Biotherm, Biopur, Pore Refining Exfoliating Gel (peeling)

Biotherm, Biopur, Pore Refining Exfoliating Gel (peeling)

Idealny piling dla tłustej i mieszanej cery. Działa podwójnie - mechanicznie, przez cząsteczki ścierające martwy naskórek, oraz biologicznie, poprzez kwasy owocowe. Oprócz tego, jak wszystkie produkty tej linii, zawiera miedź, cynk oraz białą glinkę.

bardzo dobry

Mój najlepszy peeling. Bardzo delikatnie złuszcza martwy naskórek, wspaniale wygładza twarz. Na pierwszy rzut oka opakowanie wydaje się być małe i niewydajne, bo to zaledwie 75ml, ale tak naprawdę starczy na znacznie dłużej, niż inne peelingi, ponieważ wystarczy kropla wielkości groszku na całą twarz i szyję! Przy tym cena (85zł) wcale nie wydaje się być wysoka. Peeling wystarczy mi chyba na dwa lata, bo po pół roku nawet nie jestem w połowie! Kropelka w zetknięciu ze zwilżoną twarzą zamienia się w pianę z mnóstwem drobinek ścierających. Poza tym ma przepiękny, odświeżający zapach. Peeling zostawiam jeszcze na kilka minut na twarzy, żeby kwasy też działały – przez to zmniejszył mi wrażliwość skóry! Podczas wykonywania peelingu mechanicznie, kiedy ten lekko się wchłania w twarz, wystarczy zwilżenie wodą, żeby znów poczuć poślizg i drobinki pod palcami. Dla mnie nr 1. Polecam.

solidny

Jestem fanką innego peelingu Biothermu (Biosource) ale ponieważ ostatnio miewałam problemy z cerą postanowiłam zakupić peeling do skóry problemowej.
Plusy:
- peeling ma postać żelu (półprzezroczystego) i bardzo dobrze rozprowadza się na skórze (Biosource jest w kremie i jest nieco tępy :( przez co powoduje podrażnienia)
- bardzo dobrze oczyszcza, wygładza, odświeża, i zapobiega niespodziankom (ciutkę podrażnia ale da się to znieść - w kocu to peeling mechaniczny a nie enzymatyczny)
- ma ładny zapach ale jak na razie (tfu!tfu!) nic mnie nie uczulił
- wydajny (naprawdę, na twarz i szyję wystarczy niewiele)

Minusy (znalazłam aż dwa :D )
- okropnie mi wysusza policzki i czoło (naturalnie przesuszające się partie twarzy - nie nadaje się do skóry suchej :( )
- cena, obecnie 85zł za wszystkie peeling Biothermu (Sephora) i tak nawet przy tej jakości, wysokiej wydajności i pojemności uważam że jest ciut za wysoka :(

Generalnie chyba wolę Biosource ale ten też od czasu do czasu ;)
22 sierpnia 2005
Przesuszenie zniknęło :) Peeling jest cudny. Okazał się wydajniejszy niż myślałam :) Tak więc z radością podwyższam do 5 gwiazdek :)

SUPER !

Najlepszy! Idealnie oczyszcza,rozjasnia cere.Zawiera duza ilosc scierajacych granulek i to,mam wrazenie roznej wielkosci.Osobiscie uwazam,ze chyba jest najlepszym do tlustej cery (zarowno jezeli chodzi o marki selektywne,apteczne jak i drogeryjne).Plus jak na kosmetyk z gornej polki cena tak do konca nie zabija-teraz kosztuje 85 pln za 75 ml a jest dosyc wydajny-przy stosowaniu raz w tygodniu starcza na 10-12 miesiecy !

Doskonaly peeling. Przepieknie oczysza buzie, nie podrazniajac jednoczesnie!
Po zastosowaniu nie czuc efektu sciagniecia na twarzy, buzka jest jasniutka i oczyszczona a komfort tej czystosci czuc natychmiast po zastosowaniu. Mimo ze zawiera mikrogranulki smialo polecam osoba z mniejszymi problemami skornymi.
Bardzo wydajny, wystarczy uzyc niewielka ilosc aby oczyscic buzke.

bdb

Zachwyca przede wszystkim efektem - twarz jest gładka i miękka. Średnio chropowaty, jeżeli ktoś lubi mocniejsze wrażenia, wystarczy użyć większej siły. Ponadto jest niesamowicie wydajny, wystarczy kropla i pod wpływem wody peeling cudownie się "rozmnaża". Trzeba jednak uważać, jeśli na twarzy są jakiekolwiek, choćby drobne zmiany ropne, wtedy peeling roznosi je po całej twarzy. Podobnie jak w przypadku pianki z tej serii, odejmuję jedną gwiazdkę za nowy zapach - poprzedni podobał mi się o wiele bardziej.

Swietny

Zgadzam się z opinią poprzedniczki. Znam ten peeling od dawna. Nie mam problemów z cerą a zawsze do niego wracam gdzyż świetnie oczyszcza skórę, nie podrażniając jej, wygładza i poprawia koloryt. Produkt tak delikatny że można go polecić nie tylko osobom z cerą z problemami.

Znakomicie oczyszcza

Muszę przyznać, ze z linią Biopur firma Biotherm trafiła w dziesiątkę. Nie trafiłam jeszcze na tak dobry piling do buzi. Ma bardzo drobne ścierające drobinki, które doskonale radzą sobie z martwym naskórkiem a jednocześnie nie podrażniają. Dodatek kwasów owocowych dodatkowo wzmaga oczyszczające działanie tego specyfiku. Po jego użyciu moja buzia jest gładziutka i ładnie rozjaśniona.