Oral-B, 3D Action Sensi UltraThin, Szczoteczka elektryczna

Oral-B, 3D Action Sensi UltraThin, Szczoteczka elektryczna

Projekt zainspirowany przez profesjonalistów. Szczoteczka Oral-B Professional 500 czyści zęby w technologii 3D (ruchy pulsacyjne, oscylacyjne i rotacyjne), by usuwać do 100% więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna. Delikatnie rozbija i usuwa płytkę nazębną. Jest delikatna dla zębów i dziąseł.

inne

Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 5
  • Łatwość obsługi: 5

Niezastąpiona do codziennej higieny jamy ustnej

Szczoteczkę posiadam od ponad roku i po tak długich testach jestem w stanie stwierdzić że szczoteczka jest naprawdę świetna. Jest to moja pierwsza szczoteczka elektryczna i myślę że jak na pierwszy zakup i początek przygody z elektrycznym szczotkowaniem zębów to jest to strzał w dziesiątkę :)

Szczoteczka to mimo wszystko spory jednorazowy wydatek - też tak myślałam na początku ale teraz wiem że jest to nieporównywalnie lepszy sposób higieny jamy ustnej niż jakakolwiek zwykła szczoteczka do zębów. Warto jednak polować na promocje a takie często pojawiają się w okresie świątecznym. Za dobrą jakość trzeba zapłacić a już po pierwszym użyciu "czuć" różnicę między zwykłą szczoteczką a tym cudem. Zęby są idealnie doczyszczone wręcz wypolerowane i bardzo gładkie - już po pierwszym użyciu zwróciłam na to uwagę. Dodatkowo dzięki tak dokładnemu szczotkowaniu o wiele mniej kamienia osadza się na zębach. W opakowaniu otrzymujemy szczoteczkę, ładowarkę która może również pełnić funkcję podstawki do szczoteczki oraz jedna końcówkę do czyszczenia zębów. Szczoteczka jest uniwersalna i pasują do niej wszystkie końcówki marki Oral-B dzięki czemu możemy dopasować idealną końcówkę do naszych potrzeb. Bateria w szczoteczce wytrzymuje około tygodnia przy 2 - krotnym dziennym użyciu. Szczoteczka jest bardzo łatwa i intuicyjna w obsłudze - na środku widnieje okrągły przycisk on/off i po włączeniu szczoteczka bezproblemowo pracuje. Wbudowany timer ułatwia pracę gdyż odlicza nam 30 sekund po czym delikatnie wibruje - producent zaleca aby ten czas poświęcić na jedną stronę jamy ustnej (1/4 uzębienia np. dolna lewa połowa jamy ustnej itd.) co w konsekwencji daje nam 2 minuty dokładnego szczotkowania zębów. Dodatkowo dzięki timerowi jesteśmy w stanie kontrolować czas z jakim czyścimy dana partie jamy ustnej bo na każdą partie mamy wyliczone 30 sekund - cała jama ustna będzie równomiernie dobrze oczyszczona. Na szczoteczce w dolnej części widnieją dwie "diody" sygnalizujące poziom baterii i ładowanie. Kiedy bateria wymaga ponownego naładowania jedna z kontrolek zaczyna mrugać na czerwono, ale nie oznacza to że szczoteczka jest rozładowana w pełni gdyż jest możliwość kilkukrotnego użycia szczoteczki z już murgajaca kontrolka od baterii. Nie polecałabym tego jednak robić tylko od razu po zapaleniu się kontrolki podłączyć szczoteczkę do ładowania aby nie uszkodzić baterii i żeby posłużyła nam jak najdłużej. Druga kontrolka natomiast sygnalizuje ładowanie szczoteczki i zapala się kiedy podłączymy ją z ładowarką. Czas pełnego ładowania szczoteczki jest bardzo długi, wg producenta może nawet trwać 24h ja jednak z reguły zostawiam szczoteczkę na całą noc podłączona do ładowarki i następnego dnia po porannym użyciu ponownie podłączam na kilka godzin. Taki sposób u mnie sprawdza się świetnie już od dłuższego czasu a szczoteczka nie straciła na jakości użytkowania jeśli chodzi o baterie. Sam design szczoteczki jest bardzo ładny, schludny i higieniczny - szczoteczka jest wąska, smukła w biało niebieskich (błękitnych) kolorach. Wygodnie trzyma się ją w dłoni, jest dobrze wywarzona mimo iż swoje waży - na pewno pierwsze użycia będą trudne w przyzwyczajeniu dla osób które dotąd miały zwykle manualne szczoteczki ale po kilku dniach spokojnie można się przyzwyczaić. Szczoteczka jest idealna zarówno do użytku codziennego jak również w podróży jest mała i nie zajmuje dużo miejsca. Minusem jest to że musimy dokupić do niej opakowanie podróżne - ja swoje zamówiłam przez internet (opakowanie mieści szczoteczkę i 2 końcówki). Dodam jeszcze że szczoteczka może być używana przez całą rodzinę ze względu na wymienne końcówki. Wystarczy aby każdy z domowników posiadał swoją końcówkę i pamiętał o dezynfekcji urządzenia po użyciu, jednak przy takim użytkowaniu przez całą rodzinę szczoteczka będzie musiała być częściej ładowana. Osobiście tego nie stosuje w swoim domu gdyż mój mężczyzna ma swoją szczoteczkę elektryczna ale wiem że są dostępne nawet takie stojaczki na kilka końcówek :) dodam jeszcze że szczoteczkę zakupiłam w Rossmannie ale czasem bardziej opłaca się zamówić z internetu ze sklepów RTV AGD bo często są na promocjach.

Podsumowując, zakup szczoteczki elektrycznej okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Myślę że ten model jest idealny do pierwszego obcowania z tego typu sprzętem :p Po tak długim czasie stosowania moja szczoteczka nadal wygląda dobrze jak nowa, świetnie działa i mam nadzieję że jeszcze na długo mi posłuży. Komfort oczyszczania ta szczoteczką jest nieporównywalnie lepszy od szczotkowania manualnego, jestem święcie przekonana że żadna manualna szczoteczka nie jest w stanie tak idealnie oczyścić zębów i jamy ustnej. Dodatkowo można dowolnie wybierać końcówki do szczoteczki a ich modelów i funkcji jest naprawdę sporo co gwarantuje nam dostosowanie szczoteczki idealnie do naszych indywidualnych potrzeb. Wiadomo że jest to spory wydatek jak na szczoteczkę ale gwarantuje że jeśli już ktoś kupi tą szczoteczkę to już nigdy nie wróci do tradycyjnego szczotkowania manualnego. Tak było w moim przypadku i śmiało mogę stwierdzić że nie wyobrażam sobie pielęgnacji i higieny jamy ustnej innym urządzeniem niż szczoteczka elektryczna. Polecam :)

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 5
  • Łatwość obsługi: 5

Uwielbiam

Szczoteczkę 3D Action Sensi UltraThin od Oral-B otrzymałam prawie dwa lata temu jako prezent na święta. O nową szczoteczkę elektryczną sama poprosiłam, więc bardzo ucieszyłam się z prezentu.

Opakowanie zawiera szczoteczkę wraz z jedną końcówką wymienną oraz podstawkę, która pełni też funkcję ładowarki. Szczoteczka ma ładne biało niebieskie kolory i bardzo ładnie się prezentuje.
Posiada wbudowany czasomierz, który odmierza każde 30 sekund, które powinniśmy przeznaczyć na mycie kolejnych obszarów jamy ustnej.
Producent informuje, że bateria wystarcza na 7 dni codziennego, dwurazowego stosowania i faktycznie tak jest ponieważ swoją ładuję co 6/7 dni. Szczoteczka posiada wskaźnik poziomu naładowania, który zaczyna świecić na czerwono gdy szczoteczka powoli się rozładowuje (ale daje radę pociągnąć jeszcze jakieś 2 dni jak jest nowa, moja prawie dwuletnia wtedy zaraz pada) oraz miga na zielono gdy się ładuje aż w końcu przestaje się całkowicie świecić gdy jest w pełni naładowana. Czas ładowania jest jednak bardzo długi i zajmuje około 24 godzin.

Sama szczoteczka jest bardzo delikatna, ale precyzyjna. Doskonale oczyszcza dziąsła i zęby nie powodując krwawienia. Moim zdaniem całkowicie spełnia swoje zadanie i chętnie kupiłabym ją dla kogoś czy też nawet dla siebie.
W opakowaniu znajduję się tylko jedna wymienna końcówka, którą powinniśmy wymieniać co 3 miesiące. Sprawdziła mi się na tyle dobrze, że tylko takie końcówki właśnie z serii Sensi UltraThin do szczoteczki dokupywałam, więc trudno mi powiedzieć czy inne końcówki będą pasować.

Sama szczoteczka po po prawie dwóch latach używania wciąż sprawuje się świetnie, chociaż zdarza jej się zacinać po zmoczeniu wodą (jestem z tych osób które najpierw muszą zmoczyć końcówkę szczoteczki przed nałożeniem pasy), ale po strzepnięciu wody powraca do dobrego stanu.
Bateria nieco się zużyła i jak już pisałam wcześniej obecnie gdy szczoteczka się rozładowuje od razu zwalnia i zaczyna się świecić na czerwono, więc trzeba ją od razu podłączyć, ale zaczęło się to dziać dopiero niedawno, mniej więcej po 1,5 roku używania.