Lirene Dermoprogram, Cera tłusta i mieszana, Krem matująco - nawilżający SPF 5

Lirene Dermoprogram, Cera tłusta i mieszana, Krem matująco - nawilżający SPF 5

Krem widocznie ogranicza wydzielanie łoju, w sposób inteligentny nawilżając i chroniąc suche oraz matowiąc przetłuszczone partie twarzy. Idealna formuła dla cery tłustej i mieszanej, w codziennej pielęgnacji.
Podstawa skuteczności:
- mikrogąbeczki matujące skutecznie absorbują nadmiar wydzielanego sebum, pozostawiając matowe i "pudrowe" odczucie na twarzy,
- seboregulator PCA łagodzi zaburzenia czynności skóry łojotokowej, normalizuje wydzielanie łoju i reguluje naturalną florę bakteryjną,
- fitokolagen tworzy na powierzchni skóry siateczkę proteinową, która zatrzymuje wodę i substancje lipofilowe i umożliwia ich selektywne uwalnianie,
- gliceryna aktywnie nawilża głębokie warstwy naskórka,
- D-pantenol działa łagodząco i kojąco na skórę.
Filtr SPF 5, chroni skórę przed działaniem promieniowania UV.

nie dla mnie

Pokusiłam się na ten krem przy okazji zakupu mleczka do demakijażu i toniku matującego z tej serii. I o ile mleczko i tonik jestem w stanie polecić,to ten krem zupełnie mnie zawiódł :( Pozostawia na skórze tłusty film i w ogóle nie matuje - czego innego oczekuje od kremu przeznaczonego do skóry tłustej i mieszanej...

Ilość zużytych opakowań: jedna setna z jednego ;)

krem nawilżająco-NIEmatujący.

+ nawilża
+ nie zapycha
+ lekkie, plastikowe opakowanie - w sam raz, jeśli ktoś dużo podróżuje

- absolutnie nie matuje
- makijaż nałożony na ten krem w tłustych partiach twarzy spływa po godzinie.

Teraz używam tylko na noc.

Ilość zużytych opakowań: męczę 1

Bubel

Kupiłam krem ze względu na mat. Niestety matu nie ma wcale. Żadnego. U mnie nie sprawdził się jako baza pod makijaż, czasami używam go na noc. Na plus mogę zaliczyć opakowanie, zapach i konsystencję, ale to zdecydowanie za mało, abym po raz kolejny wydała na niego prawie dwadzieścia złotych. Niestety, nie polecam.

Krem przyjemnie nawilża skórę, rzeczywiście matuje. Skóra w dotyku jak przypudrowana, miękka.

Niewielkie opakowanie pakuje do torebki przy każdym nocowaniu poza domem.

Słoiczek dobrze wykonany- krem nie "Wycieka" z opakowania
Cena przystępna- krem wydajny.

Używam tego produktu od:7,2010

smalcownik

Szukałam kremu nawilżającego na mój wysuszony naskórek. Cerę mam raczej tłustą, jednak po wszelakich antytrądzikowych poczynaniach wierzchnia warstwa nieładnie się miejscami łuszczy. Ten krem owszem, natłuści (!), może i nawilży, ma estetyczne opakowanie i to wszystko co w miarę ok.
Nie daje matowego wykończenia (chyba, że po nim dodatkowo się przypudrujecie to jakoś działa w miarę przez pół dnia), nie reguluje sebum, moim zdaniem zapycha pory. Już po 2 dniach stosowania mam zatłuszczone, pozapychane pory na całej twarzy. Po rannym posmarowaniu kremem, wieczorem na twarzy wyczuwam gęstą, ciężką warstwę tłuszczu, której nie ma przy innych kremach, oczywiście stosuję w umiarkowanych ilościach ;) nie w nadmiarze.

Tak więc ja do nie go nie wrócę, szukam czegoś lżejszego, co przynajmniej nie będzie pogarszało stanu tłustej skóry i porów.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

źle

Krem nie spełnia ani jednej z obietnic umieszczonych na opakowaniu. Oczekiwałam zmatowienia skóry choć kilka godzin a skóra świeci się po nim natychmiast po nałożeniu. Może troche nawilża ale nie poprawia wyglądu skóry i nie wygładza jej.

Używam tego produktu od:1 miesiąc

Średniak

Na wstępie od razu zaznaczę,że ten krem nie matuje,ani w żaden sposób nie zmniejsza wydzielanie sebum!Twarz zaczyna mi się świecić dosłownie po chwili choć jakiejś bardzo tłustej cery nie posiadam,żeby nie mógł zmatowić choćby trochę.Co do nawilżenia to jest całkiem przyjemny pod tym kontem:
+nawilża,
-nie matuje,
-nie reguluje wydzielanie sebum,
-nie wygładza cery,
-nie poprawia wyglądu skóry,
-nie zwalcza niedoskonałości skóry,
-a już na pewno nie ogranicza widoczność blizn i uszkodzeń skóry jak zapewnia producent.
Dwie gwiazdki daję za nawilżenie i wydajność.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca

Jak dotąd najlepszy!

Bardzo lubię krem Lirene matująco-nawilżający. Kupiłam go dwa lata temu kiedy miałam problemy z cerą i ten krem okazał się strzałem w dziesiątkę. Zadziałał lepiej niż wiele maści przepisywanych mi przez dermatologa. Nawilżał i jednocześnie matowił skórę. Ostatnio zamiast tego kremu kupiłam inny z serii Lirene, Design Your Style ale w ogóle nie umywa się do matująco-nawilżającego. Póki co jest to mój KWC, a stosowałam dużo kremów na cerę problemową, nawet te z tzw. górnej półki. Na pewno do niego wrócę:)

Plusy:
- nawilża
- matuje skórę
- lekka konsystencja, idealna na dzień pod makijaż
- szybko się wchłania
- przyjemny zapach
- wycisza i uspokaja skórę

Minusy:
- nie pomógł w 100% na problemy z cerą ale w znacznym stopniu je zredukował :)

Ilość zużytych opakowań: wiele

Mój ideał

Krem zdecydowanie nadaje się dla cer tłustych i mieszanych. Dobrze nawilża i ładnie matuje skórę, sprawdza się nawet przed nałożeniem makijażu. Nie zapycha porów, szybko się wchłania i ma przyjemny, delikatny zapach. Jest również wydajny i ma przystępną cenę.

Używam tego produktu od:2 lat

naprawdę dobry

plusy:
-łagodnie matuje,
-nadaje się pod makijaż,
-super nawilża tam gdzie trzeba,
-niezbyt drogi, wart swojej ceny
-wydajny,
-lekka nie obciążająca formuła

minusy:brak

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

Delikany, nawilża i matuje.

Jedyny krem do cery suchej i mieszanej z tej półki cenowej, jaki przypadł mi do gustu. Nie powoduje pieczenia, ani zaczerwienień. Ładnie nawilża i matuje skórę prawie na cały dzień. Nie usuwa zaskórników, ale nie takie jest jego przeznaczenie (jedyny minus dla mnie).

Używam tego produktu od:długiego czasu (co najmniej 2 lata) z przerwami, lecz zawsze do niego wracam.
Ilość zużytych opakowań:nie zliczę

Okey

Zacznę od zalet tego produktu. Przede wszystkim:
+ fajnie nawilża;
+ nie uczula;
+ zapach jest bardzo, bardzo delikatny, przez co nie drażni;
+ w miarę dobrze się wchłania;
+ korzystna cena;

Co do minusów, to przede wszystkim:
- wcale nie matuje - a przecież jednym z głównych "zadań" tego kremu jest matowienie.

Mimo to, nie wykluczam, że kiedyś do niego wrócę. Teraz kupiłam inny krem i zobaczę jak wypadnie w porównaniu.

Używam tego produktu od: około roku