Oriflame, Giordani Gold, Make-up Base (stara wersja) (Baza pod makijaż)

Oriflame, Giordani Gold, Make-up Base (stara wersja) (Baza pod makijaż)

Przygotowuje skórę na makijaż, dając jej uczucie miękkości i gładkości. Rozświetla i lekko wyrównuje koloryt cery. Wzbogacona składnikami przeciwzmarszczkowymi i ekstraktem ze szwedzkiej żurawiny ułatwia Ci zrobienie perfekcyjnego makijażu.

Zachwytu nie ma

Skuszona tymi wszystkimi ochami i achami oraz tym, że tak trudno ją zdobyć, polowałam na nią jak wygłodzony drapieżnik i się doczekałam!

Nie wiem, czy co mi wreszcie pomoże, ale niestety ta baza w ogóle nic mi nie daje! Dałam jej wiele szans, używam jej, bo nie chcę by zalegała na półce, ale mieszam z innymi bazami...
RAZ tylko dokonał się "cud" ( w cudzysłowie, bo zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie przyczyniły się do tego inne aspekty)! Makijaż trzymał mi całą noc i to na weselu, a tak, to na co dzień nawet eyeliner mi się zmywa :(...

Nie ma plusów! (tak, okrutna jestem, ale może przez okres nie mam ochoty rozmyślać o plusach tego czegoś)

Minusy:
- Jedno, wielkie NIE! Może u innych się sprawdza, nie wykluczam tego, ale na mojej tłustej skórze się W OGÓLE nie sprawdził :(.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

W moim przypadku ideał

Do tej pory używałam silikonowej bazy z Sephory, z której byłam zadowolona i właściwie nie oczekiwałam nic więcej. Na co dzień nie korzystam z intensywnego makijażu, ale na jakieś wyjątkowe okazje wolę mieć pewność, że makijaż będzie trzymał się twarzy. Generalnie, nie oczekiwałam za wiele od tego typu kosemtyku i nie widziałam sensu w inwestowanie większych pieniędzy.

Jako, że ostatnio mam fazę na kosmetyki Oriflame, zamówiłam sobie bazę giordani gold bo a) była w promocji b) skończyła mi się baza z Sephory c) spodobało mi się opakowanie. Za 24, 90 zł zostałam właścicielką dość sporego, ładnego flakonika z pompką. Baza ma perłowy, mieniący, mleczny odcień , na skórze staje się niewidoczna, aczkolwiek posiada bardzo delikatne drobinki. Ma dość lejącą się konsystencje, jest wydajna, na całą twarz wystarczy jedno, konkretne psiknięcie.

No i po nałożeniu zaczynają się cuda - skóra jest perfekcyjnie przygotowana do nałożenia makijażu, wygładzona, rozświetlona w stylu glamour. Makijaż wytrzymał warunki podobne w saunie parowej, wyszłam i wróciłam do domu w nienagannym stanie, nawet puder brązujący trzymał się jak beton. Jednak mnie bardziej podobał się efekt po nałożeniu dlatego używam jej teraz jako rozświetlacza do policzków :) Jestem w 100% zadowolona z tego zakupu i będzie to mój stały punkt w kosmetyczce. Co więcej, nie zapycha mojej kapryśnej skóry, nie podrażnia ani nie wysusza. Nie wiem czy sprawdzi się w profesjonalnym makijażu, ale do roboczego użytku jest akuratna. Polecam!

Świetna

Cudowna baza. Tak dobrego kosmetyku jeszcze nie miałam. Zapewnia idealnie matową cerę ,można bez problemu zastosować na nią fluid.

Plusy:

+ bardzo niska cena

+ idealnie matuje skórę

+ dość szybko się wchłania

+ można bez problemu nałożyć na nią fluid lub puder

+ bardzo wydajna

Minusy:

- według mnie brak

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Dobra baza

Mam cerę mieszaną i obawiałam się, że baza nie zmatowi mi cery. w rzeczywistości okazało się, że baza jest całkiem dobra. Ma niezła konsystencje, delikatny kwiatowy zapach, i co najważniejsze przyzwoicie matuje. Nie wiem czy kupię ją ponownie, ponieważ zabrakło filtra SPF. Mimo wszystko baza jest godna polecenia.

Używam tego produktu od: od kilku miesięcy

DOBRA i bez zastrzeżeń

Tę bazę kupiłam w promocji (24,99) i mam ją już od bardzo dawna, jednak stosowałam ją sporadycznie, na jakieś wyjścia. Po przeczytaniu tak wielu negatywnych recenzji, postanowiłam ją wyciągnąć z szuflady i zacząć używać w codziennym makijażu, by sama ją sprawdzić i ocenić mimo, że używam jej w ten sposób od niedawna.

Mam cerę tłustą, w związku z tym trudno było mi znaleźć odpowiedni krem do twarzy, który tak zmatowi mi buzię by po 2 godzinach od wyknania makijażu moja twarz nie była świecącym się lampionem.

Produkt ma fajną konsystencę - nie lejącą i nie zbitą. Bazę używam na oczyszczoną buzię (bez kremu), na początku moja buzia jest cała tłusta i świecąca się ale czekam parę minut by się wchłnęła (w tym czasie suszę włosy :D). Po tym moja cera jest mega gładka. Czy baza wyrównuje koloryt mojej cery - nie zauważyłam :/ ale po to używam potem podkładu, który bez żadnego problemu rozprowadza się po twarzy i co najważniejsze - nie roluje się. Potem korektor pod oczy, puder, róż i makijaż oka. Od jakiegoś czasu na noc stosuję krem z kwasem migdałowym i wstając rano na czole i zakamarkach płatków nosa mam suchą skórę, żaden krem nie ukrył tego, dopiero tej bazie się udało :)

PLUSY :)
+ gładka cera
+ nałożony na bazę podkład nie roluje się
+ buzia może nie jest idealnie matowa, ale nie jest też "zalana sebum" jak to było wcześniej
+ róże l\\\'oreal, inglot, essence a przede wszystkim wibo, który wcześniej szybko znikał z policzków, teraz trzymają się min. 10 godzin
+ makijaż oka też dłużej się trzyma
+ estetyczna i przeźroczysta buteleczka
+ pompka

MINUSY :(
- cena - regularna jest zbyt wysoka (za co odejmuję 1 gwiazdkę)
- brak zapachu - ja uwielbiam gdy kosmetyki pachną (to tylko takie moje zboczenie :)) nie zaważyło to jednak na gwiazdkowaniu ;)

OGÓLNIE uważam, że to naprawdę fajny produkt, bynajmniej sprawdza się u mnie. Teraz na pewno nie wepchnę jej spowrotem do szuflady :)

ZAPRASZAM na mojego bloga: http://arkanawdzieku.blog.onet.pl/

Używam tego produktu od: Dawna (od niedawna codziennie)
Ilość zużytych opakowań: pół buteleczki

jest ok

sam produkt według mnie ok, fajnie że jest pompka bo lepiej się go aplikuje według mnie... po użyciu skóra jest delikatna, fajnie się podkład na nim smaruje ale nie zauważyłam żeby makijaż długo sie trzymał....
cena: hmmm... nie jest źle ja kupiłam w promocji za 24.90... a i zapach też nie żaden intensywny bardziej delikatny ale pachnie tak jak podkłady niektóre...

Ilość zużytych opakowań: 1/4 z 1

MASAKRA JAKAŚ.....!!!!

Jak dla mnie ta baza to jeden wielki niewypał. Naczytałam się pochlebnych recenzji na KWC, więc postanowiłam kupić ten produkt. Po nałożeniu bazy na twarz, skóra strasznie się świeci. Nie jest gładka (inne bazy wygładzały moją skórę) tylko lepka. Kompletnie nie przedłuża trwałości podkładu, a czasem wręcz mam wrażenie, że jest na odwrót. Po 2 h świecę się jak psu jajca. I tyle.... :/

Ilość zużytych opakowań: jedno opakonawanie

Napewno nie kupię! Przereklamowana.

Skusiły mnie pozytywne opinie na temat tej bazy więc ją kupiłam.Poprzednio miałam bazę z Dax, Soraya i Eveline.Ta jest zupełnie inna
*Nie daje charakterystycznego poślizgu jak bazy silikonowe co mi osobiście przeszkadza:(
*konsystencja rzadkiego kremu
*kolor kremowy bez drobinek , zapach kwiatowy
*szybko wnika w skórę i delikatnie ją wygładza
*nic a nic nie matuje ale nie jest wymienione że ma takie działanie więc nie moge się czepiać:)
*eleganckie opakowanie z pompką, która dozuje trochę za dużo kosmetyku (jak dla mnie).Pompka nie ma też zabezpieczenia przed przypadkowym nacisnięciem w kosmetyczce tzn. nie ma takiej nakładki, czapeczki jak inne bazy:(
*nie przedłuża jakoś spektakularnie trwałości makijażu jakieś 3-4godz(stosowałam z podkładem ASTOR MINERAL MATCH, STAY MATTE RIMMEL, HEAN)
*nie ułatwia nakładania podkładu ale też nie utrudnia tej czynności -zachowuje się on tak jakbym miała na twarzy tylko krem
*czasem stosuje ją zamiast kremu i mam wrażenie że wtedy makijaż trzyma się lepiej ale baza nie nawilża skóry ,trochę ją ściąga więc na dłuższa mete nie polecam tego sposobu
*bardzo wydajna NIESTETY:(
*cena wysoka trzeba polować na promocje

nie jestem przekonana

Dostałam w prezencie od mojej kochanej rodzicielki.

+ ładne opakowanie
+ konsystencja
+ nie roluje się
+ rozświetlenie
+ kosmetyki utrzymują się długo
+ nie pogarsza stanu cery

- brak wyraźnego wygładzenia
- ciężko wykorzystać cały kosmetyk przez opakowanie
- pompka działa opornie i nie da się wycisnąć tylko odrobiny kosmetyku

Mimo minusów jest to jedna z lepszych baz jakie używałam.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Nie utrwala makijażu.

Plusy:
+ lekka konsystencja,
+ nie zapycha,
+ nie powoduje alergii, nie uczula,
+ dobrze się rozprowadza,
+ bardzo ładne opakowanie,
+ bardzo wydajna.

Minusy:
+ nie rozświetla,
+ nie wyrównuje kolorytu,
+ nie utrwala makijażu, mam wręcz wrażenie, że z nią makijaż szybciej spływa.

Rozczarowałam się, bo oczekiwałam utrwalenia makijażu. Próbowałam go z podkładem Oriflame Giordani mineralnym, Rimmelem Stay Matte, probkami podkładów Avonu i z Max Factorem - w każdym wypadku nie dawał nic. Ot taki kosmetyk żeby po prostu sobie posmarować buzię. Jak dla mnie strata pieniędzy.

Daję mu 2 gwiazdki, bo nie uczula, jest wydajny i wygląda ładnie na półce...ale niestety nie spełnia swojego zadania.

Używam tego produktu od: 6msc
Ilość zużytych opakowań: końcówka 1 opakowania

nic szczególnego

Baza ma dość lekką konsystencje, bardziej jak żel niż jak krem. Łatwo się rozprowadza, szybko wchłania i ładnie pachnie. Na buzi kosmetyk nie roluje się i nie lepi.
Jest dość wydajna, ale ja nie używam jej codziennie, raczej na większe wyjścia. W eleganckim opakowaniu z pompką mamy jej 30ml. Za opakowanie naprawdę duży plus.
Teraz działanie: baza nie wysusza, a wręcz lekko nawilża, będzie idealna do suchej czy normalnej skóry. Moja mieszana aż takiego nawilżenia nie potrzebuje, ale za to mogę ją stosować bez kremu. I o dziwo, póki co (odpukać!) baza mnie nie zapchała ani nie pojawiły się żadne nowe niespodzianki.
Niestety nie zauważyłam obiecanego efektu wygładzenia skóry, a na tym zawsze najbardziej mi zależy. Natomiast jest inny plus: ku mojemu zaskoczeniu, kosmetyk ten pięknie rozświetla skórę. Troszkę się go bałam, ponieważ ma lekko różowy połysk (taka perła z różową poświatą) a ja mam skórę z tendencją do czerwienienia i bałam się efektu prosiaczka- nic takiego nie ma miejsca. Dzięki temu rozświetleniu mam wyrównany koloryt cery, bo odwraca to uwagę od wszelkich nierówności, ale nie są to wielkie drobiny brokatu, tylko taki subtelny glow.
Za to jeśli chodzi o żywotność makijażu- nie przedłuża jej ani odrobinkę.

Podsumowując- dla rozświetlenia i nadania cerze zdrowego, świeżego wyglądu- TAK!
Dla wygładzenia i przedłużenia trwałości makijażu- NIE!

Nie dla cery mieszanej

Niestety, u mnie ta baza też się nie sprawdziła.
Posiadam cerę mieszaną, z dosć szybko przetłuszczającą się strefą T.

Plusy:
1. Dość dobrze nawilża przesuszone partie skóry;
2. Łatwo się rozprowadza;
3. Higieniczny aplikator;
4. Ułatwia rozporwadzanie podkładu;
5. Nie zapycha.

Minusy:
1. Nie przedłuża trwałości makijażu;
2. W żadnym stopniu nie wygładza, wnika w zmarszczki, podkreślając je;
3. Tłusta, lepka konsystencja;
4. Nie zwęża porów, odnoszę wrażenie, że nawet je podkreśla;
5. Nie wchłania się do końca, zostawia tłusty film na skórze, przez co szybciej się ona świeci, nawet przy użyciu podkładu matującego i pudru;

Całkiem możliwe, że baza dobrze zachowywać się będzie na cerze suchej, jednak nie polecam jej właścicielkom cery mieszanej, a tym bardziej tłustej.