Garnier, Micellar Reusable Make-up Remover Eco Pads (Płatki wielokrotnego użytku)

Wspierając dążenie do zrównoważonego rozwoju w pięknie, ekologiczne płatki Garnier są idealnym dodatkiem do Twojej rutyny oczyszczania. Płatki są przeznaczone do delikatnego usuwania makijażu, brudu i codziennych zabrudzeń - bez potrzeby wcierania i szorowania.

Wykonane z mikrowłókien wielokrotnego użytku, zmywacze są doskonałą alternatywą dla jednorazowych wacików. Można je łatwo myć mydłem i wodą nawet 1000 razy, dzięki czemu zachowują higienę. Wyjątkowo miękka tkanina zapewnia intensywne, ale nieścierne czyszczenie, szybko wychwytuje produkt we włóknach, pozostawiając wyjątkowo świeżą cerę.

Płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku, nadające się do stosowania na twarzy, oczach i ustach, zostały zaprojektowane tak, aby ograniczać codzienne odpady konsumenckie. Ten produkt jest idealny dla osób dbających o środowisko, zapewniając dokładne oczyszczenie z uważnym dotykiem.

Wykonanie
sztuczne włosie
płatki higieniczne, ściereczki
do twarzy
zestaw

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

Używam tylko ich!

Od dawna przymierzałam się do wprowadzenia bardziej ekologicznych rozwiązań do swojej pielęgnacji. Zamiana jednorazowych płatków kosmetycznych na wielorazowe, bardziej przyjazne środowisku, okazała się być dużo łatwiejszym krokiem niż się spodziewałam.

Płatki te są bardzo wygodne w użyciu. Wystarczy niewielka ilość płynu micelarnego lub nawet wody i zmycie makijażu zajmuje dosłownie chwilę. Plusem jest też miękkość płatków - są przyjemniejsze dla skóry niż jednorazowe waciki.

Najbardziej obawiałam się codziennego mycia produktu, ale szybko weszło mi to w nawyk. Raz w tygodniu dodatkowo dorzucam płatki do prania, aby były dokładnie wyczyszczone.

• Design produktu: 5

Przydatne i miękkie, do codziennego użytku

Sam wacik jest pięknego, różowego koloru i po wyciągnięciu go z torebki wyglądał jak puszek. W dotyku był bardzo mięciutki. Obawiałam się, że po kontakcie z wodą jego struktura się zmieni, jednak nic takiego się nie stało.
Szczególnie dobrze sprawdza mi się do zmywania tuszu do rzęs. Mimo, że nie korzystam z wodoodpornych tuszy, moje rzęsy zawsze były najgorszym elementem demakijażu. O dziwo ten wacik o wiele lepiej radzi sobie niż standardowe. Może to dlatego, że jednak zwykłe waciki są bardziej gładkie.
Poza demakijażem używam go też do zmywania maseczek. Tutaj też nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.Można je prać ręcznie z szarym mydłem (byłam w szoku jak szybko się domyły, dosłownie kilka sekund i czyściutkie) można je też wrzucić do pralki :) schną w tempie ekspresowym.

Mega

Fajne te płatki. Wszystko domywają, nawet wodoodporny tusz i eyeliner. O trwałych podkładach nie wspominając. Nawet po praniu w pralce dobrze się zachowują. Możliwe, że w ogóle zrezygnuję z jednorazówek w tym systemie. Zdecydowanie hit

• Design produktu: 5

Zaskakująco dobre a nawet bardzo dobre

Nie planowałam zakupu wielorazowych płatków kosmetycznych, na pewno nie tej marki, trafiłam po prostu na promocję gdzie kosztowały mnie grosze i chciałam mieć darmową przesyłkę. Cena i liczba zadecydowały o ich zakupie, patrząc na szybko po ofertach internetowych drogerii znajdziemy je i za 20 złotych.

Doceniam ekologiczne rozwiązania od dawna, do demakijażu bardzo często używam rękawicy Glov lub Delete, do mycia włosów najczęściej wybieram szampony w kostce a do mycia ciała mydło aleppo 1%,kilka dni w tygodniu również do twarzy. Często robię kosmetyki DIY z domowych produktów i półproduktów z internetu.Na lżejsze dni okresu, za dnia używam kubeczek menstruacyjny.
Oczywiście nie znaczy to,że w ogóle nie sięgam po produkty w plastiku, gotowe specyfiki czy tampony lub podpaski. Na pewno wiele opakowan poddaje też domowemu recyklingowi ;)

Muszę jednak stwierdzić,że w skali roku zakup takich rzeczy znacznie u mnie spadł,ale niestety nie płatków kosmetycznych. Czasem są potrzebne - kiedy chce na szybko zmyć płynem micelarnym makijaż bo mam lenia, lub oczyścić twarz hydrolatem czy tonikiem. Czasami też żeby zaaplikować jakiś produkt leczniczy miejscowo. Do zmywania paznokci mam zmywacz w gąbce.

Przechodząc do płatków, stosuje je na kilka sposobów.
1 to zmycie samą wodą lekkiego makijażu (tusz - max 2 warstwy, kreska,brwi,może trochę różu czy rozświetlacza) na koniec dla pewności myje twarz np pianką lub mydłem alepia, kwestia dnia. W takiej opcji dają radę, nie ma problemu ze zmyciem takiego makijażu,nie trzeba twarzy jakoś mocno pocierać,ale na pewno trochę tak.

2. Przy mocniejszym makijażu z moim ulubionym lipowym płynem micelarnym z Sylveco. Elegancko wszystko schodzi, rzeczywiście mniej jest tego pocierania. Rownież kiedy widzę,że skóra ma trudny dzień i mycie mydłem, czy nawet pianką oraz mocne pocieranie nie jest dla niej. Wtedy białą stroną zmywam płynem micelarnym makijaż, drugą tą rożową- tonik czy hydrolat i twarz mam oczyszczoną. Dociskam wacik i lekko przecieram makijaż,tonik lub hydrolat tylko wciskam w twarz.

3. Tonizowanie twarzy, zazwyczaj kiedy używam toniku z kwasem fitowym lub kiedy chce oczyścić twarz hydrolatem (rzadziej). Wtedy wacik też tylko dociskam do twarzy.Te włókna nie wchłaniają wszystko do końca, więc nie mam poczucia,że marnuje płyn.

Mycie tych płatków to bułka z masłem. Zazwyczaj namydlam wacik mydłem alepia, spłukuje ciepłą wodą i juz,jest czysty. Odkładam na papier, białą stroną do dołu lub spinaczem o coś zahaczam i po sprawie :D Czasami jak mam mega lenia po prostu biorę następny, a mamy ich w opakowaniu 3 i albo piorę ręcznie już hurtem,albo w pralce na 30 stopni.

Płatki są całkiem spore, miękkie, przyjemnie suną po skórze.

Mam je kilka miesięcy, bodajże z trzy i nadal działają należycie. Moze nie są tak super mięciutkie jak na początku,ale nadal są ok.

Zauważyłam, że rzadziej już sięgam po moją rękawice, którą z resztą powinnam już wymienić.

Nie spodziewałam się,że spodobają mi się,Garnier nie ukrywam nigdy mi się za specjalnie z ekologią nie kojarzył, ale teraz duże marki wiedzą, że konsumenci patrzą na eko podejście przychylniejszym okiem.

Kupiłam je mamie i również jest z nich zadowolona.

Nie mam za duzego porównania z innymi płatkami, być może przyjdzie pora, że dokonam takiego zestawienia, na ten moment mają u mnie 5 w ogólnej ocenie.

Nie wiem też czy jeszcze do nich wrócę, na pewno chce sprawdzić też inne marki.