Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Legere [Light Hydrating Cream] (Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej) (stara wersja)

Avene Hydrance Optimale Legere krem nawilżający dla skóry mieszanej i tłustej o lekkiej konsystencji jest przeznaczony dla skóry wrażliwej- mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się. Ma bardzo przyjemną konsystencję, świeży zapach i higieniczne opakowanie (tubka). Krem szybko się wchłania i napina delikatnie skórę.

O.K.

Dobry krem, świetnie nawilża. Zszarzała cera ma szansę odzyskać blask. Jednak, mimo iż do cery mieszanej to świeci się na buzi. Nie matuje, chociaż w porównaniu z innymi kremami, nawet z tymi z najwyższej półki efekt świecenia jest najmniejszy (co nie oznacza zerowy). Kupię ten krem ponownie, gdyż efekt nawilżenia jest naprawdę oczuwalny.Cena bardzo przystępna. Kremik nie uczula, uspojaja buzię i jest dobry na wszelkie podrażnienia, np. znakomicie koi po depilacji wąsika. Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Świetny krem, który naprawdę nawilża i sprawia, że cera nabiera blasku i energii. JEst lekki i świetnie nadaje się na lato. Dobrze i szybko się wchłania, ślicznie pachnie. POLECAM

Używam tego produktu od: 9miesięcy

ZDECYDOWANI E TAK!

BARDZO DOBRY KREM, MIMO LEKKIEJ KONSYSTECJI NAPRAWDĘ ŚWIETNIE NAWILŻA ,POPRAWIA KOLORYT SKÓRY, "NIE ŚCIĄGA, naprwdę efekty widać już po kilku nałożeniach, miłam szarą , przesusona cerę zmęczoną po zimie i spisał się rewelacyjnie , a co najważniejsze nie pozostawia tłustego filmu
BRADZO WYDAJNY ,dostałam na początku próbę 5 ml która używałam z 5 dni

Używam tego produktu od:3 mc

przyjemny i lekki :))

krem zakupiłam całkiem przypadkiem będąc akurat w aptece
zależało mi na tym, by nie był ciężki i nie pozostawiał tłustej warstwy na skórze i to był strzał w dziesiątkę!
ogromny plus za to, że bardzo szybko się wchłania
jak dla mnie jest wydajny - używałam codziennie od listopada a skończył mi sie jakieś dwa tyg temu
wg mnie idealny dla cery mieszanej czy wręcz tłustej
z pewnością do niego wrócę !!!

Używam tego produktu od: pól roku

bardzo ok

cóż mogę powiedzieć o tym kremie. krem jak krem. nie jest zły, ale też nic specjalnego. lekki, ale przyzwoicie nawilża, konsystencja mi odpowiada, zapach także. nie robi on jednak nic aż tak spektakularnego, żeby zagościł u mnie na dłużej. faktycznie mogę przyczepić się tego, że jest on dość lepki i czasem czuję, że zakleja mi twarz. poza tym bez zarzutu, ale chyba pozostanę przy Vichy.

rzeczywiście legere

Zgadzam się całkowicie z recenzją poniżej - podczas kuracji kwasowych krem absolutnie się nie sprawdzi - jest za lekki. Szybciutko sie wchłania, prawie wcale nie zmiękcza, mimo nakładania grubych warstw nie koi podrażnionej skóry. W porównaniu np. z Xerial 5 firmy SVR wypada bardzo blado.
Zapewne jednak dla skór bardzo tłustych będzie idealny - tak jak mówiłam wchłania się natychmiastowo, nie zostawia więc żadnej tłustej warstwy, nie podrażnia, nie zatyka porów. Ma leciutką konsystencję (bardzo przyjemnie sie rozsmarowuje) oraz miły, nienachalny zapach - jest jednak mało wydajny (chyba że tylko dla mnie - ja musze nakładać co najmniej 3 warstwy dla efektu). Oczywiście nadaje się tylko na noc, poniewaz nie ma filtrów.
Ogólnie kosmetyk dobry, jednak za tę cenę można kupić kosmetyki bardziej skuteczne i o nieco większej pojemności.

Zdecydowanie za lekki

Krem kupiłam w celu nawilżenia skóry, podczas kuracji kwasowo-retinoidowych. Niestety ale w tym przypadku krem się nie spisał :nie:. HOL jest lekkim kremem nawilżającym, który nie radzi sobie z przesuszoną kwasami i retinoidami skórą :nie: :(. Krem ma rzadką konsystencję, ładnie pachnie i nie zapycha porów. Niestety, ale bez względu na ilość nałożonego specyfiku nie ukoi on podrażnionej i suchej skóry :nie:. Jak dla mnie zdecydowanie za lekki :(.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

taki sobie

Delikatny az do przesady. Dla mnie za delikatny. Bardzo slabo nawilza. Na mojej twarzy wlasciwie tego nawilzenia nie czuc.
Zapach bardzo delikatny. Krem nie podraznia. I to chyba jedyne plusy.

Używam tego produktu od: miesiaca

bardzo go lubię, nie jest za cięzki dla mojej cery, super nawilza, czy lekko napina tu bym sie klocila, fany pod makijaz, nie powoduje niespodzianek na skorze, jest bardzo łagodny, nie uczulił alergika

Używam tego produktu od: -

świetny i świeży!!!

Ma doskonałą konsystencję, wchłania się szybko, już po 2 minutach można swobodnie nałożyć makijaż. dobrze nawilża, cera jest lekko napięta i gładka. Przyjemny zapach, estetyczne i higieniczne opakowanie. Jest naprawdę dobry. Jednak dla osób o cerze normalnej w kierunku suchej będzie chyba zbyt lekki i za mało nawilzy...

Używam tego produktu od:2 tygodni

Latem moja skóra zaczęła szaleć i z suchej zrobiła się...mieszana(!). Pani w aptece widząc mój koszyk wypelniony preparatami do cery suchej namówiła mnie na próbę z tym kremem. I jestem nim zachwycona. Używam od trzech tygodni więc czas przejsć do konkretów:)
-Krem jest naprawdę lekki, nie ma wrażenia, że cokolwiek jest na buzi.
-Szybko się wchłania
-Nie zatyka porów
-Cera się uspokoiła, skończył się problem z zaczerwienieniami i pojedynczymi niedoskonałościami.
-Nie ma też uczucia suchosci, czego najbardziej się obawiałam. Myślałam, że taki krem do cery mieszanej nie może odpowiednio nawilzać.
Wada kremu to z pewnością brak filtrów. W mieście rozwiązaniam jest kompakt z wysokim SPF, ale na wakacjach rezygnuję z tego kremu na dzień. Nakładam wtedy emulsję z filtrami La Roche Posay a ten krem nakładam wieczorem kiedy nie ma już potrzeby obawiać się słońca. Z wydajnością nie jest najgorzej, skoro jeszcze troche w tubce jest:) Napewno latem będę tego kremu używać, jesienią może moja cera zrobi sie znów sucha bo....cała szafka nawilżaczy czeka:)

Używam tego produktu od:Trzy tygodnie
Ilość zużytych opakowań:Z tubki 40 ml zostało jeszcze trochę.

Dobry, ale mało wydajny

Plusy:
* ma bardzo fajną konsystencję
* dobrze sie rozsmarowuje i szybciutko wchłania
* ładnie pachnie
* nie podrażnia

Minusy:
* aby skóra była dobrze nawilżona trzeba naprawdę sporo go zużyć w związku z tym jest bardzo mało wydajny
* stosunek ceny do pojemności

Nie zauważyłam polepszenia stanu swojej cery podczas stosowania tego kremiku, więc chyba będę szukać dalej ...