Herbal Essences, Golden Raspberry & Mint Essences Daily Detox Clean Shampoo (Szampon do włosów)

Odświeżająca formuła szamponu dla promiennych, zrównoważonych i czystych włosów. Delikatny do codziennego użytku. Szampon jest wolny od silikonów i ma zbilansowane pH. Szampon Daily Detox jest bezpieczny dla włosów farbowanych.

Skóra głowy
problemowa, normalna, sucha i wrażliwa
do włosów farbowanych, do włosów bez objętości, do włosów kręconych, do włosów suchych i zniszczonych
oczyszczające
bez SLS i SLES, bez silikonów, hipoalergiczna, bez parabenów

Bardzo mocno oczyszcza włosy, przy codziennym stosowaniu może niestety je przesuszać

Szampon dedykowany jest do każdego typu włosów - ja posiadam włosy normalne z tendencją do przetłuszczania się. Stąd też szukałam czegoś dobrze oczyszczającego. Na opakowaniu znajdujemy napis "daily clen detox" i informację że szampon pozbawiony jest silikonów. Faktycznie dla włosów jest to pewnego rodzaju detox bo produkt ten naprawdę dobrze oczyszcza skórę głowy jak również włosy. Po umyciu włosy są wręcz odtłuszczone i matowe. Mimo iż moje włosy mają tendencję do przetłuszczania to nie stosowałam tego szamponu codziennie gdyż przy codziennym, regularnym stosowaniu zaobserwowałam przesuszanie włosów. Producent poleca go do każdego rodzaju włosów - osobiście nie polecałabym go do włosów suchych bo jeszcze bardziej je przesuszy.

Szampon ma dobrej jakości opakowanie które jest praktyczne w użytkowaniu. Opakowanie wykonane jest z przezroczystego plastiku dzięki czemu widzimy zużycie produktu. Szampon ma średnio gęstą konsystencję i bardzo przyjemny świeży zapach. Produkt jest bezbarwny a w kontakcie z wodą naprawdę dobrze się pieni, dzięki czemu jest naprawdę wydajny. Włosy po umyciu jak już wcześniej wspomniałam są mocno oczyszczone i odtłuszczone, mimo to nie ma problemu z ich rozczesaniem a zapach szamponu utrzymuje się na włosach przez kilka godzin. Dodam jeszcze że szampon zakupiłam w Biedronce - jest łatwo dostępny i korzystny cenowo.

Podsumowując szampon jest dobry produktem który dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy. Mimo to nie polecam go do włosów suchych bo przy regularnym stosowaniu ma tendencję do przesuszania. Doskonale sprawdzi się do oczyszczenia włosów po różnego rodzaju stylizacjach z wykorzystaniem lakierów utrwalających - doskonale usuwa tego typu produkty z włosów. Warto jednak połączyć ten szampon z dobrą odżywką aby zapobiegać ewentualnemu przesuszaniu.

niedrażniący

Mocno oczyszczajacy szampon z sls, który nie podrażnia mojej wrażliwej skóry. Stosuję raz w tygodniu, zamiennie z łagodniejszym. Zapach delikatny, miętowy. Pieni się bardzo mocno, wystarczy nałożyć na prawdę niewielką ilość. Konsystencja bardzo fajna, jakby żelowa, nie spływa z dłoni.

W porządku

Szukałam ostatnio jakiegoś nowego szamponu i odżywki i natrafiłam na ten. Ja zawsze kupuję produkty seriami, czyli kupując szampon dokupuję od razu odżywkę, żeby seria miała szansę lepiej zadziałać.
Wizualnie opakowanie kojarzy mi się z cytrynami i trawą, ja nie lubię zapachj trawy cytrynowej ale na szczęście tutaj nie mamy takiego zapachu, jest złota malina (cokolwiek to jest) i mięta. I faktycznie podczas mycia czuć miętę i coś jeszcze, coś owockowego, ale nie powiedziałabym, że jest to malina. Całość jednak pachnie bardzo ładnie.
Szampon jest przezroczysty i ma konsystencję żelkową. Nakrętka typowa dla Herbala, czyli wciskamy z jednej strony i druga strona się otwiera, żebyśmy mogli wydostać produkt. Piankę, jaką on tworzy na włosach oceniam na bardzo dobrą, ja lubię dużo pianki :D
Po spłukaniu szamponu mam jednak wrażenie wysuszenia włosów, jakby wszystko było z nich zdarte. I niby takie uczucie chcę i to jest szampon oczyszczający, ale włosy są suche na tyle, że nie wyobrażam sobie tego tak zostawić bez odżywki, a inna kwestia jest taka, że niektóre szampony też myją włosy, ale nie pozostawiają ich aż tak suchych. Także odżywka przy nim to jest konieczność, szczególnie jak ma się włosy do pasa, jak ja.
Jeśli chodzi o rozczesywanie to myślę, że zajęłoby mi to wieczność, gdybym nie użyła odżywki.
Zapach na włosach utrzymuje sie cały dzień, nawet przypadkowe osoby które przechodzą obok mówią, że włosy ładnie pachną. Są też odświeżone, niestety odświeżenie nie trzyma się super długo, już następnego dnia rano muszę włosy znowu umyć. Nie wydaje mi się jednak, żeby to była wina szamponu, tylko mojego przyzwyczajenia włosów do codziennego mycia.
Przyznam jednak, że jeśli chodzi o szampony Herbal, to wciąż mój ulubieńcem pod względem zapachu jest ten różowy (chociaz nie dedykowany do moich włosów), a zapach tego jest przyjemny, ale nie jakiś powalający. Niemniej wydaje mi się, że kupiłabym go ponownie.