Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Legere [Light Hydrating Cream] (Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej) (stara wersja)

Avene Hydrance Optimale Legere krem nawilżający dla skóry mieszanej i tłustej o lekkiej konsystencji jest przeznaczony dla skóry wrażliwej- mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się. Ma bardzo przyjemną konsystencję, świeży zapach i higieniczne opakowanie (tubka). Krem szybko się wchłania i napina delikatnie skórę.

Bardzo dobry, ale...

Krem początkowo mnie uwiódł - piękny, delikatny zapach, leciutka konsystencja, efekt zmatowionej skóry i, faktycznie, świetne nawilżenie. Jednak ma i swoje wady:
- czasem mam wrażenie, że "zakleja" mi twarz;
- malutka tubeczka, a cena dość wysoka...;
- po jakimś czasie twarz po jego użyciu zaczęła wyglądać na zmęczoną :(
- brak filtrów.

Mimo to uważam, że zasługuje na cztery gwiazdki, ponieważ jest niezwykle delikatny i doprowadził do ładu moją twarz, gdy miałam z nią koszmarne problemy - na wszystko reagowała podrażnieniem, w wielu miejscach była wysuszona, pojawiały się jakieś dziwne, swędzące plamki i krostki. Kremem Avene natomiast smarowałam nawet skórę pod oczami i jest już dużo, dużo, DUŻO lepiej :). Dlatego chętnie kupię go od czasu do czasu, by skórę ukoić, ale niestety nie stanie się moim kremem na co dzień.

Jednak szczerze polecam - pomimo wypisanych wad jest naprawdę przyjemny w stosowaniu :).

Używam tego produktu od: kilku miesięcy, z przerwami na inne kremy.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

nawilża i koi

Bardzo dobry kremik jednym słowem :) Przy mojej mieszanej cerze świetnie sprawdzał się na dzień, na noc troszkę za lekki. Bardzo dobrze nawilża, moja skóra po prostu go wypija, jest ukojona, miękka i dobrze nawilżona. Absolutnie nie zatyka porów, a muszę na tą sprawę bardzo uważać niestety. Używałam go ostatnio w okresie większych problemów z cerą (z niemiłymi niespodziankami) i sprawdził się świetnie; nawilżył miejsca które przesuszyłam benzacne. Bardzo szybko się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy, a nawet lekki mat. Makijaż bardzo dobrze się na nim trzyma.

przyjemniaczek

Fajny, lekki, szybko się wchłania, dobry pod podkład, śednio nawilża- niestety- delikatny, nie uczula, w sumie dostanie ode mnie ****.

genialna receptura

Bardzo przyjemny kremik. Avene opracowało jego skład wzorując się na składzie naturalnego filmu łzowego, który chroni a jednocześnie nawilża gałkę oczną. Jeśli o nawilżaniu mowa to krem wywiązuje się z tego zadania bardzo dobrze.
Jest dosyć rzadki, ale jako wersja do skóry mieszanej - myślę, że w sam raz.
Gdyby był odrobinę bardziej gęsty to mógłby pozostawiac nieprzyjemna warstwę a la Hydrain2 Dermedica.

Natomiast po zastosowaniu skóra jest momentalnie nawilżona, przyjemnie ukojona i efekt nawilżenia w moim przypadku jest trwały, a nie chwilowy.
Jedyna wada, to że nie posiada filtrów, w przeciwnym razie pretendowałby do ulubionego kremu na dzień :) Ale jak mówią - co do wszystkiego, to do niczego, więc może nawet i dobrze, że takowych nie posiada.

Jeszcze jedna sprawa - daje lekki mat, ale podkład (próbowałam na wieczór ;) niezbyt dobrze siedzi na nim; powstają takie ciemne mazaje z podkładu w miejscach, gdzie troszkę grubiej posmarowałam kremem (okolice ust - wyglądało to nieciekawie) Poza tym ok.
Obecnie stosuję na noc. Dostałam Hydrance gratis przy zakupie emulsji Avene - darmowe zawsze dobre heh... ;)

za bardzo "legere"

Wacham sie między 2 a 3 *. Na razie daję 2 no i pół. Używałam tego kremu jeszcze latem. Krem jest bardzo "wodnisty", lekki, momentalnie sie wchania dając natychmiastowe uczucie komfortu - dosyć chwilowe niestety.Koi ale nawilża raczej słabo. Trzeba nałożyc go grubszą warstwą a wtedy buzia sie przetłuszcza. Czyli krem mimo że koi i jest nawet przyjemny (nie zatyka porów) nie spełnia swego podstawowego zadania jakim jest nawilżanie zwłaszca że nie kosztuje mało. Zamiast tego kremu mogłam spokojnie kupić 2 butelki wody termalnej - byłabym bardziej zadowolona.

niewiele robi...

Nieciekawy. Dla mojej mieszanej skóry stanowczo za tłusty. Kiepsko się wchłaniał, wymaga b. oszczędnego nakładania, bo się wałkował. Skóra bardzo po nim świeci, mi zostawała tłusta warstwa. Estetyczne opakowanie, ale 40 ml za tę cenę to stanowczo za dużo. Słabo nawilża. Ogólnie - nie szkodzi, ale i nie pomaga.

Bardzo dobry polecam!

Mam mieszaną i wrażliwą cerę. Używam tego kremu od niedawna, na noc. Krem bardzo szybko się wchłania, doskonale nawilża, przy czym skóra staje się bardzo dobrze napięta i nie błyszczy się. Najlepsze efekty widać jeśli jednocześnie przed kremem stosuję się wodę termalną z AVENE. Narazie wypróbowałam dwie próbki, starczyły na kilkanaście dni. Na peno kupię ten krem, jest świetny, idealny na noc. Na dzień stosuję krem z filtrami również z AVENE. Polecam naprawdę warto!

nawilża średnio

Lekki, szybko się wchłania. Niestety, dla mnie - nawilża niewystarczająco. Ten krem, ulubionej skądinąd mojej firmy, pogorszył jedynie stan mojej mieszanej, ale przesuszonej po zimie (i wielu kosmetycznych eksperymentach) skóry. Co do jakości (zapachu, hypoalergiczności) nie mam zastrzeżeń.Z pewnością sprawdzi się w przypadku cer tłustych i mieszanych. Ja do niego nie wrócę.Ilość zużytych opakowań: 1

nawilża i łagodzi

Lekki krem nawilżający, błyskawicznie się wchłania, skóra jest gładka, napięta, nie świeci się, nie pozostawi atłustej powłoczki. Kupiłam ten krem gdy moj acera reagowała podrażnieniem na większość kremów - ten przyniósł mi ukojenie :)