M.A.C., Cream Colour Base (Baza pod podkład/Puder koloryzujący)

M.A.C., Cream Colour Base (Baza pod podkład/Puder koloryzujący)

Pojemność 3,2 g

Uniwersalny produkt do makijażu może być stosowany bezpośrednio na gołą skórę, pod podkład, na podkład lub puder. Można go nakładać palcami, gąbką lub pędzlem. Kolor może być delikatny lub wyrazisty - zależy od sposobu aplikacji.
Kosmetyk bezzapachowy, dostępny w odcieniach: Pearl, Shell, Hash, Luna, Improper Copper, Fabulush, Fawntastic oraz Flaming Fuchsia.
Odcienie Fabulush oraz Improper Cooper nie powinny być stosowane w okolicy oczu! (zalecenie producenta).
Odcień Fawntastic nie powinien być stosowany w okolicy ust! (zalecenie producenta).

prasowany
Krycie
lekkie

średnia

Szczerze mówiąc jestem rozczarowana CCB. Kupiłam ją z myślą o rozświetleniu kości policzkowych zamiast High Beam, który chociaż bardzo dobry miał różową poświatę która mi nie pasowała (mam zimno-ciepły typ urody i wyglądałam trochę różnokolorowo z ciepłą cerą zimnymi oczami i różowym - chłodnym - odcieniem na policzkach :P)
Mam odcień biały, kupiony w MAC w Krk. Za 74zł. Baza jest toporna, gęsta, oblepiająca, ciężko ją rozgrzac w palcach, tworzy placki na skórze. W świetle sztucznym efekt jest niezły, ale w dziennym - bardzo słaby. Nie widac rozswietlenia ale lepką białą maź na skórze, faktura skóry wygląda wizualnie źle, ccb uwypukla nierówności skóry, wygląda ona jak czymś pomazana. Nie da jej się dobrze rozprowadzic bo przy probach roztarcia wałkuje się z podkładem - ma w końcu stałą toporną konsystencję. Nie da się jej nabrac i dobrze nałożyc pędzlem do podkładu ze względu na toprnośc. Do jej powierzchni przyklejają się nieczystości. Jeżeli wpadnie grudka tuszu to zabrudzi kosmetyk i trzeba się namaziac zeby ją usunąc. To tyle. Chyba jednak ściągnę sobie zza gramanicy becca shimmering..

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1/5

dość wszechstronna

Niezbyt przepadam za produktami w kremie, jednakże CCB jest na tyle wszechstronna i uniwersalna, iż wybaczam jej takową konstystencję.
Niektóre z jej zastosowań to:
- jako rozświetlacz na kości policzkowe
- na matową szminkę na środek ust w celu nadania ustom wyglądu glam (to zastosowanie najbardziej mi sie podoba)
- pod łuk brwiowy jako rozświetlacz
- jako baza pod cienie, choć to rozwiązanie nie dla wszystkich.

Lubię ją, jednak nie na tyle, aby dać maximum gwiazdek.

Miodzio-czyli dla mnie bomba!

Drogie Panie- ten kosmetyk mozna uznac za zbedny- ale jesli znajdzie sie w Waszej kosmetyczce to stanie sie kosmetykiem uniwersalnym. Mam odcien Seaside Frost- daje piekna swietlista poswiate. Rozbestwiona nakladalam na rozne partie twarzy: pod luk brwiowy, na usta i na policzki i wyglada to za kazdym razem cudnie. Gwoli wyjasnienia- polozony pod brwi nie zastapi cieni (ktorych i tak nie uzywam,-) tylko rozjasni to miejsce w delikatny sposob, na ustach nie zastapi blyszczyka ale nada subtelna poswiate- ktora sobie bardzo cenie. Jestem zwolenniczka delikatnych makijazy na sobie samej wiec ten efekt jest dla mnie jak znalazl. Nie blyszczy sie tandetnie i jesli chodzi o ten odcien to nie widac nawet w opakowaniu zadnych blyszczacych drobinek. Cokolwiek blyszczacego zostalo do niego dodane jest tak ,,zmielone´´, ze daje perlowo-rozana poswiate a nie blysk. Polecam zapoznac sie chociaz z probkami -to nic nie kosztuje. Aha-nie wiem jak z wydajnoscia ale jest kremowo-ubity( troche mi przypomina konsysten. Pansticka z Max Factora) wiec chyba na dluugo wystarczy.
UWAGA!!! Z typowym dla mnie roztrzepaniem nie zauwazylam notki od producenta- i w niej jest zakaz uzywania tego kosmetyku w okolicach ust. Mysle nakladanie go jako cienia do oczu tez nie jest wskazane- ale tak jak wczesniej pisalam pod luk brwiowy mysle ze bedzie OK. Zmuszona jestem odjac pol gwiazdki.

Używam tego produktu od: Niedawna
Ilość zużytych opakowań: 1-i nie ostatnie

Cudowny kosmetyk :)

Uwielbiam ten kosmetyk jako rozświetlacz! Mam odcień Hush i jest naprawdę genialny. Niestety roluje mi się na powiekach, więc nie mogę używać go jako cienia. Poza tym wszystko jest idealnie! Nie zatyka porów, daje piękny glow i naprawdę ożywia makijaż. Polecam pomimo wysokiej ceny. Jest to wydajny kosmetyk.

Najlepszy!

Mój ulubiony rozświetlacz, choć może i róż/cień/bronzer... W każdej roli sprawdza się idealnie. Mam odcień Shell - na początku myślałam, że nie wtopi się dobrze w skórę i będzie lśnił niczym kula dyskotekowa, myliłam się... Daje delikatny blask, bardzo naturalny, dodaje makijażowi świeżości. Nakładam go na obojczyki, kości policzkowe, skronie i czasem na powieki, jako cień do powiek. Na dodatek jest bardzo wydajny, co ważne przy jego dosyć wysokiej cenie. Jestem nim zachwycona i z chęcią kupię kolejne opakowanie! Jak najbardziej P O L E C A M! :)

geniusz!

kosmetyk do/od wszystkiego. wspaniały rozświetlacz, róż/bronzer, błyszczyk, cień... niesamowity blask, kolor, a przy tym zero jakiegokolwiek obciążenia. używam odcienia Shell i jestem za-chwy-co-na! makijaż wygląda świeżo i chyba naprawdę trzeba by nie spać całą noc, żeby po nałożeniu tego cudeńka źle wyglądać.
sama stosuję ten produkt od niedawna, ale z tego, co wiem, jest nadzwyczaj wydajny i starcza na bardzo długo. dla zainteresowanych ceną: w sklepie M.A.C. w warszawskich Złotych Tarasach (Boże, jak ja nienawidzę tego CH!) kosztował mnie 73 zł. sporo, ale bez tragedii, a poza tym naprawdę nie żałuję żadnej z tych siedemdziesięciu trzech wydanych złotówek. ;-)

Używam tego produktu od: 1 tygodnia

piekny glow

mam hush i pearl. oba uwielbiam, stosuje NA róż jako highlighter, najlepszy jaki moze byc tak naprawdę, ponieważ jest w krenie nie ma widocznych sypiących się drobinek. dają piękny glow, nic innego takiego efektu nie daje. chcesz mieć glow jak z okładki magazynu- kupuj:)swietny produkt.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

Super efekt, ale w ogóle nie jest trawły

Posiadam bazę w odcieniu Hush (Frost) - jest to miodowo-złoty kolor. Uwielbiam ją do używania jako highlighter na policzki oraz łuk brwiowy. Pięknie rozświetla cerę, która wręcz promienieje. Efekt który daje, jest bardzo ładny. Niestety produkt jest bardzo nietrwały. Po 2-3 godzinach w ogóle nie widać go na buzi. Nie pomaga utrwalanie pudrem itd. Nie zatkał moich porów.

Raczej nie polecam, można znaleźć dużo tańsze oraz lepsze rozświetlacze.

Polecam!Używam tego produktu od: kilku miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

świetny gadżet na lato

Idealny kosmetyk jako błyszczyk, nadaje się jako highlighter na powieki czy kości policzkowe. Odcień Luna, który posiadam ciężko dostać, co samo świadczy o popularności tego kosmetyku :) Jest bardzo wydajny, wg mnie najlepiej nakładać go palcem. Świetny kosmetyk na lato - takie 3 w jednym. Do tego tusz do rzęs i podkład i małym nakładem można umalować się w 2 minutki. Jednak cena - 73 zł - może odstraszyć niektóre klientki ;)

Używam tego produktu od:miesiąca