Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

I tak i nie...

Zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami w poszukiwaniu szamponu idealnego dla moich cienkich, delikatnych i zniszczonych w końcu postanowiłam go wypróbować, ale czy jest taki idealny - ciężko powiedzieć ma on swoje zalety ale też i nie jest bez wad ;/

Jego największym plusem jest to, że jest on pozbawiony szkodliwych SLS-ów dzięki czemu jest delikatny zarówno dla włosów jak i wrażliwej skóry głowy skłonnej do podrażnień czy alergii.
Włosy po użyciu tego szamponu są dobrze oczyszczone, miękkie, gładkie i błyszczące.
Moje włosy mają skłonność do przetłuszczania się ale po tym szamponie dłużej zachowywały swoją świeżość.
Szampon ma całkiem ładny zapach, który bardzo długo utrzymuje się na włosach.

I to tyle jeżeli chodzi o jego zalety.
Co do wad to szampon bardzo plącze włosy więc bez odżywki po jego użyciu ani rusz...
Odniosłam również takie wrażenie, że potrafi przesuszać włosy - niestety :(

Cena - niewielka ale szampon jest bardzo nie wydajny, zapewne dlatego, że ma dość tępą konsystencję przez co słabo się pieni.
Aby umyć swoje długie włosy potrzebuję jego ogromnej ilości :/

Myślę jednak, że mimo jego wad będę od czasu do czasu po niego sięgać, jako szampon przed maską czy olejowaniem sprawdza się ok :)

Polecam, warto wypróbować :)

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: właśnie skończyło mi się pierwsze

absolutny kwc

Owszem dziwnie się pieni przez co niekoniecznie jest wydajny. Owszem plącze włosy.
Ale poza tym to mój kwc. Zawsze miałam większy lub mniejszy problem z łupieżem a co za tym idzie ze swędzącą skórą głowy. W pewnym momencie po każdym myciu(a od zawsze chyba myję codziennie cienkie i gęste blond włosy) skóra głowy mnie makabrycznie swędziała a włosy z każdym myciem wyglądały na bardziej nieumyte i przyklepane mimo używania za każdym razem szamponu innego domownika. Na Babydream padło trochę przypadkowo. Dla dzieci czyli miał być delikatny, bez slsów, ładny zapach i cena, że w razie czego nie żal wyrzucić. Od trzech lat nie używam innego szamponu. Włosy po nim są przyjemnie miękkie chociaż, nie takie śliskie jak w przypadku innych szamponów. Skóra głowy przestała doskwierać, łupieżu mniej i rzadziej. Włosy nawet na drugi dzień nie wyglądają jeszcze tragicznie. Przynajmniej do połowy drugiego dnia.
Używam z odżywkami w sprayu które ułatwiają rozczesanie, bez tego ani rusz.
Ale te co są posiadaczkami bardzo cienkich, gęstych włosów ze skłonnościami do przetłuszczania się i problematyczną skórą głowy rozumieją, ze taka błahostka jak plątanie włosów jest zupełnie nie istotna w momencie kiedy się znajdzie szampon po którym nie jest głownie gorzej.

Plusy:
- delikatny dla skóry i włosów
- bez sls\'ów
- zapach
- cena

Minusy:
- wydajność
- plącze włosy

Ilość zużytych opakowań: dużo

Po pewnym czasie się nie sprawdził.

Kupiłam go ze względu na brak w składzie SLS. Na początku byłam bardzo zadowolona, jednak przy dłuższym używaniu włosy były jak siano. Mam blond wielokrotnie farbowany - może naturalne niefarbowane włosy go pokochają moje chyba jednak potrzebują SLS-ów.
Plusy:
-cena,
-zapach ( włosy pachniały jak mały dzidziuś),
-brak SLS,
-w tamtym czasie miałam fisia na punckie kosmetyków bez SLS, plusem jest ze nie musiała używać kremów ani balsamów skóra po kąpieli nie była "naciągnięta". Po powrocie do zwykłego szamponu twarz i ciało szczypało jakbym się umyła płynem do mycia naczyń... wiec może warto spróbować jak komuś podpasuje ;-)

Miusy:
-słabo się pieni,
-włosy są suche.

Ilość zużytych opakowań: około 6 całych

Zawsze do niego wracam

Jest to najlepszy, delikatny szampon do codziennego mycia. Stosuje go naprzemian z mocniejszymi szamponami z SLS, ponieważ moje włosy lubią czasem przyklapnąć. Stosowałam rónież inne, delikatne szampony, lecz do tego zawsze wracam.
+dostępność (każdy Rossmann)
+cena (około 4-5zł)
+wydajność
+śliczny, delikatny, dzidziusiowy zapach
+niepodrażniający skład
+świetnie sobie radzi ze zmywaniem olejów
+opakowanie

-jedyny minus to to, że ten szampon przy zetknięciu z moimi wrażliwymi końcówkami okazuje się nie być wcale taki delikatny, dlatego polecam go jedynie do mycia skalpu, lub naolejowanych włosów.

Oczywiście nie jest to szampon, którym możemy na szybko umyć włosy, nie stosując żadnych innych produktów. Bez zastosowania żadnej odżywki, włosy stają się jednym wielkim kołtunem którego nie idzie rozczesać. Dlatego bez odżywki ani rusz!

Ilość zużytych opakowań: 10 lub więcej

Mój must have!

Dla mnie jest idealny. Delikatny dla skóry (podrażnionej, z łupieżem, wysuszonej), dobrze myje, ślicznie pachnie.
Czasami jedynie potrzebuje bardziej oczyścić włosy, to odstawiam go.
Lekko matowi włosy, jednakże mi to nie przeszkadza bo używam odżywek i innych specyfików. Wole je takie, niż oblepione silikonami które tylko sztucznie wygładzają i upiększają włosy, a tak na prawdę nie mają nawet jak zdrowo oddychać.
Jest tani, troszkę nie wydajny dla długich włosów no i słabo się pieni ale mi to nie przeszkadza, bo dzięki temu dłużej masuje skórę :)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 3 szt.

Średniak

Szukałam czegoś delikatnego do mycia włosów, bo ostatnio skóra głowy źle reagowala na szampony nawilżające, odbudowujące itd. Raczej nie kupię go ponownie, choć ma trochę plusów:
+ niska cena (ok 4zł)
+ dostępność (każdy Rossmann a jest ich sporo, w moim mieście ok 7)
+ delikatny, przyjemny zapach
Minusy się też znajdą:
- prawie wcale się nie pieni
- koniecznością po jego użyciu jest zastosowanie odżywki, bo inaczej rozczesanie moich poplątanych włosów graniczy z cudem

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: zużywam pierwsze

Bardzo przyjemny szampon!

Szampon kupiłam mojemu synkowi,ale widzac,ze używa go bardzo wiele kobiet,szczególnie polecany był wsród przyjaciolek,wiec skusilam sie i sama zaczęłam rownież uzywac.
U mojego synka sprawdza sie troche lepiej,gdyż ma wlosow mniej,a mi niestety te włosy plącze. Niemniej jednak ma bardzo ładny zapach i pozostawia na włosach ładny blask. Jest rownież wydajny i niedrogi .

Używam tego produktu od: Miesiaca

+ brak SLS

- kiepsko sie pieni
- plącze włosy
- mało atrakcyjny zapach

Moj pierwszy krok w strone wlosomaniactwa.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Dobry, ale nie do włosów

Początkowo próbowałam tego produktu do włosów zachęcona licznymi pochwałami w internecie. Mam włosy kręcone i suche, wysokoporowate, dlatego miałam nadzieję na delikatną pielęgnację włosów. Bardzo się pomyliłam.

PLUSY:
- bardzo niska cena
- dostępny w każdym Rossmanie
- bardzo ładny zapach

MINUSY:
- nie oczyszcza włosów
- koniecznie trzeba użyć po nim odżywki
- niesamowicie plącze włosy

Do włosów już go nie używam, ale dobrze nadaje się jako żel pod prysznic. Myję nim także pędzle do makijażu i do tego teraz kupuję ten szampon

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania.

Hmmm

Dużo osób polecało go jako dobry szampon oczyszczający, więc kupiłam.
Najbardziej mnie w nim odpycha zapach, który wręcz dusi. Pomijając to- bez odżywki się nie obejdzie, bo szampon bardzo plącze włosy. Jeśli chodzi o oczyszczanie tu nic do niego nie mam, ale Joanna zielona herbata z pokrzywą sprawdza lepiej, a do tego ślicznie pachnie.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Raczej nie...

Niestety ten szampon nie sprawdził się na moich włosach, co prawda kilka plusów, ale jego wady skutecznie odstraszają mnie od ponownego zakupu...

Plusy:

+ skład,
+ pomimo łagodnego składu dobrze myję włosy i skórę głowy,
+ gdy go stosowałam moje włosy były dłużej świerze.

Minusy:

- "tępa" konsystencja, szampon źle się rozprowadza i słabo pieni.

Używam tego produktu od: kilku lat z dużymi przerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka

Edit: Nauczyłam się go obsługiwać :) Mieszam go w kubeczku z wodą i sprawdza się bardzo dobrze :)

Mój jedyny :D

Używam go codziennie od półtora roku. Robi to, do czego jest stworzony- czyli oczyszcza skórę głowy i całe włosy (nie tylko maluszków), i robi to bardzo dobrze jak na tak delikatny szampon. Nie szkodliwy dla moich delikatnych włosów. Cena jest istną rewelacją. Polecam z czystym sumieniem.