Artdeco, Pure Minerals, Mineral Powder Foundation (Podkład mineralny w pudrze)

Artdeco, Pure Minerals, Mineral Powder Foundation (Podkład mineralny w pudrze)

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

Hebe
Kategoria
Marka

Połączenie właściwości kryjących klasycznego podkładu i jedwabiście matującej formuły pudru sypkiego.
- Zawiera wysokiej jakości kompleks minerałów: cynku i magnezu.
- Przeznaczony do wszystkich typów cery - od wrażliwej do tłustej.
- Sprawia, że cera wygląda perfekcyjnie gładko, naturalnie świeżo i promiennie.
- Nie zatyka porów.Bez talku, wosków i olejków.
- Dwutlenek tytanu i tlenek cynku chroni skórę przed promieniami UVA i UVB.
- Nie perfumowany.
Powinien być aplikowany specjalnym pędzlem typu kabuki Artdeco `Powder Brush for Mineral Powder Foundation` lub `Premium Powder Brush for Mineral Powder Foundation`.

sypkie
ujednolicające
Krycie
lekkie
w słoiczku

cos mi jednak nie pasuje...

Podkład mineralny Artdeco, to moja pierwsza przygoda z minerałami, która miała swój epizod latem tego roku. No właśnie tylko epizod, choć początkowo miałam wrażenie, że odkryłam podkład dla siebie:

Zalety tego produktu:
* jest dobrze zmielony, dlatego prawie niewidoczny na twarzy
*świetnie kryje, nawet widocznie popękane naczynka, nie wymaga użycia korektora
*utrzymuje skórę matową i z delikatnym \\\"glow\\\" przez cały dzień (testowany w upalne dni w mieście i gorących klimatach Hiszpanii)
* nie ściera się
*nie zapycha
*zawiera naturalne filtry
*łatwy w aplikacji przy użyciu pędzla kabuki
* na zdjęciach skóra wygląda jak po photshopie

dlaczego tylko 3,5 gwiazdki, skoro spełnia wszystkie zadania idealnego podkładu, a to dlatego:

*bardzo slaby wybór kolorów z odcieni nieróżowych, jedyny najbardziej\"beżowy beż\", czyli nr 4 wpada w lekki róż
*przesusza skórę
* uwidacznia zmarszczki, których po zmyciu makijażu nie dostrzegam
*trudno go wydobyć z pudełeczka, trzeba mocno potrząsnąć, a wtedy wypada nadmiar kosmetyku i wszystko wokół jest w pudrze.

Dałabym mu szansę, gdyby wypuścili kolorówkę w odcieniach pięknych szlachetnych beży, jakie ma Chanel, czy Kanebo, z dodatkiem żółci.
Może pod mega nawilżającym serum tak by nie wysuszał? Póki co niestety idzie w odstawkę, choć już przez moment myślałam, że to jest to.
Mimo wszystko jestem miło zaskoczona minerałami, tylko będę musiała poszukać u innego producenta.

jestem bardzo zadowolona z tego produktu. podklady mineralne, ktorych wczesniej uzywalam nie spisywaly sie zbyt dobrze-edm powodowal okropne blyszczenie skory, sypki podklad z sephory byl nieladnie widoczny na mojej twarzy. mimo to postanowilam probowac dalej, jako ze inne plynne podklady takze mi nie sluza (zazwyczaj zapychaja).
podklad artdeco kupilam pod wplywem impulsu, ale nie zaluje. kolor, ktory posiadam (4) wyglada naturalnie na mojej lekko oliwkowej cerze. jest niewidoczny, oczywiscie pod warunkiem, ze nalozy sie go w naprawde minimalnej ilosci (ta sama zasada co ze wszystkimi innymi mineralami). ma przyjazny sklad (zero talku), nie zapycha co jest ogromny plusem, uspokaja cere. matuje rowniez przyzwoicie.
uzywam od krotkiego czasu, ale juz widze, ze jest piekielnie wydajny.Używam tego produktu od:tygodnia

edytuje i odejmuje jedna gwiazdke. obecnie nie uzywam tego produktu, poniewaz podkresla suche skorki i lekkie nierownosci, ktorych normalnie absolutnie nie widac. mam tez wrazenie, ze lekko nie trafilam z kolorem, minimalna ilosc nadaje dziwny, rozowawy odcien mojej oliwkowej cerze.
przy okazji zwracam honor mineralom z sephory-po sporej przerwie uzylam tego produktu i jestem zachwycona! moj blad polegal prawdopodobnie na tym, ze nakladalam zbyt duza ilosc produktu. teraz ja ograniczam i jest idealnie.

Letni KWC

Podkład, który kupiłam rok temu za namową zarówno przyjaciółki, jak i pani w Douglasie. Chciałam, żeby był lekki i pasował do nowego odcienia skóry.
To już drugie wakacje z nim i nadal jestem zadowolona. Nie zatyka porów,skóra oddycha,minerały w połączeniu ze słońcem wspomagają walkę z trądzikiem(jeszcze rok temu miałam), a nie jak w przypadku podkładów płynnych,matuje, dlatego uważam to, za najlepsze rozwiązanie na lato. Należy jednak pamiętać o intensywnym nawilżaniu skóry, bo osadza się na suchych miejscach. Trudno po nim oczekiwać dobrego krycia, na niedoskonałości potrzebny jest korektor i sugeruję te w formie płynnej, wtedy się z tymi punktami zlepia, bo korektory w kredkach,czy bardziej suchych sztyftach są ścierane pędzlem. Nie wiem jak by się spisywał w inne pory roku, kolor letni odbiega dosyć znacząco,więc nie miałam szansy się przekonać. Niestety, choć nie lubię, to opalam się bardzo szybko:/ Jednak moja przyjaciółka używa odcienia Ivory już od dłuższego czasu, póki co nie zmieniła podkładu:)

Używam tego produktu od:1 rok

Dobry, ale...

Bardzo długo szukałam idealnego dla mnie pudru mineralnego, mam skórę mieszaną z zaskórnikami i świecącą strefą T. Do takiej skóry myślę, że jest dobry gdyż ładnie matowi i nie zapycha. Mankamentem jest to, że trochę wysusza i po nałożeniu mam uczucie ściągnięcia skóry. Właściwie głównym problemem dla mnie jest kolor pudru, wzięłam najjaśniejszy, a nadal jest za ciemny, ma trochę nienaturalny pomarańczowy odcień, pozatym dosyć słabo kryje, dlatego jeśli pojawia się jakiś stan zapalny niezbędny będzie korektor, bo ten puder z tym sobie nie poradzi. Używam tego produktu od:ok. pół roku

Mam cerę mieszaną, problemową i skłonną do podrażnień - alergiczka. Do tej pory używałam podkładów w płynie, musów - ostatnio w drogerii namówiono mnie na ten. Byłam sceptyczna - bo jak to ma kryć skoro jest sypki? Okazało się że idealnie stapia się z moim odcieniem skóry (2) nawet się dobrze trzyma w ciągu dnia- tylko niestety mało odporny na wycieranie nosa ;p. Pędzel też kupiłam art deco, łatwo się nakłada.

Mam mniej zaskórniaków i mniej wyprysków, nie uczula. Nie zatyka porów, nie świecę nosem.

Minusem jest to że nie można go ze sobą nosić bo nie ma zatyczki.

Używam tego produktu od: 2 tygodni.

***

Mam cere mieszana, naczynkowa. Bardzo sucha na policzkach i tlustawa na reszcie, rozszerzone pory, zaskorniki, z ktorymi nieustannie walcze oraz drobne krostki.

Dzieki uprzejmosc pani w drogerii nie musialam kupowac kosmetyku do przetestownia, gdyz przesypano mi kolorek nr 4 do pojemniczka. Kosmetyk jest drogi i jest maly wybor kolorow. 4 jest troszke za pomaranczowy i ciemny dla mnie, a 2 jest troche za jasna. Choc mysle, ze gdybym miala kupic to zostalabym przy 4 ze wzgledu na lato - niestety troszke ciemnieje na twarzy.

Bardzo dobrze komponuje sie z kremem pure zone ograniczajacym przetluszczanie sie skory, przez co puder nie znikal z twarzy (edm znikal bardzo szybko z twarzy gdy wczesniej uzywalam ten krem)!! Buzka wyglada bardzo naturalnie, co mi sie bardzo podoba. Nakladam jedna warstwe, czasem dwie (pedzlem kabuki z sephory). Buzia zaczyna sie umiarkowanie blyszczec dopiero po 4-5 godzinach (predzej krem niz puder)! Nie podkresla suchych skorek, nie walkuje sie.
A co do poprawy stanu cery, to ciezko mi powiedziec, czy aby nie zapycha mi porow. Robilam do niego kilka podejsc, ale podobnie jak poprzedniczka nie jestem w stanie tego stwierdzic na 100%. Uzywalam 2 tyg, potem edm, potem znow i za kazdym razem jak wracalam do art deco, to cos sie pojawialo, ale nie wiem czy to zmiana kremu, czy okres, czy tak po prostu dotknelam brudna lapa :)
Kupie pelnowymiarowy, jak nie uda mi sie wstrzelic wreszcie w kolor pudru mineralnego firmy edm.

Używalam tego produktu przez ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: duuza odsypka

Wymaga udoskonalenia..

Mam mieszane uczucia co do tego kosmetyku..
Jest przyjemny dla skóry, nie zatyka porów, choć ja nie mogę tego potwierdzić na 100%. Mimo tego żu uzywam go już dość dlugo jakoś nie zauwazyłam widocznej poprawy mojej skóry. A mam ją dość problemową- sporo zaskórników, często wychodzą inne niespodzianki. Średnio też kryje, ale przy użyciu większej ilości podkładu da się przeżyc. Brudzi ubrania i szybko błyszczy mi się po nim skóra, prawie w ogóle nie matuje. Używam go nadal bo był za drogi by tak go odstawić na półkę lub wydać siostrze i liczę też na to że faktycznie poprawi stan mojej skóry i że będe zadowolona po dłuższym stosowaniu. Więc póki co przy nim zostaje a skóre matuje creme puff miejscowo i efekt jest ok.

Ilość zużytych opakowań:W trakcie 1

BARDZO FAJNY DLA SKÓRY MIESZAN

Dobry podkład,szczególnie dla miesznej cery. Fajnie się rozprowadza,nie zatyka porów,dobrze się trzyma na twarzy.Wcześniej używałam podkładu mineralnego Loreala, i muszę przyznać że artdeco ,,bije go na głowę\ zarówno pod względem składu jak i komfortu użycia. Ale znajduję też jeden minus-ciężko dobrać odcień.Mam ciemną karnację i dla mnie są albo za ciemne (6- honey), za żółte(2 natural beige),pozostałe zaś za jasne często z odcieniem rózowym.Dlatego musiałam do tego podkładu dokupić Mineral Compact Powder nr.05 fair ivory. Ale ogólnie jestem z tego produktu zadowolona.Olbrzymi plusto doskonałae krycie.

ale brak wymiennego wkładu:(

Niezły. Kryjący po nałożeniu 3 warstw. Nie podrażnia, nie zapycha, dobrze przylega, jest bardzo wydajny, uważam, że lepszy niż produkt isadory i byłyby 4 gwiazdki gdyby nie to ,że:

1. świetliste a nie tłuste wykończenie za które go pokochałam - jakimś cudem - zniknęło po 3 aplikacjach (?)Tak jakby rozświetlający składnik wyparował:>

2.niestety słabo matuje - świecę się już po 2h:(

3.pędzel horror, szczypie skóra przy aplikacji, jest okropnie twardy, nie nadaje się do aplikacji pudru, a już szczególnie pod oczy....dlatego wolę ten EDM

4. nie ma wymiennych wkładów na rynku. Trzeba znów kupić całe opakowanie razem z pędzlem (buuuu)

5. wałkuje się pod oczami:(

Po podkładzie mineralnym spodziewałam się czegoś więcej...

Ilość zużytych opakowań:połowa

Moje KWC

Doskonały :) Wszystkie poprzednie mazie czytaj fluidy i podkłady strasznie zapychały mi skórę. Ten puder poleciła mi zaprzyjaźniona Pani z drogerii i był to strzał w dziesiątkę. Cera poprawiła się i wydaje się jakby mniej "zmęczona". Jedyny minus jest taki, że brudzi ubrania jeszcze jakiś czas po nałożeniu, długo się "zlewa" ze skórą. Ale patrząc na moją gładką buzie bez niespodzianek jestem w stanie to wybaczyć :) Nie pozostawia efektu maski, ładnie i równomierni się rozprowadza a przede wszystkim jest baaardzo wydajny. Mam cały czas jedno opakowanie, od kilku juz miesięcy.

Polecam :)

Polecam!!

Bardzo długo szukałam lekkiego dobrego podkładu do problemowej cery. Przerabiałam już podkłady apteczne do cery trądzikowej, ale to nie było to.
Na Artdeco trafiłam na fali mody na minerały, chodziło mi o w pełni mineralny podkład, który mnie nie "zatka" i da naturalny świetlisty efekt..Artdeco taki właśnie jest.

Dla mnie ma same plusy
- bardzo dobrze zmielony, aksamitny
-łatwo się rozprowadza (oczywiście przy użyciu specjalnych pędzelków do minerałów)
-można regulować stopień krycia
-..a przede wszystkim daje naturalny, świetlisty efekt

malutkim minusikiem może być cena chociaż jak za taką jakość i wydajność (mam wrażenie że pudru nie ubywa)to cena jest do zniesienia

Używam tego produktu od:3 miesiące

WYMARZONY

Troszke zajelo mi naszukanie się świetnego podkładu i w końcu znalazłam po licznych próbach:

Podkład ten:
-świetnie kryje
-matuje, a jednocześnie delikatnie rozświetla:)
-nie zapycha porów
-daje efekt ślicznej, gładkiej buzi
-odkąd go używam mam świetną cerę
-duży wybór kolorów, uzywam 4
-wydajny

Dodam że używam pędzla kabuki z IsaDory

Dla mnie ten podklad to rewelacja!!!

Używam tego produktu od:stycznia