Eeny Meeny, Intensywny balsam na rozstępy

kosme.pl
Średnia ocena: 0.00/5

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

INTENSYWNY BALSAM NA ROZSTĘPY to produkt dedykowany osobom ze skórą dotkniętą rozstępami oraz narażonym na ich powstawanie, zwłaszcza w okolicach brzucha, ud i pośladków.
Zauważalnie redukuje i rozjaśnia istniejące już rozstępy. Zwiększa elastyczność skóry, co zmniejsza ryzyko powstawania nowych. Odpowiednio dobrana kompozycja substancji aktywnych daje intensywne odczucie nawilżenia i odżywienia skóry.
Ujędrnia oraz pozostawia skórę wygładzoną. Szybko się wchłania. Nie pozostawia uczucia lepkości i tłustości.
Szczególnie polecany do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, atopowej i normalnej. Rekomendowany także dla kobiet w ciąży oraz w okresie połogu.
W produkcie zastosowano 0,5% bardzo łagodnej kompozycji zapachowej, niezawierającej potencjalnych alergenów.
Badanie na próbie 20 kobiet w wieku 20-55 lat ze skórą wrażliwą, dotkniętą rozstępami, potwierdzające skuteczność działania naszego intensywnego balsamu na rozstępy (nie są to tylko badania surowca, a pełne, trwające 56 dni badania aplikacyjno-aparaturowe produktu przeprowadzone przez niezależne, certyfikowane laboratorium, pod nadzorem lekarza dermatologa).
Na szczególną uwagę zasługują zawarte w balsamie wartościowe składniki aktywne:
FITOKOMPLEKS STRIOVER™ 2,5%
Kombinacja ekstraktów z dwóch roślin: traganka błoniastego i dzwonkowca kosmatego. Ujędrnia, widocznie uelastycznia, a także regeneruje skórę oraz wspomaga walkę z rozstępami, zarówno tymi, w fazie zapalnej (różowe rozstępy), jak i w fazie zanikowej (białe rozstępy).
HYDROLIZOWANY HIALURONIAN SODU
Sól sodowa kwasu hialuronowego. Jeden z niewielu surowców stosowanych w medycynie i kosmetyce, który jest identyczny ze związkiem naturalnie występującym w naszym organizmie. Głęboko nawilża i odżywia skórę. Wspomaga jej regenerację, także w tak trudnych miejscach, jak blizny i rozstępy.
OLEJ Z PESTEK DYNI 2%
Zawiera m.in. NNKT – Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, witaminy (C, A, E i K), a także makroelementy (cynk i potas). Sprawdza się do pielęgnacji każdego typu skóry, zwłaszcza tej wrażliwej, naczyniowej, jak również dojrzałej, suchej i łuszczącej. Olej wykazuje działanie uelastyczniające, a także zapobiega powstawaniu rozstępów. Doskonale sprawdza się też w walce z cellulitem.
MASŁO CUPUACU 1%
Masło cupuacu – to składnik bardzo dobrze tolerowany przez skórę. Wykazuje silnie działanie nawilżające i uelastyczniające. Zawiera też naturalne antyutleniacze, neutralizujące działanie wolnych rodników.
SKWALAN ROŚLINNY
Stanowi nasyconą, stabilną formę skwalenu, będącego naturalnym składnikiem ochronnej warstwy lipidowej naskórka, odpowiedzialnego za utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Nadaje jej miękkość i elastyczność oraz przywraca prawidłowy poziom nawilżenia. Jest również antyoksydantem, chroni więc przed wolnymi rodnikami. Skwalan pełni też bardzo ważną funkcję – ułatwia substancjom aktywnym transport w głębsze warstwy skóry (epidermy).
Sposób użycia: nakładać dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Stosować w miejscach najbardziej narażonych lub dotkniętych rozstępami (brzuch, piersi, biodra, uda, pośladki). Masować okrężnymi ruchami, aż do całkowitego wchłonięcia.

bez parabenów
z pompką
bogate
wrażliwa, alergiczna / atopowa, odwodniona, z defektami
balsamy
na rozstępy, wyszczuplające, wygładzające, antycellulitowe, ujędrniające

Rewelacyjny balsam

Balsam dostałam w prezencie będąc w ciąży. Aplikowałam 2x dziennie i byłam zachwycona rezultatem. Balsam jest bardzo wydajny, szybko się wchłania i nie pozostawia żadnych śladów. To co pozostaje, to wspaniale nawilżona i elastyczna skóra na długo. Uniknęłam pojawienia się rozstępów, uczucia napięcia i swędzenia skóry, pomimo intensywnego rozciągania. Ponadto, na co warto również zwrócić uwagę to samo opakowanie. Produkt jest próżniowo zamknięty, dzięki czemu pompując produkt zużywamy praktycznie wszystko co znajduje się w środku, także nic się nie marnuje. Jedynie maleńki minusik za zapach, który nie należy do najprzyjemniejszych, ale na szczęścje nie utrzymuje się długo. Moim zdaniem produkt absolutnie genialny. Polecam do stosowania dla kobiet w ciąży! Na pewno go zapamiętam i w razie potrzeby znów po niego sięgnę.

Balsam nawilża i uelastycznia skórę, nadając jej przy tym przyjemną gładkość

Balsam na rozstępy marki Eany Meeny znalazł się w mojej paczce dla recenzentki miesiąca. Dosyć długo stał i czekał, aż wykończę wszystkie inne balsamy. W końcu jednak i na niego przyszedł czas. Teraz po ponad miesiącu stosowania podzielę się moimi spostrzeżeniami co do tego produktu.

Kosmetyk dedykowany jest osobom posiadającym rozstępy lub narażonym na ich powstawanie (np. kobietom ciężarnym). Ma przyjazny skład, w którym znajdziemy aż 98% składników pochodzenia naturalnego. Takie składy oparte na dobrodziejstwach natury lubię najbardziej.

Ja mam to szczęście, że nie mam skłonności do powstawania rozstępów, a i przy moich dwóch ciążach szczęśliwie udało się praktycznie tego problemu nie doświadczyć. Zauważyłam na mojej skórze ledwie kilka rozstępów i to byłoby na tyle. Jednakże słowo się rzekło, balsami postanowiłam przetestować. W tym celu korzystałam z niego codziennie (jednorazowo po wieczornym prysznicu). Wmasowywałam go skrupulatnie w tych moich kilka rozstępów, a także w skórę ud, brzucha itp. Skóra po aplikacji jest przyjemnie gładka i miła w dotyku, zauważalne jest także jej nawilżenie. Niestety nie mogę jednak powiedzieć, że po miesiącu używania balsamu moje rozstępy znilnęły (a przecież są płytkie i jest ich mało). Szkoda, bo ogólnie produkt bardzo mi się spodobał. Zauważyłam natomiast, że fajnie napina skórę i ją pielęgnuje.

Co do innych właściwości, balsam ma dość gęstą i treściwą konsystencję, lecz dobrze się wsmarowuje, szybko wchłania i nie bieli skóry, ani ubrań. Kosmetyk jest koloru waniliowego i ma dosyć specyficzny zapach. Nie umiem niestety porównać go do niczego, ale po prostu jest dziwny. Taki niespotykany dla produktów pielęgnacyjnych. Kilka minut po aplikacji zapachu na skórze już nie odczuwam, także w ogólnym rozrachunku ten aromat aż tak mi nie przeszkadza.

Kilka słów na temat opakowania. Kosmetyk znajduje się w kartonowym opakowaniu, wewnątrz którego schowana jest buteleczka z dozownikiem w postaci pompki. Szata graficzna jest bardzo subtelna, wszystko w kolorze bieli okraszone napisami i nazwą marki. Taki minimalizm mi nie przeszkadza, krzykliwe i rzucające się w oczy opakowanie nie jest tak ważne jak jego zawartość. Buteleczka wykonana jest z dobrej jakości plastiku, który jest bardzo delikatny w dotyku. Dozowanie za pomocą pomki pozwala na wydobycie odpowiedniej ilości produktu, a sama pompka nie zacina się.

Dostępność kosmetyku nie jest zbyt duża stacjonarnie, natomiast można dostać go w wielu sklepach internetowych. Za buteleczkę 200 ml musimy zapłacić ok. 100 zł i moim zdaniem to dość wysoka cena jak na produkt na rozstępy, który przynajmniej na mojej skórze z tymi rozstępami sobie nie poradził. Raczej sama z własnej woli go nie kupię, natomiast wykorzystam go do końca z przyjemnością, bo służy mojej skórze, napina ją i pozostawia gładką oraz przyjemnie nawilżoną. Zatem w roli balsamu do mniej suchych partii ciała się sprawdza.

Marka Eeny Meeny była mi znana wcześniej tylko z sieci, ale kiedy dostałam zestaw ich flagowych produktów i zaczęłam ich używać, to wiedziałam, że się polubimy. Każdy kolejny kosmetyk coraz bardziej mnie satysfakcjonował, więc ich używanie to była sama przyjemność. Kolejną nowością jaką wypróbowałam jest balsam na rozstępy. Niestety moja skóra ma ogromna skłonność do powstawania rozstępów i na ciele mam ich dużo, szczególnie w okolicy talii i na udach, więc ten produkt miał szanse się wykazać, choć są to już jasne rozstępy. Polubiłam balsam na rozstępy od Eeny Meeny za przyjazną skórze, naturalną formułę, która może być używana nawet podczas ciąży, praktyczne opakowanie a przede wszystkim zauważalne efekty przy systematycznym stosowaniu nawet w przypadku starszych rozstępów.

OPAKOWANIE

Balsam znajduje się w kartoniku o bardzo delikatnej, minimalistycznej szacie graficznej charakterystycznej dla całej marki. Przeważa na nim biel z domieszką różu. Mamy tutaj nazwę serii i produktu oraz z boku najważniejsze cechy kosmetyku wraz z prezentacją efektów jakie możemy uzyskać. Opakowanie właściwe to smukła butelka z pompką, która pozwala na wydobycie kosmetyku z łatwością, aplikacja jest szybka i komfortowa. To opakowanie mi się podoba, bo łączy w sobie funkcjonalność i praktyczność.

BALSAM

Balsam ma w pełni wegańską formułę i wysoką zawartość składników pochodzenia naturalnego, jest to ponad 98%, wow! W jego formule znajdziemy między innymi olej z pestek dyni, masło cupacu, skwalan, hialuronian sodu, fitokomleks strioverl. Ma formę lekkiego, aksamitnego balsamu o ciekawej żółtawej barwie. Jego zapach jest specyficzny i jako jedyny z dotychczas stosowanych produktów od Eeny Meeny nie przypadł mi do gustu, nie jest niemiły dla nosa, ale dla mnie ma taką niezbyt fajną nutę, więc cieszę się,że szybko wietrzeje i nie jest uciążliwy. Skóra po jego użyciu jest świetnie wygładzona i przyjemna w dotyku. Nawilżenie jakie zapewnia jest na optymalnym poziomie, przynosi skórze komfort i ukojenie. Produkt rozsmarowuję w wybranych miejscach aż do wchłonięcia kolistymi ruchami. Jest to treściwy kosmetyk, więc trochę czasu trzeba mu dać na wchłoniecie się. Pozostawia na skórze aksamitną warstwę sprawiającą, że skóra jest naprawdę miła w dotyku. Przy systematycznym, codziennym stosowaniu sprawia, że rozstępy są mniej widoczne, nie znikają, ale jednak nie są tak wyraźne jak przed stosowaniem tego kosmetyku, a to duży plus. Skóra wydaje się też być jędrniejsza i bardziej napięta, co również jest pozytywnym efektem. Jednak co ważne – trzeba stosować produkt systematycznie.Wydajność w normie – opakowanie tego balsamu wystarczyło na nieco ponad miesiąc codziennego stosowania. Cena regularna jest dość wysoka, ale ze względu na świetny skład i dobre działanie, warto go kupić.

PLUSY:

+ ładne i praktyczne opakowanie z pompką
+/- specyficzny zapach
+ tresćiwa konsystencja
+ nawilża, wygładza, ujędrnia i rozjaśnia już istniejące rozstępy
+ ciekawy skład
+ wydajność

OK

Lubię markę - bo polska, bo dobre składy.
Otrzymujemy balsam w dużej, minimalistycznej butelce z pompką - bardzo wygodnej w użytkowaniu. Balsam jest żółty, bardzo gęsty, ale łatwo się rozprowadza i dzięki temu pozostaje bardzo wydajny.
Potrzebuje dosłownie chwili, żeby się wchłonąć, ale to taki idealny czas na umycie zębów :)
Jeśli chodzi o efekty - zawiesiłam mu wysoko poprzeczkę. Kupiłam go z myślą o moich starych, już bladych rozstępów. Po zużyciu całego balsamu zauważyłam delikatne może spłycenie - nie wiem, czy jest sens dalej używać go na takie stare zmiany, jednak tani nie jest...

Idealny w czasie ciąży <3

O Eeny Meeny słyszałam od dawna, ale dopiero wtedy, gdy otrzymałam w prezencie kilka kosmetyków tej marki (w tym m.in. recenzowany balsam na rozstępy) przekonałam się, że pozytywne opinie nie wzięły się z przypadku.
Aktualnie moja skóra wymaga podwójnej troski, ponieważ spodziewam się dziecka - jestem już w 34 tygodniu, rosnący z tygodnia na tydzień brzuszek domaga się szczególnej uwagi i to właśnie ten produkt pomaga mi zadbać o skórę w tym szczególnym czasie! <3

ZALETY:
+ Poręczne opakowanie - butelka wyposażona w porządną pompkę. Szata graficzna minimalistyczna i charakterystyczna dla marki - mnie się podoba, jest dopracowana i czytelna.
+ Gęsta, odżywcza formuła - zachwyciła mnie od pierwszej aplikacji, to jak połączenie balsamu z olejkiem, ale bez tłustości tego drugiego - cudo!
Fantastycznie się wchłania i nie brudzi ubrań (bez obaw mogę używać go rano), a jednak otula skórę odżywczym, ochronnym filmem, który zapewnia mi wielogodzinny komfort.
+ Zapach jest dla mnie całkiem przyjemny - ostatnio drażnią mnie nawet te aromaty, które wcześniej lubiłam, a ten balsam nie wywołuje we mnie natychmiastowej chęci ucieczki pod prysznic ;).
Nie jest to może nic odkrywczego, ale doceniam, że szybko znika ze skóry i nie jest męczący.
+ Dobry skład, przyjazny skórze wrażliwej i odpowiedni dla kobiet w ciąży.
+ Balsam znakomicie wywiązuje się ze swojej roli - mam niestety skłonność do rozstępów i posiadam ich sporo, dlatego obawiałam się o kondycję skóry na brzuchu - ale póki co, nie pojawił się ani jeden rozstęp, mam za to wrażenie, że te starsze są mniej widoczne, głównie dzięki poprawie napięcia i odżywieniu skóry. Brzuch nie swędzi, znika dyskomfort i uczucie ściągnięcia, a skóra jest taka świetlista i ma ładniejszy koloryt - widać, że jest odżywiona i dopieszczona pod każdym względem :). Do tego jest aksamitnie gładka, naprawdę AKSAMITNIE - aż chce się ją dotykać! Ogólnie widzę różnicę w wyglądzie mojego ciała, na plus - bo balsam stosuję nie tylko na brzuch, ale też na biodra, pośladki, uda i biust.
+ Produkt nie wywołuje alergii, podrażnień czy innych tego typu niespodzianek.
+ Jest wydajny - używam go od 6 tygodni i końca nie widać, a nie żałuję go sobie.
+ Przystępna cena, biorąc pod uwagę skład oraz działanie.

WADY:
- No choćbym chciała, to nie znajduję ich tutaj ;).

Reasumując - jestem naprawdę zadowolona i zaliczam ten DEBIUT do udanych ;). Balsam z Eeny Meeny działa tak, jak powinien - chroni, nawilża, koi i pielęgnuje moją wymagającą, wrażliwą skórę, czyniąc ją piękniejszą i dopieszczając ją w tym trudnym dla niej czasie.
Jestem pewna, że będzie ze mną również po porodzie, ze względu na delikatny skład oraz fantastyczne działanie.
Polecam serdecznie, zwłaszcza jeśli spodziewasz się dziecka - będziesz zadowolona, gwarantuję <3

Idealny nie jest ale lubię go

Balsam na rozstępy jest drugim kosmetykiem marki Eeny Meeny który miałam okazję poznać . Wcześniej używałam ich kremu do biustu i bardzo go lubię byłam więc ciekawa jak sprawdzi się preparat na rozstępy . Po ponad miesięcznym używaniu muszę przyznać , że bardzo polubiłam ten produkt chociaż jeśli chodzi o spełnianie jego głównej funkcji to nie jest idealnie a nie jestem pod tym względem jakoś szczególnie wymagająca bo i nie mam problemu z rozstępami - mam jakieś tam delikatne i ledwo widoczne co na palcach jednej ręki można zliczyć .

Balsam otrzymujemy w białej butli wykonanej z dobrego jakościowego plastiku . Aplikatorem jest tutaj pompka która nie zacina się i nie zapycha od produktu . Szata graficzna jak przystało na tego producenta skromna ale estetyczna . Ogółem ten minimalizm w opakowaniach produktów Eeny Meeny przypadł mi do gustu . Producent informuje nas o tym , że naturalnych składników w tym produkcie znajdziemy aż 98, % w tym ekstrakty roślinne sól sodową kwasu hialuronowego , olej z pestek dyni , masło cupuacu i skwalan roślinny .

Produkt ma bananową barwę i konsystencję prawdziwego dość gęstego balsamu . Zapach mi się nie podoba jest taki jakiś gorzki i ziołowy , pachnie podobnie jak krem do biustu ale jednak odrobinę gorzej więc bardzo dobrze , że ten zapach wietrzeje dość szybko bo nie uprzyjemnia stosowania produktu .

Mimo dość gęstej konsystencji nie ma problemu z tym , by rozprowadzić produkt po ciele . Nie roluje się , nie grudkuje nie jest tępy . Możemy bez problemu wykonać porządny masaż zanim produkt się wchłonie bo nie jest lepki a nie bieli też ciała i nie brudzi ubrań .

Produktu używam raz dziennie wieczorem na kilka partii ciała - brzuch , biodra i pośladki . Efektem jaki można zauważyć niemal natychmiast jest cudowne wygładzenie i zmiękczenie skóry. Nie jest to działanie krótkofalowe gdyż miękkość i wygładzenie traktowanych tym preparatem obszarów ciała można wyczuć przez cały okres stosowania produktu a i nawet im dłużej go stosuje to mam wrażenie iż skóra pod opuszkami palców wydaje mi się coraz bardziej gładka . Nie narzekam również na nawilżenie ale jestem posiadaczką normalnej skóry jeśli chodzi o ciało więc nie jest mi potrzebne jakieś ogromne nawilżenie . Jeśli chodzi o efekty regularnego stosowania to to muszę przyznać iż ten balsam bardzo dobrze ujędrnia i uelastycznia skórę - jej powierzchnia zdaje się być bardziej zbita i równiejsza a takie działanie doceni każdy kto stosuje balsamy ujędrniające i wie jakich efektów po dobrze działającym produkcie tego typu można się spodziewać . Jeśli chodzi o to działanie na rozstępy to u mnie są one odrobine jaśniejsze ale jak mówiłam wcześniej ja na ogromne rozstępy nie narzekam więc takie delikatne działanie jestem w stanie zaakceptować . Dodatkowo doceniam iż produkt '' chroni '' skóre przed powstawaniem nowych rozstępów , daje on po prostu odczucie zadbanej i dobrze zaopiekowanej skóry .

Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży więc jeśli ktoś jest akurat w odmiennym stanie i potrzebuje produktu działającego o naturalnym składzie to będzie to dobry wybór . Nie jest to może najtańszy produkt tego typu dostępny na rynku ale warto go poznać nawet pomimo tego niezbyt miłego zapachu.

Balsam do ciała

Miałam już kilka kosmetyków tej firmy i uważam, że są całkiem porządnej jakości, ale ten balsam jakoś nie przypadł mi do gustu. Chyba najbardziej ze względu na zapach, bo pachnie dziwnie, nie wiem czym, trudno określić, ale nie za bardzo mi się podoba. Ja jednak zwracam uwagę na zapach, lubię pięknie pachnące kosmetyki a szczególnie balsamy do ciała.
Balsam jest dość gęsty, mocno nawilża skórę i ją bardzo wygładza. Nie jest to efekt chwilowy tylko faktycznie czuć to działanie pielęgnacyjne długofalowo. Na rozstępy nie podziałał jakoś specjalnie, ale tego mogłam się spodziewać.
Dość szybko się wchłania mimo swojej gęstości, i czuć na ciele otulającą warstewkę ale nie tłustą czy lepiącą.
Balsam jest bardzo drogi, znam wiele o wiele tańszych które równie mocno nawilżają skórę a przynajmniej lepiej pachną. Z tego względu nie planuje do niego powrotu.