Collistar, Fondotinta Tenuta Perfetta [Face Foundation Perfect Wear] (Podkład w płynie wodoodporny SPF 10)

Kategoria

Dzięki wodoodpornej formule podkład ten pokrywa najmniejsze niedoskonałości utrzymując się na skórze przez cały dzień. Nawilżający, energizujący i przeciwstarzeniowy zawiera hydrolizat i wyciąg z wodorostów koralowych, które w połączeniu w witaminami A, E i B5, czynią skórę gładszą, jedwabistą i dokładnie pokrytą. Chroni skórę przed promieniami słonecznymi dzięki obecności w jego składzie silnych filtrów.

nawilżające, kryjące, ujednolicające
w buteleczce
Filtry
SPF <15

Dobry:)

Podkład jest kremowy, dość treściwy.
Uśmiałam się, bo sprzedawca w Douglasie twierdził, ze można go używać nawet idąc na siłownię, a nic się z nim nie stanie.
Oto moje obserwacje:
Po nałożeniu twarz się świeci, ale gdy się nałoży troszkę pudru efekt jest więcej niż dobry. Kryje nieźle, nie robi maski ( na policzki nakładam 2 warstwy ). Niestety kolor 0 jest strasznie różowy, a 1 już za ciemny, ale nie pomarańczowieje na twarzy, nic strasznego się nie dzieje, więc jestem jeszcze w stanie to przeżyć. Trzyma się ok. 8 godzin bez poprawek.
Polecałabym raczej osobom z cerą suchą, nie wiem jak sprawdziłby się na mieszanej lub tłustej cerze, bo nie matuje ani troszkę.

porażka za kolosalne pieniądze

Zacznę od &quot;+&quot;:
+ kolor. Mam bardzo jasną karnację o zimnym odcieniu i mam problem z kupieniem podkładu, gdyż wiele firm oferuje gamę kolorystyczną różnych odcieni pomarańczu. Nr 1 to idealny kolor dla mnie.
I tyle było plusów.
A teraz &quot;-&quot; :
- skóra sprawia wrażenie mokrej
- błyszczę się już po godzinie od aplikacji
- nie kryje w ogóle, nawet lekkich zaróżowień na policzkach
- &quot;waży się&quot; po jakiś 4 godzinach
- miałam dziwne uczucie swędzenia. Myślałam, że tylko mi się zdaje i dostałam pierwszy raz w życiu ALERGII na podkład. Mam 34 lata i twarz jak u nastolatki , całą w krostach. SZOK
- przy tak rzadkiej konsystencji opakowanie ze szpatułką , to pomyłka
- cena nieadekwatna do jakości.
Chciałam coś w makijażu zmienić. Pani w Dauglasie poleciła mi ten podkład. Zmieniłam:
TWARZ BEZ PROBLEMÓW SKÓRNYCH NA PEŁNĄ ROPNIAKÓW I KROST Z OBRZYDLIWYM SWĘDZENIEM.
Nauczona złym doświadczeniem przeprosiłam swój Revlon Colour Stay. Jest o połowę tańszy, lepiej kryje i po nie udanej próbie zmian okazało się , że nie ma lepszego ( próbowałam jeszcze HR, Lancome, Beyou, Clinique. Nie były dobre ale nie były takimi pomyłkami jak Collistar)

Ilość zużytych opakowań: 1/1000

Dobry ale nie najlepszy

odkryłam ten podkład w Douglasie , gdyż szukałam czegoś lżejszego od Double Weara EL
Ten jest delikatniejszy , dobrze kryje , w porownaniu do krycia z EL 4:5 , ale nie trzyma się tak długo na buzi , podkład ładnie pachnie , ma poręczne opakowanie ze szpatułką , bogaty skład , ale czegoś mu brakuje , po EL wyglądam jak po photoshopie z Collistarem delikatniej , dla cery bez dużych prysczy i blizn rewelacja

Podkład koszmarny. Właściwie poza ładnym kolorem (ja używałam 0) nie ma plusów.
Minusy to:
-fatalne opakowanie, podkład wlewa się w nakrętkę, jest nieestetyczne
-jest tłusty i błyszczy się mimo użytego sypkiego pudru
-brudzi
-nieprzyjemny zapach

Jak na 125zł, jest to zupełne badziewie. Zdecydowanie lepiej spisuje się Bourjois 10 Hours Sleep Effect za mniejszą cenę.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

B. dobry kosmetyk

Mam małe doswiadcznie w pudrach i podkładach bo nie używam-w tuszach mogę podyskutowac.Tu wiem ze chce naturalnego efektu, bez plam i smug na ubraniach również, pielęgnacji i nie wysusznia.I ten kosmetyk mi to zapewnia.O ile wodoodpornosc daje plusy są i minusy-przy poplamieniu ciuchów nie schodzi z nich i ciężko domyc resztki z twarzy-a po całym dniu i tak jest tego niewiele-ciekawe cos ie z nim dzieje.
Mam sucha skóre-on mnie nawilża rewelacyjnie, efekt jest jakby transparenty tzn po jakimś czasie dopasowuje sie do karnacji-raz jestem troszkę opalona raz mniej a on pasuje stale.Po zmyciu go nie mam suchej skóry jak bywało przy innych tańszych tego typu kosmetykach.
Skoro juz kupiłam droższy podkład to częściej się maluje bo normalnie wyrzucałam zawsze 1/2 maybelline więc trzeba go wykorzystac.Byłoby higieniczniej gdyby była pompka i dziwi mnie u takich profesjonalistów takowe podejście to chyba największy zarzut.Mam odcien najciemniejszy- 4.I staje sie coraz to większą zwolenniczka tego koncernu.

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:w tarkcie 1

Mój KWC :)

Mam cerę tłustą i wrażliwą jednocześnie, więc większość podkładów ją przesuszało i drażniło, a do tego miały mocne kolory i zawsze było je widać :| Dopóki w Douglasie nie polecono mi Collistara.

Plusy:
1. trwałość!!!
- trzyma się na twarzy cały dzień
- kiedy idę na basen, używam go często na dekolt, bo mam tam wypryski, i po godzinie intensywnego pływania makijaż pozostaje nienaruszony
2. idealny dla cery wrażliwej
- nie podrażnia, nie powoduje swędzenia, nie przesusza skóry
3. idealny dla cery trądzikowej
- nie zatyka porów
- idealnie kryje niedoskonałości (polecam dwie cieniutkie warstwy, jeśli wypryski są naprawdę trudne do ukrycia)
4. doskonale kryjący
5. wydajny (szczerze mówiąc mnie na niego teoretycznie nie stać, ale jest tak wydajny, że dwa razy w roku naprawdę mogę go kupić, i to wystarcza)
6. doskonałe kolory
- mam jasną cerę i większość podkładów było na mnie widać, a ten jest po prostu niewidzialny
7. idealny na zimę - jest dość gęsty, i jego warstwa na twarzy dobrze chroni przed mrozem (na dworze) i przesuszeniem (w ogrzewanych pomieszczeniach)

Minusy:
1. opakowanie - podkład jest (jak dla mnie) drogi, więc przydałoby się lepsze dozowanie. Tu jest słoiczek i szpatułka, mój podkład pod koniec używania zawsze osadza się na gwincie buteleczki
2. cena!!! - to najdroższy kosmetyk, jakiego używam, no ale cóż, jest najlepszy, więc po prostu &quot;muszę&quot; go mieć
3. na lato bywa dla mnie zbyt ciężki, wtedy zwykle bardziej dbam o cerę i stosuję lekkie, niekryjące podkłady albo tylko krem

Czy jeszcze kupię: tak, to mój podkład nr 1

Ilość zużytych opakowań: 4-5

Paskudztwo.

Właściwie to trudno mi wyobrazić sobie co w tym podkładzie mogłabym uznać za zaletę. Bo i tłusty, i zostawia ślady na wszystkim co choćby muśnie umalowaną nim twarz, błyszczy się, choć nawet nie mam przetłuszczajacej się skóry, jest widoczny i generalnie w efekcie taki... niskopółkowy.
Zdecydowanie nie polecam. Nie za tę cenę.
Używam tego produktu od: używałam z rok temu
Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania.

nie dla mnie

dla mnie ten kosmetyk to żadna rewelacja, wręcz bubel.
Nie jest trwały, po 2 h od nałożenia prawie nie ma po nim śladu a co najgorsze to brak w nim jakiegokolwiek efektu matującego. Już po nałożeniu twarz się błyszczy jakbym posmarowała się mega tłustym kremem.

Plusy jakie ja odnotowałam:
+ całkiem fajne kolorki
+ podkład ładnie zlewa się z cerą i jej naturalnym kolorem
+ nie wysusza
+ nie podkreśla suchych skórek

minusy
- nie trwały (wbrew zapewnieniom producenta)
- nie matuje, a wręcz potęguje błyszczenie się buzi
- po dwóch godzinach twarz wygląda strasznie - na totalnie zmęczoną i starą ponieważ podkład włazi w zmarszczki i wszelkie nierówości cery

Ja szczerze nie polecam, wolę dołożyć parę złotych i kupić dużo lepszy podkład. Może ten jest odpowiedni do cer suchych/normalnych ale do mieszanych i tłustych nie. Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań:1 (kilkanaście zastosowań, na więcej nie miałam ochoty)

super

Nareszcie znalazlam podklad dla mojej cery:))))))Nie zostawia sladow i pieknie zlewa sie ze skora.Nie sprawia wrazenia maski na twarzy.No i na koncu KOLOR.........bajka.Myslalam ze 1 bedzie dla mnie zbyt porcelanowa.....a tu nie!!!!Jest naturalna i nawet jak jestem opalona, moja skora ma piekny odcien.Polecam wszystkim.Używam tego produktu od:roku

trwały

mam jasną cerę i raczej nie odpowiadają mi kolory wpadające w żółty. Ten jest ok. Kolor nr 1. Wolalabym bardziej rozowy bo wtedy cera wyglada zdrowiej ale nie ma co narzekać. Podkład naprawdę trwały, może nie 12 godzinny ale naprawde nie znika po 2 godz. Postaram się opinię uzupełnić po dłuższym stosowaniu, na dzis niestety moja strefa T nie zaspokojona. Niestety zaczyna się błyszczec - za szybko. Plusy: przyjemny w aplikacji, ładny odcień i ten zapach typowej szminki babci:) sama nie wiem czy to plus czy minus.

Używam tego produktu od: 1 i 1/2 tyg

Najlepszy

Czyżbym nareszcie trafiła na idealny podkład? ;) Świetnie się nakłada, nie tworzy maski, pięknie pachnie, błyskawicznie się wchłania i na dodatek idealnie trafiłam z kolorem - żyć nie umierać. Denerwuje mnie tylko opakowanie bez dozownika :|

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

perfetto! mamma mia!

Bardzo go lubię Jest jedwabisty, nawilżający, lekki, ładnie kryje bez efektu maski, rozświetla. Może nawet trochę za bardzo ;-) ale ja go kładę na filtr to pewnie dlatego. Matuję go skrobią i jest git. Krycie jest naprawdę zadowalające (mam przebarwienia). Używam tego produktu od: 6 mies.

Edytuję: nadal jest moim ulubionym podkładem.
Muszę jednak dodać, że mógły być trwalszy.