Shiseido, Sun Protection, Liquid Foundation SPF30 PA+++ (Trwały podkład ochronny do twarzy) (stara wersja)

Długotrwały podkład, który zapewnia optymalne pokrycie i niezrównany poziom ochrony przed promieniami UVA and UVB. Zapewnia efekt cery bez skazy. Bardzo trwały efekt, nie zostawia śladów. Nie zmienia koloru, odporny na wilgoć, wodę, sebum. Łatwy w rozprowadzaniu, daje uczucie świeżości, nietłusty. Chroni przed wolnymi rodnikami. Zawiera filtr idealny dla cer hiperwrażliwych. Idealny w czasie zimy. Podkład idealny dla cer z przebarwieniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Zapewnia ochronę i efekt kryjący.
Dostępny w pięciu odcieniach. W USA również w wersji SPF43..

Cena: 122zł / 30ml
/bw/

Genialny

Szukałam kilka lat podkładu idealnego,ponieważ moja skóra jest bardzo wymagająca i każdy podkład ważył mi się na twarzy,co wyglądało strasznie nie estetycznie. Próbowałam wszelkich podkładów z niższych i wyższych półek,aż trafiłam na to cuuudo!
Zalety:
-wspaniale się rozprowadza, jest dość wodnisty
-w ogóle nie czuję go na twarzy, nakładając jedną warstwę ukryjemy niedoskonałości ale sprawimy,że twarz będzie wyglądać jakbyśmy w ogóle się nie pomalowały, świeżo i naturalnie.
-znakomite krycie,które można zwiększać kolejnymi warstwami.
-nie waży się
-jest wodoodporny
-utrzymuje się na twarzy cały dzień
- mam cerę bardzo tłustą i przypudrować muszę dopiero po 10 h co jest dla mnie neisamowite
- opakowanie,małe wszędzie się zmieści
- idealnie współgra z wszelkimi kremami, bazami,pudrami,rózami itd
- nie zapycha
-posiada filtr
-ładna kolorystyka
Wady:
-dla niektórych jest to cena,lecz za takie cudo opłaca się zdecydowanie!

Używam tego produktu od: tygodnia

przyzwoity

Podkład ma jedną zasadniczą zaletę - wysoki filtr, co daje mu przewagę nad innymi kosmetykami, zwłaszcza latem. Natomiast co do pozostałych jego właściwości, mam mieszane odczucia.
Przede wszystkim, jest on widoczny na mojej twarzy i często robi "maskę" - nie daj Boże użyc jeszcze na niego puder sypki - tapeta murowana! Mam mieszaną skórę, przesuszoną na policzkach, a mimo to podkład nie wchłania się i zostawia tłustą powłoczkę, która nie do końca mi pasuje.
Na plus bardzo dobre krycie i trwałośc - nie ściera się w ciągu dnia. Dla mnie zdecydowanym plusem jest też kolor - SP60, idealnie się wtapia w moją cerę.
Podoba mi się opakowanie oraz wewnętrzne "mieszadełko" kosmetyku, które sprawia że podkład ma zawsze odpowiednią konsystencję.
Aplikacja nie sprawia trudności, pomimo że podkład jest lejący i szybko zastyga na twarzy.
Nie ma problemów z demakijażem, nie uczulił mnie, ładnie kryje naczynka.
Jest wydajny, ale też używam go na zmianę z Korresem.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Niezawodny

Potrzebowałam kremu z filtrem do twarzy (wodoodpornego), jak się okazało znalazłam nawet podkład z takową funkcję.
Plusy:
-(za pomocą gąbki dołączonej do podkładu) świetnie się rozprowadza
-dobrze matowi skórę
-jest wodoodporny (testowałam go nad morzem)
-posiada wysoki fitr
-nie ściera się
-długo utrzymuje się na twarzy

Jedynym mankamentem jest to, iż skóra po jakimś czasie przybiera szary odcień no i niestety wysusza skórki mimo funkcji nawilżającej

Na 4+

Swego czasu potrzebowałam podkładu kryjącego, ktory równie dobrze pielęgnuje cerę, nie podrażniając jej i nie uczulając...

Przejdę do konkretów podkład ten:
+faktycznie dobrze pielęgnuje, nadaje się do wrażliwej cery
+ładnie się komponuje z cerą
+ wydajny
+nie tłusty
+postada duży faktor
+przyjemny delikatny zapach
+nie brudzi
+długotrfały
+nie uczula
+nie zapycha
+wystarczy odrobina fluidu do całkowitego pokrycia

-zbyt wodnisty, w zasadzie mi odpowiada, ale komuś może to przeszkadzać
-przy nałżeniu zbyt dużej ilości buźka po 15min zaczyna się błyszczeć (posiadam cerę mieszaną)
-cena...=14ozł w drogerii Douglas

Generalnie podkład jest dobry, gdyby nie mała wada "błyszczenia się" przy większej aplikacji myślę, że byłby idealny, jednakże stosuję pod niego krem matujący, który ładnie się z nim uzupełnia.

Posiadam odcien 40 - wpada w żółć.
U osób, które posiadają spore przebarwienia i niedoskonałości produkt ten może się nie sprawdzić...

Przeciętniak

Kupiłam ten podkład zachęcona recenzjami na wizażu. Ma duży SPF więc na lato idealnie. Poszłam do douglasa, gdzie konsultantka umalowała mnie nim. Pierwsze wrażenie: "wow, jaką mam piękną cerę". Tak więc zakupiłam go bez zastanowienia.Zacznę może od plusów:
-delikatny, lekki, nie wyczuwalny na twarzy
-ładne, jasne, lekko żółtawe kolorki (ja mam numer SP40)
-nie zapycha
-nie podrażnia skóry
-nie wysusza
Minusy:
- szybko się zmywa,ściera
-buzia po nim niemiłosiernie się świeci, nawet po przypudrowaniu, a nie mam tłustej cery
-słabe krycie

Jego minusy wykluczają go dla mnie i na pewno nie kupię go ponownie, ponieważ szukam czegoś trwałego, co nie brudzi ubrań i nie odciska się na telefonie gdy rozmawiam. Wolę matujące podkłady, a ten definitywnie nie da takiego efektu. Osoby z tłustą cerą powinny się trzymać od niego z daleka.

Używam tego produktu od: Kwietnia
Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze opakowanie

To chyba jest to!

Długo szukałam idealnego podkładu i co już myślałam, że to mój KWC, okazywało się, że jednak to nie jest to.. Aż w końcu postanowiłam, że kupię sobie lepszy podkład i to może będzie strzał w dziesiątke. Pierw używałam testera, za ciemnego, bo Panie w Douglasie chyba nie zbyt często znają się, gdzie jest umieszczony kolor podkładu. Byłam mimo wszystko zadowolona i postanowiłam, że go kupię.

KONSYSTENCJA. Wodnista, płynna. Trzeba uważać przy używaniu podkładu, bo może się go wylać zbyt dużo.

KOLOR. Są dla cer tych typowo jasnych, jak i dla tych ciemniejszych. Ja osobiście posiadam SP50 i jest idealny dla mnie, ale są na pewno o wiele ciemniejsze. Kolory są różne, ale dostępność jest też inna. Zależy od Douglasa.

TRWAŁOŚĆ. Wytrzymuje cały dzień. Gdy nakładam go koło godziny 7 wytrzymuje mi tak do wieczornego demakijażu, ale czasami są momenty, że wytrzymuje krócej. Podczas deszczu na pewno nie spływa tylko zostaje na twarzy. Ja zazwyczaj używam pudru sypkiego, bo jest trochę \'mokry\'

KRYCIE. Dla mnie OK, bo ja mam cerę normalną i nie potrzebuje mocnego krycia, choć zdaje mi się, że gdy podkład jest trochę jaśnieszy, to krycie jest trochę słabsze. Przy jakiś mocnych krostkach używam jednak korektora.

ZAPACH. Typowy dla kremów z filtrem etc. Ja go uwielbiam, inni-nienawidzą.

EFEKT. Hmm. Czasami efekt jest matowy, a czasami, a nawet częściej efekt takiej zdrowej, wypoczętej buźki. Takiej jak laleczka, idealnej, nieskazitelnej.

CENA. Dość sporo, bo 129 zł, ale moim zdaniem jest on wydajny i może nam starczyć na długo.

DOSTĘPNOŚĆ. Wszystkie Douglasy, a nawet Sephory. Oczywiście na dziale z kosmetykami ochornnymi. Minus, że jest dostępny tylko w okresie letnim..

OPAKOWANIE. Taka jak by tubka. Na zdjęciu wydaje się duże, a jak ją zobaczyłam myślałam, że to tester, ale to było pełnowymiarowe opakowanie i byłam w szoku, że jest tak malutkie! Mogę go złapać w dłoń i objąć! Przed aplikowaniem go na twarz trzeba wstrząsnąć, a potem można nałożyć na palce/pędzel jak kto woli. Minus to to, że nie widzimy ile produktu mamy.

WYDAJNOŚĆ. Wg mnie ten produkt jest wydajny, bo wystarczy minimalna kropelka i można pokryć całą twarz. Ale co do tego pewności nie mam, na jak długo starcza.

Ja jestem zadowolona i bardzo chętnie będę do niego wracać, chociaż smuci mnie fakt, że jest dostępny tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jest ciepło. Sądze, że pozostanie ze mną na dłużej.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy,

Fajny, ale może zapychać

Testowanie tego podkładu nie skończyło się dla mnie dobrze, ponieważ strasznie zapchał mi pory. Skutek taki że na wyleczonej skórze bez niespodzianek pojawiło się ok. 10 nieprzyjaciół. Co zdarza mi się bardzo rzadko, dzięki troskliwej i ostrożnej pielęgnacji. Wysypało mnie regularnie: na czole, policzkach, brodzie, dookoła ust, co niestety nieuchronnie wskazuje, że to wina podkładu.

Właściwie ten podkład ma tylko 3 wady:
- zapycha,
- świeci się po 3 h i tworzy taką sztuczną maskę, którą można pewnie opanować pudrem czy bibułkami,
- cena (ok. 130 zł w Sephorze czy Douglasie).

Plusów jest więcej:
+ udało mi się dobrać w miarę jasny żółty kolor 40, niestety dla super bladych może być za ciemny, ale wiem, że za granicą są jaśniejsze odcienie;
+ nie ściera się, gdy mam katar zazwyczaj podkład ściera się od razu, tutaj czegoś takiego nie ma;
+ rzadka konsystencja, którą łatwo się rozsmarowuje;
+ chyba będzie wydajny;
+ fajne niebieskie opakowanie.

Daję 2,5 gwiazdki, bo minusy całkowicie go dyskwalifikują. Mimo to polecam spróbować [próbki!], bo to jeden z lepszych podkładów, jakie używałam. Odradzam tylko wybitnie tłustym cerom, bo mogą się po nim bardzo świecić, reszcie populacji zazdroszczę, że mogą z niego skorzystać.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: próbki (10ml?)

Najlepszy z podkładów

Długo zastanawiałam się zanim kupiłam ten podkład, najpierw wzięłam 2 próbki w dwóch różnych kolorach i w końcu zadowolona z efektu zdecydowałam się na kolor SP60, który okazał się dla mnie idealny.

Podkład łatwo się rozprowadza, długo się utrzymuje, nie wysusza (a mam suchą skórę i tego najbardziej się obawiałam) nie brudzi, ma piękny kolor, pachnie przyjemnie i ma fajne opakowanie.

Niekiedy mam wrażenie że świeci mi się po nim twarz, ale nie przy każdym użyciu. Więc nie wiem od czego to zależy, może temperatura?

I wielki plus za to że w życiu nie nasłuchałam się tylu komplementów na temat mojej cery i tego jak pięknie i zdrowo wygląda.

Ilość zużytych opakowań: 1, pełnowymiarowe, 30 ml

Czegoś brakuje

zachęcona pozytywnymi komentarzami byłam już całkowicie zdecydowana na zakup tego podkładu. całe szczęście że w sklepie nie było dla mnie odcienia więc dostałam próbkę z ciemniejszym do przetestowania. podkład jest niezwykle wydajny, pomimo płynnej konsystencji, dzięki czemu używałam go ponad tydzień nim postanowiłam rzucić go w kąt.

ale zacznę od początku:
- nakłada się dobrze, niewielka ilość wystarczy na pokrycie całej buźki
- kryje bardzo dobrze, mogłam odstawić korektor, radzi sobie nieźle nawet z cieniami pod oczami
- wysoki faktor - czyli to co moja blada buzia potrzebuje najbardziej na wakacje,

niestety z dnia na dzień coraz bardziej zaczął tracić w moich oczach:
- po 3-4 godzinach buzia zaczyna się mocno świecić, podkład lekko się ścina, zaczyna spływać po ok 6 godzinach, i ciężko to zakamuflować albo poprawić,
- odniosłam wrażenie że z czasem lekko ciemnieje na twarzy co w połączeniu z świeceniem daje masakryczny efekt,
- trochę zapycha,

generalnie jest to idealny podkład na wakacje, w drodze na plaże, na wycieczkę czy coś, w codziennym użytkowaniu kompletnie się nie sprawdził. nie polecam osobom które potrzebują mieć makijaż utrzymujący się przez cały dzień

Wspaniałe odkrycie

Tak bardzo się go bałam, napalona na niego od bardzo dawna, jednak wpływ na moje zwlekanie miały negatywne opinie... a najbardziej bałam się, że zgodnie z tym co piszą poprzedniczki - nie będzie chciał zejść z mojej buzi podczas demakijażu.

STRACH MA WIELKIE OCZY :)

Ten podkład to odkrycie!!!
Jestem maniaczką, co miesiąc jak ta kretynka kupuję nowy podkład i testuję. Jedne lubię bardziej, inne mniej.
Pomimo buzi mieszanej z niedoskonałościami, najbardziej kocham MUFE, a Shiseido jest jego godnym, a nawet bardzo godnym następcą :)

Wygląd zapewnia niemalże taki sam, buzia w nim jest fantastyczna!!! Kocham lustro gdy go noszę.
Jest bardzo porównywalny do MUFE w efekcie, a ma swoje ważne plusy:

- jest tańszy !!! cena jest do przyjęcia

- nie ściera się ( ale nie jest niezniszczalny, jak pisałyście)

- nie brudzi (!:) )

- elegancko kryje, można dokładać wartwowo w niektóre miejsca, nie będzie widac różnicy,
dalej wygląda super naturalnie jak na podkład

- pięknie naturalne wykończenie tochę połysk, trochę satyna, nie wyglądamy jak wytapetowane

-wodoodporny

-wysoki filtr

- NIE ZATYKA PORÓW ( a mam z tym megaproblem)

Mam kolor 40, jest idealny. Nakładam o 6.30 rano, po 18 nadal wyglądam świetnie, dopiero potem zaczyna powoli zanikać, ale tylko w niektórych miejscach, widzę to ja, nie cały świat. Po 8h zaczyna się już trochę świecić.
Nie jest prawdą, że jest niezniszczalnym, nieścieralnym, zasychającym, nie dającym oddychac skórze mazidłem.

Nie wiem jak zimą, ale wiosna i lato - wypycha MUFE na dno szuflady.
Pół gwiadki odejmuję na wszelki wypadek, bo nie wiem jak ma się zimą.

Zagościł na stałe w mojej kosmetyczce

Zużyłam kilka opakowań tego podkładu, używałam go w różnych warunkach, zarówno latem jak i zimą.
Jest to jeden z moich ulubionych podkładów i wg mnie jeden z lepszych na rynku.
Jest lekki, płynny, fantastycznie się rozprowadza czy to pędzlem czy palcami, nie robiąc smug. Kryje w sposób zadowalający.
Jest trwały, na mojej mieszanej cerze, trzyma się cały dzień. Skóra po nałożeniu jest ujednolicona, promienna, zmatowiona i co ważne twarz wygląda naturalnie.
Zaletą jest wysoki, jak na podkład, filtr i niewygórowana cena.

Na pewno warto przetestować :)

I tak, i nie, raczej nie

Używałam wiosną, latem, używam nadal. Wydajność mega, wystarczy na kilka miesięcy codziennego używania. Podkład jest raczej rzadki,ma dosyć wygodne opakowanie tylko należy pamiętać aby dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Kolory faktycznie średnie, ale ostatecznie można coś tam dobrać do swojej karnacji. Kryje średnio, sądziłam że będzie to dużo lepsze krycie.Po próbkach jakie miałam z tej serii w kamieniu spodziewałam się tego samego krycia.Jednak w przypadku fluidu rozczarowałam się. No i jeszcze to błyszczenie. Cera w zasadzie od razu po nałożeniu podkładu się świeci. Matuję ją oczywiście ale jeżeli zdarzyło mi sie zapomnieć to efekt był średni. Ogólnie tylko filtr zasługuje moim zdaniem na uznanie.Trochę za drogi jak na taki efekt.Nie tego oczekiwałam.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe