Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Preparat hamuje utratę mocznika ze skóry. Uzupełnia w skórze substancje fizjologiczne. Zawiera fotostabilne filtry UVB: 15/ UVB: 7.
Substancje aktywne:
- Hydrasalinol - unikalna substancja, umożliwiającą dostarczanie mocznika do głębszych warstw skóry i zapobiegającą jego przeznaskórkowej utracie (TEUL).
- Kompleks NMF (Natural Moisturising Factor) - w jego skład wchodzi mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego (PCA Na) i kwas mlekowy. Wiąże wodę w skórze oraz skutecznie zabezpiecza przed jej nadmierną utratą przez naskórek.
- Ceramidy roślinne - pozyskiwane z ziaren ryżu. Odbudowują struktury lipidowe. Zawierają kwas linolenowy (NNKT), charakterystyczny dla naturalnie obecnych w ludzkiej skórze ceramidów typu I. Wzmacniają przyleganie komórek, dzięki czemu skutecznie zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody (TEWL).
- Olej z awokado - chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy warstwy rogowej naskórka.
- Hialuronian sodu - wiąże wodę w skórze oraz ogranicza jej przeznaskórkową utratę.
- Mocznik - wiąże wodę w głębszych warstwach naskórka oraz reguluje proces jego rogowacenia.
- Fotostabilne filtry UVB: SPF 15 / UVA: 7 skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.
- Woda termalna z Iwonicza-Zdroju - koi i łagodzi podrażnienia

Dośc dobry ale pod koniec uczula

+ bardzo dobrze nawilża, jest zdecydowanie dla suchej skóry, od żadnego kremu nie oczekuję, że będzie matowił cerę, bo mam suchą i potrzebuję bogatych kremów, więc to normalne, że trzeba przypudrować
+ ma filtr "na miasto", podczas wielkiego słońca używam filtra 50+
+ po pewnym czasie skóra jest naprawdę dobrze nawilżona, ale też trochę uzależniona od kremu
+ bardzo dobry skład z mocznikiem
+ wygodna tubka, lepiej mieści się w kosmetyczce niż słoiczek
+ dodatek wody termalnej
+ kosmetyk apteczny

Edycja:

Dostałam niesamowitego uczulenia pod koniec opakowania, kremu jest za dużo, 75 ml zużywa się przez pół roku i moja skóra zwariowała. Chodziłam po dermatologach, myślałam że mam AZS a wystarczyło odstawić to świństwo.

- mnie osobiście bardzo nie pasuje mdły zapach
Ilość zużytych opakowań:pół

dobry produkt

Dobry krem nawilżający. Niestety pozostawia tłusty film na twarzy. Ostatnio smaruję nim jedynie okolice oczu i szyję (z racji tego, że stosuję żele przepisane przez dermatologa) i świetnie się tam spisuje.
Nie zapycha, a to dla mnie bardzo ważne (skóra trądzikowa).
Bardziej podobał mi się jednak intensywnie nawilżający krem Iwostin z faktorem 20.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Polecam!

Odkąd jestem w ciąży zaczęłam mieć bardzo wrażliwą skórę skorą do podrażnień i musiałam zmienić wszystkie kosmetyki (od szamponu po balsam) – skóra mojej twarzy akceptuje tylko ten krem czyli Iwostin z ceramidami.

Krem pięknie nawilża i wygładza skórę, nie zatyka porów. Idealny pod makijaż.
Jednak podkład nałożony na ten krem trzeba zmatowić pudrem, dopiero wtedy nie ma mowy o żadnym błyszczeniu a i makijaż lepiej się trzyma.

Krem nie powoduje podrażnień, likwiduje „suche skórki” na skrzydełkach nosa – po jego zastosowaniu przez wiele godzin mam poczucie sprężystej i nawilżonej skóry.

Zapach jest bardzo delikatny, chociaż wolałabym żeby w ogóle go nie było, co dałoby mi poczucie, że krem jest jeszcze bardziej hipoalergiczny.

Konsystencja lekkiego kremu; opakowanie bardzo wydajne.
Wysokiej jakości alternatywna dla Vichy czy Avene.

Dzięki niemu sięgnęłam po inne kosmetyki tej marki.
Polecam !

polecam!

moim zdaniem najlepszy krem nawilżający jaki miałam. Mam cerę baaardzo problemową,wszystko mnie zapychało i godzinę po nałożeniu kremu błyszczałam jak bombka.testowałam wszystko od dax cosmetics po la roche posay. i już do nich nie wrócę,bo mam iwostin.świetnie się wchłania i rewelacyjnie nawilża,nie podrażnia, nie zapycha,ma genialną konsystencję i miły zapach,oraz dużą pojemność.i nic mi po nim nie wyskakuje! polecam

Używam tego produktu od:3 miesiące
Ilość zużytych opakowań:1/2

mam mieszane odczucia

zacznę może od plusów
krem ładnie pachnie, dobrze się rozprowadza, skóra jest napięta i dobrze nawilżona, niestety okropnie się błyszczy.. nigdy nie miałam problemów z cerą, a od jakiegoś czasu robią mi się grudki, krostki i zaskórniki. Podejrzewam, że właśnie ten krem to spowodował.. Szkoda, bo gdyby nie ten nieprzyjemny fakt z chęcią bym go używała.

Używam tego produktu od:miesiąca