The Ordinary, Direct Acids, Lactic Acid 10% + HA (Peeling z 10% kwasem mlekowym i kwasem hialuronowym)

Peeling kwasowy, który oczyści i dogłębnie nawilży skórę. Kwas mlekowy należny do alfa-hydroksykwasów i jest jednym z głównych składników NMF (naturalnego czynnika nawilżającego). Zastosowany w stężeniu między 1-10%  wykazuje działanie nawilżające. Działanie to jest dodatkowo wspomagane przez kwas hialuronowy, dzięki czemu zwiększa się także elastyczność skóry. Obok nawilżających i złuszczających funkcji, kwas mlekowy wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwstarzeniowe i pełni rolę regulatora pH. Kosmetyk ma pH wahające się między 3,6 a 3,8.  Nie zawiera alkoholu, silikonów i olejów. Jest wegański, a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

wygładzające, przeciwzmarszczkowe, rozświetlające, oczyszczające, nawilżające
oil – free / nietłusta, bez parabenów, bez alkoholu, bezzapachowa
w buteleczce
pozostałe
dojrzała, sucha, mieszana, normalna

Świetny wygładzacz

Pierwszy raz zdecydowałam się na nałożenie kwasu na twarz, więc wybrałam tę bezpieczną opcję. Obawiałam się reakcji mojej skory która potrafi się wysypać i zaczerwieniać po nawet w pełni naturalnych kosmetykach, ale tu nic takiego się nie stało:) bo nałożeniu na noc skóra rano jest pięknie wygładzona i niedoskonałości są zdecydowanie mniej widoczne. Duży plus za cenę i proste opakowanie. Jest to prosty, mądry produkt, który robi dokładnie to co ma robić. Polecam! Dla mnie kosmetyczne odkrycie:)

pozytywne zaskoczenie

Posiadam cerę mieszaną z tendencją do nawrotów trądziku różowatego.

Produkt w wygodnym szklanym opakowaniu z pipetką.

Do produktu podeszłam sceptycznie, obawiałam się, że podrażni bardzo moją cerę. ...i tu się zaskoczyłam. Produkt używałam głównie na noc, około 3/4 pipetki na okolice twarzy i szyi na oczyszczoną cerę. Następnie na serum ulubiony krem nawilżający. Rano moja cera była zawsze gładka, nawilżona i promienista. Wszystkie niedoskonałości, które pojawiły się w ciągu dnia były zredukowane lub całkowicie niewidoczne. Nie wystąpiło żadne ściągnięcie czy przesuszenie, którego się obawiałam.

Stosowałam go również solo na noc i również świetnie sobie radził. Tylko to uczucie wchłonięcia produktu przez cerę i lekkie ściągnięcie, nie jest dla mnie komfortowe, dlatego zazwyczaj jeszcze sięgam po dodatkowe nawilżenie.

Fajny, łagodny peeling kwasowy

Ale wymaga wytrwałości w stosowaniu :) Dla osób, które szukają efektów natychmiastowych polecam peeling z The Body Shop - Drops of Youth, z innej mojej recenzji.

Natomiast to, przy systematycznym i długim stosowaniu zmienia strukturę skóry - staje się wygładzona i przyjemna w dotyku. Działa delikatnie, czasami tylko lekko szczypie, chociaż nigdy nie miałam przez niego zaczerwień.

Od tego produktu warto rozpocząć przygodę z kwasami

produkt przeznaczony do skóry dojrzałej, ze zmarszczkami, odwodnionej i pozbawionej blasku - czyli mojej :)

Trochę miałam obawę przed wysokim stężeniem kwasu mlekowego, gdyż jest to składnik, który może podrażniać - ale w tym produkcie zachowane proporcje sprawiają, że jego używanie jest w 100% bezpieczne. Przed nałożeniem produktu zrobiłam najpierw test nadgarstkowy dla pewności - buzia to jednak buzia.

Zaczęłam go stosować późną jesienią, nakładam go na oczyszczoną i stonizowaną twarz na całą noc, nie zapominając przy tym o okolicy szyi.

Jestem bardzo zadowolona z efektu,gdyż po przebudzeniu moja skóra jest wyraźniej napięta i nawilżona. Przy regularnym stosowaniu poprawiła się elastyczność i wygładzenie.
Produkt ma również funkcję złuszczającą dzięki niemu pozbyłam się drobnych zaskórniaków, a przy regularnym stosowaniu - 2 razy w tygodniu pory stały się mniej widoczne.

Uważam, że każda z nas powinna mieć u siebie ten kosmetyk - płyną z niego same dobrodziejstwa.
Kwas mlekowy ma również właściwości antybakteryjne i pełni rolę regulatora pH. Kosmetyk ma pH wahające się między 3,6 a 3,8.

Dla osób z mocno wrażliwą skórą - produkt jest również dostępny w stężeniu 5%

Marka The Ordinary zdobyła moje zaufanie: Nie zawiera alkoholu, silikonów i olejów.
Do tego peeling jest wegański, a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Dla mnie bomba

Po prostu cud miód. Nakładam wieczorem na oczyszczoną sucha buzie ba ok 20 min. Potem zmywam woda i tonik. Krem i do łóżeczka. Rano twarz rozjaśniona, napięta
Kocham ten peeling kwasowy.