Chanel, Double Perfection Compact (Podkład w kompakcie; cera normalna, mieszana, tłusta)

Podkład w kompakcie mający za zadanie jednocześnie rozświetlić i zmatowić skłonną do błyszczenia cerę. Kompakt ma lekką pudrową konsystencję odpowiednią dla cery normalnej, mieszanej lub tłustej, która potrzebuje zgaszenia nieestetycznego blasku i poprawienia często nieco zszarzałego kolorytu cery. Kosmetyk można nakładać na sucho , dla uzyskania delikatnego, półprzejrzystego efektu lub na mokro przy bardziej kryjącym makijażu. Double Perfection Compact zawiera filtry UVB SPF 10, cukry pielęgnujące skórę i substancje nawilżające.

Opakowanie podkładu zawiera duże, panoramiczne lusterko i gąbeczkę w osobnej przegródce, co czyni niemożliwym jej zabrudzenie. W sprzedaży dostępne są wymienne wkłady, co sprawia, że podkład staje się nieco bardziej ekonomiczny w użyciu. Duży wybór odcieni (ok. 12).

warto kupić

postanowiłam kupić puder w kompakcie ponieważ nakłada się go błyskawicznie co jest świetne jeśli malujesz się na co dzień. Używam także Double Perfection Fluide ale przyznam że nie zawsze chcialo mi się precyzyjnie nakładać go gąbką. Ten produkt jest świetny! Nie przesusza skóry i świetnie kryje drobne niedoskonałości

Może być

Produkty firmu/y Chanel zawsze działały na mnie jakoś hipnotyzująco więc zostałam właścicielką i tego cacka. Bo uważam, że opakowania Chanel są bezkonkurencyjne. Puderniczka jest piękną ozdobą nie tylko mojej toaletki, ale także torebki. Co do zawartości to mam mieszane uczucia. Niby wszystko jest ok, ale po kompakcie za taką cenę spodziewałam się czegoś więcej. Mam mieszaną cerę i o ile policzki przez cały dzień pozostają matowe, to mój nos i czoło świecą się i kwalifikują do poprawek po około trzech godzinach. Ciężko też było mi dobrać kolor. Mam nr 40, z którego ogólnie i tak jestem niezbyt zadowolona bo jak dla mnie jest trochę za jasny. Dobrze się aplikuje, jak nałożę za dużo to nadmiar rozprowadzam za pomocą pędzla. Nie kryje zbyt mocno, daje raczej naturalny wygląd. Ogólnie może być, ale na kolana mnie nie powalił.

Używam tego produktu od:roku

Bezkonkurencyjne KWC

Od niedawna zaczęłam moją przygodę z pudrami. Dotyczas używałam wyłącznie lekkich fluidów lub podkładów. Ten jest moim trzecim w życiu pudrem i chyba ostatnim, bo wg mnie jest doskonały! :-) Z reguły sceptycznie podchodzę do rad pań ekspedientek w perfumeriach tym bardziej, że uczę się w szkole kosmetycznej i pojęcie o cerze i kosmetykach mam duże, ale tym razem skusiłam się i nie żałuję. Puder ten świetnie matuje moją cerę ( a już w połączeniu z kremem matującym Biodermy jest nie do pokonania ). Nie zapycha porów, wygładza skórę twarzy, zakrywa małe niedoskonałości skóry ( od tych dużych jak wiadomo jest korektor, nie ma co się oszukiwać- problamatycznej cerze sam puder nie wystarczy ), a przy tym wygląda bardzo naturalnie. Jakbym w ogóle go nie miała na twarzy. Zawiera SPF 10, więc można go również używać latem jeśli ktoś lubi, a w chłodniejsze pory roku w ogóle można zrezygnować z kremów z filtrem- sam puder z filtrem wystarczy. Cóż, nie będę ukrywać- jest drogi, ale wart swej ceny. Przy tym również bardzo wydajny. Używam go regularnie od ok.2 miesięcy i praktycznie go nie ubyło. Poza tym można potem dokupić sam wkład ( bez puderniczki ), który jest tańszy. Co do samej puderniczki mam tylko jedno zastrzeżenie- jak dla mnie jest odrobinę za duża. W małej torebce po prostu przeszkadza. Poza tym podoba mi się to, że na gąbeczkę jest oddzielna przegrudka. Samo opakowanie jest generalnie bardzo eleganckie. Dodam jeszcze, że kolor pudru idealnie dopasowuje się do karnacji ( mam odcień najjaśniejszy- 30 aurore ) dzięki czemu jak już wcześniej wspomniałam efekt końcowy jest bardzo naturalny. Cóż mogę więcej powiedzieć- to mój ideał i KWC w kategorii pudrów :-)

Używam tego produktu od: od 2 mies.

Photoshop na co dzień ;)

To czarne pudełeczko leżało już w moim kufrze od pewnego czasu, ale nie byłam przekonana do tego typu makijażu - jestem właścicielką blizn, często wyprysków. Aż w końcu zaskoczyło :) Mam odcień nr 50, niedostępny w Polsce w normalnej sprzedaży (wiwat Allegro), świetny dla bladolicych z kroplą żółci. Używam na zmatowiony wcześniej filtr. Nanoszę pędzlem, jeśli chcę coś lepiej ukryć - używam gąbeczki. Rzeczywiście idealny makijaż w ciągu minuty, matowa, naturalnie wyglądająca skóra (ale nie płaski mat), świetne krycie. Dzięki niemu mam zamiar bardziej zainteresować się kompaktami.
Stosunek cena:ilość:jakość:efekt - super.

Używam tego produktu od:dwóch tygodni rgularnie ;)

Jestem zachwycona

Bardzo długo nie mogłam zdecydować się na zakup tego kompaktu. Mam mieszaną, ale skłonną do przesuszeń skórę i byłam wręcz przekonana, że pudrowy kompakt może się u mnie nie sprawdzić.

Moje obawy jednak okazały się całkowicie niepotrzebne. Ten podkład jest naprawdę genialny.

Najbardziej zachwyca mnie chyba fakt, iż z jego pomocą idealny makijaż mogę wyczarować zaledwie w minutę. Nie trzeba mieć wprawy, aby go dobrze nałożyć (aplikuję go załączoną gąbeczką). Efekt jest oszałamiający, ten podkład z całą pewnością upiększa twarz. Przy tym nie wymaga już użycia korektora czy pudru sypkiego. Faktycznie świetnie kryje i matuje. Nie tworzy efektu maski, gdyż idealnie stapia się ze skórą. Pokrywa wszelkie moje niedoskonałości: ewentualne wypryski, rozszerzone naczynka i rumiane policzki. Nie wysusza i także nie podkreśla suchych skórek.

Najważniejsze jest jednak to, że idealnie gładką cerą mogę cieszyć się cały dzień. Jest bowiem niesamowicie trwały. Nie ciemnieje, nie warzy się ani nie spływa. Na pewno zagości w mojej kosmetyczce na stałe.

Kolor 30 Aurore jest przepiękny, idealny do jasnej karnacji. Gorąco polecam.

Używam tego produktu od: tygodnia

Rewelacja

Najlepszy jaki do tej pory stosowalam. Wszechstronny, jest ze mna caly dzien.
OPAKOWANIE to Eleganckie pudelko z futeralikiem oraz z fantastycznie duzym lusterkiem, w ktorym mozna zobaczyc cla twarz.
KONSYSTENCJA jest bardzo przyjemna.
APLIKACJA jest bardzo latwa i nie wymga zadnej wprawy- mimo ze byl to moj pierszy kompakt to nie mialam zadnego problemu z nakladaniem i rozprowadzeniem go na twarzy. Gama kolorow zadowoli najbardziej wbredna cere.
Daje bardzo naturalny efekt, STOPIEN KRYCIA kontrolujesz sama, bo jest zalezny po prostu od ilosci nalozonych warstw. Dzieki temu kosmatykowi nabralam zaufania do chanel... :) Polecam i ieszcze raz polecam!

Używam tego produktu od:2 lat

jestem z niego zadowolona:)

W sumie całkiem fajny puder. Nie zauwazyłam żeby rozswietlał, ale na pewno matuje i to na długo. jednak mozna zrobic sobie "tapetę" nakładając go wilgotną gąbką.Ja nakładam go pędzlem i potem dociskam gąbeczką, wtedy jest Ok. Przez pierwsze 20min strasznie go widac na twarzy, ale po tym czasie staje sie mniej widoczny-mieszając sie z sebum-i mam nieskazitelną cerę,pokrywa wszelkie niedoskonałości, pryszcze, rozszerzone naczynka mimo,że jest niewidoczny. Ja pierwszy raz nie nakładam pod tego typu puder podkładu bo ten wystarcza uzyskując naturalny efekt.Jestem z niego bardzo zadowolona, ponieważ pozostaje przez cały dzien na twarzy, nie zmienia koloru i nie zapycha i ma bardzo duzo odcieni do wyboru, a także wkłady do puderniczki. Jedną gwiazdkę, w sumie odjelabym pół za to ze musze nakładac bibulki 2 razy dziennie bo niewystarczająco matowi, ale u mnie żeden podkład nie matuje na cały dzień
Dodaję piątą gwiazdkę bo nie znalazlam lepszego-na dodatek moja cera jakby sie do niego przyzwyczaila i nie musze juz uzywac bibulek matujących

Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

warto go mieć

Kupiłam go równo rok temu w grudniu 2005 i dopiero mi się kończy a więc jak na moje potrzeby jest wydajny. Latem używałam go raczej tylko na wieczór. Nakładam go suchą gąbeczką i tylko na tłuste partie: policzki, nos i broda. Całość wyrównuję puderm brązującym w kulkach. Sprawia że pory są praktycznie nie widoczne ale nie czuje się maski na twarzy. Dobrze też maskuje worki pod oczami. Polecam zarówno na codzień jak i więsze wyjścia.

Używam tego produktu od:roku

rewelacja dla skóry mieszanej!

Moja mieszana skóra z niewielkimi przebarwieniami została całkowicie, bez korektora w sposób naturalny pokryta delikatnym pudrem. Zaczyna świecić się dopiero po ok. 9 godzinach, przez cały dzień w pracy nie muszę poprawiac makijażu!Tłumaczę sobie że może na wskutek lekkiego zimowego przesuszenia skóry, ale używam silnie nawilżającego kremu, więc zdaje się że to ten kompakt jest taki cudowny!Uwaga na kolorystykę - na skórze kolory wydają sie o ton jaśniejsze od testerów. Kolor 30 Aurore jest zdecydowanie dla pań o jasnej karnacji.
Kompakt w Galerii Centrum (pozdrawiam przemiłe panie z Lublina) kupiłam za 203 zł.

Używam tego produktu od:1 mc

Boski!

Mam zakupiony na próbę odcień Aurore (30) i już wiem, że w końcu dokupię do niego i puderniczkę i kolejny wkład, tym razem odcień Sable (40) na lato:-) Szczególnie, ze jego wielkośc jest ekonomiczna, bo to aż 15 gramów.

Puder-podkład jest boski. Nawet takie makijażowe ciamajdy jak ja nie mogą zrobić sobie nim krzywdy, bo baaardzo trudno z nim przedobrzyć, jest tak lekki i niewidoczny na twarzy, nawet jeśli to kolejna poprawka w ciagu dnia.

Nakłada się go łatwo dołączoną gąbeczką, stemplując miejsce przy miejscu na twarzy. Chwilę po nałożeniu wygląda się jak z pudrową maską na twarzy, ale już po sekundzie puder łaczy się z sebum na twarzy i daje fantastyczny efekt podkładu i nieskazitelnej cery (bardzo dobrze kryje). Ja kładę go na zwykły krem z silikonami lub na podkład w postaci filtrów i Jedwabnego Hauschki i za każdym razem prezentuje się bardzo dobrze.

Najbardziej w DP podoba mi się efekt matu i jednocześnie subtelnego rozświetlenia i świeżości, który daje na twarzy.

W pudełku odcień Aurore wydaje się być dość ciemny, na twarzy raczej jasny, beżowy, ale dobrze wtapia się w moją żółtawą karnację.

ps dawno nie napisałam tak pochlebnej recenzji:-)

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Podwójna perfekcja.

Nareszcie udało mi się trafić na swój podkład. :)
Absolutnie hitowy. Łatwość nakładania, wspaniały efekt gładkiej skóry, doskonałe krycie, długi mat to jego zalety.

Podkład idealnie stapia się ze skórą, matuje ją na długo, nie szkodzą mu ewentualne poprawki w ciągu dnia, zresztą długo trzyma się bez poprawek. Nie ciemnieje, nie spływa.

Świetnie kryje, nie tworzy efektu maski, mat nie jest płaski, ale pięknie rozświetlony.

Z odcieniem trafiłam idealnie, 40 Sable to zimowy kolor mojej skóry :).

Twarz upiększona tym podkładem wygląda naprawdę szlachetnie i świeżo, czysta przyjemność. :D
Co ważne puder nie wysusza skóry i nie zatyka porów, po zmyciu wieczorem cera wygląda naprawdę dobrze.

Makijaż można uzupełnić sypkim pudrem, podkład łączy się z nim bez problemu.

Dla mnie lepszy od matmata Givenchy, daje podobnie ładny efekt, ale z dużo lepszym kryciem i nieporównywalnie lepszym matowaniem.

Całości dopełnia prześliczna puderniczka z dużym lusterkiem, etui, gąbeczką ułożoną na kratce z dostępem powietrza.:)

Puder nakładam gąbeczką lub pędzlem, efekt tak samo ładny.

Pełny zachwyt, zero wad.:D

Używam tego produktu od:niedawna, ale nie mogłam się powstrzymać przed tym peanem ;)
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

SUPER MATUJE

Mam cere mieszana. Skusialam sie na ten podklad po wczesniejszym wytestowaniu go w Douglasie. Kolor nr 60 jest wycofany przez Chanel... wiec skusialam sie na szybki zakup. Co do podkladu: BARDZO dobrze matuje, przez 8h mam mat na twarzy jesli naloze go pedzelkiem. Jesli gabeczka - na sucho, ok 4h. BARDZO dobrze sie rozporwadza i nie podkresla przesuszonych skorek;-) BARDZO naturalnie wyglada i nie tworzy tzw. tapety. Co wazne, wybralam go poniewaz nie podkreslal porow - w przeciwienistwie do SHISEIDO! Pewnie go kupie, ale juz kolor nr 80, bo w 60 ciutke blado wygladam....

Używam tego produktu od:1
Ilość zużytych opakowań:1 tygodnia