Barwa, Ziołowa, Szampon czarna rzepa do włosów osłabionych z tendencją do łupieżu

Szampon do włosów osłabionych z tendencją do łupieżu. Zawiera naturalny ekstrakt z czarnej rzepy, który pielęgnuje włosy osłabione i zapobiega powstawaniu łupieżu. Regularne stosowanie poprawia kondycję włosów, wzmacnia je i nadaje im jedwabistość, połysk i zdrowy wygląd.

Kosmetyk przebadany dermatologicznie.

W miarę dobrze oczyszczający produkt

A więc wielki plus za cenę szamponu. w Tesco zapłaciłam za niego niecałe 3 zł. Dostępność również nie jest problemem, gdyż znajdziemy go prawie na każdym samie większych sklepów :)

Minus za zapach, intensywnie ziołowy. Jednak uciążliwy jest raczej tylko przy myciu. Później ani ja ani osoby w moim towarzystwie go nie czują.

Szampon ma w składzie łagodniejszą wersję SLS - SLES ale ziołowe ekstrakty w miarę rekompensują szkodliwość tego detergentu.

Dobrze oczyszcza ( oczyszczam nim dokładnie włosy raz w tygodniu z nadbudowanych na włosach substancjach filmotwórczych )

Niestety bez zastosowanie odżywki włosy są aż tak oczyszczone że są tępe, \' piszczą \' i niestety bardzo się plączą.

Działania przeciwłupieżowego niestety nie mogę potwierdzić gdyż z tym problemem się nie zmagam.

Wzmocnienia również nie widzę.

Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte opakowanie

Pomaga

Odkąd częściej zaczęłam biegać, więcej się pocić, moje cienkie włoski zaczęły się bardziej przetłuszczać. No więc częściej je myłam. Zaczęła mi się łuszczyć skóra głowy. Mama zakupiła mi ten oto produkt, bardzo tani (mam akurat tą nowszą wersję), bo chyba niecałe 4 zł i moje problemy w niecały miesiąc zniknęły :) Ot tak, zwykły szampon, a potrafi ładnie wszystko wyregulować, zauważyłam też, że moje włosy mniej się przetłuszczają, i oczywiście kiedy nie biegam, daję im spokój i nie muszę ich myc co dzień :)
Zapach całkiem dla mnie przyjemny, lubię takie ziołowe. Gorąca polecam, chociażby na spróbowanie!

Świetny oczyszczacz :)

OPAKOWANIE
buteleczka z dużą dziurą, korek niestety potrafi się wyślizgnąć z ręki. Przez wielkość otworu trzeba uważać, by nie wylać sobie zbyt wiele na dłoń. Opakowanie stylizowane na staromodne.

KONSYSTENCJA
dosyć rzadki, o zielonkawym zabarwieniu. Jest w miarę wydajny jak na taką konsystencję, mi służył od marca (intensywnie używany raz w tygodniu od lipca)

ZAPACH
rzeczywiście pachnie rzepą, jednak jest to o wiele delikatniejszy zapach niż w przypadku Evy Natury.

DZIAŁANIE I OCENA
kupiłam go właściwie dlatego, że tyle o tych szamponach czytałam. Potrzebowałam jakiegoś szamponu oczyszczającego do domu, a w mieście studenckim miałam inny szampon.
Barwy używałam co jakiś czas i byłam zadowolona. Bliżej przyjrzałam mu się z początkiem wakacji i od tamtej pory stale znajduje się w mojej wyjazdowej kosmetyczce. Zauważyłam, że nie jest tak ostry jak inne szampony z SLeSem. Na jego korzyść przemawiał też delikatniejszy zapach. Bardzo dobrze oczyszcza i zmywa oleje, jest naprawdę wydajny i dobrze się pieni. Nie plącze włosów. Jestem zadowolona z tego szamponu, w planach mam kolejną buteleczkę i wypróbowanie innych wariantów, szczególnie kusi mnie żurawinowy :) nie używałabym go co mycie z obawy o wysuszenie włosów, jednak raz na tydzień jest świetny (czyli w moim przypadku co 3. mycie).

Dodatkowo cena jest niziutka, czyli nic tylko kupować :)

Używam tego produktu od: marzec 2013
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Solidnie domywa

Szampon dobrze sobie raadzi z domywaniem różnego rodzaju stylizatorów do włosów, np. lakierów, pianek, olejów.
Nie podrażnia skalpu, nie powoduje przesuszenia. Skupiłam się raczej na formie wzmocnienia niż na pozbyciu łupieżu (tego nie posiadam). Sam szampon na pewno nie wzmocni nam włosów, ale też nie zrobi nam krzywdy. Nie zauważayłam wzmożonego wypadania.
Zapach typowo ziołowy, ale nie męczący.
Ma bardzo wodnistą konsystencję i bardzo duży otwór więc nalezy bardzo uważać, by nie wylać od razu części z opakowania.
Niestety plącze bardzo włosy i wymaga nałożenia odżywki.
Cena niasamowice niska, ok. 4 zł w Auchan.
Pół gwiazki leci za opakowanie, cała gwiazdka za plączące się włosy zwłaszcza na końcach.

Używam tego produktu od: 2 m-ce

Najlepszy z najlepszych.

Ten szampon od zawsze gości w moim domu. Przez lata nawet go nie zauważałam. Ależ byłam głupia ;)!

Zalety
+ dobre oczyszczanie dla przetłuszczających się włosów
+ skóra głowy jest zdrowa
+ szampon poprawia kondycję włosów na długo, nie tylko "doraźnie"
+ brak obciążających silikonów
+ włosy są miękkie w dotyku i błyszczące
+ włosy zachowują zdrowy wygląd nawet na końcach
+ przystępna cena

Wad nie zaobserwowałam. Jeżeli nic się nie zmieni to nie zamienię go już na żaden inny :)

beznadziejny

kupiłam pod wpływem pozytywnych recenzji, i źle zrobiłam.
po pierwszym umyciu wlosów sypiących płatków bylo nieco wiecej, jednak po drugim mialam stupy na glowie, spadajacy"snieg" i nie moglam przestac sie drapać.
mimo ze od tygodnia stouje inny leczniczy szampon, dalej czasami swedzi mnie glowa.

Używam tego produktu od: użyłam 2 razy

Nie do łupieżu

Jest to jedyny szampon po ktorym moje wlosy wytrzymały 2 dni! Musze przyznac że sporo ich testowalam i po takim tanim produkcie sie tego nei spodziewałam.jednak łupięzu nie usunął, a wręcz zwiększył jego ilość

podsumowując:
+wlosy wytrzymuja 2 dni
+włosy są miekkie
+sklad
+cena

- ZWIĘKSZA ILOŚĆ ŁUPIEŻU

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Sama nie wiem...

Nie mam problemu z łupieżem. Niestety z głowy mojego chłopaka sypały się białe płatki... Chwyciłam więc za tanią Barwę. Łupież zniknął już po drugim zastosowaniu tego szamponu.

Na moich rozjaśnianych włosach nie zauważyłam plusów. Raczej problem z rozczesywaniem włosów.

Będę kupować ze względu na cenę, aczkolwiek szampon nie powala mnie na kolana.

************
EDIT: Miło się pośmiać. Zwłaszcza z własnej głupoty i niewiedzy.

Moja świadomość na temat włosów wzrosła, więc pozwolę sobie edytować recenzje.

To przede wszystkim świetny oczyszczacz. Używany raz w tygodniu - wątpię by zaszkodził (a przynajmniej mi nie zaszkodził)

Skrzypu, skrzyp - taki dźwięki słyszę po umyciu głowy tym szamponem. To znak dokładnego oczyszczenia włosów ze wszystkich "śmieci", które na nich były.

Co jest dla mnie logiczne - plącze włosy. Nie ma opcji, aby po jego użyciu nie zastosować odżywki albo maski, która pomoże je rozczesać.

Niska cena. Wydajność też w porządku. Cieszy mnie fakt, że Barwa rezygnuje z butelek przedstawionych na zdjęciu. Miała OGROMNY otwór, przez który mogło się wylać za dużo produktu.

Ze swojej strony polecam. Nie wyobrażam sobie oczyszczać porządnie głowy czymś innym, niż Barwa.

Używam tego produktu od: maja 2012
Ilość zużytych opakowań: 6 butelek

Nie ma się do czego przyczepić

kupuje go tylko po to by oczyszczać nim mocniej włosy raz na tydzień wiec nie wymagam dużo.

Oczyszcza, nie drażni nosa, czy przyspiesza porost to nie wiem i raczej się nie przekonam. dodatkowo nie wierze by jakiś szampon spowodował wysyp baby hair, od tego, uważam, są wcierki.

Krotki skład za co ma dodatkowy plus, no i ten brak silikonow!

Słaba

Uwielbiam szampony z czarną rzepą, która przyśpiesza u mnie porost włosów, więc postanowiłam sięgnąć po szampon Barwy. Sam kosmetyk w dziwacznym zielonym kolorze, w dodatku SLS już na drugim miejscu w składzie, pomimo, że marka reklamuje się hasłami o naturalnych produktach. Nie wzmocnił włosów, jak to robią inne szampony z rzepą, obciążył je, były bardzo "przylizane". Nie polecam i nie wrócę do niego.

Używam tego produktu od: używałam przez dwa tygodnie

pomógł

Szampon kupiłam bo nie było akurat pokrzywowego a po myciu innym robił mi sie jakiś lekki łupież. Umyłam więc włosy tym szamponem i o dziwo po łupierzu nie było sladu.Szampon ten spełnia więc doskonale swoją rolę ,doskonale oczyszcza z wszystkich kosmetyków do stylizacji włosy są czyste i błyszczące i nie obciążąne.Szampon ma miły zielony kolor i nie nachalny zapach przez co jego użycie jest przyjemne.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

idealny

Używam tego szamponu od 3 lat albo i dłużej... Unikam szamponów z sylikonami, zawsze kupowałam oczyszczające bez sylikonów w różnych cenach wahających się między 20-50 zł aż trafiłam na ten szampon w moim sklepie teraz kosztuje 4,50... I za 4,50 mam świetny oczyszczający włosy szampon, który działa skutecznie przeciwłupieżowo . Mała buteleczka jest baardzo wydajna , starcza mi na ok 1 miesiąc, włosy mam długie prawie do pasa, dosyć grube i myje je 2 x w tygodniu:) Po takim oczyszczeniu idealnie wchłaniają się odżywki:)) Rewelacja , polecam z czystym sumieniem dobry produkt w dobrej cenie:))

Używam tego produktu od: 3 lat albo i dłużej
Ilość zużytych opakowań: duuużo, minimum 10 buteleczek