Kanebo, Translucent Loose Powder

Kanebo, Translucent Loose Powder

Transparentny puder sypki do wszystkich typów cer i odcieni karnacji. Świetnie matuje, zawiera proteiny jedwabiu, talk, zapobiega przesuszaniu cery.
Delikatnie rozświetla, nadaje cerze świeży, aksamitny wygląd. Łatwy w aplikacji pędzlem bądź załączonym puszkiem.
Zakręcana puderniczka z plastikowym sitkiem.

Szaleństwa nie ma

Tak jak posiadam puder prasowany Kanebo sensei i jestem naprawdę zachwycona, tak niestety transparentny do wykończenia makijażu rewelacyjny nie jest. Pomijam już fakt, że się rozsypuje, ale mam wrażenie ze po nałożeniu tego wyglądam jakbym miała płaską twarz (nijako) ;) bardziej sprawdza się Dior sypki do wykończenia.

Używam tego produktu od: Dokładnie pół roku, czekam aż go zmęczę

fajny ale ucieka

Szukałam dobrego pudru na jesień-zimę dla mojej mieszanej cery. W zimie nie świecę się tak bardzo ale jednak - no i chciałam też coś do wykańczania makijażu. W Douglasie polecono mi ten puder i wzięłam bo używam podkładu także Kanebo, Lasting Finish Velvet. Duet zdawałoby się - idealny!

Puder jest drobniutko zmielony i ma również bardzo jasny odcień - nie biały jednak a delikatnie kremowy, jak kropla kawy w szklance mleka. Mam dość jasną cerę ale też daleko mi do córki młynarza - niemniej puder ten sprawdził się świetnie jeśli chodzi o kolorystykę na mojej skórze o żółtawych tonach.

Nakładałam go głównie pędzlem choc próbowałam też załączonym puszkiem - efekt był ten sam a pędzlem jest znacznie wygodniej. Jak pisałam, jest bardzo drobno zmielony stąd nie ma problemów z nałożeniem go na twarz. Leciutko bieli ale po krótkiej chwili wpasowuje się kolorystycznie w odcień skóry. Oczywiście nie przypasuje posiadaczce cery opalonej lub oliwkowej ale dla przeciętnej mieszkanki naszego kraju powinien być ok.

Puder pięknie wykańcza makijaż. Skóra pokryta jest jakby mgiełką satyny, ma lekki mat i wygląda bardzo naturalnie - a jednocześnie z klasą, elegancko, bez widocznej warstwy "tapety". Uwielbiam ten puder za ten efekt i rano mogłabym sobie nieustająco robić zdjęcia. Ten puder jest jak kropka nad i, definiuje makijaż.

Niestety ten efekt utrzymuje się u mnie do 4, 5 godzin. Potem puder ucieka z twarzy zostawiając właściwie sam podkład. Skóra zaczyna mocno się świecić w strefie T i poprawki muszę już robić innym specyfikiem. Także niestety nie jest to puder trwały. Bardzo ładnie trwa te kilka godzin ale potem w momencie właściwie cały znika z twarzy. Szkoda.

Opakowanie jest średnie, dla mnie raczej niepraktyczne. Plastik jest niezbyt ładny, może pękać. Sitko i dziurki są za duże - nie sposób normalnie z nich korzystać, gdyż wtedy uwalniałyby ogromne ilości pudru. Pozostaje przesypywać puder nad wyraz ostrożnie jedną dziurką a i to z uwagą. To dla mnie spory minus bo nie mam ochoty na tego typu zabawy z rana, już wolałabym zdejmowane wieczko, gdzie mogłabym nabrać pudru czubkiem pędzla.

Puder jest wydajny jeśli opanujemy sztukę dozowania go z niezbyt przyjaznego opakowania. Nie zrobił mi na twarzy żadnych niespodzianek, nie zapchał. Cena spora ale muszę przyznać, że takiego efektu nie daje mi żaden puder ze średniej półki cenowej. Coż, płacz i płać.

Myślę, że to świetny puder dla cer normalnych, nie mających problemów ze świeceniem się. Mimo, iż producent obiecuje mat to nie nazwałabym tego pudru matującym, raczej wykańczającym z naturalną poświatą, blaskiem cery. Warto spróbować bo to kosmetyk wysokiej klasy i zazdroszczę tym, u których sprawdza się cały dzień.

jeden z najbardziej udanych kosmetyków Kanebo

To była miłość od pierwszego spojrzenia.
długo nie mogłam przekonać się do żadnego z wypróbowanych przeze mnie pudrów - ale ten przypadł mi do gustu od razu, choć początkowo jego cena wywołała u mnie dreszcze :)
Mam skórę skłonną do podrażnień, która na wiele kosmetyków reaguje różnymi paskudztwami - ten puder żadnej krzywdy mi nie wyrządził. I za to mu chwała. Używałam go z wieloma podkładami, tymi z wyższej i niższej półki. Przy dobrze dobranym pokładzie - w zasadzie mogę, ale nie muszę dokonywać poprawki w make upie.
Moją skórę pięknie wygładza, nadając jej satynowe wykończenie. Delikatnie matowi, nie zatyka, wtapia się w skórę. Jest bardzo drobno zmielony i pięknie pachnie. Na jego wydajność też nie mogę narzekać: od 9 miesięcy towarzyszy mi każdego dnia. Szczerze polecam.

ZALETY
- wydajny
- pięknie wygładza skórę
- nie uczula/nie podrażnia
- idealnie wtapia się w skórę

WADY
- poza ceną nie zauważyłam :)

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

nie nadaje sie do poprawek

Moim faworytem od lat jest puder la prairie,drogi jak cholewka,ale ma 3 razy wieksza pojemnosc od kanebo. Tym razem postanowilam wyprobowac podklady ff i velvet f w polaczeniu z ichnim pudrem. Sam puder ma kolor bialy,puszek jest doskonaly,puder drobno mielony,ladnie wykancza makijaz. Problem jednak robi sie przy poprawkach,poniewaz przy cerze mieszanej osadza sie na suchych skorkach i robi cos na ksztalt ciasta na twarzy. Wybaczcie,ale ochyda. La prairie nakladany pedzlem idealnie odswieza makijaz,a ten po prostu paskudzi makijaz. Nie nadaje sie do poprawek.ogolnie puder nie jest zly,ale la prairie jest lepszy,ma drobinki rozswietlajace idealny odcien 01 do karnacji do nr 030 chanel i ten puder bardziej mi pasuje. Uwazam,ze dopoki Wizazanki nie odkryja lp,nie zrozumieja czym jest puder doskonaly.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

Aksamitny ideał

Strzał w 10-tke. Puder ma jeden kolor, transluscent ktory w opakowaniu jest bardzo jasny wiec troche sie obawialam czy nie bedzie efektu "mąki na twarzy", ale nie, jest super.

Na skorze po prostu zupelnie niewidoczny, daje efekt zmatowienia, ale pudru nie widac, jakas magia chyba :-).

Efekt super, pieknie stapia sie z podkladem, i jakos tak optycznie upieksza, taki photoshop w pudelku :-)

Mam jasna cere, uzywam podkladu Soft Beige i Natural Beige z Kanebo wiec dla jasnych cer daje 5 gwiazdek. Posiadaczkom ciemniejszych cer radze wyprobowac przed zakupem poniewaz trudno przewidziec czy tez bedzie sie tak dobrze sprawdzal.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Super!

Puder dostałam w prezencie i w pierwszej chwili nie byłam nim zachwycona. Na pierwszy rzut oka puder wydawał mi się być białą "mąką" dającą trupie wykończenie makijażu. Ale po nałożeniu na twarz... po prostu rewelacja!!!
Puder daje aksamitne wykończenie, delikatnie rozświetla, rzeczywiście ma trochę jasny odcień, ale dopasowuje się do koloru cery, choć myślę, że dla kobiet o ciemniejszej karnacji byłby za jasny.
Poza tym puder daje efekt nawilżenia cery, mimo, że po użyciu innych pudrów czułam raczej wysuszenie i ściągnięcie skóry.
Pół gwiazdki odejmuję za cenę, i pół za to, że tak szybko się kończy! Heh, ale być może po prostu za często go używam :)
Produkt rewelacyjny, idealny do wykończenia makijażu na dzień, na wieczór, po całym dniu, gdy cera jest niezbyt świeża, pociągnięcie tym puderm czyni cuda! Mój kwc :)

Rewelacja

Jest jak magiczny pyłek który po nałożeniu na twarz zamienia ją w prześliczną buziulkę :-) Uwielbiam go!
Zalety:
*baaardzo wydajny (przy codziennym stosowaniu starcza mi na 1,5 roku)
*super wygładza
*matuje
*niewidoczny po paru sekundach
*skóra jest po nim taka miła w dotyku
*nie uwidacznia suchych skórek

Minusy:
*cena ale jest jej wart

P.S. Uwielbiam Kanebo!

Tak !

+ Skład (jeśli już chcecie wydać duże pieniądze na jakiś puder do właśnie na ten).
+ Wystarcza na 7msc. lub dłużej.
+ Spełnia każdą obietnice producenta.
+ Można go nosić spokojnie w torebce.
+ stapia się idealnie ze skóra, wklepując niewielką ilość zakrywa rozszerzone pory.

Edytuje ! Wróciłam do niego z \'płaczem\' jest cudowny !

nie znalazłam dotąd lepszego

Puder kupiłam za namową Pani z Douglasa i jak dotąd nie znalazłam lepszego pudru sypkiego.
Przez ten jasny kolor obawiałam się, że będę wyglądała jak gejsza :-), ale puder po paru wręcz sekundach stapia się ze skórą i staje niewidoczny.

Plusy:
- bardzo drobno zmielony
- nie widać go na skórze, nie podkreśla zmarszczek mimicznych
- nie zmienia koloru podkładu
- nie wysusza
- wydajny
- ma delikatny zapach

Minusy:
- nie jest zbyt trwały, ale tak jak pisałam wyżej nie znalazłam jak dotąd pudru lepszego, t.j. takiego który miałby te wszystkie zalety, które ma Kanebo, a do tego był long lasting

Używam tego produktu od: ponad roku

Dobry, ale nie za tę cenę

Puder zakupiłam w bardzo korzystnej cenie na Truskawie i dokładnie tyle był wart ile wtedy za niego zapłaciłam - 90zł. Jeśli miałabym zapłacić więcej, wybralabym inny tańszy produkt. Puder jest dobry, ale nie wyjątkowy, żeby nie można było zastąpić go czymś tańszym. Matuje, nie przesusza, nie widać go na twarzy, nie uczula. Po prostu - dobry puder sypki. Nie mniej jednak 185 zł bym na niego nie wydała.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Puder jest bardzo dobry.
Z plusów: niewidoczny, bardzo drobno zmielony, łatwa aplikacja, nie zmienia koloru podkładu, baaaaardzo duża pojemność.
Minusy: średnio trwały.
Ogólnie: polecam do dziennego makijażu

Bardzo dobry!

Polecam ten puder. Jest to jeden z nielicznych kosmetyków które zużyłam do końca i myślę że kupiłabym go ponownie gdybym nie była obsesyjną maniaczką testowania nowości. Puder nie daje zdecydowanego matu, jest to satynowe wykończenie, bez efektu maski na twarzy. Rysy są wygładzone, nie widać meszku na twarzy, nie uwidacznia rozszerzonych porów. Kolor w opakowaniu wydaje się bardzo jasny, ale dopasowuje się do cery i po paru minutach jest niewidoczny. Trwałość bardzo dobra, po kilku godzinach muszę ponownie zmatowić twarz – ilość godzin zależy od tego jakiego użyję podkładu.
Po 1,5 roku codziennego użytkowania, mogę stwierdzić że jest wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakowanie