Fusswohl, Fussfeile (Pilnik do pielęgnacji stóp)

Fusswohl, Fussfeile (Pilnik do pielęgnacji stóp)

Pilnik ze stroną grubo i drobnoziarnistą. Delikatny dla skóry i dokładny. Prosty w użyciu. Strona gruboziarnista przeznaczona jest do usuwania silnych zrogowaceń, natomiast strona drobnoziarnista do wykończenia pedicure. Dzięki wodoodpornej szmerglowej powierzchni, pilnik można łatwo czyścić przy pomocy szczoteczki i ciepłej wody.

tarki i pumeksy do stóp

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Idealny i tani

Największa zaleta pilnika - jest zarazem łagodny i skuteczny! Łagodny, bo nie zdarzyło mu się zranić stopy, zetrzeć za mocno. Pilnik ściera za jednym pociągnięciem cienką warstwę, dzięki czemu mamy kontrolę nad pozbywaniem się zrogowaceń. Jest tani i łatwo dostępny

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 3

Dobry na początek

Od razu przyznam, że nie jestem jakąś wielką fanką pielęgnacji stóp i nie mam do tego często głowy ani talentu, niemniej jednak w sezonie sandałowym warto choć minimalnie odświeżyć look przed wypuszczeniem stóp na miasto. :) W tym celu właśnie kupiłam ten pilnik - dostępny w każdym Rossmannie, kosztował ok. 5 zł, czyli idealny dla takich stopowych minimalistów jak ja.

Pilnik jest plastikowy, dość cienki, potrafi nieco wyginać się podczas używania, ale uczciwie powiem że nigdy mi się nie złamał ani nie pękł, więc może ta cienkość to tylko pozory. Z jednej strony jest gruboziarnisty, z drugiej drobinki są mniejsze - ja na oko nie widzę różnicy i muszę dopiero poczuć na skórze, która strona jest która. Stopy opiłowuje całkiem nieźle, widać że ściera całkiem sporo naskórka, skóra po użyciu pilnika jest wyraźnie miększa i gładsza. Czy poradzi sobie z jakimiś poważniejszymi zgrubieniami - tu mam wątpliwości, u mnie takowe nie występują, a mimo wszystko żeby pięty były ładne i gładkie muszę używać go codziennie przed kąpielą. Więc to taki gadżet dla niewymagających.

Plus taki, że krzywdy za bardzo nie da sobie nim zrobić, jest dość delikatny w użyciu, więc nawet jak za mocno potrzecie to nie powinna wystąpić żadna szkoda.

Jak na taki podstawowy pilnik za 5 zł to sprawdza się rewelacyjnie, ja powoli dojrzewam do kupienia jakiegoś porządniejszego, najlepiej jeszcze z drewna żeby był eko (albo po prostu starego, dobrego pumeksu). Natomiast na początek zabawy z pielęgnacją stóp, nada się znakomicie.

• Trwałość / wykonanie: 2
  • Design produktu: 3

Wystarczający

Kupiłam ten pilnik za ok.5 zł w Rosmannie gdy mój stary się wysłużył.
Zapakowany był w plastikowa osłonkę.
Pilnik posiada plastikowa rączkę która jest dość słaba i podczas mocnego nacisku wygina się i czasem boje się że pęknie.
Nie śliska się w mokrej dłoni .
Posiada dwie różne grubości oczek ścierających. Pierwsza grubsza służy do usuwania mocnych zgrubień, druga łagodniejsza do dopieszczenia stóp.
Biorąc pod uwagę cenę pilnika to nie będę się wielce czepiać. Nie jest to super produkt, mocny i wytrzymały ale daje radę.
Moczenie stóp, odpowiednie kremy a przede wszystkim systematyczność w pielęgnacji sprawi że stopy wyglądają schludnie

• Design produktu: 5

Dobry pilnik w dobrej cenie

Stosuje gdy tylko poczuje drobne zgrubienie na moich stopach. Daje naprawdę fajne efekty, nie ściera nadmiernie stóp i można go używać nawet przy delikatnie skórze. W połączeniu z kremem nawilżającym nogi są jak nowe.

W każdej łazience:)

Używam tego pilnika od bardzo dawna i nie wyobrażam sobie mojej łazienki bez niego:) Zawsze używam go kiedy moje pięty są zgrubiałe i zbyt wysuszone, a niestety mam z tym problem dość często. Pomaga zachować moje stopy w dobrym stanie. Pierw lekko ścieram naskórek gruboziarnistą stroną a później delikatnie drugą stroną. Później moczę stopy w solach i na koniec krem do stóp i zakładam skarpetki. Nieodłączny zestaw mojego domowego SPA:)

• Trwałość / wykonanie: 4

Przydatny

Przydatny pilnik do stóp, który pozwala na pozbycie się suchego naskórka ze stóp. Stosuje na sucho, przed myciem - po kąpieli zas porzadna dawka nawilzenia dla stóp i efekty sa zadowalające.

Fajny pilnik

Pilnik do stóp u mnie w łazience zawsze musi być Mam stopy problematyczne często skóra na piętach jest sucha i popękana. Pilnik dobrze trzyma się w dłoni ,nie wypada nie slizga się. Posiada dwie strony gruboziarnista-drobnoziarnista dzieki którym najpierw piłuje pięty z martwego naskórka a potem je poleruje w efekcie czego uzyskuje gładkie ,miękkie i przyjemne w dotyku stopy. Uwielbiam go zwlaszcza latem gdy chodzimy w odkrytym obuwiu lub na boso i często ciężko je domyc. Pilnik jest wtedy bardzo pomocny wystarczy chwila by były ładnie oczyszczone.
Cena jak na taką jakość jest rewelacyjna

fajna

Prosta, o dwóch powierzchniach ścieralności. Już po pierwszym użyciu moje pięty stają się gładkie, pięknie zadbane. Gładkie, spękań,
Tarka do stóp jest naprawdę bardzo fajna.

• Design produktu: 2

Zdecydowanie polecam..

Tak, tak, tak. Stanowcze „tak” dla tego produktu. Myślałam, iż będzie to kolejna, mówiąc kolokwialnie „badziewna” tarka do stóp, ale dla nie to strzał w dziesiątkę. Używałam już tak wielu i tak różnych, że chyba nie potrafiłabym już nawet ich zliczyć. Prosta, elegancka, o dwóch powierzchniach ścieralności - duża i mała ziarnistość. Już po pierwszym użyciu moje pięty wyglądały cudownie. Gładkie, bez przyżółceń i spękań, delikatne w dotyku.
Tarka do stóp będzie już stałym elementem mojego niezbędnika pielęgnacyjnego.

• Design produktu: 4

Niezawodny!

Pielęgnacja stóp jest dla mnie tak samo ważna latem jak i zimą czy jesienią. Na profesjonalny pedicure pozwalam sobie od czasu do czasu,natomiast w większości zabiegi kosmetyczne na stopach wykonuję w domowym zaciszu. Ze skórą na stopach nie mam większego problemu, jednakże zrogowacenia dotyczą mnie od zawsze. Pilnik do stóp kupiłam w Rossmanie za dosłownie kilka złotych i przyznam,że totalnie mnie zaskoczył swoją jakością. Producent daje nam możliwość wyboru nawet wariantu kolorystycznego :) Ja upolowałam akurat niebieski.

Opakowanie pilnika stanowi zwykły kartonik z przezroczystą plastikową osłonką z przodu, w taki sposób,że dokładnie widzimy cały produkt w sklepie. Mamy jednocześnie pewność,że jest on higieniczny i nikt przed nami go nie dotykał. Tutaj nadmienię,że wolałabym rozwiązanie, w którym otrzymujemy opakowanie wielokrotnego użytku. W tym przypadku raz otwarte nadaje się już to tylko do wyrzucenia, a szkoda, bo pilnik powinien być odseparowany od innych przedmiotów. Taka mała podpowiedź dla producenta na przyszłość:) Oczywiście jest on bezzapachowy, posiada długą, cienką rączkę, która umożliwia wygodne zastosowanie. Co ważne, mamy tutaj dwie różne tarki z dwóch stron pilnika. Możemy wybrać bardziej ostrą wersję i tę delikatniejszą, w zależności czego akurat oczekujemy i potrzebujemy. Całość jest wytrzymała, nie łamie się, nie zmienia swojego kształtu i wytrzymuje kilka miesięcy regularnego stosowania. Kolor się nie ściera i w sumie oprócz panelu tarki nie widać po nim żadnego użycia.

Pilnik możemy stosować zarówno na sucho jak i na mokro, co uważam za sporą zaletę. Ja zazwyczaj nawilżam stopy, gdyż jest wtedy lepszy poślizg. Doskonale spisuje się on do złuszczania zrogowaciałego naskórka w okolicach pięt czy na całej stopie. Pozostawia skórę gładką i znacznie zmniejsza szorstkość stóp. Przy regularnym stosowaniu jest w stanie całkowicie zniwelować twarde, nieprzyjemne miejsca. Produkt ten jest delikatny dla skóry, nie rani jej i nie powoduje zaczerwienienia. Możemy go bez obaw stosować i cieszyć się przyjemną gładkością stóp. Po użyciu wystarczy dokładnie umyć go wodą by został w pełni oczyszczony i gotowy do kolejnego użycia. Nie gnije on tak jak to potrafią np. pumeksy, myślę,że jest to higieniczny i bezpieczny produkt do pielęgnacji stóp. Serdecznie polecam ten pilnik jeśli chcecie uzyskać efekt zadbanych, gładkich i miękkich stópek :)

• Design produktu: 5

Pilnik nie tylko do stópek :) taka pilniko-tarka :)

Oczywiście jak chyba wszyscy zakupuję owy pilnik w Rossmannie i cena pilnika w stosunku do jakości to bardzo dobre zestawienie :)
Pilnik dwustronny do stóp gdzie jedna strona jest grubo ziarnista a druga drobno ziarnista jest przydatny nie tylko do pięt ale też całkiem w porządku radzi sobie ze zgrubionymi skórkami, lekkimi odciskami wokół paznokci.

I nawet nie wyciera się tak szybko jak by można było się spodziewać. A używałam takich pilników, które na drugą stopę już rady nie dawały także no..

Jest też w nim fajne to, że cała powierzchnia, łącznie z obudową jest równa i nic nie wystaje a boki są zaokrąglone, no i to plastik więc wiadomo, krzywdy nie zrobi.

Sięgam chyba najczęściej po ten pilnik, mi wystarcza na moje potrzeby ale ja też nie mam specjalnie tendencji do ciężkich odcisków itp więc nie wiem jak by się sprawdził z takimi odciskami natomiast z piętami daje rade, jedna strona szybko zdziera suchą i popękaną skórę a druga ładnie wygładza piętę :)
Kosztuje dosłownie kilka złotych a sprawdza się świetnie więc nie widze sensu w przepłacaniu i wydawaniu na jakieś urządzenia. To jest przynajmniej higieniczne bo co jakiś czas wywalam i mam nowe..

• Design produktu: 5

Bardzo fajny pilnik za niewielką cenę!

Pilnik zakupiłam w Rossmanie za 4,99zł. Jest dostępny w wielu kolorach, wiec myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, ja oczywiście musiałam mieć różowy :)

Zamknięty został w zwykłe opakowanie składające się z tekturki i folii ochronnej na górze, niestety po jego rozerwaniu nadaje się tylko do kosza, więc nie przechowamy w nim pilnika.
Sama tarka znajduje się na giętkiej rączce, dzięki czemu praca z tym produktem jest bardzo łatwa i przyjemna. Zawiera dwie strony ścierające - gruboziarnistą i drobnoziarnistą.

Na opakowaniu producent napisał, żeby używać tarki na sucho, więc się trochę bałam, że pod wpływem wody będą się odklejać paski ścierające, ale nic takiego się nie dzieje - biorę ją normalnie do wanny, płuczę pod wodą, pozostawiam do wyschnięcia i wszystko gra :)

Dzięki dwóm poziomom ścierania cały zabieg trwa dosłownie chwilę, po prostu najpierw powierzchnia gruboziarnista ściera wszelkie niedoskonałości, a następnie drobnoziarnista mi je poleruje, by skóra była gładka i piękna.

Bardzo fajny pilnik za niewielką cenę, nie ma co się rozpisywać, po prostu trzeba spróbować! :)