Chanel, Double Perfection Compact (Podkład w kompakcie; cera normalna, mieszana, tłusta)

Podkład w kompakcie mający za zadanie jednocześnie rozświetlić i zmatowić skłonną do błyszczenia cerę. Kompakt ma lekką pudrową konsystencję odpowiednią dla cery normalnej, mieszanej lub tłustej, która potrzebuje zgaszenia nieestetycznego blasku i poprawienia często nieco zszarzałego kolorytu cery. Kosmetyk można nakładać na sucho , dla uzyskania delikatnego, półprzejrzystego efektu lub na mokro przy bardziej kryjącym makijażu. Double Perfection Compact zawiera filtry UVB SPF 10, cukry pielęgnujące skórę i substancje nawilżające.

Opakowanie podkładu zawiera duże, panoramiczne lusterko i gąbeczkę w osobnej przegródce, co czyni niemożliwym jej zabrudzenie. W sprzedaży dostępne są wymienne wkłady, co sprawia, że podkład staje się nieco bardziej ekonomiczny w użyciu. Duży wybór odcieni (ok. 12).

niestety nie dla mnie

Pierwszy raz mam problem z przyznaniem odpowiedniej ilości gwiazdek :( Jedna na pewno daję za opakowanie - piękne, jako to u Chanell, grugą (taką wielgachną) za lusteko panoramiczne, w którym można obejrzeć całą twarz, a nie tylko czubek nosa. A dalej ... dalej mam kłopot, ponieważ pomimo, że mam cerę mieszaną ze skłonnością do ekspresowego świecenia się, kompakt paskudnie mi się łuszczył na brodzie oraz czole :( Początkowo myślałam, że to z powodu niestarannego wykonania peelingu, ale po dokładnym oczyszczeniu i wygładzeniu efekt niestety był taki sam. <BR>Jestem daleka od oceny, że kompakt jest niewypałem - jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby Chanell wypuściło aż taki bubel ... Dla mnie jednak jest zdecydowanie zbyt wysuszający, ściągający, łuszczący się ... więc z wielkim żalem musiałam się z nim pożegnać :(