Dentalux, Bamboo Brush Medium (Bambusowa szczoteczka do mycia zębów)

Dentalux, Bamboo Brush Medium (Bambusowa szczoteczka do mycia zębów)

Dentalux - BAMBOO Brush Medium. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych szczoteczek, denatlux Bamboo Brush posiada uchwyt wykonany z biogegradowalnego w 100% bambusa pozyskiwanego wyłącznie ze zrównoważonych upraw. Włosie wykonane jest w co najmniej 98% z zasobów odnawialnych

inne
pojedyncze

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 5

Dobra ekologiczna i tania szczoteczka do zębów.

Kupiłam przypadkiem w Lidlu z czystej ciekawości. Szczoteczka jest tania, dostępna w sieci sklepów Lidl jako produkt własny dentalux. Szczoteczka wykonana jest w 100% z bambusa, a w przynajmniej 98% z surowca biologicznie odnawialnego. Wybrałam wersję o średniej twardości. Używam kilka razy dziennie i wystarczą na dwa-trzy miesiące po tym czasie wymieniam na kolejną już z serii :) Dobrze trzyma się w dłoni, mocne włosie nie wypada z główki szczoteczki, nie podrażnia jamy ustnej i dziąseł. Z łatwością spłukuje resztki pasty. Przyjazna środowisku :)

Polecam jest fajna

Od dłużego czasu zastanawiałam się nad kupnem szczoteczki bambusowej. Akurat pojawiła się w promocji w lidlu więc kupiłam. Wiadomo trzeba myśleć o środowisku. Mnie bardzo się podoba ta szczoteczka. Ma miękkie włosie. Dobrze czyści zęby i nie podrażnia dziąseł. Ja ją trzymam na haczyku więc z dobrze i szybko wysycha.

Jak na manualną szczoteczkę jest dobrze

Szczoteczkę Dentalux Bambusową kupuiłam z ciekawości. Generalnie używam szczoteczki sonicznej, którą myję zęby zwykle rano i wieczorem, zaś w południe po obiedzie kiedy chcę odświeżyć jamę ustną używam tych zwykłych, manualnych dlatego zdecydowałam się na zakup tej eko wersji. Dodam, że dbanie o zęby jest dla mnie bardzo ważne, zdrowy, zadbany uśmiech to podstawa. Moje zęby są raczej naturalnie białe, w dobrej kondycji, bez próchnicy, nie mam problemu z krwawieniem z dziąseł czy nadwrażliwością, nie noszę aparatu, ale niestety po domowym wybielanie zębów sprzed kilku lat mam ubytki szkliwa, i teraz ważne jest dla mnie to by szczoteczki były delikatne i nie ścierały mi tego szkliwa za bardzo podczas mycia.

#OPAKOWANIE
Szczoteczka zapakowana jest w kartonik z papieru. Sama szczoteczka zaś ma drewniany, lekko płaski uchwyt i średnio twarde, białe włoski, które może nie są bardzo gęste, ale jest ich wystarczająco dużo żeby dokładnie umyć zęby. Włoski mają około 1cm długości. Szczoteczka jest w wersji średnio twardej i jak dla mnie nie jest ani zbyt twarda ani zbyt miękka, właśnie taka wyśrodkowana. Niestety nie widziałam wersji miękkiej, a szkoda bo zdecydowanie ta bym wybrała. Włoski nie wypadają, nie łamią się. Uchwyt nie przebarwia za bardzo podczas używania. Na jego dole jest napis Dentalux. Ogólnie design jest prosty, taki w stylu eko. Szczoteczka nie ma żadnego drażniącego zapachu. Jest lekka, w sam raz do torebki czy w podróży.

#DZIAŁANIE
Szczoteczki używam zwykle w południe po obiedzie, kiedy nie mam dostępu do sonicznej. Jako szczoteczka manulana jest ona prosta, bez większych udziwnień, jakiś szczególnych cech, ale nie przeszkadza mi to bo jednak dość dobrze oczyszcza zęby z nalotu, brudu, osadu. Zęby są, na tyle na ile manulana wersja potrafi, doczyszczone, owszem nie jest to ten poziom co przy sonicznej, ale szczoteczka dobrze myje i spienia pastę i podczas szczotkowania, zapewnia uczucie higieny, komfort, odświeżenia po posiłku. Włoski wymiatają resztki jedzenia przy tym nie kalecząc dziąseł. Dobrze też można nią oczyścić język. Ogólnie jak na prostą, manualną szczoteczkę, która jest eko i tania, to produkt jest naprawdę fajny.

#NIEPORZĄDNE
Szczoteczka mnie nie podrażnia, nie powoduje krwawienia z dziąseł, nie powoduje nadwrażliwości zębów, nic mnie nie boli podczas szczotkowania, nic się nie dzieje.

#WYDAJNOŚĆ
Ja zwykle co 3 miesiące wymianiam szczoteczki manualne nawet jeśli używam tylko raz w ciągu dnia (południe).

#CENA
Cena jest niska, można nie raz znaleźć w promocji.