Bourjois, 10 Hour Sleep Effect (Fluid walczacy z oznakami zmeczenia cery)

Bourjois, 10 Hour Sleep Effect (Fluid walczacy z oznakami zmeczenia cery)

Podkład pozwalający uzyskać efekt wypoczętej cery, jak po 10-cio godzinnym śnie. Udoskonala cerę, maskując oznaki zmęczenia: cienie pod oczami, przebarwienia i poszarzała skore.
Fluid wzbogacony został w witaminy E, F, B5 i minerały.
Występuje w 5 kolorach, nie zawiera tłuszczu.

niezwykle lekki

Zacznę od tego, że bardzo cenię produkty Bourjois. Kupiłam ten podkład w lipcu 2013 i uważam, że jest to najlepszy podkład jaki kiedykolwiek miałam na twarzy.
Jego zalety: usuwa oznaki zmęczenia i małe niedoskonałości. Radzi sobie z poszarzałą skórą. Niezależnie od samopoczucia, moja twarz jest wypoczęta.
Stosuję go także zimą, choć nie wiem, czy sprawdzi się w czasie większych mrozów. Mam nadzieję, że stosując zimowe kremy ochronne, przetrwany minusową temperaturę ;)
Mój odcień 71, najjaśniejszy, lekko żółty, rozświetla, pięknie pachnie, ujednolica.
Podobno go wycofują, takie informacje uzyskałam w Hebe. Mam nadzieję, że nie!
Ostatnio kupiłam inny podkład bourjois: 123 Perfect. odcień 51 light vanilla. Na wizażu ma niezłe recenzje, lecz dla mnie jest zbyt ciężki, z pewnością mocniej kryje (mi na tym nie zależy)

zdecydowane tak na lato

Podkład idealnie nadaje się na ciepłe dni, bo jest naprawdę lekki, nie obciąża cery, ładnie się dopasowuje i nie tworzy efektu maski.

Plusem niewątpliwie będzie szeroki wachlarz naturalnych odcieni. Minusem średnie krycie; nie polecam osobom z mocno widocznymi niedoskonałościami.

Do podkładu musiałam używać korektora, ponieważ mam widoczne cienie pod oczami, których nie krył. Dodatkowo korektor przydawał się przy niewielkich wypryskach czy syfkach.

Ogólnie myślę, że na wiosnę do niego wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 cały podkład

Tylko na lato

Fluid kupiłam dzięki pozytywnym opiniom na tej stronie. Szukałam czegoś lekkiego na cieplejsze dni.

Plusy:
-najjaśniejszy odcień nie wpada w różowe tony ani nie ciemnieje na twarzy, jest natomiast ładnym, kremowym odcieniem,
-jest niezwykle lekki, nie czuć go na skórze,
-plastikowe opakowanie,
-sprawna pompka, która się nie zacina,
-zapach,
-jest wydajny (mam go od czerwca i dalej jest go sporo).

Minusy:
-zero trwałości,
-czasami wysuszał,
-troszkę zbyt wygórowana cena w drogeriach,
-odbija się np. na wyświetlaczu telefonu.

Polecam go dziewczynom, które mają cerę bez problemów. Wiadomo, jest to podkład rozświetlający, a nie kryjący czy też matujący, więc nie trzeba od niego wymagać cudów. Idealny na lato. Podkładu nie trzeba nakładać w nadmiernych ilościach, gdyż może za bardzo rozświetlić skórę. Pomimo iż całkiem dobrze sprawdzał się na wakacjach, mam plany aby kupić inny podkład w cieplejsze dni ;)

Używam tego produktu od: czerwiec 2013
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Nie, nie, nie!

Nie spełnia moich oczekiwań. Na twarzy zostawia taką błyszczącą powłokę, co bynajmniej nie stwarza wrażenia wypoczętej twarzy, jak to producent obiecuje. Nawet jak przyłożymy chusteczkę do twarzy, to nic to nie daje i błyszczymy się dalej. Szybko się ściera.Używam tego produktu od: 4 miesięcyIlość zużytych opakowań: poł. 1 opak

ps. Zapomniałam dodać, że wchodzi w pory.

skradł moje serce!

Długo zastanawiałam się nad zakupem tego podkładu, ale w końcu zaryzykowałam i zakupiłam w odcieniu najjaśniejszym 71.

+ kolor idealny! wg mnie jest to odcień perłowy lekko wpadający w żółć. Co najważniejsze, jest pół transparentny,

+ po nałożeniu na twarz daje satynowo - matowy efekt
+ pięknie rozświetla twarz
+ ujednolica cerę. Nie jest to podkład kryjący, takiego szukałam
+nie wchodzi w pory, nie podkreśla skórek jeśli ma się cerę dobrze nawilżoną
+ nie ciemnieje!
+ konsystencja lekka, lejąca, bardzo taką lubię
+ lekko nawilża
+ nie zapycha porów

Polecam ten podkład dla osób nie mających niedoskonałości. Na pewno nie poradzi sobie z cerą trądzikową, bo do takiej nie został stworzony. Podkład ten ma za zadanie dawać efekt cery wypoczętej, rozświetlonej, wyspanej i tu sprawdza się doskonale!
Nadaje się dla cery suchej ale dobrze nawilżanej, normalnej, na tłustej i mieszanej w kierunku tłustej może spływać.

Minusem jest jedynie brak filtra, odejmuje pół gwiazdki

często do niego wracam

Lebię mieć ten podkład w mojej kosmstyczce. Fluid ten dba o moją skórę, sprawia,że wygląda na wypoczętą i świezą. Słabo kryje ,ale to nie jest jego zadaniem. F
ajnie jakby cenna byla niższa, choć uważam ,ze jest to produkt wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 5

Świetny

To najlepszy podkład, jaki miałam. Mam jasną cerę, ale nie jestem całkiem blada; wybrałam najjaśniejszy odcień - 71 abricote clair i okazał się idealny. Przez ostatnich kilka lat używałam podkładów z Oriflame, ale zauważyłam, że ich najjaśniejszy odcień (Porcelain) jest dla mnie zbyt jasny w sztucznym świetle, a z kolei drugi odcień (Light Ivory) jest za ciemny w świetle naturalnym i zbyt żółty. Poza tym, choć pod względem jakości były to dobre podkłady, chciałam wypróbować coś innego i okazało się, że znalazłam idealny kosmetyk dla siebie.

Ten podkład zapewnia lekki efekt kryjący i taki mi wystarcza. Mam tłustą cerę, ale nie lubię typowych podkładów matujących. Lubię takie, które zapewniają efekt półmatowy i ten właśnie taki jest. Aby cera się nie świeciła w ciągu dnia, używam dobrze matującego pudru. Wydaje mi się, że podkład sprawdzi się przy każdym typie cery, jeżeli dobierze się odpowiedni puder. Ma bardzo lekką konsystencję i łatwo się rozprowadza. Jest beztłuszczowy i to naprawdę czuć. Twarz wygląda na wypoczętą, być może to zasługa lekko brzoskwiniowego, ale nie pomarańczowego odcienia, który na mojej twarzy wygląda bardzo naturalnie.

Podkład w żaden sposób nie szkodzi mojej cerze. Ma bardzo przyjemny, delikatny zapach. Na zimę będę musiała pewnie pewnie czegoś innego, bo podkład beztłuszczowy raczej nie będzie się nadawał, ale na każdą inną porę roku jest dla mnie idealny.

bardzo sympatyczny produkt

Podkład kupiłam w korzystnej cenie podczas promocji -40%w Rossmann. Posiadam odcień rose claire i jest on idealnie dobrany do mojej cery, mogę sobie darować pomadowanie szyi, w ogóle go nie widać. Producent deklaruje, że jest to specyfik typu "druga skóra" i można się z nim zgodzić. Konsystencja lekka, lejąca, świetna na ciepłe dni. Zapach przyjemny, delikatny, mnie kojarzy się z dobrą pielęgnacją. Podkład ładnie się rozprowadza palcami i idealnie stapia ze skórą. Nie daje efektu płaskiego matu, ale delikatnego rozświetlenia. Pięknie wyrównuje koloryt, nie ma mocnego krycia, nie tuszuje np. moich naczynek, muszę wspomóc się korektorem. W moim odczuciu jest to produkt upiększający i pielęgnujący, skóra jest przyjemnie nawilżona po zastosowaniu tego kosmetyku. Nie mam obaw, aby używać go na delikatną skórę wokół oczu. Efekt rozświetlenia i "upiększenia" utrzymuje się cały dzień. Faktycznie wyglądamy świetnie nawet po krótkiej nocy:) Nie daję 5*, gdyż nie jest on moim ideałem ze względu na cenę. Dlatego też zaznaczyłam, że nie wiem czy kupię ponownie, bo w cenie regularnej ( 60 zł) na pewno bym sobie na niego nie pozwoliła. Niestety- bo to na prawdę bardzo dobry produkt.

świetny!

Bardzo dobrze się spisuje, delikatnie kryje, nie pozostawia smug, mam wrażenie jakby pielęgnował cerę, nie ma mowy o żadnym wysuszeniu.
Ładny kolor (mam najjaśniejszy) nawet w związku z nieco opaloną, cerą nie odcina się od reszty skóry.
Przyjemny, nienarzucający się zapach.
Wygrywa bezkonkurencyjnie w starciu zarówno z drogeryjnym musem dream matte muse jak i kupionym w aptece vichy (co prawda trochę inna kategoria, bo mocno kryjący), który zaczął ciemnieć i pomarańczowieć po jakimś czasie.
Niej jest to typ kryjący niedoskonałości, ale bardzo przyjemnie wyrównuje kolory :)

- jedyny możliwy minus, to cena, ale jest wart każdej złotówki (poza tym w Rossmanie można go znaleźć w promocji na kolorówkę)

Gdy nie masz problemów z cerą

Lekki, lejący się fluid w estetycznym opakowaniu. Zapach nie wyróżnia się niczym szczególnym, mogę go określić jako przyjemny.
Po użyciu moja cera jest rozświetlona, ożywiona i ma zdrowy, naturalny wygląd. Nawet po całym dniu wygląda na wypoczętą.
Podkład kryje minimalnie, dla mnie to jednak nie jest istotne, bo nie mam problemów z cerą.
Mógłby być gęstszy, parę razy musiałam go usuwać z umywalki, gdy mi wyciekł z palców.
Nie jest zatykający, raczej lekki jak piórko, co bardzo mi się w nim podoba.

Bardziej krem tonujący, a nie podkład

Posiadam odcień 71 - dla mnie odrobinę za jasny. Podkład ten praktycznie w ogóle nie kryje, ale za to cera po nim wygląda bardzo naturalnie i promiennie.
Plusy:
+ śliczny zapach
+nie zatyka porów
+ładnie nawilża
+nadaje promienisty i wypoczęty wygląd cerze
+ładne odcienie
Minusy:
-zerowe krycie (bez korektora ani rusz)
-nietrwały
-nie matuje
Podsumowując, polecam go jedynie na lato i to dla dziewcząt, które mają nieproblematyczne cery, bo produkt kompletnie nie kryje niedoskonałości. Zdecydowanie bardziej przypomina krem BB. Wygląda za to supernaturalnie i promiennie na skórze .

Używam tego produktu od: 3 lat, ale niesystematycznie

Nie dla osób z problemami

Szczerze mówiąc, ten podkład można traktować bardziej jako krem BB, chociaż i w tej odsłonie nie sprawdził by się najlepiej.

Plusy:
- jasne kolory
- ogólnodostępny
- dość tani

Minusy:
- nie kryje (dodatkowo warzy się na bliznach i rozszerzonych porach)
- na cerze tłustej i mieszanej po prostu pływa...
- w moim przypadku wywołał trądzik kosmetyczny

Używam tego produktu od: przerwałam w trakcie 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1