KWC LogobyWIZAŻ logo

JOANNAPIO1974
    12 kwietnia 2023 o 12:13
    4 / 5
    ZDECYDOWANIE UJĘDRNIA
    Miałam okazję przetestować cały zestaw z linii Retinol Boost od Neutrogena, w tym serum przeciwstarzeniowe. Serum ukryte w tubie z pompeczką o pojemności 30 ml , które stosowałam raz dziennie - początkowo na dzień pod krem potem już na noc również pod krem . Niestety opakowanie na minus ponieważ nie widać ile produktu jeszcze zostało . Serum ma przezroczystą postać kremowego żelu. Pierwsze zastosowanie spowodowało zaczerwienienie na skórze , które znikało po jakimś czasie. Zgodnie z instrukcją najpierw stosowałam serum co drugi dzień , a po tygodniu już codziennie. Po 4 tygodniach stosowania moja skóra stała się gładsza, jędrniejsza oraz widocznie nawilżona , a to zapewne dzięki kwasowi hialuronowemu który jest w składzie produktu. Kosmetyk szybko się wchłania niepozostawiając lepkiej warstwy. Niestety nie zauważyłam spłycenia zmarszczek , ale możliwe że nie pojawiły się nowe dzięki retinolu , który przyspiesza produkcję kolagenu. Przebarwienia z którymi borykam się od lat nadal są , więc nie zostały one rozjaśnione . Możliwe że przyczyną tego było zbyt krótkie używanie serum. Cały zestaw Neutrogena Retinol Boost poleciłabym swojej przyjaciółce , ponieważ każda z nas jest inna i możliwe że te kosmetyki były by dla niej idealne. Ja natomiast bardzo liczyłam na zlikwidowanie przebarwień , czego niestety nie uzyskałam.
    Używa produktu od:miesiąc
    Kupił/a w:Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

57 osób uznało tą opinię za pomocną
    Gogo145
    1 listopada 2023 o 4:51
    Serdecznie polecam!
    W tym roku zdecydowałam się na wcześniejszą kurację z retinolem , bo już pod koniec sierpnia sięgnęłam po recenzowane serum Neutrogena , które w swoim składzie ma tylko 0, 05 % retinolu . To dobre stężenie dla raczkujących z retinolem , dla wrażliwców takich jak ja i dla osób wznawiających kuracje. Opakowanie - srebrna, poręczna tuba zakończona pompką. Obudowa , wygodna , niezwykle higieniczna , pompka idealnie dozuje produkt , sprawnie działa do samego końca . Konsystencja- lekka , delikatna, kremowo- żelowa, aksamitna . Barwa- kremowo- perłowa, z delikatną poświatą pomarańczu, Zapach- delikatny , świeży , subtelny, niesamowicie przyjemny , uprzyjemniający stosowanie . Serum bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, pięknie pachnie, szybko się wchłania i pozostawia po sobie niezwykle gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię . Dobrze współgra z kolejno nakładanymi produktami , w czasie kuracji przy właściwej pielęgnacji nie powoduje przykrych reakcji skórnych. Według mnie to bardzo przyjemne w stosowaniu serum , idealne dla wznowienia kuracji z retinolem, które pięknie pachnie , cudownie się wchłania i pozostawia po sobie aksamitną w dotyku skórę . Tak przygotowana twarz jest idealnie przystosowana do większych stężeń retinolu i przygotowana na kolejne produkty z tym składnikiem aktywnym. Polecam!
    Zalety:
    • + opakowanie
    • + zapach
    • + konsystencja
    • + działanie wygładzające i nawilżające
    Wady:
    • -
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Inna drogeria

41 osób uznało tą opinię za pomocną
    Joannaant
    16 kwietnia 2023 o 14:47
    5 / 5
    Skuteczne serum które nie działa agresywnie.
    Mojej skórze brakuje jędrności, są i zmarszczki. Chyba każda kobieta chciałaby nie tyle się ich pozbyć, co spowolnić zachodzące procesy starzenia. Moja cera jest mieszana, codzienne rytuały pielęgnacyjne to dla mnie świętość. Uwielbiam dbać o cerę, Poza podstawową pielęgnacją tj demakijaż, odżywienie, regeneracja, nawilżenie to właśnie na produktach wygładzających, i przeciwzmarszczkowych skupiam się najbardziej. Producent opisuje produkt jako lekkie, o jedwabistej formule serum z czystym retinolem uwalnia składniki aktywne w górnych warstwach skóry, dzięki czemu spłyca zmarszczki, zapobiega utracie jędrności, rozjaśnia przebarwienia i nawilża skórę. Rezultaty potwierdzone klinicznie*: Natychmiast - wygładza i nawilża skórę W 1 tydzień - wygładza drobne zmarszczki o 22% i poprawia strukturę skóry o 24% W 4 tygodnie - wygładza zmarszczki wokół oczu, czoła i policzków o 21% W 8 tygodni - zmniejsza widoczność przebarwień o 40% W składzie znajdziemy: -Retinol, który przyspiesza produkcję kolagenu i odnowę komórkową na powierzchni skóry, redukując widoczne oznaki starzenia takie jak zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności, oraz poprawiając jej wygląd. -Wyciąg z mirtu, który wzmacnia działanie retinolu -Kwas hialuronowy, który zapewniający intensywne nawilżenie Produkt zamknięty jest w plastikowej tubce z pompką, która w wygodny i higieniczny sposób wydobywa produkt z opakowania. Jego pojemność to 30ml. Całość wykonana jest porządnie, nic nie pęka, nie wylewa się, pompka nie zacina się i nie zapycha. Szata graficzna jest jednokolorowa, szara, bardzo gustowna i elegancka. Nie znajdziemy tu tanich krzykliwych haseł, grafik czy zbędnych informacji. Konsystencja produktu jest treściwa, dość gęsta. Bardzo dobrze rozprowadza się na twarzy. Spełnia moje oczekiwania co do wchłaniania się, ponieważ wchłania się dość szybko, nie pozostawia tłustej warstwy, ale jednocześnie nie pozostawia jej matowej. Jest to duży plus, ponieważ nie lubię czuć lepkości na twarzy. Zapach produktu jest wyczuwalny, delikatnie chemiczny. Nie jest drażniący, nie powoduje łzawienia oczu. Po miesiącu stosowania jestem zadowolona z osiągniętych efektów. Zaznaczę na wstępie że serum nie wyrządziło żadnej krzywdy na skórze. Nie było podrażnień, obciążenia, żadne niedoskonałości nie pojawiły się na twarzy. Twarz po regularnym stosowaniu jest gładka i miła w dotyku. Po demakijażu nie ma efektu ściągnięcia skóry. Skóra z każdym kolejnym dniem stosowania wyglądała lepiej. Po miesięcznej kuracji jest bardziej ujędrniona i napięta. Twarz jest promienna, odżywiona, gładka, wygląda na zdrową. Reasumując, serum jest godne polecenia, Faktycznie działa ujędrniająco, poprawia wygląd skóry i co najważniejsze: pomimo Retinolu w składzie nie działa agresywnie. Nie powoduje podrażnień, łuszczenia się skóry itp.
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

39 osób uznało tą opinię za pomocną
    patrycjakonca99
    24 stycznia 2024 o 15:46
    Polecajka
    Od pewnego czasu postanowiłam wprowadzić retinol do mojej rutyny pielęgnacyjnej, aby zbudować tolerancję na ten składnik oraz zniwelować pierwsze oznaki starzenia. Według informacji znalezionych w Internecie, to konkretny produkt zawiera 0,05% stężenia czystego retinolu, co według wielu opinii jest idealną dawką dla początkujących. Producent ostrzegał, że mogą wystąpić zaczerwienienia oraz mrowienie, jednak na szczęście u mnie nie pojawiły się żadne nieprzyjemne efekty uboczne. Przechodząc do sedna sprawy, moja skóra jest dość wrażliwa na warunki atmosferyczne. Ostatnie mrozy skutkowały widocznymi problemami skórnymi. Pojawiły się przebarwienia, czerwone krosty i ogólne plamy, co mocno mnie zaniepokoiło, biorąc pod uwagę moją staranność w pielęgnacji. W celu poprawy kondycji skóry zmieniłam swoją rutynę pielęgnacyjną, wprowadzając stosowanie retinolu wieczorem, a po jego wchłonięciu - kwasu hialuronowego. Rano natomiast nakładałam filtr SPF. Przebarwienia zniknęły. Jestem bardzo zadowolona z efektów tego konkretnego retinolu, który znacznie przyczynił się do poprawy kondycji mojej skóry. Dodatkowo, skóra po jego użyciu staje się miękka i gładka.
    Zalety:
    • - nawilżenie,
    • - efekty po zastosowaniu,
    • - aplikator,
    • - przyjemny zapach
    Wady:
    • - wysoka cena
    Kupił/a w:Drogeria Super-Pharm

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    Iurba
    10 sierpnia 2023 o 19:04
    Wygodne opakowanie
    Bardzo wygodne opakowanie z dozownikiem. Serum dobrze się wchłania i prawie natychmiast można nałożyć krem. Praktycznie bezzapachowe, co dla mnie jest dużym plusem. Dobrze łagodzi, słabiej nawilża. Sprawdza się przy łojotokowym zapaleniu skóry.
    Kupił/a w:Inna drogeria

4 osób uznało tą opinię za pomocną