Cerko, Cerkoderm 15, 15% krem mocznikowy z kwasem mlekowym

Cerko, Cerkoderm 15, 15% krem mocznikowy z kwasem mlekowym

Wskazania: skóra sucha, łuszcząca się z tendencją do nadmiernego rogowacenia. Polecany do pielęgnacji stóp, kolan, łokci.
Działanie: nawilża skórę, likwiduje nadmierne rogowacenie. Działanie keratolityczne mocznika wspomaga kwas mlekowy.
Stosowanie: pielęgnacja bardzo suchej skóry z tendencją do rogowacenia również u osób, u których przyczyną suchej skóry są cukrzyca lub łuszczyca.
Składniki aktywne: mocznik 15%, kwas mlekowy/mleczan sodu 4,5 %, glicerol.

natłuszczające, nawilżające, regenerujące
w tubce
uniwersalne
sucha, odwodniona

Cudo.

Idealny na spierzchniętą, złuszczoną i zrogowaciałą skórę pięt, kolan czy łokci.
Równie dobrze działa na wysuszoną skórę dłoni i twarzy w tym usta.

Przyjemna konsystencja, łatwo się rozprowadza.
Po kilku użyciach widzimy już efekt zmiękczonego i nawilżonego naskórka.

Ma ciężkawy zapach, ale prawie niewyczuwalny.

Jeśli stosujemy go punktowo powinien wystarczyć nam na dłużej.

Jest naprawdę dobry i nie drogi jak na takie cudo.
Coś czuje że zakotwiczy się w mojej apteczce na stałe :)

Używam tego produktu od: I miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

bardzo dobry

Krem jest bardzo dobry na moje suche nogi. Szybko się wchłania, nawilża, dobrze rozsmarowuje, nie ma tępej konsystencji.Jedyne co muszę mu zarzucić, to mała wydajność. Smarując nim często nogi starcza na niedługo, a krem moim zdaniem nie należy do najtańszych. Mimo wszystko jestem zadowolona,ale nie wiem czy go kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Niezastąpiony na mroźną zimę

Krem ma wszechstronne zastosowanie, u mnie sprawdzil się najlepiej jako krem do rąk do stosowania na zewnątrz- na zmarźnięte spierzchnięte dłonie.

-Krem fantastycznie nawilża suche miejsca, ale mam wrażenie że nadmiar się nie wchłania, dlatego zawsze nakładam kropelkę i najwyżej dodaję.
-Te minimum wchłania się dość szybko, natomiast jego nadmiar pozostaje z nami bardzo długo, co w przypadku kolan czy łokci może być fajne, ale na rękach czy stopach drażni.
-Pozostawia lekką aksamitną warstwę, ale jeśli go użyjemy zbyt dużo to się klei.
-Rozgrzewa! Wydaje się to dziwne, ale wyraźnie to odczuwam. Zawsze mam bardzo zimne dłonie i stopy, a po posmarowaniu tym kremem jest mi cieplutko. Dlatego też jak znalazł na zimę!
-Błyskawicznie regeneruje dłonie. Nie jestem typem który smaruje dzielnie łapki kilka razy dziennie, więc taka natychmiastowa regeneracja i ochrona mi się przydaje. Nakładam go codziennie po wyjściu z domu i natychmiast mam wygładzone, mięciutkie dłonie.
-Podśmierduje, to mu trzeba przyznać. Nie jest jednak drażniący, po prostu nie pachnie fiołkami a apteką.
-Jest bardzo wydajny

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

taki sobie

Mam bardzo suchą skórę, która aż swędzi, więc potrzebowałam coś co ją dobrze nawilży. Ten krem niby nawilża dobrze, ma fajną konsystencję...
ale śmierdzi strasznie
i mi nic po nim nie jest ale gdy użyje go mój chłopak to po kilku minatach dostaje okropnego uczulenia, skóra piecze, wyskakują chrostki i skóra jest cała czerwona.

Wcześniej używałam Seni Care z 10% mocznikiem i nic sie po nim nie działo i ładnie pachniał ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Może być

Opisuję ten krem z perspektywy osoby męczącej się z rogowaceniem przymieszkowym. Cerkoderm kupiłam, bo Pilarix którego używam regularnie cały czas, próbuję zastąpić czymś, co działa lepiej. No i ten krem nie jest dla mnie alternatywą. Mogę go poużywać jako kremu awaryjnego, zwłaszcza że jest przyjemny w użyciu, ale na dłuższą metę widzę, że stopniowo pogarsza mi się przy nim stan skóry (tzn. wracam powoli do punktu wyjścia jeśli chodzi o rogowacenie). Może jeśli ktoś nie ma tak zaawansowanego i złośliwego stanu skóry jak ja, będzie zadowolony.
Jak już wspomniałam, krem jest przyjemny w użyciu. Łatwo się rozsmarowuje, dość szybko wchłania, jest wydajny. Cena jak na produkty tego typu, raczej w normie.

Warto spróbować, ale jak dla mnie jest trochę za słaby.

Niestety, nie dla mnie

Kupiłam Cerkoderm po przeczytaniu recenzji pełnych zachwytu, jakżeby inaczej ;) Napaliłam się na to genialne nawilżenie i miękką skórę. A tu porażka... Cerkoderm potwornie mnie uczula, nie wiem za sprawą jakiego składniku, ale jest jasne, że mi nie służy. Szkoda...

+ faktycznie nawilża, smarowałam się 2 noce i skóra była porządnie nawilżona, miękka, gładka
+ pomaga mi na skórki wokół paznokci - wiecznie suche, twarde, teraz jest lepiej
+ stosunek wydajności do ceny
+ wygodne opakowanie
+ konsystencja

- uczulenie :/ na 3 dzień rano po umyciu twarzy zauważyłam zaczerwienienie wokół oczu (mimo że tam nie smarowałam) i schodzącą skórę; na dłoniach wyskoczyły mi drobne czerwone krostki, bardzo bolące i piekące, pozbycie się ich do zera trwało ponad tydzień :(

Minus jeden, ale dla mnie całkowicie dyskwalifikujący produkt do używania go do twarzy.

Używam tego produktu od: 1 tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Kocham

W skrócie: nawilża solidnie, jest lekki, zwalcza suchość i łuszczenie się, stoi na straży skóry atopowej, skład jak najbardziej krótki i rzeczowy, cena świetna (ja kupuję za niecałe 14zł), pojemność, opakowanie estetyczne, zapach mnie nie obchodzi (choć nie odrzuca, ot, taki apteczny).
Czego chcieć więcej??

Edycja 20.08.2013r.
Jakiś czas temu skończył mi się i później przez jakiś miesiąc go nie miałam. W tym czasie pogorszyła mi się skóra m.in. na powiekach i dopiero gdy zaczęłam stosować ponownie Cerkoderm skóra na powiekach uspokoiła się i przestała się w końcu łuszczyć i być wiecznie zaczerwieniona. Co ciekawe, robiona na receptę maść z mocznikiem nie potrafiła sobie z tym poradzić.

Używam tego produktu od: ok. dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa i będą kolejne

Dobry na zimę

Krem używam do twarzy w celu głębokiego nawilżenia. Jest bardzo tłusty (co jest jak dla mnie chyba jedyną jego wadą), dlatego stosuję go tylko na noc i jedynie w okresie zimowym. Wygładza, nawilża i zmiękcza skórę, pomaga jej się zregenerować. Jest bardzo wydajny - wystarczy niewielka ilość aby pokryć całą twarz! Nie zatyka porów i u mnie nie powoduje żadnych negatywnych efektów nawet przy długim czasie stosowania. Plus za niską cenę.

Używam tego produktu od: ponad pół roku

w porządku

Krem stosowałam do stóp do walki z twardymi podeszwami.
Owszem, stosując krem stopy były nawilżone, miekkie i gładkie w dotyku. To jest wielki plus.
Mimo to twarde podeszwy nie zniknęły i nadal szukam kremu, który pomoże mi choć trochę się ich pozbyć.
Krem ma zapach neutralny, dosyć szybko się wchłania. Cena nie jest wysoka ( w porównaniu z innymi kremami o gorszej jakości), jednak ciężko było go dostać. Zależało mi na zakupie Cerkodermu 30, ale nigdzie go nie mogłam znaleźć.
Produkt godny polecenia, całkiem możliwe, że do niego wrócę.

Używam tego produktu od: niecały rok
Ilość zużytych opakowań: 1 x 75ml

Rewelacja!

Cudowny krem, który wreszcie poradził sobie z moimi suchymi, łuszczącymi się piętami. Wystarczy wsmarować starannie raz dziennie i po kilku dniach ma się stópki jak niemowlę.
W dodatku cena przystępna, czego chcieć więcej?
Polecam z całego serca!

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: powyżej dwóch

Solidny krem

Produkt ten poleciła mi dermatolog gdy miałam problemy z łuszczycową zmianą na nodze. Dostałam antybiotyk i właśnie Cerkoderm, który miał złagodzić zmianę i zregenerować skórę. Swoje zadanie spełnił w 100%. Smarowałam nim całe łydki i zmiany na nogach są już teraz nie widoczne. Wszystko się ładnie zagoiło i Cerkodem zwieńczył dzieło po antybiotyku :) Oprócz łydek używałam go też na stopy ( mam wieczny problem z szorstkimi piętami i ogólnie z tym, żeby utrzymać moje stopy w ryzach) Zadziałał rewelacyjnie, zmiękczył i jakby odżywił skórę

Plusy :
+ Idealnie nawilża
+ Zmiękcza naskórek i odnawia go
+ Szybko się wchłania
+ Zostawia skórę gładką na długo
+ Mocznik w składzie
+ Nasza rodzima produkcja ( Właśnie dziś dojrzałam na opakowaniu, że produkują Cerkoderm na moim osiedlu :D)

Minusy :
- Producent mogłby pomyśleć o większym opakowaniu, które starczyłoby na dłuzej ( np 150 ml) Oprócz tego żadnych wad nie zauważyłam !

POLECAM!

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1.op

Nic dodać, nic ująć

Trudno znaleźć wady w tym produkcie. Używany do stóp świetnie zmiękcza i nawilża naskórek na długie godziny. Na zimę idealny pod tym kątem, na cieplejsze pory roku może być trochę za tłusty. Używany na twarz, świetnie nawilża skórę i poprawia jej stan - rzeczywiście wygładza i regeneruje skórę. Do codziennej pielęgnacji był dla mnie za tłusty, ale raz na jakiś czas nie był zły.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy