Dermacos, Anti Acne, Żel głęboko oczyszczający z bioaktywnym wyciągiem z borowiny

delikatne substancje myjące dokładnie oczyszczają skórę z wszelkich zanieczyszczeń, nie podrażniając i nie powodując jej wysuszenia, a peelingujące drobinki odblokowują pory, chroniąc przed powstawaniem zaskórników i wągrów. Zestaw składników aktywnych usuwa nadmiar tłuszczu z powierzchni skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając wydzielanie sebum odpowiedzialnego za świecenie się skóry. Zwalcza pryszcze i zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych. Dodatkowo łagodzi podrażnienia, pozostawiając skórę czystą, gładką i świeżą.
Regularne stosowanie żelu poprawia kondycję i wygląd skóry, pozwala na skuteczną walkę z objawami trądziku i nadmiernym błyszczeniem się skóry. Sprawia, że pory stają się mniej widoczne, skóra jest lepiej oczyszczona i wygląda zdrowo.

w tubie
żel
oczyszczanie twarzy
trądzikowa
oczyszczające, odświeżające, łagodzące

Pieni się jak szalony...

Na pewno nie jest to najłagodniejszy żel jakiego używałam, jednak nie można mu odmówic skuteczności. Dobrze oczyszcza, matuje i odświeża cerę.
Baza myjąca jest bardzo gęsta i nieco lepka, porcja wielkości groszku wystarczy do wytworzenia obfitej, kremowej piany, którą niestety ciężko spłukać, zwłaszcza przy linii włosów. Często mam wrażenie, że nie usunęłam jej dokładnie, pod palcami czuć śliski film... Właściwie odwykłam od tak mocno pieniących się żeli, przez ostatnie 2 lata używałam produktów, które pieniły się minimalnie bądź wcale, co zwykle nie pogarszało ich właściwości oczyszczających. Dermacos dokładnie myje, usuwa resztki makijażu, odtłuszcza cerę, przy okazji niestety nieprzyjemnie ją ściąga i lekko wysusza... Czuję spory dyskomfort, gdy od razu nie użyję kremu. Przy cerze tłustej/mieszanej, ale bez skłonności do rogowacenia, powinien zdać egzamin, moją niestety przesusza. Powróciły suche skórki, z którymi pożegnałam się w trakcie stosowania olejku myjącego Ziai. Olejek ideałem nie był, jednak z cerą obchodził się znacznie delikatniej.
W żelu zatopione są małe kapsułki, zbyt miękkie i rozproszone, by wypeelingować cerę. Praktycznie niewyczuwalne po wytworzeniu piany. Zbędny bajer.
Zapach przyjemny, owocowy (zbliżony do zielonego jabłuszka), świeży i nienachalny, powinien przypaść do gustu większości.
Brak pompki mi nie przeszkadza. Otwór w dozowniku jest na tyle mały, że raczej trudno przesadzić z ilością. Żadnych niekontrolowanych wycieków.
Niesamowicie wydajny! Po pierwszym miesiącu miałam wrażenie, że nic nie ubyło, a używam go dwa razy dziennie. Przy takim tempie spokojnie starczy na pół roku.
Raczej nie kupię ponownie. Znam sporo równie skutecznych, ale łagodniejszych żeli.

Używam tego produktu od: 3 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

jak dla mnie super

- zero sciagniecia przy odczuciu milej, czystej skory
- zadnych podraznien, a mam skore wybitnie sklonna do reagowania na wszystko
- mniej zaskornikow, mniej tlusta skora
- cena znosna, nie tak latwo dostepny (czesto go nie ma w ***)

wlasciwie jak dla mnie te trzy cechy powoduja, ze sie trzymam teraz tego zelu, po wielu wczesniej wyprobowanych
Używam tego produktu od: okolo roku
Ilość zużytych opakowań: 3-4

+nie wysusza, nie podrażnia
+przyjemny zapach
+wydajny
+konsystencja
+wystarczy mała ilość, aby dobrze umyć twarz

Nie oceniam działania antytrądzikowego ponieważ nie mam z tym problemu. Jednak nadaje się do codziennego użytku oraz idealnie oczyszcza twarz.

Czwóreczka!!!

Kupiłam ten żel w osiedlowej drogerii choć na opakowaniu pisze że dostępny tylko w aptekach za cenę ok 14zł
Żel jest wydajny, dobrze się pieni i dlatego nie potrzeba go dużo aby dokładnie umyć twarz.
Posiada delikatne drobinki peelingujące, takie "gumowe" które się rozpuszczają w trakcie mycia.
Przyjemny zapach
Dobrze oczyszcza i matuję
Nie wysusza,nie ściąga
Jest dobry ale będę szukać czegoś mocniejszego w walce z wypryskami

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

niewydajny

Żel bardzo dobrze oczyszcza skórę, także z makijażu. Cera jest po użyciu matowa jednak nie na długo (max. 3-4 godz.). Ogólnie jest przyjemny w stosowaniu, posiada drobinki peelingujące.

Moim zdaniem jego największą wadą jest brak pompki. Z tego powodu za każdym razem wycisnę go za dużo. Przez to skończył się już po miesiącu używania, a inne żele wystarczały mi na pół roku. Biorąc pod uwagę, że cena jest wyższa niż żeli z drogerii, jego niewydajność jest bardzo poważnym zarzutem. Dodam jeszcze, że preparaty do mycia za 8-10 zł są równie dobre jak ten.

Na opakowaniu jest napisane, że produkt można kupić tylko w aptece. Ja go widziałam również w drogerii natura. Zatem taniej jest kupić go w drogerii lub zamówić przez *** i odebrać w aptece (cena około 14 zł).

bardzo dobry

Pomógł mi na problemy z krostami, jest ich zdecydowanie mniej. Jest łagodny dla skóry i oczu, świetnie zmywa makijaż, nawet tusz do rzęs. Trochę wysusza skórę ale od tego są kremy nawilżające. Cena nie za wysoka. Chętnie spróbuję innych kosmetyków farmony

Świetny

On jest niesamowity!
*przyjemnie pachnie
*nie ściąga skóry
*cera po użyciu jego staje się odświeżona
*dobrze radzi sobie z makijażem
*naprawde głęboko i dokładnie oczyszcza skóre (przy tym delikatnie)
*idealny do skóry wrażliwej
*matowi cere
*po dłuższym i regularnym stosowaniu trądzik zmniejsza się

Jeśli zależy wam bardziej na pozbyciu sie trądziku polecam również inne kosmetyki z tej serii np. krem normalizujacy na noc.

PS. Tą gwiazde odjełam dlatego ,że nie działa na moje zaskórniaki.

Używam tego produktu od: 04.09 do dziś
Ilość zużytych opakowań: ponad 10

Delikatny, a przy tym dobry

Bardzo fajny kosmetyk. Dobrze sprawdza się przy cerze z problemami.
+ bardzo dobrze oczyszcza, nie ma problemu ze zmywaniem makijażu
+ jest delikatny, nie podrażnia ani cery ani oczu
+ nie wysusza, nie ściąga
+ nie powoduje świecenia się cery bardzo szybko po umyciu, z czym często miałam problem
+ posiada bardzo przyjemny, jabłkowy zapach
+ wydajny
+ poręcznie opakowanie
+ gęsta, przyjemna konsystencja
Jest to chyba najlepszy żel z wszelkich serii antytrądzikowych.

Działania przeciwtrądzikowego nie oceniam, bo uważam że żel do mycia ma za krótki kontakt ze skórą żeby coś zdziałać. A używałam go razem z kremem na noc z tej serii, więc raczej jemu zawdzięczam poprawę.

całkiem fajny :)

Spodobał mi się ten produkt. Czekałam z oceną, bo wolę poużywać trochę i sprawiedliwie ocenić. Ale przechodzę do rzeczy.
Żelik jest bardzo przyjemny, całkiem ładnie pachnie(chociaż ktoś inny może mieć całkiem odmienne zdanie; cała seria ma taki sam zapach, nie wiem, takiej borowiny może?), ładnie się pieni, iz pewnością dobrze oczyszcza. Zmywa dobrze makijaż, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Faktycznie, ogranicza choć trochę trądzik-oczywiście nie sam, a bynajmniej zapobiega wysypom :) Używałam go również w momencie, gdy przesuszyła mi się skóra lekami, lecz nie podrażnił mnie, za co jestem mu wdzięczna, bo jednocześnie jest delikatny i skuteczny. Minusem jest na pewno jego dostępność. Ma on te małe mikrogranulki, ale nie zwracam na nie uwagi, tj nie wiem czy oczyszczają pory, bo po lekach nie mam tych czarnych zaskórników. Mimo wszystko żel dobrze spełnia swoją funkcję. Raczej go kupię, choć lubię eksperymenty kosmetyczne więc nie wiem, ajk to będzie. Ale jak na razie jest to mój ulubiony żel.
A i mogliby jeszcze zrobić zamiast obecnego opakowania opakowanie z pompką. Innym takie może pasować, ja jednak wolę pompkę :) No ale za tą cenę nie będę tak wiele wymagać- kupiłam go za 13 zł

EDIT
jednak po czasie muszę mu obniżyc ocenę, bo mnie trochę podrażnia i znalazłam inny żel, trochę lepszy. Jednak i tak byc może jeszcze go bedę kupować