Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Rimmel, Stay Matte Foundation (Podkład matujący) (stara wersja)

Podkład o nowej generacji zawierający naturalne składniki.
Bawełna - długotrwale i skutecznie kontroluje błyszczenie się skóry, eliminując nadmiar sebum.
Rumianek - koi wszelkie podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.
Ogórek - delikatnie odświeża i pomaga zachować czystość porów.
Unikalny kompleks Natural Shine Control gwarantuje 12 - godzinny efekt matowego wykończenia i naturalny wygląd cery.
Idealny do cery wrażliwej i skłonnej do alergii - nie zawiera tłuszczu, substancji zapachowych, talku ani parabenów.

Skład: Aqua/Water/Eau, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Butylene Glycol, Mica, Cetearyl Alcohol, Isostearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Polysorbate 60, Polymethyl Methacrylate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Galactoarabinan, Kaolin, Xanthan Gum, Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Zinc Oxide, Sodium Pca, Disodium Edta, Sorbic Acid, Gossypium Herbaceum (Cotton) Powder, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, [May Contain/Peut Contenir/+/- : Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499)]. (15.01.2012)

Cena: 23zł / 30ml
/m/

Nie dla mnie

Używałam koloru 103 True Ivory.

Kupiłam podkład w promocji, kosztował około 10 zł. Niestety to kosmetyk nie dla mnie. Nie zakrywa niedoskonałości i przebarwień. Tworzy smugi, które ciężko rozsmarować. Twarz po nałożeniu tego kosmetyku strasznie się świeci. Nie mam nic na jego obronę.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

dziwny...

Podkład kupiłam skuszona jego promocyjną ceną, związaną z wycofywaniem z rynku - 9,99. Wybrałam najjaśniejszy odcień.

Moja cera jest cerą mieszaną, która dość szybko się przetłuszcza i wymaga podkładów matujących. Stay matte przetestowałam na dwa sposoby, z czego jeden przeważa na jego korzyść, a drugi wręcz przeciwnie.

Na początku próbowałam nakładać go solo - ta metoda jednak okazała się być klapą. Podkład był mega tępy w konsystencji, szybko zastygał, tworzył smugi, których nie byłam w stanie równomiernie rozetrzeć na twarzy.

Postanowiłam więc mieszać go z kremem BB Under Twenty. I tu strzał w dziesiątkę! Mieszanka ta 50:50 dawała spektakularny efekt. Podkład nie był widoczny na twarzy, krył moje niedoskonałości i przebarwienia. Nie podkreślał suchych skórek, ładnie nawilżał, a przy okazji efekt matowej skóry był zachowany na długo.
To tylko sprawiło, że wykończyłam w duecie oba produkty i byłam z tego połączenia niezmiernie zadowolona.

Polecam jak najbardziej.
Dawno żaden drogeryjny podkład nie wywarł na mnie tak dobrego wrażenia. Myślę, że produkt ten zostanie ze mną na dłużej. Jakość zdecydowanie idzie w parze z niską ceną. Podkład świetnie się rozprowadza nie ciemnieje po jakimś czasie. Nawet pod koniec dnia skóra wygląda świeżo.

BRAWO RIMMEl :)

Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Do niczego.

To będzie jedna z moich najkrótszych recenzji. A może nawet najkrótsza.

Sprawa jest prosta: podkład jest do niczego.
Na twarzy się nakłada i ściera jednocześnie (sic!)
Natomiast, żeby nie było, świeci się niemiłosiernie.
Tworzy płaty i ciemnieje.

"Podkład" - potwór.

Po kilku tygodniach wyrzuciłam. Nawet nie miałam sumienia go komuś oddać...

Używam tego produktu od: męczarnia trwała kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno nieskończone

Nie bardzo.

Plusy:
-dostępność
-odcień pasuje do mojej cery
-dobrze się rozprowadza

Minusy:
-cena, a jakość, kompletnie nie idzie w parze
-po pewnym czasie wyglądałam jak żarówka
-uwydatnia suche skórki
-nie redukuje zaczerwień
-nie kryje dokładnie
-nie utrzymuje się 12 h jak zapewnia producent
-opakowanie

U mnie się nie sprawdził, szukam czegoś co pomoże mi ukryć niedoskonałości i blizny. W kosmetyczce mam jeszcze jakieś resztki, moja mama go używa i jest z niego zadowolona.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: cztery

nie jestem zadowolona

Kupiłam ten podkład b był w promocji i na tym kończą się plusy. Nie podoba mi się konsystencja. Jest rzadki, jak rozprowadzam na twarzy to wydaje się tępy i pozostawia nieładną warstwę na cerze, jakbym nałożyła go bardzo dużo. Do tego nie kryje tak jakbym tego chciała i mam wrażenie, że eksponuje niedoskonałości. Gwiazdka za wydajność i trwałość. Mam go rok, a końca nie widać do tego długo utrzymuje się na skórze. Po zmyciu mam wrażenie, że cera jest mocno tłusta. Nie polecam.

Broń Boże...

Zacznę od tego, że ma on za zadanie matowic skórę a kompletnie tego nie robi, więc nie wiem dlaczego producent pisze na opakowaniu "podkład matujący".
Po drugie w małym stopniu kryje. Ma dziwną konsystencje. Dostaje ode mnie jedną gwiazdkę jedynie za skład i niską cenę.

Używam tego produktu od: zakupiłam go kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: jedno nieskończone

Średniak

Na początku nie był aż tak zły,jednak w trakcie jego używania moja cera stała się przesuszona.

plusy:
+cena (10 zł w promocji)
+kolor (u mnie nie ciemnieje)
+wydajność
+nie zapycha

minusy:
-krycie (baardzo słabe)
-konsystencja (za rzadki)
-bardzo podkreśla suche skórki

Nie polecam

Kupiłam skuszona cena i żałuję!
- nie matuje, skóra zaraz po nałożeniu się świeci
- szczypie w oczy, ma nieprzyjemny zapach
- zmienia kolor po nałożeniu na twarz
- szybko ściera się z twarzy, po godzinie już go nie ma
Jedyny plus to fajna konsystencja, łatwo się go rozprowadza.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nie skończyłam jednego

taki se

Testując wszystkie podkłady jakie mi w ręce wpadną oczywistym było, ze prędzej czy później trafię na stay matte.
Kupiłam wersję ciut ciemniejszą, letnią, gdy mam opaloną skórę. I całe szczęście bo mogłam oddać go mamie. Gdybym kupiła swojego bladziocha, jak zwykle to nie miałabym co z nim zrobić, a wyrzucać nie lubię.
Ogólnie jest to produkt dla osób mniej wymagających. Nie matuje! i krótko się trzyma.
Efekt po nałożeniu zły nie jest ale można dołożyć do pięciu złotych i kupić coś o wiele lepszego.
Jak dla mnie zdecydowanie za słaby.

bardzo dobry!

bardzo dobry podklad.! nie zauważyłam wysuszenia, może dlatego że zawsze stosuję krem. kolor ( 100) idealny, mam cerę bardzo bladą i ten odcień bardzo mi pasował. szkoda że wycofali te podkłady, a obawiam się że nowa wersja może nie dać rady.
cena regularna jest wygórowana ale w promocji można dostać go za 12 zł.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

Bardzo słaby

Nie matuje.
Niezbyt kryje.
Zmienia kolor.
Nietrwały.
Brzydko wygląda.

Tani? Co z tego, jak beznadziejny. Można kupić taniej mniej beznadziejny bez promocji. ;)

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: połowa jednego