Oriflame, Face Primer (Baza pod makijaż)

Oriflame, Face Primer (Baza pod makijaż)

Lekki fluid z silikonami który sprawia, że podkład pozostaje świeży przez 8 godzin a kosmetyki rozprowadzają się lepiej, wyrównuje koloryt cery a skóra przez długi czas zachowuje matowy wygląd.

niekoniecznie...

W moim wypadku baza spełnia swoją rolę połowicznie:
+ ułatwia nałożenie podkładu ( zwłaszcza w przypadku cięższych, kryjacych podkładów jak Dermablend Vichy ) oraz wygładza skórę: podkładf lepiej wtapia się w skórę, nie osadza w załamaniach i zmarszczkach
-niestety, w przypadku utrwalania makijażu, przedłużania jego trwałości specjalnych efektów nie widzę ( a testowałam z trzema różnymi podkładami ); może jakiś tam efekt daje, ale jest on na tyle nieznaczny, że w sumie trudno mi go zauważyć
-zupełnie nie sprawdza się na powiekach-jeśli nałożę niezbyt trwałe cienie, zbierają się w załamaniach skóry tak samo szybko jak bez bazy

Podsumowując, baza ułatwia zrobienie porannego makijażu, nie zapycha, nie szkodzi, ale też nie utrwala wybitnie nałożonych kosmetyków. Można wypróbować, ja raczej więcej nie kupię, bo szkoda mi katować twarz kolejną warstwą kosmetyku, jeśli nie daje on konkretnych efektów.

Używam tego produktu od:2 miesiące

bez rewelacji

Niestety jestem tą bazą rozczarowana. Sprawia dobre pierwsze wrażenie - ma lekką konsystencję trochę jak balsam, jest bezzapachowa i dobrze się ją nakłada, jest delikatna i nie uczula. Za to należy się jakiś plusik. Jednakże wcale nie utrwala makijażu!
Co do makijażu oka to mam bardzo dobre cienie, które i tak się nie rolują i nie zbierają w załamaniach powiek, więc baza mi do nich nie potrzebna. Kupiłam raczej do utrwalenia korektora i szminki, ale niestety.... Mimo iż używam podkładu matującego, który trzymał się zawsze na skórze cały dzień bez najmniejszego błysku, przy zastosowaniu tej bazy mój nos świeci się jak u Rudolfa, kości policzkowe też muszę przypudrowywać. Po kilku godzinach mogę ponadto przejechać ręką po twarzy i cały make up roluje mi się pod palcami!
Co do trwałości szminki - faktycznie jest trwalsza,, nie zjada się szybko i ma intensywny kolor przez dłuższy czas.
Wrócę do o niebo lepszej bazy - silikonowej Astor - chciałam zaoszczędzić, a jednak sprawdziło się stare powiedzenie - chytry dwa razy traci ;) Zaznaczam, że mam cerę mieszaną/tłustą, może dla innej cery będzie lepsza ta baza.

Używam tego produktu od: 4 tyg

jest niezła

Wprawdzie nie mogę porównać tej bazy z innymi ale oczekiwałam lepszych rezultatów.Niestety nie sprawdza się na moich powiekach, cienie się rolują bardziej niż bez bazy a tym samym krócej się trzymają.Za to pod podkład czy też puderek nadaje się jak najbardziej.Wygładza skórę, szybko się wtapia i nie roluje podkładu.Utrzymuje makijaż w idealnym stanie przez cały dzień oprócz oczywiście makijażu oczu.Jest bardzo wydajna i tania.Ma lekką konsystencję w formie białego kremu, bezzapachowa.
Mimo,że nie używam jej pod cienie i kredki do oczu to uważam że warto ją mieć choćby pod puder.Na powieki poszukam czegoś innego.

Używam tego produktu od:miesiąca

Fajna rzecz :)

Kupiłam w promocji za zaledwie 15 zł.Przyjżałam się jej dokładnie i wprawdzie nie mam porównania z innymi bazami (to moja pierwsza baza),postaram się ją dokładnie ocenić :)
Plusy:
+przedłuża trwałość makijażu-chociaz dla mnie działanie w tym kieunku nie jest jakieś rewelacyjne.Mam mieszaną cerę,baza niby nie ma matowić,ale będę nadal szukała bazy,która pozwoli utrzymać się mojemu makijażowi przez cały dzień.Na codzień ta jest ok :)
+podkład na niej świetnie się rozprowadza,gładziutko,super stapia się z cerą
+dość wydajna,chociaż aj potrzebuję jej trochę nałożyć.Mogła by być wydajniejsza..
+ale jest taniutka,więc nie marudzę :-p
+wygodne opakowanie.

Jakichś szczególnych negatywów nie stwierdziłam,ewentualne zaznaczyłm już wyżej.Nie zauważyłam też efektów wygładznia albo rozjaśnienia cery.Po prostu jest,przedłuża trwałość makijażu i ułatwia nakładanie podkladu.
Będę nadal szukać ideału,ale sięgnę jeszcze po nią ;)Używam tego produktu od:1,5 miesiąca

fajna rzecz

Co prawda nie mam jej z czym porównać, ale myślę, że nie ma to znaczenia:) Jest bardzo wydajna, bo wystarcza niewielka ilość na jedną aplikację, ma fajną konsystencję dzięki czemu podkład dobrze się rozprowadza. A najważniejsze jest to, że naprawdę utrwala makijaż!!! Po całym dniu pracy cera wygląda nadal bardzo ładnie, podkład jakby trzymał się, nie ścierał. Polecam nawet dla cery mieszanej (sama mam taką), nie jest to baza matująca, ale zauważyłam, że znacznie później zaczyna się świecić i w zupełnie taki naturalny sposób:) Myślę, że warto wypróbować!!

fajna :)

bazę kupiłam przez przypadek, skusiła mnie cena promocyjna. co prawda stosuję ja zaledwie kilka dni, ale już mogę powiedzieć,że jest b.fajna.
ma bardzo przyjemna konstustencję, miły zapach, po jej nałożeniu cera staje się gładsza, bardziej jednolita (czyli spełnia się obietnica producenta). nadaje poslizg stosowanym pudrom, co sprawia,że wkonanie perfekcyjnego makijażu staje się dużo prostsze i przyjemniejsze.
tak zrobiony makijaż utrzymuje się na twarzy w niezmienionym stanie przez cały dzień

Używam tego produktu od:2tyg

świetna!

Kupiłam bazę w promocji, pod wpływem pozytywnych opinii i bardzo się cieszę, że się nie zawiodłam:) Jest lekka, szybko się wchłania, pozostawia przyjemne uczucie gładkości na twarzy. Makijaż po niej nie spływa, co nie znaczy, że twarz, zwłaszcza ta o mieszanej i tlustej cerze, nie świeci się po jakimś czasie. W końcu nie jest kremem matującym i nie pod tym wględem ją oceniam. Podoba mi się też opakowanie - małe, sprytne, mieści się w torebce. Jest jak najbardziej godna polecenia.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań:nawet nie połowa

Ok;)

Baza jest naprawę super. Wystraczy jej troszkę nalozyc na twarz. Jest bardzo wydajna. Świetnie się nakłada na nią podkład i korektor, cienie. Wszystko się świetnie trzyma na twarzy. Baza daje poślizg takze ne ma mowy zeby podkład zrobil smugi:)

W promocji jest śmiesznie tania :)

Używam tego produktu od:1 miesiąc

za taką cenę- cudo!

Według mnie ta baza ma tylko jedną wadę- cera się po niej świeci po pewnym czasie. Jeżeli jednak nie macie cery tłustej / mieszanej nie ma się o co martwić. U mnie zawsze twarz się po pewnym czasie świeci, po tej bazie zaś jakby trochę mniej no i po dłuższym czasie od zrobienia makijażu.
Mój podkład doskonale rozprowadza się na tej bazie. Nie muszę się martwić o smugi. Sama baza także wygodnie się nakłada, jest wydajna. Makijaż pięknie się po niej trzyma - nawet po imprezie nic nie spływa ;)

Używam tego produktu od:ok. 2 miesięcy

niezbedne malenstwo

Swietna baza!!!

Dodam ze mam porownanie z roznymi bazami- glownie wysokopolkowymi – drozgimi.
Baza Oriflame udowadnia jednak ze nie wszystko to co tanie musi byc tandetne!

Baza miesci sie w porecznej tubce z waskim dziubkiem. Bardzo latwo jest ja zaaplikowac. Nakladam go na krem lub pod krem. Nie zauwazylam by robilo to jakas roznice, chociaz slyszalam milion razy ze baze czy serum nalezy nakladac pod krem – to tak jak zaklada sie bielizne pod ubranie a nie na ;)
Baza nie gryzie sie z kremem nawilzajacym ( wyprobowalam na 4- Derma Genesis, Avon pierwsze oznaki starzenia, Clinique Antyutleniacz, Lancome Pure Focus).
Podklad bardzo dobrze sie na tej bazie rozprowadza – wyprobowalam kilka – mineralne, Lancome, Loreal, Dior czy Maybelline.

I faktycznie! Baza przedluza trwalosc makijazu! Mam cere mieszana w kierunku do tlustej, z rozszerzonymi porami kolo nosa i na czole, w zwiazku z tym w strefie T zaczynam sie wczesniej czy pozniej po prostu wstretnie swiecic!
Z baza Oriflame makijaz wytzrymuje dluzej – poprawke w ciagu dnia robie poznym popoludniem ;)

Switny produkt, za grosze, w promocji kupilam go za 14 zlotych…
Moglby byc trtoche bardziej wydajny, ale zwazajac na cene nei czepiam sie ;)

POLECAM

Używam tego produktu czwarty tydzien
Ilość zużytych opakowań: polowa 1

świetna

to moja pierwsz baza, podeszlam do niej sceptycznie nie wierzac w cuda a jednak... ładnie matuje buzię, często nakładam ją pod sam puder i efekt też jest super, jest bardzo lekka i wydajna, w pomocji tania, makijaż faktycznie ładniej wygłąda i dłużej się trzyma, polecam serdecznie

Używam tego produktu od:2 m-ce

Fantastyczna!

Zalety:
-Super utrwala mój makijaż.
- ładne opakowanie i zapach
- dobrze się nakłada
- jest "lekka".

Wady:
- nie ma:P

Czego chcieć więcej?:) Naprawde kosmetyk się sprawdzil i polecam w 100 procentach.

Używam tego produktu od:3 tyg