobie, że urozmaicę swój makijaż inną formą pudru - sypańcem. Do tej pory używałam jedynie prasowanych wersji, no koniecznie czas na odświeżenie kosmetyczki.

Standardowo przeszłam się do Douglasa, dość nastawiona na Diora lub Chanel. Na miejscu Douglasowa Pani kieruje mnie do szafy Clinique - eee, nie lubię się z podkładami tej marki (Anti Blemish to jakieś nieporozumienie) ale mam otwarty umysł i nie upieram się.

Super właściwości, dołączony pędzelek, gramatura przepastna, semitransparentność. No cód miód jednorożce. Dobieramy odcień 4 i zaczynam. Zaskakująco efekt podoba mi się, wychodzę na światło dzienne, żeby ocenić wygląd poza sztucznym oświetleniem.

I wtedy dostaję smsa od Douglasa, że mam -20% na cały asortyment do końca dnia. "Przypadek - nie sądzę". Po godzinie noszenia stwierdzam, że to dalej dobrze wygląda i od razu kupuję puder.

Następnego dnia mega zadowolona robię makijaż i wychodzę z domu. W trakcie dnia uświadamiam sobie, że mat jakoś szybko mi się skończył. No tak, ale jak się testuje puder na już przypudrowanej MAC Blotem twarzy, to trochę zmienia postać rzeczy :)

Przy zachmurzeniu (dzień wcześniej było ostre słońce) zauważam, że puder mnie po prostu pomarańczowi. Ten pędzelek dołączony - darowaliby sobie, jakbym używała pędzli Donegal czy no name.

I tu argument wieńczący spontaniczny zakup - skład pudru. TALK na pierwszym miejscu?!?!? Jak ja mogłam tego nie sprawdzić!! Nie zerkęłam też na opinie na KWC, jak to zwyczajowo robię, dla formalności i rekonesansu. Po równo 3 dniach korzystania z Clinique'a obrodziło mi na twarzy niedoskonałościami przez tego zapychacza.

To dla mnie lekcja - cerę mam jaką mam, nie jest kuloodporna i ma swoje humorki. Ten puder nie dźwignął swojego zadania, gorzej - zaszkodził mi. I co z tego, że ma 35 gram skoro to aż 35 gram przeciętniaka?

Puder oddaję mamie, szczęściara ma skórę "nosorożca" nic jej nie zaszkodzi. Pędzla jej nie dam - tego drapaka wywaliłam już do śmieci.

Świetny

Na początku nakładałam pędzlem na całą strefę T - było ok ale bez szału (lubię efekt no make-up). Dopiero po jakimś czasie zmieniłam sposób aplikacji i to był strzał w 10. Mianowicie, po nałożeniu podkładu (Diorskin Nude) nakładam palcem(!) odrobinę pudru w miejsca, w których mam widoczne pory i które mają tendencję do świecenia. Efekt jest jak dla mnie rewelacyjny, naturalny - pory zakamuflowane, co nie oznacza, że 'zaklajstrowane';)
Opakowanie średnio wygodne. Ideałem byłoby zastosowanie 'tarki' - rozwiązania zastosowanego przez Smashbox w pudrze Halo.

satynowy

Bardzo dobry puder, dający satynowe wykończenie. Mam 03 transparency, wybrany w ciemno, ale idealnie pasujący. Miałam wziąć 20, ale ponoć daje efekt szarej cery...03 nie jest taka do końca transparentna, powiedziałabym że ma trochę krycia.

Konsystencja nieco starodawna, nie znaczy gorsza :-) nie jest to lekki pyłek, a dość ciężki miał ;) nie pyli nic a nic. Na szczęście nie przekłada się to na ciężkość na twarzy. Puder wygląda naturalnie. Cera wygląda ładnie, szczególnie ładny jest ten satynowy efekt. Na początku nie widziałam różnicy pomiędzy połowę tańszym pudrem Bourjois, ale tamten jest bardziej matowy, a ten właśnie satynowy.

Nie zapycha, nie ciastkuje, nie wchodzi w pory. Ten pierwszy aspekt jest dla mnie szczególnie istotny. Niestety wiele tańszych pudrów wyeliminowałam, ze względu na parafinę lub inne zapychacze.

Trwałość bez zarzutu. Świeci mi się tylko nos, ale to przy każdym pudrze. Niestety mocny mat przy mojej 30 plus cerze nie wygląda zbyt atrakcyjnie, więc go unikam. Wolę przypudrować nos w ciągu dnia niż się otynkować :) dlatego Clinique spełnia moje oczekiwania.

Myślę, że spokojnie nada się do uzytku równiez bez podkładu. Ale z każdym z moich podkładów idealnie się komponuje (a jako podkładoholiczka mam ich trochę :-))

Produkt bardzo dobry+, aczkolwiek moje serce podbił mikro pyłek Gurlain Les Voilettes. Clinique to jednak bardzo dobry puder. Jako wersję budżetową polecam sypańca z Bourjois- lżejsza wagowo konsystencja, choć niestety bez satyny.

Lekki, naturalny efekt

Moim zdaniem to świetna inwestycja. Ten puder się po prostu nie kończy! Używam go codziennie od półtora roku, a w opakowaniu - nadal 1/3 produktu.
Zresztą 35 g kosmetyku to naprawdę zacna ilość, o 5 g więcej, niż u Chanelki, a tamten puder jest przecież o stówkę droższy!
Długotrwały, bardzo ładny, naturalny efekt. Nie sprawdza się tak dobrze latem - wtedy jednak gorąc zwycięża. Z drugiej strony w wakacje używam znacznie bardziej lejących się podkładów (kremy cc, bb), które generalnie mają większe tendencje do otłuszczania cery, a pudru używam zawsze małą ilość. Ale dlatego niewykluczone, że nie sprawdzi się na cerach bardzo tłustych.
Jest to delikatny puder, który nie zapycha, nie uczula, nie obciąża.
Daje naturalne, aksamitne wykończenie.
Dla cer mało wymagających, którym zależy na lekkim, promiennym wykończeniu i utrwaleniu makijażu - będzie idealny.
Jednak mam ale do opakowania - sitko wysypuje znacznie za dużo pudru. Dla mnie było to na tyle uciążliwe, że postanowiłam wykorzystać moje stare opakowanie po innym pudrze i tam go systematycznie przesypuję. Dzięki temu mogę go wszędzie bez problemu zabierać. Oryginalne opakowanie Clinique jest raczej spore (choć rekordu Chanelki z pewnością nie pobiło).

Bardzo dobry puder

Bardzo się lubiliśmy. To duże opakowanie starczyło mi na 1 rok z hakiem. Pędzelek gratis do pudru. Czasem używałam samego czasem nakładałam na podkład. Krycie ma super i bardzo utrwala podkład!

Bardzo go lubię. Jest idealny na codzień, gdy na twarz nakładam tylko korektor, żeby zakryć ewentualne niedoskonałości, oraz ten puder. Ładnie wyrównuje koloryt cery, daje piękne satynowe wykończenie (wygląda ładnie nawet po 7 godz pracy, bez podkładu) nie powoduje żednych problemów ze skórą. Nałożony na podkład na całą twarz i pod oczy również świetnie się sprawdza. Nie robi maski na twarzy, wygląda naturalnie i świeżo. Jedyny puder po którym nie czuje potrzeby spryskania twarzy mgiełką lub fixerem. No po prostu ideał.

Aksamitna cera

Puder jest baaaaardzo wydajny, mam go pół roku, a jest go nadal bardzo dużo. Sprawia, że cera jest aksamitna. Nie zapycha porów, nie uczula. Wygładza skórę, która na zdjęciach wygląda bardzo aksamitnie. Jedyny minus za opakowanie. Dużo pudru wysypuje się na górę i niestety trzeba sporo się namęczyć, żeby wróciły spowrotem na doł 'dziurek'.

Porządny

Pierwszy plus za gramaturę, starcza spokojnie na 2 lata codziennego użytku. Kolor ma 2.0 wiec ideanie transparentny dla blondynki. Z aplikacją jest różnie, zarówno jak radzi producent - uzyskuje sie wtedy idealną cerę nawet bez podkładu jak i pędzlem kabuki - też wcierając kółeczkami czy zwykłe oproszenie dużym pędzlem - wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jest delikatny jak mgiełeka, absolutnie nie wchodzi w pory (co dla mnie jest mega plusem), nie tworzy machy na twarzy, w ogóle go nie widac. Kolejny plus - nie zapycha, nie wysusza, wręcz pielęgnuje cerę. Tworzy dobry duet ze wszystkimi moimi podkładami, kremami cc czy bb. Po prostu jest neutralny. Lubię go i pewnie jeszcze do niego wrócę.

Za tę cenę taki sobie

Spodziewałam się po tym pudrze bardzo dużo. Mam cerę mieszaną, ale strefa T bardzo mi się przetłuszcza. Ten puder sprawdza mi się tylko na szybkie wyjścia do sklepu po czekoladę.

+ bardzo, BARDZO wydajny
+ drobno zmielony
+ wygładza pory
+ nie wysusza skóry, nie zapycha
+ neutralny zapach
+ nie widać go na buzi, daje naturalne, matowe wykończenie, NIESTETY:

- utrzymuje względny mat przez max 2-3h, a to dla mnie za krótko

Dla cer normalnych, suchych - polecam. Naturalnie wygląda na buzi, ale niestety matuje słabo.

Używam tego produktu od: dwa lata