Elmex, Junior, Pasta do zębów dla dzieci od 6 do 12 lat

Elmex, Junior, Pasta do zębów dla dzieci od 6 do 12 lat

Skuteczna ochrona przed ubytkami w momencie wymiany zębów mlecznych na stałe. Wyjątkowo skuteczna formuła aminofluorku elmex® natychmiast tworzy warstwę ochronną wokół zębów. Dawka fluoru dostosowana do wieku sprawia, że zęby stałe wzmacniają się i są chronione przed próchnicą.
Przyjemny, łagodny smak. Efektywna ochrona przed ubytkami dzięki stosownej do wieku zawartości fluoru (1400 ppm F).

pasty do zębów
pielęgnujące, ochronne, oczyszczające
w tubie

Porządna pasta

Każda mama chce zapewnić dziecku najlepsze produkty do dbania o zdrowie i higienę.
Natrafiłam na zakupach na tę pastę i to był świetny zakup.

Pasta, razem z dokładnym i długim szczotkowaniem, świetnie domywa ząbki, pozostawiając w ustach świeży, ale łagodny zapach. Jej smak jest nie za ostry. Pieni się.
Jest wydajna. Spełnia swoją funkcję.

Syn jest bardzo zadowolony, więc mama również.

Dobre wejście w porządne mycie zębów

Moi dwaj synowie używali tej pasty, więc już nawet nie wiem, ile już zużyliśmy opakowań. Pasta ma przyjemny, łagodny smak, który nie przeszkadza nawet najbardziej wybrednym dzieciom ( ja mam takie). dobrze oczyszcza zęby, nie powoduje podrażnień dziąseł. Myślę, że rzeczywiście dobrze chroni przed próchnicą, ponieważ stan zębów moich dzieci jest naprawdę dobry. Sama też jej kilka razy użyłam i stwierdzam, że to naprawdę dobra pasta.

Elmex junior

Pastę elmex junior kupuję dla moich dzieci od dłuższego czasu. Córka nie ma jeszcze sześciu lat jednakże już ją używa i bardzo ją lubi. Nie jest dla niej zbyt miętowa i ostra. Syn dziewięcioletni od dawna jej używa. Pasta chroni zęby moich dzieci i zapobiega próchnicy. Wizyty kontrolne u dentysty to potwierdzają. Pasta ładnie się pieni. Produkt dobrej jakości. Bardzo jest wydajna.

Nie tylko dla Juniora

Ja juniorem już zdecydowanie nie jestem, ale miewam czasami przemijającą suchość w jamie ustnej. Nie mogę w tym czasie używać żadnej pasty z mentolem, bo tylko potęguje to uczucie suchości. Wtedy z pomocą przychodzi mi właśnie pasta Elmex Junior. Kiedyś używałam produktu elmex homeopatycznego, ale niestety został wycofany z Polski, dlatego jestem skazana na produkty dla dzieci. Pasta ma standardowe opakowanie dla tego typu produktów. Do logo marki dodana jest grafika sugerująca produkt dla dzieci. Pasta jest koloru białego o konsystencji zwykłej pasty do zębów. Smak jest delikatny, powiedziałabym, że lekko waniliowy. Nie jest to jednak przesłodzony, czy owocowy żel jak w przypadku produktów konkurencyjnych. Nie podrażnia, bo nie zawiera mentolu i nadaje się dla alergików uczulonych na mentol. Pasta ma prawie tyle samo aminofluorku, co pasta dla dorosłych, dlatego śmiało można jej używać. Bardzo dobrze czyści zęby, ale jak ktoś lubi to uczucie chłodu i świeżości, to tutaj tego nie uświadczy. Cena jest ok, ale wiadomo, na promce można kupić taniej. Jest to produkt tak samo wydajny, jak pasta dla dorosłych. Polecam wszystkim uczulonym na mentol i oczywiście grupie docelowej, czyli dzieciom.

Na stałe w higienie jamy ustnej

Nie jestem lekarzem ani naukowcem ale uważam że pasta Elmex jest bardzo dobra ponieważ stosuje ją u dziecka od 1 ząbka i do dziś syn nie ma ani jednej dziurki a skończył 9 lat. Oczywiście czyścimy ząbki 2 razy dziennie. Wieczorem zawsze szczoteczka elektryczną sama oczyszczam mu ząbki. Wizyty u dentysty tylko kontrolne. Pani doktor jest zachwycona stanem zębów u dziecka.

Świetna dla starszaków

Często kupuję na promocjach pasty Elmex, zarówno te dla dzieci młodszych jak i dla starszaków.

Pasta ma miętowy smak i bardzo dobrze się pieni.
Ząbki po jej stosowaniu sią błyszczące i bielutkie.
Starszak lubi co prawda mniej miętowe pasty ale i tą nie pogardzi.

Wykorzystała: kilka próbek

Delikatna i skuteczna

Pasta Elmex jest niezwykle delikatna. Świetnie myje zęby i nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku w ustach. Niektóre pasty niestety mają to w zwyczaju, natomiast ta przeciwnie. Jest neutralna, niewyczuwalna.
Nieźle się pieni. Nie podrażnia zębów czy dziąseł. Wystarcza na dość długi czas, bo nie trzeba używać jej zbyt wiele, by efektywnie umyć zęby.
Jedyne zarzuty mam do tubki. Jest ona co prawda solidna i trwała, lecz trudno z niej wydostać resztki produktu i należy rozciąć ją, by pasta się nie zmarnowała. Jak się okazuje, w środku znajduje się jeszcze dużo pasty, która niezabezpieczona może wyschnąć. Poza tym jestem zadowolona i zapewne wrócę do niej nie raz.

Zostanie z nami na dłużej, zdecydowanie!

Mam w domu dwójke maluchów (5-latkę oraz 7-latka, któremu wypadają mleczaki).
Mimo, że córka nie ma jeszcze 6 lat to obydwoje od niedawna korzystają z pasty Elmex Junior.
Produkt ten okazał się świetnym wyborem, dzieciaki uwielbiają po nią sięgać, a codzienny rutuał mycia ząbków jest dzięki niej przyjemny.

Pasta ma fajną , delikatną konsystencję, mleczny kolor, dobrze się pieni i świetnie oczyszcza ząbki i jamę ustną.
Zawiera w składzie odpowiednią do wieku zawartość fluoru (1400 ppm).
Szybko i skutecznie usuwa żółty osad i doskonale chroni ząbki przed próchnicą. Zęby moich dzieci są lśniące i białe. Widać gołym okiem, że ta pasta zapewnia wystarczającą ochronę.
Dla mnie to bardzo ważne , tym bardziej, ze dzieciaki często jedzą owoce, słodyczami również nie pogardzą. Dzięki niej mogę spać spokojnie, że na pewno nic po cichu się nie rozwija.

Dobrze też odświeża.
No i przede wszystkim jej smak odpowiada moim dzieciom. Nie jest mdła, jakaś owocowa , tylko taka typowo miętowa, świeżo-słodka. Bez zbędnych substancji i barwników , czy ulepszaczy w składzie. Dla dzieci idealna.
Twierdzą, że jest lekko ostra, po czym dodają , że taka jest super.

Opakowanie jest super, tubka jest poręczna i łatwo wycisnąć z niej odpowiednią ilość produktu (nawet dzieciom). Dzięki temu, ze jest wąska, bez problemu można wsunąć ją do pojemnika na pastę i szczotki. Można tez postawić ją po prostu na nakrętce.

Cena według mnie jest ok, bo około 12 zł za tubkę (75 ml), a w promocji można dostać nawet o kilka złotych taniej. W naszej łazience na pewno zostanie na dłużej... Już nie chce szukać innej pasty.

Bardzo dobra

Pastę Elmex kupuję dla mojego syna już od wielu lat. Wcześniej była to wersja dla młodszych dzieci. Zużyliśmy już wiele opakowań i na pewno pojawią się kolejne. Na ten moment nie zamierzam nawet wypróbowywać innej pasty. Pasta Elmex Junior jest zamknięta w wygodnej i sztywnej tubce, zakończonej dużą zakrętką. Dzięki czemu można ją postawić. Konsystencja jest w sam raz - pasta łatwo się rozprowadza i trochę się pieni. Śmiem stwierdzić, że pasty Elmex są bardzo skuteczne. Mój siedmiolatek bardzo lubi słodycze a pomimo tego nie ma żadnych ubytków. Ząbki są białe i zdrowe. Pasta jest łatwo dostępna, do kupienia w większości sklepów. Cena jest niewielka, bo około 10 złotych.

Idealna i skuteczna

Ta pasta była u nas stosowana latami przez dwójkę dzieci i byliśmy z niej bardzo zadowoleni. Najpierw starszy syn ją uwielbiał, bo bardzo ładnie schodziły mu żółte osady z herbaty (po 1-2 myciach), potem uwielbiała córka, bo pasta nie ma dziwnych smaków i nie jest ostra.
Do tego pasta jest skuteczna, bo dzięki niej dzieci nie mają żadnych ubytków do dzisiejszego dnia.

Faworyt wśród past dla...czterolatki!

Córka ma niecałe 4 latka, a stosujemy pastę Elmex dedykowaną dla dzieci od 6-go roku życia. Jak do tego doszło? Tak nam zaleciła dentystka. Córka ma mnóstwo białych przebarwień, które mogą przekształcić się w zmiany próchnicowe, więc pasta z większą zawartością fluoru ma uchronić je przed tym przykrym następstwem. Naszym największym problem jest niechętne mycie zębów przez młodą i jakie sceny dantejskie się przy tym dzieją to wiem tylko ja. Ta pasta ratuje nam obecnie ząbki. Długo szukałam odpowiedniej, ale żadna z testowanych dla jej przedziału wiekowego się nie sprawdziła, więc sięgnęłam po Elmex Junior. I całe szczęście...

Pasta znajduje się w tradycyjnej tubce bez udziwnień. Pakowana jest dodatkowo w kartonik. Posiada najlepszy smak dla pasty do zębów-delikatnej mięty. A ja nie lubię innych niż ten smaków. Uważam, że pasta ma smakować jak pasta, a nie jak jedzonko o truskawki).

Pasta jest bardzo wydajna i dobrze się pieni. Jej działanie jest wyśmienite. Zęby są doczyszczone, bielutkie, a oddech bardzo świeży. To najlepsza pasta dla dzieci, którą do tej pory stosowałam. Nie mam jej nic do zarzucenia. Uwielbiam ją:) I córka też!

Kupię ponownie

Pastę Elmex junior kupiłam dla syna . Uważam że jest to jedna z lepszych past dla dzieci, gdyż dobrze chroni zęby przed próchnicą. Smak łagodny i przyjemny. Bardzo duży plus za brak sztucznych dodatków. Polecam