Floslek, Seria Hypoalergiczna, Krem nawilżający do skóry wrażliwej

Floslek, Seria Hypoalergiczna, Krem nawilżający do skóry wrażliwej

Krem o lekkiej konsystencji, bardzo szybko wchłania się pozostawiając na skórze delikatny film ochronny, pozwalający na zachowanie naturalnej równowagi wodno-lipidowej, nawilża (podnosi poziom nawilżenia nawet o 70%) - potwierdziły to badania aparaturowe; delikatnie natłuszcza skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek. Systematycznie stosowany wyraźnie poprawia wygląd skóry - odzyskuje ona naturalną delikatność, gładkość, jędrność i koloryt. Stosowany pod makijaż zwiększa jego trwałość.
Nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry, nie wywołuje podrażnień, pieczenia ani zaczerwienienia skóry.

uniwersalne
lekkie
wrażliwa
nawilżające, łagodzące, przeciwzmarszczkowe
w tubce

Mój hit! Uleczył moją suchą skórę

Używam go od ok. 2 lat. Kilka opakowań już zużyłam.
No generalnie, wyleczył moją biedną przesuszoną cerę.
Robiły mi się takie małe wysuszone place, co w połączeniu z podkładem dawało koszmarny efekt.
Inne kremy zazwyczaj ściągały mi twarz, aż w końcu kupiłam to cudo.

+ pozbyłam się wysuszonych placków
+ fajnie nawilża moją skórę
+ nie podrażnia!
+brak efektu ściągniętej twarzy

Pół gwiazdki odejmuję tylko za to, że... własciwie sama nie wiem za co. ;) Nadal mam gdzieniegdzie lekko zaczerwienioną skórę, no ale chyba cudów nie ma, nie można mieć wszystkiego. ;) tak więc pół gwiazdki odejmuję ze to, że nie jest to cud. :D

Jakiś czas temu myślałam nawet, żeby przetestować inny kremik, lecz szybko zrezygnowałam, bo po co? Skoro ten sprawdza się idealnie? Może kiedyś, ale to tylko z czystej babskiej ciekawości!. ;P

Ogólnie POLECAM w 100% :)

spełnia swoje zadanie

Kupiłam w Superpharm za około 14 zł. Szczerze mówiąc miałam wziąć Happy Per Aqua, ale ten spodobał mi się bardziej z trzech powodów:
1) dużo ekstraktu z aloesu
2) tubka
3) tańszy o jakieś 9 zł

Na mojej okropnej skórze - mieszanej ze skłonnością do przesuszania jak i do trądziku, ale nie do błyszczenia, sprawdza się bardzo dobrze. Używam do rano pod makijaż, by chronić buzię przed coraz niższymi temperaturami i utrzymywać nawilżenie cały dzień w ogrzewanych pomieszczeniach. Moja skóra rano go pije, czekam parę minut przed nałożeniem podkładu i jest ok. Nie uważam, żeby przedłużał trwałość makijażu, ale nie psuje też jego efektów, ani nie utrudnia nakładania. Na pewno dobrze nawilża, a nie jest tłusty jak dla mnie (miewałam tłuste zimowe kremy). Jest delikatny, bezzapachowy, bezsilikonowy, nie zapycha, u mnie nie powoduje błyszczenia. Myślę, że poprawił trochę gładkość, jędrność i koloryt - tam gdzie nie mam syfków widzę, że twarz wygląda lepiej. Nie wysypało mnie bardziej, niż zwykle.

Fajnie, że jest hipoalergiczny i ma witaminy, cena przystępna, fajna tubka, konsystencja, brak barwników, silikonów i zapachów.
Gdyby miał filtry byłby super na lato.

Nie wiem, czy kupię jeszcze raz, bo lubię testować różne kosmetyki, ale bardzo możliwe.

Bardzo dobry krem nawilżający

Krem stosuję wyłącznie na noc, ponieważ cerę mam raczej mieszaną i na dzień wybieram krem o wiele lżejszy. Ten sprawdza się jako nawilżacz bardzo dobrze, nie powoduje podrażnień, nie zapycha. Zapach również ma przyjemny.

Używam tego produktu od: 1-2 tygodnie

Pomoc w chwilach grozy

Stosowałam kurację kwasami i retinolami więc potrzebowałam kremu nawilżającego. Moja skóra potrzebowała ukojenia i nawilżenia. Do jego kupna zachęcił mnie fakt, że jest przeznaczony do skóry wrażliwej i hypoalergicznej, więc pomyślałam, że nie może wyrządzić mi krzywdy. Nie myliłam się. Dzięki niemu uniknęłam kilka razy poparzeń jakie powodowały kwasy. W takich przypadkach skóra staje się sucha jak papier i czerwona, a ten krem dawał sobie radę, aby zapobiegać temu.
Fakt po zastosowaniu świeciłam się i robił się rodzaj filmu, ale producent mówi o tym wyraźnie w ulotce. Więc nie rozumię osób, które mają pretensje, że to wystąpiło. Myślę, że do takiego codziennego stosowania na całą twarz to świecenie może niekorzystnie wyglądać, ale stosowany pod czas kuracji antytrądzikowej jest nie zastąpiony. W tym czasie ogólnie nie przejmowałam się że się świecę, bo miałam ciągły wysyp przez 3 miesiace, że świecenie to już był mały pikuś:) i było mi wszystko jedno.
Teraz jestem na etapie walki z przebarwieniami potrądzikowymi i używam innych peparatów, ale wynalazłam dla niego inne idealne zastosowanie. Używam go pod oczy. Mam bardzo delikatną i cieniutką skórę pod oczami. Wiele kremów powoduje u mnie wzawienie, do tego stan skóry często pogarsza się, a ten kremik poprostu jest dla mnie niezastąpiony bo fajnie nawilża.
Zużywam już 2 tubkę. Cena znośna. Dość wydajny.

Nawilża, ale szału nie ma

Skusiłam się na ten krem, bo potrzebowałam nawilżenia na "już, teraz, zaraz!". Miałam zamiar kupić inny krem tej firmy, ale gdy okazało się, ze go nie ma, wzięłam z półki ten.

Zalety
+ dostępność
+ cena
+ nawilżenie (może nie kolosalne, ale w ciągu dnia nie mam uczucia napinania twarzy)
+ szybko się wchłania (mam cerę suchą i krem wsiąka w ciągu minuty)
+ opakowanie (krem się wyciska a nie gmera paluchem w słoiku)

Wady
- po zastosowaniu twarz trochę się klei, ale nie jest to bardzo intensywne i można przywyknąć
- nie nawilża długotrwale (mam wrażenie, że efekt jest tylko tymczasowy)

Podejrzewam, że sięgać po ten krem będę tylko w sytuacjach kryzysowych (czyt. jak portfel będzie świecił pustkami). Nadal będę szukać czegoś, co pozwoli mi sądzić, że moja buzia jest dobrze nawilżona.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Beznadziejny

Kupiłam go, ponieważ był tani, a pilnie potrzebowałam kremu nawilżającego. Okazał się okropny! Robiłam do niego kilka podejść, ale za każdym razem ten sam efekt: pryszcze! Po zastosowaniu na noc, budziłam się rano z 1-2 nowymi pryszczami, po zastosowaniu na dzień to samo - pojawiały się po kilku godzinach. Skórę ogólnie mam w dobrym stanie, wiadomo że czasem coś wyskoczy, ale po tym kremie to jakiś koszmar, pojawiały się dosłownie za każdym razem! Dodatkowo w ogóle nie nawilża, czułam się jakbym w ogóle nic nie nałożyła na twarz.

bardzo dobry na noc

Mam cerę mieszaną, a ten krem nie matuje więc na dzień nie nadaje się kompletnie.
Na noc - same plusy:)

+ piękny delikatny zapach czystości
+ bardzo dobrze nawilża, rano skóra jest gładka i delikatna
+ nie podrażnia

- nie matuje
- nie posiada filtrów UV
- może powodować "świecenie się"

Trochę się klei, ale też wygładza

Pomimo dość krótkiego stosowania tego kremu (3 tygodnie), jestem w stanie uwierzyć w zapewnienia producenta, że wygładza zmarszczki :) Choć nie to jest głównym zadaniem hypoalergicznego kremu nawilżającego, moja buzia wyraźnie polubiła wygładzający aspekt jego działania. Właścicielkę tej buzi denerwuje zaś, że krem niestety nie bardzo nadaje się pod makijaż. Wchłania się dość długo, trzeba odczekać jakiś czas z nałożeniem makijażu ze względu na to, że krem zaraz po nałożeniu pozostawia lepki film na twarzy.

Bardzo odpowiada mi uczucie nawilżenia i świeżości, jakie towarzyszy wchłanianiu i widoczna poprawa kolorytu cery. Jednak w moim przypadku krem sprawdza się znacznie lepiej jako specyfik do stosowania na noc.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Lepka skóra

Nie potwierdza się zupełnie deklaracja producenta, że jest to "krem o lekkiej konsystencji, bardzo szybko wchłania się". Konsystencja jest - powiedziałabym - "półlekka", krem wchłania się bardzo wolno oraz, co najbardziej mi w nim przeszkadza, pozostawia lepką warstwę i uczucie zaklejenia skóry. To pewnie ma być ten "delikatny film ochronny"; no cóż, nie odpowiada mi.
Nawilża skórę dosyć porządnie, a także chyba trochę natłuszcza - tutaj już obietnice producenta mają potwierdzenie w rzeczywistości.
Ma dobrą wydajność; nie pachnie ładnie, tak jakby był nieperfumowany.
Jest to krem do cery wrażliwej, ale nie wiadomo jakiej konkretnie, bo każda cera może być wrażliwa. Ja akurat mam wrażliwą - tłustą i do takiej go nie polecam. Myślę, że lepszy powinien być dla skór suchych.

Dobry!

Dobry krem! kupiłam go głównie z myślą o tym, żeby zlikwidował moje suche skórki i złagodził troszkę działanie retinaldehydu , który stosuję na noc. No i cóż - sprawdził się, bardzo ładnie nawilża, nie mam już suchych placków na policzkach, lekki, super się wchłania, podkład bardzo dobrze się na nim rozprowadza. Odjęłam mu pół gwiazdki, ponieważ parę razy,na początku używania, zapiekła mnie twarz przy nakładaniu, ale ja mam bardzo wrażliwą skórę i ogólnie źle toleruje kremy nawilżające. Z czasem to przeszło i jest już w porządku. Nie zapycha porów.
Edit : Jestem już po kilku opakowaniach tego kremu i zawsze do niego wracam. Jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o nawilżenie mojej skóry. To zdecydowanie mój hit!
Wydajny. Polecam!

rozczarowalam sie

Nie jestem zadowolona z tego kremu. Ma bardzo rzadką konsystencję. Po nalożeniu buzia jest lepka. Mam wrażenie ze nie wsiąka, bynajmniej na mojej cerze. Kiedy nakladam fluid buzia bardzo sie swieci. Uzywam go na noc, ponieważ na dzień szukam czegos co zmatowi moja wrazliwą lecz mieszana cerę.Jego podstawowym zadaniem jest nawilżenie, którego brak. Plus za wydajnośćUżywam tego produktu od:3 tygodni

Na plus :)

Muszę przyznać, że ten krem naprawdę mi się podoba. Mam wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień, a flos lek pharma dobrze sobie z tym radzi :)

Plusy:
+ nawilżenie
+ bardzo dyskretny, przyjemny, kremowy, delikatny zapach
+ nie zapycha, ma bardzo fajny skład
+niska cena ( zapłaciłam ok 14 zł w aptece)
+ odpowiedni dla delikatnej, wrażliwej skóry
+ leciutki
+ zauważyłam że od czasu kiedy zaczęłam go stosować wyraźnie poprawiła mi się cera
+ nadaje się pod makijaż

Małe minusy:
- można odnieść wrażenie, że po nałożeniu twarz się trochę lepi (czego osobiście nie lubię), ale to pewnie jest związane z tym przedłużaniem trwałości makijażu- w każdym bądź razie jest to do zaakceptowania
- po nałożeniu twarz dosyć intensywnie się świeci, po prostu trzeba trochę dłużnej niż w przypadku innych kremów pozwolić mu się wchłonąć

Z powodu tych małych minusów nie wystawię mu najwyższej oceny, ale myślę, że póki co przy nim pozostanę. Dobry produkt, za niską cenę. Polecam :)

Używam tego produktu od: około miesiąca