Donegal, Czyścik do pędzli

Donegal, Czyścik do pędzli

Czyścik do pędzli Donegal to świetny produkt do czyszczenia pędzli. Przy jego użyciu można szybko i skutecznie wyczyścić pędzle. Produkt jest bardzo łatwy w użyciu wystarczy, że nałożysz czyścik na dwa palce, część z wypustkami polejesz mydłem, szamponem lub innym preparatem do czyszczenia , następnie zmoczysz pędzel pod wodą i zaczniesz go pocierać przez kilka sekund.

*czyści pędzle

Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 3

Do zadań specjalnych

Wg mnie produkt trochę nieporęczny, na 2 palce.
Ale czyszczenie pędzli idzie mu ekspresowo. Używam przede wszystkim do trudnych pędzli, ubrudzonych płynnymi produktami (np. eyelinerem).

Na co dzień preferuję myć pędzle używając jedynie mydła i dłoni. Może kiedyś kupię rękawicę, żeby nie musieć moczyć ręki myjąc np 15 pędzli. W tym wypadku i tak się zmoczymy.

Czyste pędzle bez wysiłku

Czyścik do pędzli marki Donegal zakupiłam ponad rok temu. Jest to absolutny must have każdej kobiety, która używa do makijażu pędzli. Wiadomo nie od dziś, że pędzle należy utrzymywać je w czystości, a ich regularne mycie nie należy do najciekawszych zajęć. Dzięki temu czyścikowi możemy w łatwy i szybki sposób oczyścić włosie wszystkich pędzli.

Sam czyścik wykonany jest z gumowego tworzywa, wyposażony jest w różnej wielkości wypustki, które docierają do mniejszych i większych przestrzeni między włosiem pędzli. Ja czyszczę pędzle przy pomocy delikatnego szamponu do włosów, lub mydła antybakteryjnego, w zależności, co mam pod ręką. Namoczone w wodzie z detergentem włosie pędzli delikatnie pocieram o czyścik. Dzięki temu są czyste i higieniczne, poza ty nic złego nie dzieje się z ich włosiem. Dziś już nie wyobrażam sobie życia bez tego małego, niepozornego kawałka gumy :) Kosztował dosłownie grosze (mniej niż 10 zł), a korzystałam z niego już niezliczoną ilość razy. Z pewnością zakup tego czyścika to dobrze zainwestowane pieniądze.

• Trwałość / wykonanie: 3
  • Design produktu: 4

Tylko do większych pędzli

Uwielbiam tego typu gadżety, bardzo ułatwiają mycie pędzli i nie niszczą ich włosia. To jajeczko ma bardzo duże wypustki i dlatego wolę myć nim większe pędzle, do mniejszych wybieram przyrządy o mniejszych wypustkach.

Mile zaskoczona

Ładnie wygląda. Jest mały i poręczny ( nada się idealnie w podróż). Zdecydowanie bardzo usprawnia proces mycia pędzli. Mycie jest szybsze i zarazem dokładniejsze. Wykonany z gumy. Solidne wykonanie. Posłuży nam przez długi czas. Cena niska. Zdecydowanie polecam ten mały gadżet

Idealny pomocnik

Nie wierzyłam, że tak tani i prosty gadżet może mieć tak ogromny przekład na ułatwienie, przyspieszenie i uprzyjemnienie procesu mycia pędzli.
Dzięki temu gadżetowi doskonale i szybko domywam wszystkie pędzle nawet te po podkładzie, korektorze i kremowych perfumach, co zawsze stanowiło problem.
Jest tani, ogólnodostępny i posłuży długi czas.