Pollena-Malwa, Szampon do włosów normalnych i ze skłonnością do przetłuszczania się oraz łupieżu `Czarna rzepa`

Naturalny ekstrakt z czarnej rzepy, bogaty w witaminy i mikroelementy wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega przetłuszczaniu się, charakterystycznemu dla łupieżu. Włosy odzyskują zdrowy wygląd i połysk.

Plącze włosy.

Ostatnio zainteresowałam się pielęgnacją włosów. Chciałam kupić szampon bez SLS\'ów, silikonów i padło na Malwa Pollena, Szampon czarna rzepa do włosów normalnych ze skłonnością do przetłuszczania się oraz łupieżu.

Niestety nie jestem zadowolona z tego produktu. BARDZO, ale to BARDZO PLĄTAŁ mi WŁOSY!!!

Plusem jest opakowanie. Przezroczysta butelka, przez która widać ile już zużyłyśmy produktu.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 całe zużyte opakowanie

W sumie więcej niż się spodziewałam

Nie cały rok testuję szampony ziołowe. Mimo że część z nich okazuje się pomyłką nie zniechęcam się i sięgam po nowe butelki, z wręcz dziecięcą niecierpliwością i ciekawością czekam na pierwsze umycie i jego efekty :)
Przerzucenie się na "naturę" nie było podyktowane głęboką logiką - na składach się nie znam, co będę oszukiwać. Podczas przechodzenia przez chorobę dostałam tyle chemii i miałam takie stresy że koszmarnie odbiło się to wszystko na moim ciele i włosach. Instynktownie wiedziałam gdzie mam szukać ratunku. Bez żalu rzuciłam te wszystkie "cudowne" szampony których reklamy atakują nas z każdej strony obiecując że włosy będą wyglądały na lśniące, zdrowe, mocne. Nie chciałam aby tylko \\\'wyglądały", chciałam by "były" lśniące, zdrowe, mocne.
W końcu trafiłam i na ten szampon :)
Kupiłam go w Oszołomie za skromne parę złotych. Opakowanie nie krzyczy, nie bije kolorami, drobinkami, i obietnicami z odległych galaktyk.
Butelka jest przezroczysta, miękka, wygodna, zawierająca równie przezroczysty produkt.
Zapach - jak to rzepa - albo się lubi albo nie. Ja jestem do niego przyzwyczajona od dzieciństwa bo babcia namiętnie myła mi głowę rzepowymi szamponami. Konsystencja galaretowata - bardzo taką lubię, ani za rzadka, ani za gęsta. Dobrze się pieni i dobrze domywa wszelakie brudy i kurze. Włosy po umyciu są czyste, przyjemnie szorstkie (ja lubię to uczucie - wiem że są porządnie doszorowane) i nawet dość puszyste. Nie miałam żadnego problemu z rozczesaniem kołtunów a odżywek nie używam :) Cieszył mnie fakt że włosy do późnego popołudnia ładnie się prezentowały. Z czasem zaczęły się już bardzo przyzwyczajać i efekt nie był aż tak dobry.
Nie mniej produkt uważam za udany. Cena symboliczna, skromne i poręczne opakowanie (uwielbiam proste rozwiązania), dobrze oczyszcza włoski i dla mniej wymagających świeżość na nich będzie długo się utrzymywać.
Zaznaczyłam że nie kupię ponownie ponieważ mam dwa ulubione szampony które sprawują się idealnie na moich włosach i w nie wolę zainwestować aczkolwiek uważam że jest to produkt godny polecenia i spełnia swoją rolę :)

Używam tego produktu od: prawie 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 całe -300 ml

więcej nie kupię...

+Szampon m oczyszczać,więc ten oczyszcza.
+Ładnie zmywa z włosów oliwę z oliwek,
-ALE mizernie się pieni.Muszę go użyć go naprawdę dużo,żeby się jako tako spienił.Poza tym po olejach muszę myc nim włosy dwa raz.
-Za czym idzie mała wydajność,bo zużywam dużo,bo kiesko się pieni (włosy mam dosyć gęste, za łopatki).
+Nie przesusza włosów.
-plącze włosy ,a mam kręcone,więc problem mam wielki by je po jego użyciu ogarnąć
-Nie ma wpływu na wolniejsze ich przetłuszczanie się.
-śmierdzi rzepą:/
+nie obciąża;
+brak silikonów;

Pięknie oczyszcza włosy, prosty i dobry skład

Szampon do codziennego stosowania. Idealny dla włosów przetłuszczających się-bardzo dobrze oczyszcza włosy. Zawiera nie SLS a SLES, czyli ten łagodniejszy detergent myjący. Po dokładnym przestudiowaniu składu jest on prosty i bezpieczny. Zawiera ekstrakt z czarnej rzepy. Oczekiwałam od tego ekstraktu zmniejszenia wypadania włosów (zaznaczam, że nie to obiecywał producent), lecz włosy dalej lecą. Szampon zlikwidował problem szybszego przetłuszczania się włosów i przedłuża ich świeżość o parę godzin do przodu. Zapach szamponu mi nie przeszkadza, a butelka jest wygodna w użyciu i przezroczysta, przez co wiemy ile jeszcze szamponu nam pozostało. Produkt nie obciąża ani nie wysusza włosów. Owszem, mokre włosy po umyciu mogą być szorstkie i nieujarzmione, ale szampon nie ma w składzie takich emolientów aby te włosy poskromić-tak więc szybciutko nakładam odżywkę z Isany i włosy są idealne :)

Kończę już jego butelkę, a na wyjazd zakupiłam następną. Z pewnością wrócę do niego nieraz, ze względu na znakomite działanie, dostępność oraz niską cenę.

super

Taniutki, wydajny, dobrze się pieni, świetnie oczyszcza, włoski są po nim puszyste, leciutkie, błyszczące, długo zachowują świeżość...

Trąci rzepką trochę, ale delikatnie...lubię ten zapach :)
Naprawdę niezły szampon za śmieszną cenę ^^

trochę plączę włosy, ale wszystkie ziołowe szampony tak mają i trzeba dużo odżywki ;)

Używam tego produktu od: baaardzo dawna ;) na zmianę z innymi
Ilość zużytych opakowań: wiele

Całkiem niezły

+ świetnie oczyszcza
+ przedłuża świeżość włosów o pół dnia
+ prosty skład, bez silikonów
+ dobrze zmywa oleje (nawet ciężką rycynę)
+ dobrze się pieni
+ bardzp tani
+ wydajny
+ łatwo dostępny (jest w każdym Rossmannie)

- okropnie śmierdzi!!
- troszkę plącze włosy
- bez nałożenia odzywki włosy są matowe, po odzywce efekt znika

Daje 4 gwiazdki, bo jego plusy przewyższają minusy :)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

szału nie ma.. taki sobie

Kupiłam go, gdyż chciałam czegoś co wzmocni moje włosy i będzie miało w miarę naturalny skład. Cena jest przyzwoita więc kupiłam go bez zastanowienia. Zacznę od początku. Słabo się pieni, za drugim razem jak spłuczę pierwszą warstwę jest lepiej. Nie wiem czy oczyszcza włosy, nie zauważyłam tego. Natomiast wysusza włosy. W dodatku swędzi mnie głowa od niego. Jest wodnisty i dużo się go wylewa ...hmm mogłabym tak wymieniać i wymieniać :):) Działa w sumie tak jak większość innych szamponów.. Szukam ideału i nie mogę znaleźć :<

Porządny

Szampon kupiony za niecałe 4zł .
Początkowo śmierdział mi zepsutym bimbrem o ile coś takowego istnieje :brzydal: szybko jednak się przyzwyczaiłam .
+nie przesusza skóry głowy
+świetnie oczyszcza skalp-nawet z olejku rycynowego
+jest tani
+wydajny
+nie wzmaga przetłuszczania
+włosy są ładnie odbite od nasady
+lekko nabłyszcza włosy
+nie wiem czy na pewno ale chyba trochę pomógł mi przy wypadaniu włosów :)

-lekko swędząca skórka głowy po umyciu
Ogólnie dobry , świetnie oczyszczający i tani . Używam go do zmywania olejów i sprawdza się b.dobrze .

Używam tego produktu od: 1,5msc.
Ilość zużytych opakowań: 2/3

średni

Daję tylko 2,5 gwiazdki ponieważ za taką cenę nie można raczej spodziewać się cudów, a wielka szkoda :(

Plusy:
- cena oczywiście
- nie wysusza włosów
- nie podrażnia
- włosy po użyciu szamponu wyglądają na zdrowe, ładnie się układają

Minusy:
- włosy nie przetłuszczają się mniej, czasem wręcz na drugi dzień były bardziej przetłuszczone niż po użyciu innych szamponów
- nie zauważyłam znacznego wzmocnienia się włosów, a właśnie tego spodziewalam się po rzepie
- plącze włosy więc konieczna jest odżywka
- zapach, jednak z czasem się można do niego przyzwyczaić

Używam tego produktu od: marzec - kwiecień 2012
Ilość zużytych opakowań: jedno całe 300ml

Niestety nie, szkoda.

W zasadzie ten szampon jest u mnie w domu ciągle. Kiedy tylko wracam z miasta w którym studiuję, muszę go używać, kiedy nie chcę myć włosów silikonowym Pantene bądź innymi cudami mojej mamy.
Szampon jak to szampon - myje i zapewne spełniając podstawowe warunki jakie mu stawiam dostałby maksymalną ocenę. Niestety, to co go dyskwalifikuje to koszmarne swędzenie skóry głowy po umyciu nim włosów. Na ekstrakt z rzepy na pewno uczulona nie jestem (używam wcierki Joanna Rzepa i sprawdza się bardzo dobrze), na SLES też nie - długo używałam szamponów z tym składnikiem, więc do końca nie wiem, co na mnie tak działa. Podobnie jest z szamponem Tataro-Chmielowym Barwy.
Poza tym wysusza włosy, co niestety dyskwalifikuje go jako produkt do mycia włosów - a niestety muszę myć głowę codziennie.
Wracam do Babydream.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: jedno wielkie

szału nie ma

Kupiłam go przez pomyłkę, miałam wziąć pokrzywowy, ale z roztargnienia wzięłam ten i zorientowałam się dopiero w domu.
Wysuszał i plątał mi włosy, skóra głowy mnie po nim swędziała, a na dodatek włosy szybciej się przetłuszczały. Poza tym niezbyt ładnie pachnie.
Był tani, bo zapłaciłam za niego niecałe 3 zł, ale to jedyna jego zaleta dla mnie.

Używam tego produktu od: z trudem zużyłam jedną butelkę
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

super prosty oczyszczacz

Powracam do niego od lat, co &quot;jakiś&quot; czas. Muszę urozmaicać szampony, bo moje włosy się przyzwyczajają.

Cóż mogę powiedzieć: skoro kupuję stale, to już chyba dobrze o nim świadczy. Porządnie myje, nie oblepia włosów, nie obciąża. Mniej się po nim przetłuszczają i nie są oklapnięte, co dla mnie jest priorytetem.
Forma przezroczystego odpowiednio gęstego &quot;żelu&quot; jest bardzo przyjemna. Rozprowadzam szampon na dłoni z wodą i wtedy nanoszę na włosy. Dlatego mogę powiedzieć, że jest wydajny, a zawsze myję głowę dwukrotnie.
Co do zapachu, hehe - przepadam za nim. Naprawdę. I to raczej nie jest kwestia przyzwyczajenia, bo nigdy nie odbierałam go negatywnie. Raczej to dzięki temu, że będąc chorowitym pacholęciem, miałam słabiutkie włosy i mama w domu kręciła dla mnie czarodziejskie mikstury na wzmocnienie (pokrzywa, rzepa, piwo, drożdże itp.), więc skoro tamto zniosłam, to nic mi już nie straszne :D

Z całego serca polecam, jak dla mnie jeden z najlepszych szamponów nawet nie rozgraniczając cenowo.

Mały minusik za mniej komfortowe rozczesywanie włosów, ale coś za coś.

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: powyżej 10 szt.