Pollena-Malwa, Szampon do włosów normalnych i ze skłonnością do przetłuszczania się oraz łupieżu `Czarna rzepa`

Naturalny ekstrakt z czarnej rzepy, bogaty w witaminy i mikroelementy wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega przetłuszczaniu się, charakterystycznemu dla łupieżu. Włosy odzyskują zdrowy wygląd i połysk.

średniaczek

Cena i dostępność: drogerie ,coś koło 3 zł.
Pojemność i wydajność:300 ml ,mało wydajny.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Peg-75 Lanolin, Brassica Rapa Extract, Sodium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone.
Moja opinia:
Nie powoduje u mnie łupieżu, ani podrażnienia, ale nie stosowałabym go w codziennej pielęgnacji ze względu na SLS- raz na tydzień sprawdza się idealnie. Ładnie zmywa oleje.Ma dość rzadką konsystencję,ale nie wylewa się z dłoni.Szampon nie zawiera silikonów.Jak na czarną rzepę,to nie ma aż tak śmierdzącego zapachu.Nie wpłyną jakoś super na moje włosy,ale też nie zrobił im krzywdy.Jedyną jego wadą jest to,że słabo się pieni.

Jeśli szukacie po prostu zwykłego szamponu do oczyszczenia włosów,to ten nada się idealnie :)

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Szampon o prostym składzie, idealny do oczyszczania

Bardzo fajny i tani oczyszczacz do włosów. Stosuję 1 raz w tygodniu i moje włosy są fajnie oczyszczone z sylikonów. Nie plącze mocno włosów i nie są one tak szorstkie, jak w przypadku np. babydreama. Pachnie specyficznie, faktycznie rzepowo;) Szampon jest bardzo tani i dość wydajny (mam suchą skórę głowy). Nie powoduje u mnie łupieżu, ani podrażnienia, ale nie stosowałabym go w codziennej pielęgnacji- raz na tydzień sprawdza się idealnie. Ładnie zmywa oleje. Po jego użyciu nakładam na włosy głęboko nawilżającą maseczkę, bez niej szampon robi z włosów lekkie sianko.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 4 pełne i 5 w trakcie

Bardzo dobry oczyszczacz

Szamponu używam naprzemiennie z szamponem pokrzywowym z Evy.
-jest bardzo tani
-wydajność jest kiepska
-porządnie oczyszcza
-nie plącze masakrycznie włosów
-niezbędny w łazience
-zapach na początku mnie denerwował, z czasem pokochałam zapachy ziół i innych dziwactw więc jest ok

Używam tego produktu od: około dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Dobry!

Potrzebowałam szamponu bez silikonów i wybór padł na ten z powodu ceny i dostępności w Rossmannie.

Plusy:
klarowna konsystencja
pieni się wystarczająco dobrze
bardzo dobrze oczyszcza, zmywa oleje
tani
prosty skład bez silikonów
włosy są po nim sypkie

Minusy:
zapach rzepy (ale cóż zrobić)
trochę plącze włosy (tego można się spodziewać)

Szamponu używam do oczyszczania włosów dwa razy w tygodniu (w pozostałe dni myję łagodniejszym). Spełnia swoje zadanie doskonale. Jeżeli chodzi o wypadnie to różnicy nie zauważyłam, ale też nie mam z tym dużego problemu, poza tym pewnie za krótko używam.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno niecałe

Świetny szampon

Kupiłam ten szampon podczas większych zakupów na stronie Polleny i tak jak pozostałe ich kosmetyki, wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie.Obietnice producenta z etykiety w moim przypadku się sprawdziły- włosy są puszyste, dłużej świeże, świetnie oczyszczone. Jest to jeden z ulubionych szamponów- na pewno do niego jeszcze nieraz wrócę.

Zdecydowanie polecam, zwłaszcza do włosów przetłuszczających się

Super produkt. Długo szukałam idealnego szamponu, dzięki któremu moje włosy nie będą tłuste po 8 h... W końcu postanowiłam kupic szmpon o prostym składzie i to był bardzo dobry wybór- nie obciaza włosów, w ogóle nie plącze w moim przypadku (ale zdaję sobie sprawę, że to zależy od struktury włosa i niekażdemu będzie pasowac) - wręcz przeciwnie włosy po umyciu są miękkie i dokładnie odświeżone. Dłużej zostają czyste w porównaniu do szamponów w pięknych kolorowych opakowaniach... Do tego ta cena... Polecam!Napewno warto przetestowac.

Kosmetyczna tragedia...

Kosmetyczna tragedia. Wrażenia zmysłowo estetyczne po skończeniu butelki oceniam na 1. To jest Giga plątacz delikatnych włosów!
Szampon prawie w ogóle się nie pieni, przynajmniej nie za pierwszym razem, jest bardzo tępy i strasznie niewydajny! Trzeba się naprawdę wysilić aby go spienić i strasznie cackać się aby nie splątać włosów, które i tak już są splątane. Odpada więc szybkie mycie - tutaj trzeba naprawdę się wysilić aby porządnie wymyć skalp (to mój największy problem), z włosami idzie łatwiej. Tracenie 10 minut na umycie włosów do ramion w XXI wieku... :/

Wrażenia kosmetyczne oceniam równie nisko, gdyż szampon jest bezzapachowy i pozostawia włosy świeże przez 2 dni, przez dwa następne są lekko tłuste ale nie w zbitych strąkach. Jest bardzo tani, w O-szo-łon dałam za niego równiutkie 2,70 zł (choć przy takiej wydajności to wcale nie oszczędność). Włosy są mocniejsze, jest ich jakoby więcej, zauważyłam mnóstwo "baby hair". I tylko i wyłącznie za tę właściwość dostaje gwiazdkę.

Najbardziej lubiłam go w połowie butelki. Teraz po zużyciu całej znacznie mniej, podobnie jak i przy pierwszym użyciu. Nigdy więcej go nie kupię. Wysuszył mi włosy i skórę głowy - zauważyłam to dopiero po skończeniu szamponu i powrocie do tego, który służy mi najbardziej (Schauma q10). Najgorsze jest to, że przesuszył mi również końcówki, mimo iż co drugie mycie używałam odżywki.

Używałam go przez 6 tygodni, ale chorowałam przez ten czas, niewiele wychodząc z domu więc nie musiałam mieć czystych włosów każdego dnia. Myślę, że używany co 2 dzień wystarczy nie więcej niż na 4 tygodnie.

Używam tego produktu od: 08.10.2012 do 20.11.2012
Ilość zużytych opakowań: 1 x 300 ml

Niezły, dobrze oczyszcza.

Kupiłam ten szampon, bo miał prosty skład i był tani - coś ponad 3zł. :) Poszukiwałam czegoś, co wyczyści moje włosy z nadmiaru silikonów, oblepiaczy i jednocześnie poradzi sobie z faktem, że przez ciążę są trochę osłabione - ten szampon idealnie spełnił moje oczekiwania. Włosy oczyścił, lekko ożywił i nie sprawił przy tym, że stały się ciężkie. Pomógł też w walce z łupieżem i przedłużył ich świeżość. Teraz używa go mój TŻ, który próbuje zwalczyć łupież u siebie na głowie. :)
Konsystencja okej - lekko galaretkowata, nie przeszkadza mi fakt, że słabo się pieni i ma przeźroczysty kolor. Przecież szampon nie ma ładnie wyglądać, tylko dobrze myć. ;) Zapach nie jest zły - w butelce może i lekko drażni nozdrza, natomiast na włosach wcale się nie utrzymuje, od razu po myciu jest niewyczuwalny, więc można go przeżyć.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: 2.

myje..

nic specjalnego sobą nie reprezentuje po prostu myje,czyli spełnia podstawowe zadanie szamponu.. nie zmniejszył przetłuszczania włosów ,ale tego sie nie spodziewalam ,wiec zbyt duzego zawodu nie bylo.. w koncu to tylko szampon. Jest tani wydajny i fajnie oczyszcza włosy . Być moze kiedys do niego wrócę

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Bardzo przeciętny

Przekonana opiniami recenzentek kupilam go. Szampon nie pomógł mi w pozbyciu się łupieżu,
włosy i tak na 2 dzień byly tłuste, a do tego ten okropny zapach! Jedynymi plusami są cena i wydajność

Przeciętny

Na pewno mnie nie zawiódł, nie zrobił żadnej szkody włosom czy skórze głowy. Dobrze oczyszcza i stanowi dobrą bazę pod odżywkę lub maskę, których używam po każdym myciu - bez nich po każdym bezsilikonowym szamponie mam splątane włosy. Nie wierzę w jakiekolwiek zbawienne dzialanie szamponów (w tym przypadku wzmocnienie rzepą), szampon ma dobrze umyć wlosy, a od reszty (odżywienie, kondycja, połysk) są odżywki.
Szampon pieni się średnio; zdecydowanie dobrze rozcieńczyć go przed użyciem wodą. Zapach, jak na rzepę, jest całkiem ok. Krótki, prosty skład - zdecydowanie na plus.

Używam tego produktu od: 4 miesięcy, na zmianę z innymi

Niezły.

Szampon naprawdę jest niezły.
Plącze włosy? Owszem, ale tak to jest, kiedy nie ma w składzie silikonów oblepiających włosy z każdej strony i stwarzających pozory wygładzenia.
Kiedy używa się w duecie z tym szamponem odżywki to jest ok.
Oczyszcza bardzo dobrze.
Pieni się raczej skromnie, przez co jest naprawdę mało wydajny.
Opakowanie jest skromne, ale na pewno nie brzydkie.
Wadą jak dla mnie jest to, że ten szampon przeokrutnie śmierdzi.
Jednak osoby, którym niezbyt przyjemna rzepowa woń nie przeszkadza zapewne będą zadowolone.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe